Welcome, Guest. Please login or register.
21 Jan 2019 - 07:01:25
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Tez - Dönem Ödevi vs. için yardımlaşma 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 ... 17
Author Topic: Tez - Dönem Ödevi vs. için yardımlaşma  (Read 63220 times)
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« on: 31 Aug 2006 - 01:50:49 »

Beyler biz son yıl fayda/maliyet analizi ile ilgili örneklerin olduğu bir ders görmştük(eheh adınını unuttum dersin).Bu derste bize çeşitli inşaat örnekleriyle ilgili fayda/maliyet problemleri veriliyordu.Örneğin "barajın yıllık elektrik üretimi X kadar,işletme maliyeti Y,savak kapasitesi Z...Baraj ömrü 100 yıl olduğunu varsayarsak bu yapının yapılması karlı mıdır?" şeklinde sorular vardı.Elinizde kaynak varsa buna örnek bir soru yazar mısınız?Bir arkadaşın bitirme tezi için çok acil lazım Embarassed
İşletme-İktisat okuyanlar bu konuyu daha iyi bilirler ama örnek soru tipi inşaat ile ilgili olmalı ::
« Last Edit: 1 Sep 2006 - 02:59:29 by Tayshaun » Logged
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1 on: 31 Aug 2006 - 10:10:07 »

öner inşaat diilmiydi?
« Last Edit: 1 Sep 2006 - 12:26:19 by BabyShaq » Logged

WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #2 on: 31 Aug 2006 - 10:39:26 »

yavuz um, amcam inşaat mühendisi kendileri11 gibi teşrif eder hemen iletecem, ama açıkçası tam sorunu anlamadım Smiley
« Last Edit: 1 Sep 2006 - 12:26:11 by BabyShaq » Logged
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 31 Aug 2006 - 11:38:17 »

Öner en kıdemlimiz Smiley Onun dışında bildiğim kadarıyla Dinçer(tyanali) ve Sahak var meslektaş olarak(Seko da geliyor).Ben mezun olur olmaz fuzuli kaynakları dağıttığımdan bununla ilgili bir kaynak bulamadım.Eski mezunlarda bununla ilgili kaynak yoktur herhalde ama yine de bakarsınız sağa-sola Smiley

Yavuz işini hallet de, topiği kalıcı yapalım. Tez-Dönem Ödevi konulu, çocuklar birbirlerine yardımcı olsunlar
Ok,bugünden sonra bu topicten elimi ayağımı çekiyorum ben Tongue
« Last Edit: 1 Sep 2006 - 12:26:04 by BabyShaq » Logged
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #4 on: 31 Aug 2006 - 15:39:11 »

ya benimde var arkadaşta ulaşamadım yavuz malzeme analizi kalite kontrol dersen, dersenki nereye ne atayım yardımcı olalım ama bu konda maalesef.

Topicte ilerde baya işimze yarıcak inşallah. Benim yüksek konusu hafiften göründü gibi plazma kaplamayla yapıcam sanırım. Biyokaplamalar üzerine çalışabilir varsa ilgilenen bir şeyapalım ayrıca makina ve malzemecilere tezlerinde yardım edebilirim her boku biliyoruz ya nasılsa ehehe
« Last Edit: 1 Sep 2006 - 12:25:56 by BabyShaq » Logged

BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #5 on: 1 Sep 2006 - 02:54:40 »

Arkadaşlar ilginiz için sağolun,artık gerek kalmadı aradığım bilgilere.Topici istediğiniz gibi kullanabilirsiniz Smiley
« Last Edit: 1 Sep 2006 - 12:25:45 by BabyShaq » Logged
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #6 on: 1 Sep 2006 - 03:03:00 »

Çocuklar, Yavuz'un işi bittiği için önceden de belirttiğim gibi topic'i hizmetinize açıyoruz. Tez, Dönem Ödevi gibi konularda başınız sıkışırsa buradan yardım talebinde bulunabilirsiniz. Bir ihtimal konuyla alakalı birileri çıkar, yardım eder veyahut siz öğrencilerin çok aradığı ancak bulamadığı döküman ve/veya kitaplara sahipseniz buradan paylaşabilirsiniz (ama satmayın, ayıp len, öğrenci öğrenciyi şaapar mı?)
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #7 on: 1 Sep 2006 - 11:53:27 »

Arkadaşlar ilk isteğide genel olarak ben yapayım internetten bulacağınız her türlü Metalik veya seramik kaplama hakkında bilgi döküman makinalar hakkındaki teknik bilgileride dahil buradan bana verirseniz sevinirim. Kaplama ceşitlerimiz genel tabiki. Wc, Ni, Cu, Cr tel, AlTi , CrC, CrO gibi seyler kaplama olarak kullanılıyor. işte kaplama deyince aklınızda seyolsun varsa kaplanacak malzemenizde kaplayalım eheheh

WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #8 on: 1 Sep 2006 - 12:09:12 »

ulan bulsamda niye sana vereyim ki Huh arabul kendin o kadar zor mu yani illa adabazarlılık yapacan  Angry

bak sana bir site ismi söleyim oraya yazınca herşey çıkıyor :

www.google.com ayip
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #9 on: 1 Sep 2006 - 12:33:37 »

Vayanassını ya kardeşim varsa verin dedik gözünüze çarparsa biz bilmiyoruz anasını satayım googldan aramayı pis adabazarlı satış temsilcisi seni. Bak benle uğraşma alırım amcaoğullarını basarım kolejini sonrada göle atarız o hızla

kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #10 on: 19 Sep 2006 - 23:28:59 »

eveet abilerim ablalarım, donem odevi, tez vs. degil; hatta muhim bi sey de degil. koca sınıftan cozebilen cıkmadı. bi de siz el atın bakalım Smiley

şıklar   15            22,5            30               45            60

carra utangac eheh

Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #11 on: 19 Sep 2006 - 23:53:45 »

15 diil.

AF
Pro. Member

View Profile
« Reply #12 on: 20 Sep 2006 - 00:01:29 »

15 diil.
Ahmet hocanın tanga muhabbetinden sonra süregelen en büyük uzman görüşü bu olsa gerek zen
m.sinan
Iroquois
Sr. Member

View Profile WWW
« Reply #13 on: 20 Sep 2006 - 00:03:21 »

Tahmin yürüttüm doğruluğundan tam emin değilim ama 30 buldum. m(ABC) 105 oluyor, bu durumda şekildeki bütün üçgenlerin iç açıları toplamı (180derece) sağlanıyor.

modify: olayin icinde benzerlik falan varsa hic bulasmadim o taraflara
« Last Edit: 20 Sep 2006 - 00:04:59 by m.sinan » Logged

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #14 on: 20 Sep 2006 - 00:09:38 »

60 olamaz, diğer açı geniş açı, şekilden belli. kimse bana şekle bakılmaz demesin, büyük hocaysan bakarsın, tamam mı? 45 de değil, orda dik açı da yok. 15 de olamaz, sevgili sedat'a katılıyorum. eh, artık kalanını da siz bulun.
Pages: [1] 2 3 4 ... 17
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Tez - Dönem Ödevi vs. için yardımlaşma « previous next »
    Jump to: