Welcome, Guest. Please login or register.
23 Jul 2019 - 10:13:59
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Duyurular ve İstekler  |  Topic: 1. Batug.com Ağaç Dikme Günleri 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Naapalım?
Parayı hemen kullanalım, ne bulursak dikelim - 15 (35.7%)
Parayı repoya, altına yatıralım bekleyelim coşalım batug ağaçlığı yapalım - 27 (64.3%)
Total Voters: 39

Pages: 1 ... 7 8 9 [10] 11
Author Topic: 1. Batug.com Ağaç Dikme Günleri  (Read 89511 times)
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #135 on: 3 Mar 2009 - 05:00:24 »

Arkadaşlar biliyorsunuzki ağaç dikecez deyip Gökhan arkadaşımızın hesabına para yatırmış sonrada üstünü örtüp gömmüştük. Geçen zamanda birşey yapılmayacağı ortaya çıkınca bende bu işe bir el atayım dedim. Şunu belirtelim iki farklı görüş ortaya atıldı. Birincisi paranın artacağı yok ne olursa alalım fidanı dikelim. İkincisi ise parayı büyütelim batug adı altında ağaçlık alana çok sayıda fidanı dikelim.

Ben ikinci seçeneğin taraftarıyım. Sorun şuki bunun için baya bir paraya ihtiyacımız var. Bu parayı toplamak için turnuvaya katılanlardan bir miktar para alınıp havuz oluşturacağız. Ayrıca yine isteyen etrafından veya kendi yine yardım yapabilecek. Yok böyle olmaz dersneiz parayı hemen değerlendireceğiz. Ayrıntılı yazıları diğer ağaç dikme topiğinde bulabilirisniz. Oylamanın sonucuna göre hareket edicez bakalım...

BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #136 on: 3 Mar 2009 - 14:08:28 »

Abicim bu Şeker'e anket falan açtırmayın, adam neye elini atsa o iş bozuluyor. Bak yine kimseye sormadan açmış bir anket yeni topicte, ben de müdahale etmek zorunda kaldım, birleştirdim topicleri Smiley
Gila sticky olması pek bir şeyi değiştirmez. Topic 1-2 yıl sticky durumda kaldı, ses seda çıkmayınca iptal etmiştim. İçin rahat etsin diye stick yaptım yine Wink Bu arada "Parayı hemen kullanalım, ne bulursak dikelim"e verdim oyumu, beklesek bile orman için yeterli miktarın toplanmasını zor görüyorum.
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #137 on: 3 Mar 2009 - 15:28:36 »

Ben de Yavuzla ayni görüsteyim. Ayrica turnuvaya gelenlerden para toplayalim olayina da karsiyim. Insanlar zaten disinden tirnagindan biriktirip (lan böyle miydi bu laf?) geliyor. bir de ver abisi 5 lira denmesin kimseye

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #138 on: 3 Mar 2009 - 15:43:32 »

daha once soylemistim tekrar soyleyelim bende 1000 agac toplayabilecegimize inanmıyorum bence 100 agaca tamamlayıp ceküle bagıslayalım

Son Turnuva Şampiyonu
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #139 on: 3 Mar 2009 - 15:56:06 »

Ben turşusu kurulsuna verdim oyumu. Lisedeyken de üniversitedeyken de Tema'ya bağış yapıp 3-5 fidan almıştım ama şimdi nerede o fidanlar, büyüdüler mi ağaç oldular mı bilmiyorum. Bağışlayacağımız 100 fidan ile küresel ısınmayı sonlandıramayacağımıza göre gözümüzün önünde bir yere kendimiz dikelim istiyorum. Hatta bu konuda ısrarcıyım; yüklenelim fidanları, kazmaları Çevre Orman Bakanlığının bize göstereceği bir yere dikelim ormanı.

PS: Sonucu en erken 15-20 yıl sonra görülecek bir proje için bu aceleyi de anlamış değilim.

piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #140 on: 3 Mar 2009 - 16:57:11 »

bu para şimdili olduğu gibi dursun.. kumbara gibi biriksin orda.. illa ağaç dikmek de şart değil.. bakarsınız başka bi ihtiyaç olur oraya harcanır.. sosyal hizmet sadece ağaç dikmek değil sonuçta..

ayrıca bu tartışmaya çok az kişinin katıldığını görüyorum. para yatıran insanlar fikrini söylememiş. ihtimalki herkes de unutmuştur para yatırıp yatırmadığını. şahsen ben unuttum..  o zaman bu para batug camiasının parasıdır gözüyle bakılabilir ve bir uygun zamanda gerekli şekilde harcanır. paranın nereye harcanacağı ve en önemlisi de kimin hesabında kalacağı konusu da yöneticiler bölümünde tartışılmalı bence.. gökhan'ın parayı bir başka hesaba aktarması da "alın abi parayı ne yaparsanız yapın" şeklinde bir tepkiyle olmamalı..

bu tip nazik konular daima yöneticiler bölümünde tartışılmalı..

Form a Fuckin\\\' Wall
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #141 on: 3 Mar 2009 - 17:25:05 »

Öncelikle ben bu para ile agac dikilmesinin doğru olacağına inanıyorum çünkü çoğu kişi beğenmesede bu 300 küsür lirayı herkesten ağaç dikeceğiz diye topladık.Bundan sonra tekrar para toplayabilir ve Onur abinin de dedigi gibi farklı bir sosyal kampanyada kullanabiliriz.

