Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /storage/content/61/1004561/batug.org/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /storage/content/61/1004561/batug.org/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3 Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /storage/content/61/1004561/batug.org/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3 Latest posts of: alvin maker
Welcome, Guest. Please login or register.
1 Dec 2021 - 02:01:17
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 ... 100
1  Basketbol Dışı / Serbest Kürsü / Re: Çok Güldüm on: 7 Mar 2013 - 14:06:12
http://www.youtube.com/watch?v=LFKaQsFWunk

Raptors tam bir kolej anaokulu takımı hüviyetine bürünmüş.
2  Basketbol / Mock Draft, NCAA & Offseason / Re: Takas söylentileri ve son durum on: 3 Feb 2013 - 04:28:57
Arkadaşlar,Rudy Gay,yanlış şut tercihleri ile,bire bir gereksiz zorlamalarla,düşük şut yüzdesiyle,PER ve ya WS/48 gibi ileri düzey istatistiklerde de ligde ilk 40'a bile giremeyen,çok miktarda şut kullandığı için,-kullandığı şutun hak ettiği oranda olmasa da-çok skor yapıyor gözüken bir volume shooter.
Gerçekten çok orijinal, basketball reference'taki advanced stats bölümüne iki saniyeliğine göz atan herhangi birisinin tereddütsüz kanaat getirebileceği, doğruluğu yadsınamayacak bir fikir. Fakat Gay'in başı kesilmiş tavukları andırırcasına sağa sola koşturup ardından da John Wayne'i kıskandırırcasına "locked and loaded" diye geveleyerek potayı gözüne kestiriyor olması şüphesiz yüksek bir hayal gücünün eseri. Dini imanı PER ve WS/48 olan skor yazarları için bu takasın en iyi iki oyuncusunun da geçtiğimiz günlerde Toronto'dan bavullarını apar topar toplayarak Detroit ve Memphis'in yolunu tutan Ed Davis ve Calderon olduğunu biliyor muydunuz?

Peki ya zavallı Rudy Gay'in yıllardır Memphis'te spacing denen ve kısaların ruh sağlığı için bilhassa uzunlar tarafından yaratılması elzem olan nimetten mahrum kaldığını biliyor muydunuz? Bunu bilmiyorsanız eminim ki takımdaki elle tutulur tek dış opsiyonunun kendisi olduğundan, bu yüzden zaten ehemmiyet sırasında birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü savunmaya vermiş olan bir takımda sırtlayamayacağı kadar ağır bir yükün altında kaldığından da bihabersinizdir. İşte bu yüzden maçları izlemek gerekiyor.
3  Basketbol / Mock Draft, NCAA & Offseason / Re: Takas söylentileri ve son durum on: 1 Feb 2013 - 12:02:15
Sağdan sola,sonra da soldan sağa topu evelemek,bir adım geriye çekilip şut atmak,ne zamandır "Kendi şutunu yaratabilme yeteneği" oldu?
Bu foruma neden son zamanlarda uğramadığımı hatırlamamı sağlayan, güzel bir post.
4  Basketbol Dışı / Serbest Kürsü / Re: Çok Güldüm on: 31 Jan 2013 - 20:11:06
Quote
Calderon just told us it is close to done but hasn't heard official. He is putting on uniform
...
My bad, Calderon just got dressed!
...
Calderon put on street clothes and walked into other room after telling us it is close. No sign of Ed
...
Ed Davis just did his goodbye hugs. Looks like a done deal to me
...
This place is a morgue
...
Bargnani having his pre-game pasta
...
Much sadness in #raptors locker room as Calderon, Davis say goodbye
...
Ed Davis just left the Raps locker room & headed towards the bus area
...
Calderon and Davis now leaving Philips Arena in street clothes.
...
5  Basketbol Dışı / Serbest Kürsü / Re: Çok Güldüm on: 19 Nov 2012 - 01:10:22
Turbo Zone'un imzaları sayesinde paylaşımlarından daha komik forumdaki tek insan "alvin maker"dır şüphesiz.

Neyi kastettiğimin anlaşılması açısından: http://www.turbozone.ca/
Evet, RealGM'de döktürmekte kendileri. Fark etmiş olman güzel. Smiley
6  Basketbol Dışı / Serbest Kürsü / Re: Çok Güldüm on: 17 Nov 2012 - 12:54:58
7  Basketbol / Toronto Raptors / Re: Haberler on: 17 Jul 2012 - 14:35:08
James Johnson gibi faydalı bir parçayı,future second için gönderen Colangelo,artık ölsün mümkünse.
Bu takas BC'den çok DC'nin işi. Şöyle ki, geçen sezonun sonlarından bu yana Casey ile Johnson'ın aralarında ters giden bir şeylerin olduğu biliniyordu. İki söylenti vardı aslında; 1. Johnson'ın takım uçağında gizlice ot içerken duman dedektörünün harekete geçmesine neden olup rezillik çıkarması, 2. Johnson'ın hücumda ısrarla daha büyük bir rol istiyor olması (ki kendisinin iyi oynadığı ve son anda kaybedilen bir Chicago maçının ardından "aslında koç şans verse her maç böyle oynarım" minvalinde açıklamalar yapmışlığı vardı yanlış hatırlamıyorsam). Geçen sene dakikalarının bir anda tepetaklak kesilmiş olmasının da koç Casey'le yaşadığı sorunlara bağlı olduğuna kesin gözüyle bakılıyordu (bir ara DNP bile oldu hatta). Uzun lafın kısası, takımla haşır neşir olanlar kendisinin takas edileceğini, edilmese dahi maç başına 10 dakikadan fazla süre alamayacağını biliyorlardı. Hücumda pek katkı yapamayan Johnson, aynı zamanda top çalma & blok ortalamalarının işaret ettiği kadar iyi bir savunmacı da değil. Offseasonlarda ligde kendilerini kanıtlamış, ancak ne uzalacağı, ne de kısalacağı bilinen adamların değeri azalıyor. Calderon'la birlikte takas edilseydi daha iyi olurdu, ama görünen o ki şartlar namüsaitti.
8  Basketbol / Boston Celtics / Re: Haberler on: 9 Jul 2012 - 13:23:33
Abicim yapmayın etmeyin lütfen . Bu herif Celtics'in son şampiyonluğunun en önemli parçalarından birisi. Geldiğinden beri hemen her sezon başarılı olmuş bir çekirdeğin oyuncusu. Sen bu adamı 3 kere satışa çıkarmışsın . Kontratı bitince aynı mevkide oynayan Green ve Terry ile anlaşmışsın . Yani adam kalmak istese bile tutup tutmayacağın meçhul. Tüm bunlar profesyonelliğin gereği olarak yapılmış olabilir . Ona bir lafımız yok . Yalnız tüm bunları yapan bir takımın da , Allen'a bir şey söylerken 2 kere düşünmeli. Adam istediğini yapar kardeşim. Sen ona ne kadar vefalı davrandı ki , ondan vefa bekliyorsun ?

NBA'de duygusallığa yer yok . Buna bir örnekte Celtics'in yaptığı Perkins takasıdır mesela. O yüzden fazla zorlamamak lazım geçelim. Allen için en iyisi olmuştur umarım.
Green'le Allen ne zamandır aynı mevkide oynuyor? Bu forumda çok acayip şeyler söyleniyor bazen. Avery Bradley sezonun ilk yarısını kaçıracak. Terry ile anlaşılması Allen açısından anlamlı değildi bu yüzden. Bu arada duygusallığa yer yok diyorsun da, adam daha az paraya gitti, farkındasındır umarım. Allen aksine aşırı duygusal davranarak bu kararı verdi. Hala bunun farkına varamıyor musunuz yahu, nedir?
9  Basketbol / Boston Celtics / Re: Haberler on: 9 Jul 2012 - 03:10:41
Kelt taraftarlar Ray'e kizabilir, küfredebilir, formasini da yakabilir yani bunda bişi yok; zaten taraftar rasyonel olmali demek saçma. Ammaa...

Celtics takas etmeye çalişirken 'önce bussiness diyen franchise', adam Miami'ye gidince 'nefret ile hareket eden zavalli'. Bunu deme işte.
"Bu memlekette g**e g** denir" demiş ya Can baba, gerçi şimdi sansürleyince hiçbir anlamı kalmadı, dahası davanın sebebini de düşününce ironik oldu, her neyse, ben de nasıl desem; Allen'ın asıl motivasyonunun kendisini ikinci plana attığını düşündüğü Celtics'ten (ki bu mevzu tartışılır) ve bilhassa nezdinde "daha dünkü çocuk" statüsünde kalmasına rağmen tüm ilgiyi üzerine çekmeye başlayan Rondo'dan kendince intikam almak olduğu öyle zahir ortada ki, saçma olan bunu görememek ve esasında ikinci yüzüğü takma şansını artırmak için Heat'i seçtiğini düşünme naifliğinde bulunmak.

edit: Bu arada "Judas Shuttlesworth" geyikleri dönmeye başlamış ki, Çok Güldüm'e yazılası cinsten.
10  Basketbol / Boston Celtics / Re: Haberler on: 7 Jul 2012 - 20:52:45
Woj güzel yazmış. Ray yuhalanacaktır (daha doğrusu boolanacaktır) Boston'da.
11  Basketbol / Boston Celtics / Re: Haberler on: 7 Jul 2012 - 13:43:43
http://basketball.realgm.com/wiretap/222128/Ray_Allen_Decides_To_Sign_With_Heat

Allen çok daha az paraya (MMLE'ye) Heat'e gitti. Sevdiğim bir oyuncuydu, üçlüyü bozması üzdü. Rondo ile arasının bozulduğu, ilk 5 çıkarılmadığı, takas edilmek istendiği için kalmadığı söyleniyor. Heat'te ilk 5 çıkacağını ve el üstünde tutulacağını sanıyorsa bence yanılabilir. Rondo haricindekiler sudan sebepler gibi geldi bana. Celtics de büyük zarar görecektir. Ellerinde 1-2 olarak Rondo-Terry-Bradley var. Ya Pierce 2'ye çekilir (ne yapabileceği tartışmalı) ya da bir adet kaliteli yedek guard alınır. Takımı oynatma yeteneği olan ve fizikli bir 1 numara bulmaları (kim kaybetmiş ki) lazım.
Pierce ikiye çekilemek için çok ağır. Artık cornerman oldu kendisi (SF/PF). Celtics geçen sezon Allen'ın yokluğunu gayet iyi idare etti. Rondo (37)-Bradley (30)-Terry (29) gibi bir rotasyon yeterli bence. Rondo'nun oyunda olmadığı bölümlerde de Pierce oyun kurar. Hiç olmazsa bir tane maç başına 10-15 dakika iş görebilecek bir SG bulunur. Willie Green, DeShawn Stevenson, Anthony Parker, Courtney Lee, Marco Belinelli, Daniel Green, CJ Miles, Maurice Evans falan filan (bunların hangisi uygun, bilmiyorum pek).
12  Basketbol / Boston Celtics / Re: Haberler on: 4 Jul 2012 - 15:14:50
Bir Rose nelere kadir işte. Doğudaki bütün takımlar ellerinden geldiğince eklemeler yapmaya uğraşıyorlar. Özellikle bu sene Boston'ın final oynadığını görünce herkes de heveslendi, tabii en çok da bu finali oynayanlar... Kenardan gelip rahatlatır takımı skor anlamında, çok tatlı ekleme. Green ve çaylaklar da düzenli katkılar verebilirse Miami'nin de bazı eklemeler yapması gerekebilir cevap vermek adına. Melo'ya yoğunlaşmak lazım şu kadroda. Steetiitisitmsama'yı da tutarlar, derinlik katar. Ancak bana göre pota altını bir adım yukarı çıkaracak ekleme Camby olur (daha iyisi bulunamazsa cap map durumu). Eğer orayı da kuvvetlendirebilirse Boston, ben Miami seviyesine çekerim şahsen.
Celtics'in bu eklemeleri Rose'un sakatlığını göz önünde bulundurarak yaptığını mı zannediyorsun? ahahahahah. Eminim ki umurlarında bile değildi.
13  Basketbol Dışı / Edebiyat / Re: Favori kitaplarınız? on: 4 Jul 2012 - 04:33:11
Yine de Ulysses'e bulaşmayın bence.
14  Basketbol / Brooklyn Nets / Re: Haberler on: 4 Jul 2012 - 04:20:36
Deron
Joe Johnson
Crash / Brooks
Teletovic / Evans
Brook / Petro

Frontcourt sıkıntılı. Onun haricinde Johnson'ı tekrar off the ball oynarken görmek eğlenceli olacak. Nets yeni Hawks olmak istemiyorsa bu noktada durmamalı.

edit: Evans babayı unutmuşuz.
15  Basketbol Dışı / Serbest Kürsü / Re: Çok Güldüm on: 4 Jul 2012 - 03:52:14
reddit'in NBA subreddit'inde denk geldim:

Quote
why don't the Nets just sign Lin and keep Lopez?

Then they can have the "Brook-Lin" combo
Pages: [1] 2 3 4 ... 100