Welcome, Guest. Please login or register.
28 Feb 2020 - 00:55:35
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Dünya Basketbolu  |  Kadın Basketbolu  |  Topic: TBBL 2006-2007-Haftanın Maçları 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 4 [5]  All
Author Topic: TBBL 2006-2007-Haftanın Maçları  (Read 27073 times)
WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #60 on: 16 May 2007 - 00:56:38 »

Ki yani aynı Braxton, çok değil sezonun son maçlarında parasını alamadığı için takımla deplasmana gitmemişti, son maçta oynatılmamış ve Beşiktaş Galatasaray'a 69 - 66 mağlup olmuştu. Bu arada hakemlerden dem vurması gereken bir taraf varsa bence o da Beşiktaş'tır.

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
nowitzki41
Pro. Member

Sen benim her gece efkarım.....

View Profile
« Reply #61 on: 16 May 2007 - 00:58:07 »

salonun dışında salonun içinde yasemine edilmeyen  küfür kalmadı arkamdakilerden birine dalmamak için kendimi çok zor tuttum. allah hepsinin cezasını verecek, biz böyle mi yapıyoruz be salya sümük bütün maç küfür ettiler.

bu KIZLAR HER ŞEYİ HAKEDİYOR HEPSİNE CANIM FEDA OLSUN ELLERİNDEN GELEN EN İYİ MÜCADELEYİ YAPTILAR. bu maçı burda oyn
atan federasyonu da,kufurlere engel olmayan hakemlere de,bu terbiyesizlere fırsat veren polislere de hepsine .... beni böyle konuşturuyorlar ya ne diyeyim anlayın artık ortamı

maça gelmeyenler cidden çok şanslılardı.bu ortamda bulunmaktan dolayı utanıyorum.bir de spikerler üstüne burada küfür edilmiyor akatlarda üç senedir neler yapıldığını görüyoruz demiş yukarda alah var fbtv spikerleri biraz dikkatli konuşun be Angry Angry Angry

hepsinin sonuna kadar arkalarındayız.HEPSİYLE GURUR DUYUYORUM,ELLERİNİZE SAĞLIK CANLARIMM. smitten smitten
quaking
Newbie
*

View Profile
« Reply #62 on: 16 May 2007 - 01:00:30 »

İlk kez bir bayan maçını baştan sona izledim.BJK li iri yarı olan oyuncu topu her aldığında ya hücum faul yapıyordu ya da steps yapıyordu.FB hücumlarını izlemek tam bir işkenceydi.Pondexter olmasa bu maçı kaybederdik,çok kaliteli bir oyuncu wnba de 20 küsür sayı ort. tutturmuş fb ye gelmiş sanırım yine döncek yeni sezonda oraya.Her sene FB kaliteli yabancılar getiriyor wnba den(Miller,Powell,Sutton,Pondexter,Turner).BJK teknik ekibide maçtan sonra şişe filan fırllatı tribüne çok yazık gerçekten.Batur abide ilginç yorumlarıyla yine renk kattı maça.BJk TV de maç bitiminde yayını kesti hemen kupa törenini göstermeyi uygun görmediler.
AirJordan
Newbie
*

Hocaların hocası

View Profile
« Reply #63 on: 16 May 2007 - 04:16:05 »

salonun dışında salonun içinde yasemine edilmeyen  küfür kalmadı arkamdakilerden birine dalmamak için kendimi çok zor tuttum. allah hepsinin cezasını verecek, biz böyle mi yapıyoruz be salya sümük bütün maç küfür ettiler.

bu KIZLAR HER ŞEYİ HAKEDİYOR HEPSİNE CANIM FEDA OLSUN ELLERİNDEN GELEN EN İYİ MÜCADELEYİ YAPTILAR. bu maçı burda oyn
atan federasyonu da,kufurlere engel olmayan hakemlere de,bu terbiyesizlere fırsat veren polislere de hepsine .... beni böyle konuşturuyorlar ya ne diyeyim anlayın artık ortamı

maça gelmeyenler cidden çok şanslılardı.bu ortamda bulunmaktan dolayı utanıyorum.bir de spikerler üstüne burada küfür edilmiyor akatlarda üç senedir neler yapıldığını görüyoruz demiş yukarda alah var fbtv spikerleri biraz dikkatli konuşun be Angry Angry Angry

hepsinin sonuna kadar arkalarındayız.HEPSİYLE GURUR DUYUYORUM,ELLERİNİZE SAĞLIK CANLARIMM. smitten smitten

Yapılan gerçekten ayıp, ama özellikle bjk tarafından böyle bir eleştiri gelmesi...ironi dedikleri şey bu olsa gerek.
Zira bu olayı bjk taraftarı başlattı bundan 3 yıl önce, lütfen hatırlayın o maçı, o kadar pis bir ortamdı ki
şükran'ın suratı kanlar içinde kaldı, sizin taraftarınızın yaptığı terbiyesiz bile diyemeyeceğim insanlık dışı hareketler için.
Bunu kesinlikle şu maçta Fenerbahçe taraftarının ettiği küfürü savunmak için demiyorum, onların ettiği küfür gerçekten
yakışmadı ve son derece çirkindi, ama bu konuda eleştiri getirecek en son kişi sizler olmalısınız bu böyle biline.
Ayrıca Fenerbahçe taraftarını yaptığı küfür için eleştirirken dipnot olarak yasemin'in maç sonunda neler yaptığını da görmemezlikten gelmeyelim.

Kısacası, ne ekersen onu biçersin

Rocko
Newbie
*

Captain Kirk

View Profile WWW
« Reply #64 on: 16 May 2007 - 05:04:15 »

Cappie gibisi bir daha gelir mi acaba? Gelecek yıl Türkiye'ye gelmesi çok daha pahalı bir oyuncu olacak ve Rus pazarı varken böyle bir oyuncunun gelmesi zor. Turner gibi orta seviye bir oyuncu profesyonellik deyip 19'undaki maç için ülkesine dönerken, yıldız statüsünde sayılabilecek Cappie sakatlıktan çıkalı birkaç gün olmasına -ve aynı tarihte takımının maçı olmasına- rağmen önceki maçta 32 sayı attı, son maçı da tek başına aldı.

Bu arada evet, küfür bayanlar maçında daha da iğrenç bir şeye dönüşüyor ama AirJordan'ın bahsettiği 3 yıl önceki kanlı görüntülerden sonra küfür ne ki... İki sene önce Akatlar'da oynanan erkekler maçında da Fenerbahçeli oyuncuların üzerindeki salya, sümük ve balgam ile bir su birikintisi yaratılabilirdi Smiley
« Last Edit: 16 May 2007 - 05:09:21 by Rocko » Logged

nowitzki41
Pro. Member

Sen benim her gece efkarım.....

View Profile
« Reply #65 on: 16 May 2007 - 20:33:04 »

Yapılan gerçekten ayıp, ama özellikle bjk tarafından böyle bir eleştiri gelmesi...ironi dedikleri şey bu olsa gerek.
Zira bu olayı bjk taraftarı başlattı bundan 3 yıl önce, lütfen hatırlayın o maçı, o kadar pis bir ortamdı ki
şükran'ın suratı kanlar içinde kaldı, sizin taraftarınızın yaptığı terbiyesiz bile diyemeyeceğim insanlık dışı hareketler için.
Bunu kesinlikle şu maçta Fenerbahçe taraftarının ettiği küfürü savunmak için demiyorum, onların ettiği küfür gerçekten
yakışmadı ve son derece çirkindi, ama bu konuda eleştiri getirecek en son kişi sizler olmalısınız bu böyle biline.
Ayrıca Fenerbahçe taraftarını yaptığı küfür için eleştirirken dipnot olarak yasemin'in maç sonunda neler yaptığını da görmemezlikten gelmeyelim.