Son olarak da yönetici olmayan birisi olarak da belirtmek isterim ki bu konu tüm forumun ortak karar vermesi gereken bir konu oldugu icin acıkta tartısılmalıdır..  sonucta yoneticiler kendi aralarında para toplamaıyacaklar hekes katkıda bulunacak.

Son Turnuva Şampiyonu
James
The King
Yönetici
Pro. Member

Rise Up

View Profile
« Reply #142 on: 3 Mar 2009 - 17:47:34 »

Açıkçası bende sonrasında geniş çaplı bir organizasyon taraftarıyım. Bağıştan ziyade kendimizin ekmesi daha hoş olur diye düşünüyorum en azından 500 & 1000 civarı fidan dikersek süper olur. Yarın öbürgün, atıyorum 10 yıl sonra küçük bir çamlık yada fidanlıkta yapılacak bir buluşmanın tadıda hiçbirşey de olmaz diye düşünüyorum.

The Most Overrated Player in the Universe  is D. Rose
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #143 on: 3 Mar 2009 - 19:53:02 »

yalnız para gönderenler dedik hiç ses çıkmıyor abi, hele organizasyon başı satışspor ortada yok. Adam hayddiiii deyip bizi gaza getirdi sıyrıldı sonra aradan

Birde oy verenler şuraya verdim derse forumda söz sahibi arkadaşların nereye verdiğini biliriz beyler. Yoksa herkese açık bu sebeple yazalım üşenmeyelim lütfen
« Last Edit: 3 Mar 2009 - 19:54:09 by Sekerford » Logged

HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #144 on: 3 Mar 2009 - 21:21:51 »

ben biraz daha bekleyelim,değerlendirirken daha fazlasını da toplamayı hedefleyelim fikrinde olanlardanım.

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
CunCun
Pro. Member

View Profile
« Reply #145 on: 3 Mar 2009 - 22:30:08 »

Az da olsa bi para yollamıştım, bu paraların da beklemesi taraftarıyım. Hani kaçanımız göçenimiz yok çok şükür. Barış Abi'nin de dediği gibi uzun ömürlük bir organizasyon için çokta acele etmesek olur diyenlerdenim yani.

Toplu para toplanma olayına girilirse de turnuvaya gelmesem dahi de iştirak etmek isterim.Çorba da tane de olsa tuzum bulunsun.
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #146 on: 3 Mar 2009 - 23:12:34 »

Ben de vaktinde bişeyler yolladım diye hatırlıyorum ama yollamamış da olabilirim, emin değilim. Bence aceleyle 300 küsur liralık bişey yapmanın manası yok. Fakat yine benzer şekilde uzun bir süre beklersek eminim ki bu konu yine unutulacak, kaldı ki aradan 5 sene de geçse bir orman yapacak kadar (10000 ytl civarı sanırım) bir para toplayabilme imkanımız da yok gibi duruyor. O yüzden hazır gündemdeyken önümüzdeki turnuvada isteyenlerden de bir katkı payı alınıp en azından 100 ağaçlık ufak bir koru oluşturulabilinir. Ayrıca ben de bu işin bir kuruma yaptırılmasındansa Adabazar köfte günü gibi bir gün kararlaştırılıp, izni alınan bir yerde kazma kürek toplaşılıp, hep beraber ağaçları dikip, hatta belki bir de mangalla günün ölümsüzleştirilmesi taraftarıyım.
GalileoScr
Forum Van Horn'u
Veteran
Pro. Member

turnuva mantarı

View Profile
« Reply #147 on: 4 Mar 2009 - 00:50:11 »

her noktasına virgülüna katılıyorum, bir belediye ile görüşülse kesin çorak bir arazileri vardır yeşil alan yapılması düşünülen giderk kazma kürek girişiriz çokta ii olur yaz için düşünüle bilinir...

Comeback...inş...
trashtalk
Jr. Member
**

haflayf

View Profile
« Reply #148 on: 4 Mar 2009 - 02:03:53 »

Mert'in dediklerine katılıyorum bana da bi sure beklenip parayı cogaltıp ufak bi koruluk olusturma fikri daha mantıklı geldi..Turnuvaya katılanlardan para toplanması fikride olumlu geliyo, bu parayı 5'er 10'ar 3-4 turnuvaya yayarak toplayıp biriktirsek ve 1-2 yıl sonra herhangi bir turnuvadan once veya ayrı bir organizasyonla topyekün girişip dikersek bunun hatırası'nın ve ileride burada yapılacak bir organizasyonun tadından yenmeyeceğini dusunuyorum
Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #149 on: 5 Mar 2009 - 00:26:40 »

bir konuya illa bir sekilde yorum belirtmek gibi gozukmesini istemem su yazdigimin; ancak agaci o corak araziye dikersen sulanacaginin bir garantisi var mi? diktigin ile kalir sonra da kurur gider. malum yeteri kadar yagis dusmuyor artik.
Pages: 1 ... 7 8 9 [10] 11
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Duyurular ve İstekler  |  Topic: 1. Batug.com Ağaç Dikme Günleri « previous next »
    Jump to: