Welcome, Guest. Please login or register.
23 Feb 2020 - 06:21:55
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Duyurular ve İstekler  |  Topic: 1. Batug.com Ağaç Dikme Günleri 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Naapalım?
Parayı hemen kullanalım, ne bulursak dikelim - 15 (35.7%)
Parayı repoya, altına yatıralım bekleyelim coşalım batug ağaçlığı yapalım - 27 (64.3%)
Total Voters: 39

Pages: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10 11
Author Topic: 1. Batug.com Ağaç Dikme Günleri  (Read 93103 times)
BlackandWhite
Pro. Member

Sefasini surduk;cefasini cekeriz

View Profile
« Reply #105 on: 7 Aug 2008 - 16:24:00 »

Forza Beşiktaş'ta güzel bir kampanya başlattı bizimkiler. Manavgat Beşiktaş ormanı diye.Ayrıntılı bilgi burada var. Özellikle o ntvnin karbon testini yaptıktan sonra da şart görüyorum gücümüzün yettiğince ağaç dikmeyi Smiley

http://forum.forzabesiktas.com/viewtopic.php?f=1&t=2248

ANTALYA KAYMAKAMLIĞI'NIN KAMPANYAMIZ için bize verdiği hesap numarası

ZİRAAT BANKASI

Hesap Sahibi: MANAVGAT KAYMAKAMLIĞI
Hesap Numarası: 38472835-5002

AÇIKLAMA KISMINA: BESIKTAS ORMANI YAZMAYI UNUTMAYIN

1 Ağaç 1 YTL.
1 Hektar = 400 Ağaç

<br /><br /><br />
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #106 on: 23 Feb 2009 - 16:57:14 »

Gökhancım, biliyorsunki ağaç dikeceğiz diye topladığımız paralar senin hesabında bulunmakta. Geçen turnuvada bunu konuşacaktık, şen şakrak muhabbetten buna fırsat bulamadık. Ozaman burdan bir fiki alışverişi yapalım diyorum.

Batuğ abiyle konuştuk bazı şeyleri. Bu tip organizasyonlar için bir mikta para toplayalım yine dedi. Yani daha doğrusu bir "batug havuzu" oluşturalım dedi. Nasıl yaparız diye konuştuk tabiki. Turnuva katılımcılardan atıyorum tabi misal masraflar "120 ytl" tutuyorsa arkadaşlardan "125 ytl" alınması o 5 ytl nin de bu havuza aktarılması yönünde fikir mantıklı geldi. Çok bir para değğil tabi. Tabi işin verebilen versin olayınada getirebiliriz ama 5 ytl yi herkes sanırım verebilecek durumda. Böylece havuzdaki parada çoğalmış olacaktır.

Bu uygulamanın bir sonraki turnuvaya başlatılması güzel olur. Biliyorsunuz burda yıllar evvel başlattığımız ağaç dikme/ormana adımızı veme kampanyası yaptığımız bir iki yardımdan sonra kesilmişti. Yatan paranın miktarını biz bilmiyoruz tabi. Fakat yatan para ile berber toplayacağımız bu havuz parasıyla ilkönce bu ağaçlandırma işini ir halledelim bence.

Daha sonra yine havuzda biriken parayla neyapacağımıza karar veririrz. Mesela turnuvaya katılamayan arkadaşlarımıza desek niteliğinde yardım edeibliriz yine Batuğ abinin dediği gibi. Tabi kime naısl yardım ederiz yöneimsel ve forumsal konuşmalarla şekillenebilecek birşey olmalı.

Tabi ilk etapta bu havuzda alınan parayla şu ağaç işini halledelim. Ormana adımızı vermek için şimdi nekadar para lazım? Hani ağacı dikersek olur? Bnları tekrar araştıralım. Bununla ilgili bilgisi olan arkadaşlar tekrar yazarsa şu bşladığımız işi boka sarmadan bitirmek istiyorum. Şimdi size "ben başladığım hiçbir işi yarım bırakmadım" geyiği yapıcam yapmak istemiyorum ehehe ewt mikrofonu Gökhana ve diğer arkadaşlara uzatıyorum...

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #107 on: 23 Feb 2009 - 17:41:31 »

Şeker ben Sudan'dayım, hesaptaki parayla buraya ağaç dikeceksek soruşturabilirim. Bizim ülkeye dikelim diyorsanız bir zahmet araştıracaksınız.
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #108 on: 23 Feb 2009 - 18:10:54 »

abi bende sudana dikmekten yana değilim dğal olarak. Ağaç dikme olayını sen neden araştırcan hem başkası araştırsın abi bizden geçti genç subaylar diye bir oluşum var onlar araştırcak gürkan gani hadi olm parmağa işemenin vaktidir

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #109 on: 23 Feb 2009 - 19:24:37 »

Şeker, ülkede devalüasyon olmadıysa ve Orman Bakanlığı'yla ilgili yasalarda değişiklik olmadıysa toplanan 3-5 kuruşla orman falan dikemeyeceğimizi söylemek lazım.

Ayrıca canınız sıkılınca "hadi bi el atın bi iş yapalım" diye fırlamayın ortaya, havuz kurulacaksa aktarırım toplanan parayı.

Hesapta 2008 yılında 1 kere 25 ytl 1 kere 29 ytl hesap işletim ücreti kesintisinden sonra 332 YTL kalmış, bilginiz olsun. Tabii bu parayı da ben sudan'dan dönene kadar bi yere aktaramıcaz çünkü telefon şifresi vs. burada yalan olmuş durumda.
« Last Edit: 23 Feb 2009 - 19:32:01 by Tayshaun » Logged
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #110 on: 23 Feb 2009 - 19:39:51 »

orman kurmayalım da agac dikelim yani orman kuramıyoruz diye on senede bankaya mı bagıslayalım parayı
yok ama illede o parayı milyon dolara yapacagız diyorsanız bankacı dolu adam var artık forumda birimiz hallederiz o isi bosuna para vermeyiz hesap isletim ucreti vs diye

Son Turnuva Şampiyonu
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #111 on: 23 Feb 2009 - 21:06:19 »

Gila, bu kampanyaya ne zaman başladık ve 2008-2009 yıllarında 1 kuruş gönderilmedi. Gelince aktarayım birinizin hesabına parayı artık milyon dolar mı yaparsınız 3 tane ağacı tepenin birine dikip unutur musunuz o kısmı size kalır. Ben de çok meraklısı değilim bu paranın
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #112 on: 23 Feb 2009 - 21:27:47 »

Tanesi 5 liradan 2000 tane almak lazım gila, şeker etc.

http://www.istanbulcevor.gov.tr/sube_detay.asp?id=24&sube=4

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #113 on: 23 Feb 2009 - 22:22:10 »

çok para lan ozaman 100 tanesi 500 eder olm 10 milyar lazım. Hmmm ozaman tekrar düşünelim bukadar pahalı deildi abi bu yahu.

Gökhancım neden bukadar sinirlendim onu anlayamadım. Paranın değerlendirilmesi fikrini birkaç arkadaş turnuvadan önce konuştuk, turnuvada yazdım Batuğ abiyle konuşup birkaç fikir attık ortaya. Sanrıım paranın senin hesabında olması senin açından bir sorun teşkil ediyor. Ozaman gelince Sudandan güzide memleketimize, bana mesaj at abi. Hesap numarası vereyim parayı bana aktar. Ben gereken alakayı gösteririm sanırm. Paranın zaten banakada neden durduğunuda anlayamadım. Sen gönder abi gelince bana parayı, ben dikicem ağaçları inşallah yada bişey yaparım. Turnuva zamanıda bu konuyu yeniden dile getirir, yönetimle konuşup topladığımız paraya yön veririz.