Kısacası, ne ekersen onu biçersin

o olayları bende tavsip etmiyorum çok kötü görüntülerdi ama orada en azından serapın yaptığı tahrikler vardı maç boyu.
dun olayları başlatan taraf fenerbahçeydi,akatlarda bu sene hiç bir şey olmamasına rağmen neler denildi yok canımızı zor kurtadık her türlü pislik yapıldı falan.sadece son maçta 2 dakika nevriye ye kufur edildi hiç bir yabancı madde atılmadı.galibiyetimizi içine sindiremeyen taraftarınız maç öncesi forumlarda da gösterecez onlara,şerefsizler  gibi kelimeler kullandılar.
biz ikincilik madalyalarını almaya çıktığımızda yabancı madde yağmuru başladı ,ondan sonra da normal olarak tepki gösterdiler ve soyunma odasına kaçtılar.

eleştiri getirecek neden son kişi olalım ki ben mi yaptım sanki kendine bilmezlerin yaptığı hareketleri üstüme almıyorum,böyle çirkin olayların özellikle bayan maçlarında yaşanmasını istemiyoruım.
« Last Edit: 16 May 2007 - 20:34:35 by nowitzki41 » Logged
fabrio
Veteran
Sr. Member

Gerçek bir prens...

View Profile
« Reply #66 on: 16 May 2007 - 23:01:26 »

Yavuz, adı üstünde lan, "Bayan" basketbol utangac

Mustafa
Multi Maniac
Pro. Member

View Profile
« Reply #67 on: 16 May 2007 - 23:08:04 »

O ne maçtı öyle ya Fener'in kzıları serbest atış atma özürlüller ya izlerken babam bile fıtık oldu ya.Zar zorda olsa şampiyon olmayı başardılar belki o serbest atışları sayıya çevirebilselerdi daha rahat kazanabilirlerdi.İllahiki milleti heyecana sokacaklar.Varya bir son saniye ile Fener'i kendi sahasında yensekdik çok şık olurdu hani ama bir türlü bir topu potaya gönderemediler.Neyse Fener'in şampiyonluğu hayırlı olsun.Kızlar kupayı kaldırır kaldırmaz Aziz Yıldırım'a götürdüler.

Rocko
Newbie
*

Captain Kirk

View Profile WWW
« Reply #68 on: 17 May 2007 - 11:00:54 »

Futboldan sonra bayan basketbolunda da kalp krizi geçirte geçirte şampiyon oldular, sırada erkek basketbol maçlarında kurban olacak taraftarlar var Smiley

bazen
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #69 on: 17 May 2007 - 12:48:49 »

basketbolumuzun ne tarafına baksan çapsızlık akıyor. bir 7. maç izleyelim dedik, onun da tadının içine ettiler.
bu federasyon nereye kadar gidecek bilmiyorum.
skyman
Veteran
Newbie

I love YaBB SE!

View Profile WWW
« Reply #70 on: 17 May 2007 - 20:46:09 »

Oncelikle basketbol olarak begenmeyenler olabilir ama benim son yillarda izledigim en cekismeli, en guzel -bir cok kabizliga ragmen- bayanlar playoff final serisiydi. Cok uzun yillardir genelde tum playoff final serilerini izleyen biri olarak 4-3'luk skorla biten bir seri hatirlamiyorum.  Nedeni belki de eskiden serilerin 5'te bitmesi de olabilir tabi  Tongue

"Sampiyonlugu FB mi daha cok hak etti, BJK mi?" gibi bir geyige girmeyecegim ama salonlarda yasanan kufur savasi ile ilgili bir kac sey yazmak istiyorum. Gerek final serisindeki tum maclar gerekse bu sezon istanbulda saatleri cakismayan -neredeyse- tum maclara giden biri olarak burada okudugum kadariyla herkes iskembesinden sallayarak yaziyor. Tabiki gerek son mac gerekse ondan evvel akatlarda olan olaylari tasvip etmiyorum ama cokta sasirmadigimi da belirteyim. Cunku hic bir camiada sagduyu fln yok. Hep bir gosteris, onlar yaparsa biz daha fecisini yapariz gibi gerzekce bir sidik yarisi war. Bunu yapan taraftarlar olsa iyi ama olaylari buraya getirenler yoneticiler. Neyse olaylara geleyim...

