Welcome, Guest. Please login or register.
23 Jul 2019 - 06:03:53
Pages: [1] 2 3 4 ... 10

 1 
 on: 27 May 2019 - 15:00:06 
Started by Point God - Last post by Cordoba
LİMİTED ŞİRKET KURULUŞ İŞLEMLERİ

Limited şirket kurmak, geçen yıl çıkan uygulamalar sayesinde kolaylaştı. Artık eskisi gibi önden yapılan işler kalktı.  Notere gitmek, sözleşme yapmak, sermaye parası yatırmak, Rekabet Kurumu payı ödeme, defter numaralatma gibi işler artık önden yapılmıyor. Hatta işlem sonrası, sicil gazetesi ilanına, vergi dairesine de gidilmiyor.

Ticaret Sicil Memurluğuna gitmeden önce, dijital ortamda herşeyiniz tamamsa, gereken iki belge, ortakların kimlik fotokopisi  ve 2-3 tane fotoğraf olacak.

MERSİS sisteminde Ltd.Şti kuruluşu bilgileri girilir. Şirket tek kişilik mi  çok kişilik mi o seçilir. Butonları farklı çünkü.

MERSİS'e Şirket unvanı, SÖZLEŞME,  adres bilgileri, NACE kodları, ortakların bilgileri, yetkili bilgileri ve diğer gerekli bilgiler eksiksiz girilir. Emin olduktan sonra başvuru onaya gönderilir. Başvuru için randevu alınır.

Şirket ortakları, şirket sözleşmesini  Ticaret Sicil Memurluğunda huzurda imzalar (ortaklar veya vekilleri müdürlüğe gelmek zorunda). Memurun yönlendirmesine göre gerekli ücretler yatırılır. Sadece NAKİT geçer.  

Ücret yatırıldıktan sonra işlem tamamlanmıştır. Makbuzu gören memur bu defa ticaret odasına yönlendiriyor. Burada oda kaydı yapılıyor, oda kayıt belgesi ve levha o anda teslim ediliyor.

Mali defterler de Ticaret Odası tarafından yapılıyor. Ertesi günü gidip almak yeterli oluyor.

Ticaret Sicil gazetesine ilan doğrudan gidiyor. Vergi Dairesine yoklama da otomatik gidiyor. Vergi yoklama memurları 1-2 gün içinde şirkete gelip yoklamayı tamamlıyor.

Yoklamadan sonra, eğer işyeri kira ise, VD'ne sözleşme götürülüp kira damga vergisi hesaplatırılıyor ve ödemesi yapılıyor.

Gazete çıktıktan sonra, Şirket yetkilileri imza sirküsü için notere gidiyor.

Görüldüğü üzere MERSİS girişleri eksiksiz ise,  ortakların kendisi, kimlik fotokopisi  ve 2-3 foto ile Ticaret Sicil Memurluğuna gidip 15 dakikada şirketi kuruyorlar.

Maliyet şu an için en fazla 1400 TL dir.Kaynak: Ben

 2 
 on: 19 May 2019 - 03:23:33 
Started by BLAZERSEVER - Last post by BLAZERSEVER
Bu gece Lillard'dan gaza basmasını bekliyorum. İnşallah kazanacağız.

 3 
 on: 14 May 2019 - 17:55:55 
Started by Kensai - Last post by Kensai
Gardroplarımızdaki batug tshirtleri eskimeye başladı, yenisini bastırıyoruz. İsteyen arkadaşlar aşağıdaki linkten model/renk için oy verip, google sheets sayfasına siparişlerini yazarsa olaya dahil olabilirler.

https://tr.surveymonkey.com/r/WFC62WN


 4 
 on: 13 May 2019 - 03:40:44 
Started by BLAZERSEVER - Last post by BLAZERSEVER
Evet bir kez daha Blazers'ı yakından takip etmeyenleri yanılttık, yıllar yıllar sonra geldi batı finali. Pippen'lı Blazers, Kobe ve Shaq'lı Lakers karşısında ne kadar favori ise bugün de Warriors karşısında o kadar favoriyiz.

Nurkiç'ten sonra Nuggets serisinde önemli iş yapan Hood'u da kaybetmiş olabiliriz, bakalım görücez, Thunder eşleşmesi farklı, Nuggets farklıydı, Warriors se çok daha tecrübeli bir takım ama şunu kesin söyleyebilirim; Lillard Warriors'a karşı daha yüksek sayı ortalaması ile oynayacak, şutu kimin daha iyi atacağını ise görücez.

Go Blazers!!!!

 5 
 on: 25 Apr 2019 - 03:25:24 
Started by BLAZERSEVER - Last post by BLAZERSEVER
Plase şampiyonluk adayını 4-1 ile geçip, tarihi bir maç ile çoğu otoriteyi şaşkına çevirdikten sonra sıradaki gelsin diyorum sadece Smiley

Dame Time!!!

 6 
 on: 22 Apr 2019 - 19:36:58 
Started by kubilay - Last post by mVy
C'nin 1'e düşürülmesi çok mantıklı, Util ile değiştirebiliriz o kısmı.

Çağatay'ın Util seçeneği adam sayısını 13 ya da 14'e düşürürsek daha etkili olacaktır, 12'ye düşürmekle FA zaten adam kaynıyor olacak.

 7 
 on: 22 Apr 2019 - 19:22:00 
Started by kubilay - Last post by mVy
Dragic (46 maç) + Barton (41 maç) + Portis (32 maç) + WCJ (38 maç) +Booker (18 maç)

Üstteki istatistik tüm sezonu anlatmaya yetiyor sanırım. Allah hepsini ayrı ayrı bildiği gibi yapsın. En az 11 hafta 4 isimden yararlanamamak sonumuzu belirledi, oynadığım tüm liglerde ilk kez düştüm bir de 1,5 maç farkla.

Not: Beddua etmeyeceğim demiştim ama Barton'a (6-8w) deyip 12 haftada dönmesini, Dragic'e 8w deyip neredeyse sezonu kaçırmasını sağlayan Denver + Miami sağlık ekibi ve yönetimlerini hariç tutuyorum.

 8 
 on: 14 Apr 2019 - 05:21:49 
Started by BLAZERSEVER - Last post by BLAZERSEVER
Köklü bir değişiklik yapmayınca playofflarda süpürüldükten sonra, kimse bu sene playoffu beklemezken yine beklentilerin üzerinde bitirilen sezonda bu sefer Nurkiç'i kaybedince, saha avantajına rağmen favori gösterilmediğimiz bir seride Thunder'a karşı yine şaşkınlık yaratmamızı bekliyorum, özellikle Kaan abiyi  Smiley)

 9 
 on: 11 Apr 2019 - 11:58:02 
Started by Palin - Last post by mtarikc
yeni grup:

https://www.nbabracketology.com/group/view/14611

password: batug2019

Late Entry'ler önceki yıllardaki gibi yine kapalı.

 10 
 on: 6 Apr 2019 - 17:35:00 
Started by kubilay - Last post by Gurk
Çoğunluk gibi ben de oyuncu sayısını daraltmaktan tarafım. FA havuzunun genişlemesi oyundan keyif almayı artırır diye düşünüyorum. Ayrıca continuous waiver FAAB gelecek sezon başlamadan oylamaya sunarız. Zaten okuduklarımdan burada çoğunluğun çağatayın önerisine katılır diye düşünüyorum.

Pages: [1] 2 3 4 ... 10