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #114 on: 23 Feb 2009 - 23:12:23 »

1.5 senedir 5 kuruş gönderilmeyen parayı böyle 2 ayda bir "bununla bir şey yapalım" diye gündeme getirmeniz garip geliyor bana. Paranın benim hesabımda durması benim için sorun teşkil etmiyor para için sorun teşkil ediyor çünkü 6 aylık dönemlerde yıllık kullanım ücreti adı altında 20 küsür lira kesiliyor. Benim hesaplarımla karışmasın diye o hesabı sadece bu iş için açtım ben zaten, bana giren çıkan yok kısacası. O parayla sen bir şey yapacağına ben bir şey yaparım ayrıca, seneye kış turnuvasını ben düzenlemek istiyorum bir sorun çıkmazsa, bir yerlere ağaç falan dikmeyecekseniz orada kullanırız. Havuzsa al sana havuz, hesap kullanım ücretini de ben karşılarım senede 50 ytl beni krize sokmaz.
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #115 on: 24 Feb 2009 - 15:36:40 »

çok para lan ozaman 100 tanesi 500 eder olm 10 milyar lazım. Hmmm ozaman tekrar düşünelim bukadar pahalı deildi abi bu yahu.

Gökhancım neden bukadar sinirlendim onu anlayamadım. Paranın değerlendirilmesi fikrini birkaç arkadaş turnuvadan önce konuştuk, turnuvada yazdım Batuğ abiyle konuşup birkaç fikir attık ortaya. Sanrıım paranın senin hesabında olması senin açından bir sorun teşkil ediyor. Ozaman gelince Sudandan güzide memleketimize, bana mesaj at abi. Hesap numarası vereyim parayı bana aktar. Ben gereken alakayı gösteririm sanırm. Paranın zaten banakada neden durduğunuda anlayamadım. Sen gönder abi gelince bana parayı, ben dikicem ağaçları inşallah yada bişey yaparım. Turnuva zamanıda bu konuyu yeniden dile getirir, yönetimle konuşup topladığımız paraya yön veririz.

Hahahahahahahahaha. Ulan Şeker, Banker Bilo musun mübarek. Ba ba ba, laflara bak: "hesap numarası vereyim parayı bana aktar" Hahahahaha, ay of karnıma ağrılar girdi.

gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #116 on: 24 Feb 2009 - 17:29:49 »

ben goruseyim derkneklerle orman yapamıyorsak bizde fidanlık yaparız maksat agac dikelim paralar bir ise yarasın

Son Turnuva Şampiyonu
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #117 on: 24 Feb 2009 - 22:39:39 »

olmaz sen bana gönder ben dikicem abi karıştırmayın lazım işte hehehe. Ya ben olaya el atmak istiyorum sadece, havuzu turnuva yapımı için kullanmıcaz Gökhancım. Parayla benim ilk görüşüm ağaç dikme işimizi tamamlatmak. Yaz turnuvasında dedim ya bir miktar  ekstra para istenip, buraya para aktarılacak işte.

Gilaburun dediğide yine makul

gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #118 on: 25 Feb 2009 - 17:32:40 »

Arkadaşlar aşağıdaki mail çekülden geldi.İsterseniz halledelim bu işi. Aslında kayseride Kayema var Kayseri Erezyona Mücadele vakfı onlar 2,5 ytl ye bir fidan dikiyorlardı.Ama acıkcası Kayserideki bu derneği benden baska bilen olmadıgı icin dusunmedim.
77 fidan 0 dan iyidir

Merhabalar,

Öncelikle projemize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.
7 fidan bağış bedeli 30 YTL.dir. 330 YTL ile de 77 fidan bağışında bulunabilirsiniz.
Siparişinizi telefon ya da e-posta ile bize iletebilir, banka havalesi ya da kredi kartı ile bize aktarabilirsiniz. Ya da vakfımıza gelerek nakit olarak ödeme yapıp sertifikanızı bizden alabilirsiniz.

Görüşmek dilegiyle, sevgiler

Burcu Yazlar
ÇEKÜL Vakfi
0212 2496464
www.cekulvakfi.org.tr

Son Turnuva Şampiyonu
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #119 on: 25 Feb 2009 - 17:46:37 »

Yaz turnuvasında toplanacak bir miktar daha parayla 100 fidanlık bir batug korusu oluşturulabilir pekala
Pages: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10 11
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Duyurular ve İstekler  |  Topic: 1. Batug.com Ağaç Dikme Günleri « previous next »
    Jump to: