Welcome, Guest. Please login or register.
20 Sep 2020 - 00:44:35
  Show Posts
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 40
16  Pano / Dünya & Türk Basketbolu / Re: 2006 Dünya Şampiyonası on: 19 Aug 2006 - 18:04:18
olayın biraz daha teknik yönüne bakarsak, faul atışlarımızı eleştirmemek elde değil, oldum olası şu faul atışlarına önem verilmemiştir, kınıyorum, bi de minefield arkadaşımız serkan gününde değildi, top kaybı yaptı demiş, bence serkan her zamanki gibiydi, bu onun normal hali, 24 sn dolduğu bi hücumumuz var ki, top elinde 10-12 sn kadar kaldı, yanında da ender bomboştu, onun için çok görmeyin bunu serkan'a, öte yandan hücum organizasyonlarıızda şöyle bi arjantin tadında hareketli hücumu bu turnuvada da izleyemeyeceğiz basbelli, bu kadar bireysel yeteneğe bakan hücumların bizi götüreceği yer bi seviyeye kadardır.
17  Pano / Dünya & Türk Basketbolu / Re: 2006 Dünya Şampiyonası on: 19 Aug 2006 - 17:36:59
indianapolis e bakıyorum, şu takıma bakıyorum ve diyorum ki, istemek, motivasyon, yetenek eksikliklerini bile giderebiliyo, bundan 4 sene önce daha genç bi fiziğe sahip olan ibrahim ayaklarını sürürken, şimdi oyunun her yönünü oynayan bir lider olarak çıkıyo karşımıza, kerem gibi savunmasıyla ön plana çıkmış bi uzunumuz salt mücadelesiyle takımın skor yükünü çekiyo, çocukların hepsi elinden geleni yapmak nedir ou gösterdiler bize, hepsini tebrik ediyorum, bu grupta 4. olmayarak çıkma şansımız yükseldi, yani ABD ile eşleşmeyeceğiz, şansımız da yanımızda olursa, derece için ufkumuzu zorlayabiliriz...
18  Basketbol Dışı / Serbest Kürsü / Re: Askerlik anıları on: 11 Aug 2006 - 16:32:17
Quote
defalarca, türlü türlü bilek burkulmaları yaşamış insanlar olarak ilk başta çok ciddi bişey olduunu düşünmedik, sen de bizim kusurumuza bakma petsi.
estağfurullah ozan, açıkçası ben de kırıldığını düşünmemiştim yane, ama şimdi değneklerle yürüme şekilleri geliştiriyorum, diyorum ki turnuvaya tekerlekli sandalye maçları da konsun  Grin
19  Basketbol Dışı / Serbest Kürsü / Re: Askerlik anıları on: 11 Aug 2006 - 05:35:38
geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar, askerlik üzeri gerçekten kötü oldu, ama ne demişler her işte bir hayır vardır heralde, bu arada bileğimi elime aldıktan sonra ilgilerini eksik etmeyen başta muyuya ve övünc'e sonra da buzundan ağrı kesicisine ilgilenen diğer arkadaşlara çok çok teşekkür ediyorum...
20  Pano / Dünya & Türk Basketbolu / Re: TBL Play-Off 2006 on: 8 Jun 2006 - 13:12:05
efes pilsen adına bu seride söylenebilecek tek güzel şey efes pilsen kızlarıydı, ülker şampiyonluğu efesi eze eze, s.ke s.ke yenerek aldı.(burada doldurulacak boşlukları hayal gücünüze bırakıyorum ehehe).
Efes'in kadroya revizyon lazım, Cenk ve Barış'ın takımdan ayrılma ihtimallerini duymak bile istemiyorum, yabancılardan granger ve prkacin kalsın isterdim ama prkacin de gitmek istiyormuş, zaten alternatifi dün maçtaydı, Nikolic maçı izlemeye geldi ailesiyle beraber, efesle anlaştın mı diye sordum, bu adam beni nerden tanıyo gibi bir ifadeyle yok yok sadece maçı izlemeye geldim dedi, işallah Granger hariç tüm yabancılar gider, bi de mustafa abi ye de, efese de yazık oluyo, işallah mustafa 2 numara oynayabileceği bir takıma gider.
21  Pano / Dünya & Türk Basketbolu / Re: TBL Play-Off 2006 on: 5 Jun 2006 - 13:18:43
Quote
şu maçta efes'in yenilmesinden daha çok sevindiğim şey cüneyt'in uzatmada ender'i denize dökmesi oldu...maçın tamamını izleyemedim ama tanjevic kesin izlemiştir...umarım japonya kadrosu için bu maçı ölçüt olarak alır,ender'i götürmez de saçımız başımız yerinde kalır

uzatmada cüneyt zuzaylısını savunmaya çalışma gafletinde bulunan kişi popovic idi, cüneyt'in her üçlüğünden sonra mahmudi'ye bakıp ben napim gibisinden bişiler söyledi, bunun yanısıra ender ibo yu tutuyordu ve ender iboya top bile aldırmadı, enderde eleştirmeyeceğim tek yön de savunmasıdır.Üstelik oyun kurucuların birbirlerine sağladığı üstünlüğü ele alacaksak, barış'ın her maçta cüneyt'in elinden top aldığı tespitiyle değişik fikirler edinebiliriz.
4.periyot sonunda kayayı oyundan çıkarıp yerine smith'i değil de barış'ı alan mahmudi'yi kınıyorum.Ülker nasıl yarattığı farkı koruyama da meşhursa, efes de bu comebacklerin sonucunu alamamada usta oldu.
22  Pano / Dünya & Türk Basketbolu / Re: TBL Play-Off 2006 on: 28 May 2006 - 05:17:22
Yarın ki maçta kilit faktörler Beşiktaş adına Mithat ve Barış; Efes adına ise Mahmudi olacak diye tahmin ediyorum.Zira Mithat'ın takımı nasıl oynatacağını ve o dinlenirken Barış'ın oyun kuruculuk görevini ne kadar başarabileceği BJK adına kilit olacaktır.Pota altı yuncuları zaten oldukça istikrarlı onlara birşey demeye gerek yok.Bazı arkadaşların Kerem gitti maç bitti teorilerine katılmıyorum, BJK Cuma günkü deli savunmayı yaparsa, final maçlarını oynama özürlü takımımızın dizlerinin titreyeceğini düşünüyorum.
Efes Pilsen adına ise kilit oyuncuların performansını Oktay hocanın vereceği kararlar belirleyecek diye düşünüyorum. Smith ve Prkacin'in özel yetenekleriyle ekstra işler yapmaları Efes lehine olacak.Smith'in mental problemleri var gibi geliyo bana, bi türlü kendini maça motive edemiyo. Her ne olursa olsun topu pota altına indirmeye çalışmalıyız ve savunmada mutlaka full court press bekliyorum, belki de çok beklerim, Mahmudi'den özel bi taktik beklemek için maçın ben gittim diye bağırması gerekiyo zira...
23  Pano / Dünya & Türk Basketbolu / Re: TBL Play-Off 2006 on: 28 May 2006 - 04:47:00
Quote
ama burda oktay mahmudıyı sorgulamak gerekır bence.. butun mac boyunca ıcerı penetre edıp dıp cızgıde bekleyen oyuncuya top ındırıp , dıp cızgıdekı oyuncunun da turnıkelerını ızledı... ınsan bı onlem alır yaw..  yalnız baskıya karsı son dakıkalarda besıktas cok zorlandı..
Benim de maçta takıldığım nokta Mahmudi'nin neden Kerem sakatlandıktan sonra full court press denemediği?yamulmuyorsam son 1:20 den itibaren denedik ve 55 sayı attığımız bir maçta 5 sayıyı bu kadar kısa bir zaman diliminde bulduk.55-50'ydi maç o ara.Ayrıca bu drive sonu uzunlara verilen paslara önlem alamayışımız da diğer bi vahim durum, madem birebirde eziliyosun, niye Cenk gibi bir ön alan savunmacısı ile Alan savunmasını denemiyosun?Mahmudi'yi çok sevmeme karşı, cesaret konusunda sıkıntıları olduğunu düşünüyorum, takımı potansiyelinin çok altında oynatıyo.
Burda ayrıca Murat hocayı ve iyi basketbolcu ama kötü sporcu Ffriend hariç bütün BJK oyuncularını yaptıkları müthiş savunmadan dolayı takdir ediyorum.Son çeyrek diyicem değil, 2. yarı diyicem değil, hemen hemen bütün maç müthiş bir savunma yaptılar.Tabi bunda seyircinin yarattığı ambians da çok etkili oldu, yani o formayı giysem heralde ben de son nefesime kadar savunma yapardım.
Son maça gelince, yarın yenelim yenilelim, işallah centilmence bir maç geçer, maç sonunda oyuncuları birbirlerine sarılırken görmek istiyorum...
24  Pano / Dünya & Türk Basketbolu / Re: TBL Play-Off 2006 on: 25 May 2006 - 03:33:21
Quote
Muhtemel Efes serisi için konuşmak gerekirse Trepagnier'in Smith karşısındaki performansı belirleyici unsur olacaktır bence.
Biz de bugün Muyu'yla maçtayken bunu konuşmuştuk.Eğer Efes finale yükselirse, Mr.Crossover-Trep eşleşmesi kilit olacaktır kanımca.Smith set şutörü rolünü benimserse, olayı 1 e 1'e dökmeye çalışmazsa-ki bunu yapıyo bazen- disiplinli ülker savunmasını hızlı hücumlarla dengesiz yakalayabilirsek, 5 sene üstüste yapmamamız için hiç bi sebep yok.
Bu arada Mirsad bugünkü maçta pek bi garipti, hemen hemen bütün faulleri kabullendi, haksız yere çalınan faulden sonra bile hakeme çak yaptı, hadi iyi saatlerde olsun bakalım, Mirsad'ı da böyle görecekmiydik???
25  Pano / Dünya & Türk Basketbolu / Re: TBL Play-Off 2006 on: 25 May 2006 - 00:02:22
kayhan, akatlara o kadar çok gitmek istedim ki, muyu'ya sordum, "ben oraya gitmem, bi kere gittim, öyle küfürler vardı ki insanlığımdan utandım" dedi, Alim'e sordum, espirili bi şekilde "can güvenliği veremem" dedi - ki burda karşılarında tavuk yok kim kimi öldürüyo, heralde ciddiye almadım ama ortamdaki gerilime dikkat çektiğin belliydi- ayrıca serinin 2. maçında daha kapıda başlayan çirkin olaylar ve sahada olur olmaz anlaşılmadık küfürlerden sonra, Orkun'un yumruk olayını anlatması ve muyu'nun olaylar çıktı demesinin üzerinde o taraftardan başka bişi beklemezdim dedim.Şimdi senin gittiğin maçlarda böyle şeyler yaşanmadıysa senin adına sevindim ama benim karşılaştığım ve kulaktan duymalarım bunun aksini gösterdi hep.
Ayrıca benim tinerci takımı diye nitelendirdiğim büyük BJK taraftarı değil, maçın içine eden o guruptur.BJK taraftarına tinerci diyenin aklı yoktur, tekrar tekrar diyorum BJK taraftarını çok çok severim.
EĞER YAZDIKLARIM SİZE BJK TARAFTARINA TİNERCİ DEDİĞİMİ ÇAĞRIŞTIRDIYSA BUNUN İÇİN ÖZÜR DİLERİM AMA GERÇEKTEN BUNU KASTETMEDİM.
Bunun dışında saldırı muhabbetine gelince, BJK gibi büyük bir kulübe ben kimim ki saldırıcam, sen kimsin ki savunacaksın? Senin böyle bir misyonun mu var anlamıyorum?Orkun da senin kadar Beşiktaş taraftarı ama ne kadar olgunlukla eleştiri yapabiliyo, sen ise hemen küfüre ve hakarete başvuruyosun, üstelik bu "terbiyesiz", "götünün üstünden sallıyosun", "rasheedcilik oynayip got olmamin verdigi gaz" gibi iğrenç söylemlerinden kus geldi, başkasını bilmem ama bana karşı söylemlerinde seçtiğin kelimelere dikkat etmeni istiyorum.
Yeteri kadar telegol seviyesine indik zaten, burda bu konuda daha fazla konuşmak istemiyorum, forum üyelerine de verdiğimiz bu rahatsızlıktan dolayı kendi payıma düşen kadar özür dilerim...
26  Pano / Dünya & Türk Basketbolu / Re: TBL Play-Off 2006 on: 24 May 2006 - 18:14:20
orkun, beşiktaşın trabzona 5 sallaığı maçta bjk taraftarı içindeydim, rakip tarafta maç izlediğim tek takımdır bjk, çok ta severim, lütfen yanlış anlamayın, beşiktaş taraftarına demedim o lafı, ama siz benden çook daha iyi biliyosunuz o gurubu, beşiktaş kulübünün yüz karasıdır o gurup ve malesef basketbol camiasına da bulaşmıştır kanser gibi Sad
27  Pano / Dünya & Türk Basketbolu / Re: TBL Play-Off 2006 on: 24 May 2006 - 18:11:16
alim laflarına dikkat et!  benim terbiyem hakkında yorum yapamazsın! Olayı kişiselleştirme!
ben bjk taraftarına tinerci demedim, bjk taraftarı içindeki tinerci takımını kastettim, istediğin gibi anlıyosun yine, at gözlüğünü çıkar artık...
efes ve ülkerin EL maçlarına gelen taraftarı ne kadar eleştirdik bilemessin, sen nasıl o tinerci takımından değilsen, biz de değiliz, ben sadece oraya olay çıkarmaya gelen insanların gerçekten çok sevdiğim BJK taraftarından arıtılmasını istiyorum, benim sevmediğim bjk nın o malum çarşılı çarşaflı gurubu!
Şimdi ülker banvit maçına gidicem, kim yenilirse yenilsin, kavga çıkmayacak, rahat rahat basketbol izliyicem, çok heyecanlıyım...
28  Pano / Dünya & Türk Basketbolu / Re: TBL Play-Off 2006 on: 24 May 2006 - 18:01:14
-petsi: Alim bizi akatlardaki maçlara götürsene
-Alim: ama can güvenliği veremem
Yorumsuz...
29  Pano / Dünya & Türk Basketbolu / Re: TBL Play-Off 2006 on: 24 May 2006 - 17:15:37
orkun geçen seneki efes-panath maçında ki kitle olsun, bu seneki efes-cska maçındaki kitle olsun, bunların hemen hiçbiri basketbol seyircisi değil, dahası bjk taraftarının elit olmak gibi bi misyonu yok ve hatta ilk maçta bjk taraftarının takımlarını destekleyen tezaruhatları tüğlerimi ürpertti ancak, sırf basketboldan anlamadıkları için, haklı yere çalınan düdüklerde bile hakeme ana avrat söğen futbol taraftarını salonlarda görmek istemiyorum, bence bunu sen de ve basketboldan anlayan diğer bjk taraftarı da istemiyo. Keşke basketbol analizi yapabilecek kapasiteye sahip, onbinlerimiz olsa kaybettikleri maçın ardından olay çıkarmamayı becerebilseler, belli bir olgunluğa erişmiş olsalar, çooook ütopik...
Tinerci takımına gelince, muyuyla efes kapısından içeri girmeye çalışırken, maçla alakası olmayan iki TİNERCİ, ellerinde bilet olmadan onca güvenlik görevlisinin arasından girmeye çalıştılar, polisle kavga ettiler, kolum kırıldı aahh diye ağladılar, sonra grubun abisi gelip polisle tartıştı niye bırakmıyosunuz diye vs.vs.vs. Düşünsene bu tip kaç tane adam girdi o gün o maça, benim bütün derdim bu, yoksa ne bjk taraftarıyla ne diğer takımın taraftarıyla işim yok, ayrıca bu otobüsle getirilen seyircilerin ihalesi niye bana kaldı onu da anlamadım, basketten anlasın, yenilgiyi hazmetsin, kavga gürültü çıkarmasın, can güvenliğini tehdit etmesin, canımı yesin.
30  Pano / Dünya & Türk Basketbolu / Re: TBL Play-Off 2006 on: 24 May 2006 - 16:22:12
sondan başlıyim, sen yazı yazarken götünün üstünde olmuyo musun? ben sallamıyorum, sadece üstte orkunun yazdığından esinlenip bunu söyledim,
Quote
erşan kanıri'ye yumruğu oturtan tuğrul demir bana yer ve zaman belirtsin, bir de resmini göndersin, gidip o resmin önünde namaz kılacam. o elleri öperim ben.
orkun'u ve bana maçta olay çıktı diyen MuYu'yu sorgulamak gibi bir niyetim yok, ayrıca sadece maç 1 kere durdu derken ne kadar vahim bir ruh durumunda olduğunu görebiliyorum, şimdi derin nefes al abi, sakin ol, altı üstü bi bi eğlence bu, insanlara atıp tutmana gerek yok, çok kırıcı oluyosun...
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 40