Normalde bu sezon akatlara fazla seyirci gitmediginden final serisinde son maclara kadar cokta bir sey yasanmadi. Ayni sey caferaga icinde gecerli ama kadikoy'de seyirci salonu bir cok macta doldurmasina ragmen hic bir olay hic bir kufur yoktu. BJK'li yoneticilerin 5. macta kufredildigi icin tepki gostermeleri de normaldi cunku 30-35 sayilik bir farkla yeniklerdi ve dikkati baska bir seye cevirmek gerekiyordu. Bu da tribunlerden kufur ediliyora geldi (Bu arada bir ara kartal gol gol gol yerine FB seyircisinin soyledigi kartal g.., g.., g.. tezahurati yapildi ama bu da bir sure sonra susturuldu).

Fakat 6. macta yani akatlardaki son macta seref tribununden FB'li bayanlara tum mac boıyunca oyuncularin isimlerini kullanarak agiza alinmayacak kufurler edilmesi mac sonunda kizlarin soyunma odasinda bu kufurlerden dolayi hungur hungur aglamalari ve bunlarin FB forumlarinda konusulup taraftarlarca duyulmasi sonucunda son mac oncesi gerilim artti. Mac oncesi BJK taraftarinin salona gelip olay cikartacagi ve macin bolunecegi fln konusuluyordu. Nitekim bu sezon hic olmayacak bir sekilde uc buyukler arasindaki bir macta rakip takimin seyircisinin salonda olmasina da izin verildi. Yani ortam hazirlanmisti. Kapilar cok erken saatte kapatildi salon hic olmadigi kadar doldu. Macta da FB seyircisi cidden cok kufur etti. Sahislara yonelik tezahuratlari Aziz Yildirim tribunlere giderek susturdu. Fakat hic tasvip edilemeycek ve kadikoy'de duymaya alisik olmadiigmiz sekilde bir kufur vardi mac boyunca. Mac sonunda ise 10-15 tane BJK taraftari sahaya kadar inerek olaylarin daha da buyumesine sebep oldu. Zaten odul toreni esnasinda BJK'li oyuncular salona geldiginde, ilk basta bir sey yoktu. Ne zmn yine bu 10-15 kisi soyunma odalarindan salona cikan kapilarda goruldu ve salona girip ellerindeki pet siseleri tribunlere gondermeye baslayip, kufurler edince tribunden yabanci maddeler atildi. Cidden bu olaylar cok cirkindi ve her iki klubede yakismadi. Umarim bir daha olmaz diyecegim ama seneye yine burada bunlari konusuyor olacagiz. Hatta bu sefer bu olaylarin icinde GS da oalcak cunku seneye onlarda zirveye oynayacaklar. Bu arada bu sezon bir taraftar gurubunun yaptigi en farkli ve cekici  protesto'ya GS seyircisi imzasini atti. Bunu da belirtmeden gecemeyecegim. Ahmet Comertteki GS-FB macinda 30 sayi geriye dusen GS taraftari, once Canaydini istifaya davet etti ardindan salonu terk edip gitti. Belki seyircisiz mac seyretmenin hic bir zevki, havasi yok ama tepkilerini bu sekilde gostermeleri cidden guzeldi. En azindan sahaya yabanci madde atarak, FB'li oyunculara kufur ederek tepkilerini gostermediler.
Birde sanki bu olaylar sadece istanbulda bu 3 kulup arasindaki maclarda oluyor gibi gosteriliyor ama bir ornek vermek gerekirse TED Kayseri-GS macinda yasananlar da inanilmazdi...
« Last Edit: 17 May 2007 - 20:54:13 by skyman » Logged
Pages: 1 2 3 4 [5]  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Dünya Basketbolu  |  Kadın Basketbolu  |  Topic: TBBL 2006-2007-Haftanın Maçları « previous next »
    Jump to: