Welcome, Guest. Please login or register.
1 Mar 2021 - 13:33:32
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 ... 40
1  Basketbol Dışı / Serbest Kürsü / Re: batug.com fotoğraf albümü... on: 18 May 2010 - 16:40:22


ümit can ilhan-bengü ilhan çiftinin düğününe batug.com forum üyeleri olarak ziyaretimiz.

Bir yastıkta kocayın Ümit & Bengü çifti, çok yakıştınız birbirinize.

MAŞALLAH
2  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: #7 Orhun Ene on: 18 Mar 2010 - 15:22:59
magic johnson ile ülkerin gösteri maçında yaptığı full court slalomdan sonra attığı üçlük girse sanıyorum hala jeneriklerde oynatılırdı. Türkiye'nin gördüğü en iyi oyun kuruculardan biri, hep zevkle izledim, keşke aynı kabiliyeti günümüz basketbolunda da sergileyecek fırsatı olsaydı.
3  Basketbol / Dünya Basketbolu / Re: Eurobasket 2009 Polonya on: 15 Sep 2009 - 12:52:23
övünç iyi giydirmişsin hocam, tebrikler.

İlla ki her turnuvada bizlere gıcık veren bir şey oluyor. Yani İhsan Bayülgen'in maç boyunca Hidayet de Hidayet diye bağırması mide bulandırıyor.

Milli takımımız, hiç bir spor branşında ve hiç bir kulüpte sahip olamadığımız ekol olamama sorunsalını üzerinden atıyor gibi. Mutlaka bu bir turnuvayla belli olmaz ama hem oyuncuların kimliği gereği hem de yakaladığımız havayla birlikte bu takım havası bizi karakterli bir milli takım yapacak inancındayım.

Sırbistan maçında Hidayet'in oyunda tutulmasına ben de anlam veremedim, bütün maç boyuca arkadaşlarla hidaeyt in ne kadar kötü bir gece geçirdiğini konuştuk, Sinan gibi üst düzey bir savunmacı ile oynasak çok daha rahat bir maç olacaktı bence. Sinan Hidayet'in sacunmada yaptığı her şeyin fazlasını layığıyla yapabilecek bir oyuncu, eğer hidayet hücumda kötüyse sinanı tercih etmek için 1 dk bile düşünmem.

Bir parantez de ender e açmak istiyorum, umarım milli takımlarda oynadığı gibi efes te de bu faydalı oyununa devam eder. Kerem zaten maestro gibi oynatıyor.

İşallah yunanistan ile karşılaşmayız, ne olursa olsun hellas iyi takım.
4  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: TBL Transfer Dosyası 2009-10 / Tartışma, yorum, dedikodu vs. vs. on: 25 Aug 2009 - 17:45:46
greeri pek izleyemedim ama temel oyun kurucu özellikleri yoksa fb ye full court press yapan her takım, fb yi zor durumda bırakır, ergin fb nin oyun kurucusu olmadığını 3. maç elden giderken nihayet görebildi ve şampiyonluk geldi, sanıyorum sayı öncelikli bir eleman bu greer, eğer öyleyse fb nin hele hele EL de hiç başarılı olacağını düşünmüyorum.

giricek in sakatlığı geçti mi? bu sene faydalı olabiliecek mi? mrsic fb den ayrıldı mı?
5  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: Beko Basketbol Ligi Play-Off 2009 on: 18 Jun 2009 - 02:53:26
ben de nur germen denen zatın maç sonrası olaylara bunlar olabilecek şeyler cinsinden savunmada bulunmasını hazmedemiyorum, tv ye çıkan insanları taraftarlık testinden geçirmek lazım, keza maçın sonlarına doğru ender in çaldığı topta "ahh be" gibi bir nidada bulunmuştur, yazıklar olsun.

Bu maçın taraftarlı oynanması zaten hataydı, federasyona yazıklar olsun.(FB ye şimdi 5-10 maç ceza verirler, mersin, itü, ted vs maçlarını taraftarsız oynayarak büyük güç kaybederler)

İstanbul Valiliğine verdiği sözü tutmadığı için yazıklar olsun.

Efes kapatılacakmış şampiyon olmazsa, onun için hakmler,federasyon vs yardım ediyormuş, fenerbahçe yönetimine yazıklar olsun.(predlzic in maç boyunca yaptığı sert fauller, saçma sapan tepkilerine kayıtsız kalmaları hariç nerdeyse mükemmel bir maç yönetti hakemler, fb yönetimi neye ağlayacak bu sefer acaba?)

Türk basketbolunu bu seviyelere getiren önder takım EFES PİLSEN in yönetimini gani gani hakettikler bu şampiyonlukla kutluyorum. Kapatılsan da devam da etsen her zaman kalbimde ayrı yerin var EFES im.
6  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: Beko Basketbol Ligi Play-Off 2009 on: 16 Jun 2009 - 14:04:23
arkadaşlar bence 2 dk nın altında iken top oyuna girmeden faul yapılınca sportmenlik dışı faul çalınması çok mantıklı, olaya şöyle bakalım, elinizde kötü bir faul atıcısı var ve topu oyuna sokacaksınız, saniye işlemeden o adama faul yapıp kendinize haksız bir avantaj sağlamış olursunuz, he hücum eden takım topu o kötü faul atıcısına emanet ederse zaten kendi salaklığı olmuş olur.

Karşı görüş olarak o zaman 3 sayı farkla öndeyken de sportmenlik dışı çalınsın önerisini pek dikkatli düşünerek ileri sürdüğünüzü sanmıyorum. Nitekim savunmacı topu çalma maksadıyla normal bir faul yapmış olabilir ve bu s.dışı olarak nitelendirilemez, ne yani o zaman hiç savunma yapmasınlar hücum eden takım da rahat basket bulsun?

Zaten önceden de topu oyuna sokmdan savunmacı takım oyuncusu topu oyuna sokan oyuncuya çizgiyi geçerek baskı yaparsa teknik faul alırdı, bu da benzeri bir kural değişikliği olmuş. Son derece mantıklı olup değişen kararın arkasındayım.
7  Basketbol Dışı / Serbest Kürsü / Re: Askerlik anıları on: 3 Feb 2007 - 01:40:27
Arkadaşlar vatani görevimi tamamlayıp aranıza dönmüş bulunuyorum  Afro, Aranızda Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı'na Kısa Dönem olarak gidecek arkadaşlar varsa haberim olsun, kendi rahatı için  Wink
8  Pano / Dünya & Türk Basketbolu / Re: 2006 Dünya Şampiyonası on: 26 Aug 2006 - 23:33:31
Quote
petsi ender e fazla yüklendiğimizden bahsetmiş, enderin iyi niyetinden şüphem yok zaten ama takımımızı sürükleyecek bi guard olmadığından yapıoruz genelde o tip benzetmeleri.hele ki bi calderon u izleyince,insanın canı acıo cidden. yada bi sergio rodriguez örneği var. tarzını az çok ender e benzetenler olabilir. ama yaptığı her hareketin bi sebebi daha doğrusu amaca ulaşmak için bi anlamı var ama bunların hemen hiçbirini ender de göremediğimizden dolayı benim isyanım.

Keremcim iyi demişsin de benim söylediklerime cevap olmamış pek, ben de Ender'in yetersizliğinden dert yanıyorum, şunu önce açık açık söyliyim, ben Ender'in oyununu savunmuyorum. Benim itirazım, bu ülkede Kerem'den başka ve oyunu bu turnuvada bizim için piyango gibi olan Engin'den başka bir guard yokken, neden Ender'e yüklendiğimiz. Sadece bir kere topun hakimiyetini kaybedip yere düştüğü için mi alay konusu oluyo?bunu Cenk de yaptı, Serkan da ve hatta Engin Atsür de, hepsinin ayrı ayrı yaptıkları top kayıplarından dolayı yerlerde sürüklendikleri oldu, burda Ender trend olmuş, yüklenen prim yapıyo, Hakan bu takıma Ender den daha fazla ne verdi ki sanki bütün hücum organizasyon bozuklukları Ender'den kaynaklanıyomuş gibi yükleniyorlar?
Demek istediğim bu ülkede ne bir Calderon var, ne de Dimantidis, olsa o zaman Ender bu takımda ne iş yapar diye tartışırız, yoksa Tanjevic in 3 guardı en verimli şekilde nasıl kullandığını alkışlayarak izleriz, ama anlamsız anlamsız alay etmeyiz.
9  Pano / Dünya & Türk Basketbolu / Re: 2006 Dünya Şampiyonası on: 26 Aug 2006 - 17:39:56
Kaan abi maçtan sonra Arjantin maçıı almak mucize dedi ama, asıl mucizeSlovenya maçında yaşandı, ardarda 5 üçlük ve hepsi birbirinden zor pozisyonlar, bu takımın 12 oyuncusuna da, teknik ekibe de üstün hizmet madalyası vermek lazım, artık klasmanda güzel biyere gelirsek (5-6 gibi) turnuvadan istediğimizi gani gani almış olacağız.

Ender konusuna değinmek istiyorum, çünkü abartılmaya başladı kanımca, yok top sektirirken zıplaması komikmiş, yok kaşları Emrah gibiymiş, yok yerlerde sürünüyormuş, Hakan'a gelince iyi niyetli oluyo, Ender'e gelince alay ediliyo, 3 oyun kurucumuzda birbirinden gayretli kimsenin şüphesi olmasın, ben burda Ender'i savunmuyorum, kaldı ki 2 senedir bende çok büyük hayal kırıklığı yaratıyo, müthiş çıkışından sonra oyununu bir üst seviyeye asla geçiremeyişi, ondan birşeyler umut edenleri yeterince üzdü. Konumuza sönersek, Ender de diğer iki oyun kurucumuz da Tanjevic'in doğru yerlerde kullanması sayesinde takıma en etkili şekilde yararlı oluyorlar, artık bu anlamsız şekilciliği bırakalım, kaşıyla gözüyle uğraşmayalım.
10  Basketbol Dışı / Serbest Kürsü / Re: Birbirine Benzeyen Ünlüler on: 23 Aug 2006 - 13:09:22
sewgili abimiz Gökmen "skyman" Ertem - Engin Atsür
11  Pano / Dünya & Türk Basketbolu / Re: 2006 Dünya Şampiyonası on: 23 Aug 2006 - 06:15:17
Engin gibi oynatan guardlara o kadar hasret kalmışız ki, adam standart guard oynadı ve bizi büyüledi, ben de bu kadarını beklemiyordum açıkçası, İspanyol guardlarına benzettim, işallah ender'in yaptığı çıkıştan sonra sürekli geriye gitmesi gibi bi talihsizliğe maruz kalmaz bu geç yeteneğimiz.
12  Pano / Dünya & Türk Basketbolu / Re: 2006 Dünya Şampiyonası on: 22 Aug 2006 - 23:27:08
Bu Brezilya maçında dönüm noktası diyebileceğim bi an var o da Kaya'nın Hueresta mıydı neydi ona yaptığı feci blok sonrası "son of bitch" gibi bi küfür yemesi ve müteakibinde çalınan teknik faulu ibonun sayılara çevirmesi ve de daha sonrasında bi üçlük atmamızla gerçekleşmiştir kanımca.

Blok ta blok değildi ki be kardeşim, tokattı mubarek...
13  Pano / Dünya & Türk Basketbolu / Re: 2006 Dünya Şampiyonası on: 22 Aug 2006 - 19:22:51
ehehe kalbim japonya'da freeman  Wink
üstelik sakat ayakla burdan bakkala bile gidemiyom yane  Grin
14  Pano / Dünya & Türk Basketbolu / Re: 2006 Dünya Şampiyonası on: 22 Aug 2006 - 18:58:42
Quote
Ya bi bende mi oluyor bilmiyorum, Kosova'nın desibeli arttıkça "vjjzt bjzzt" diye sesler çıkmaya başlıyor televizyondan, bir bende oluyorsa eyvallah da herkeste durum aynıysa niye 3 gündür bir Allah'ın kulu uyarmıyor şunları?

ehehe bu postu okuyunca suratınad gülümseme belirmeyen yoktur heralde  Grin
ben de acaba bi tek bende mi oluyo diye düşünüyordum, abi nası hönkürüyosa artık düşünün...
keşke maçı MM sunsaydı, hem objektif yorumlar olurdu, hem de engin basketbol bilgisinden an ve an yararlanırdık.

Açıkçası Engin'den bu kadar katkı beklemiyordum, Avrupa basketbolundan çok uzak bir kolej basketbolu altyapısından sonra sanki yıllarıdır bu takımı yönetiyormuş gibiydi  Afro

Harun baba maç sonrası sadece ABD ve Arjantin'den çekindiğini ifade etti ama sanırım heyecanla İspanya gibi bi devi unuttu, kanımca şansımız olmaz İspanya gibi tough bi takıma.

Arkadaşlar Hamamatsu daki bu şirin spor salonunda, hoşuma gitmeyen nokta faul çizgisinin görünmemesi, bi ara çizgiyi Toyota yazısındaki "O" harfinden mi alıyolar diye düşünmeye başlamıştım  Tongue

Katar maçında bu uzun maratondaki turnuvada kesinlikle ihtiyacımız olacağını düşündüğüm az vakit alan oyunculardan Cenk'in kendine geleceğini umut ediyorum.
15  Pano / Dünya & Türk Basketbolu / Re: 2006 Dünya Şampiyonası on: 20 Aug 2006 - 13:28:10
hayır bizim guarda press yapacağımız yerde adamlar bize yapıyo, dün tanjevic izlemedi mi acaba bu adamların guarda baskı yaptığını, 8 saniyede çıkıyoruz yarısahamızdan sonra da bekle de oyun kuralım, bu kadar hazırlıksızken yapılacak en mantıklı iş alçak posttan Kaya ve Ermal'i bolbol kullanmak, bi de dün de dediğim gibi Serkan'ın normal halleri bunlar, top kayıpları, istikrarsız ötesi şutları, dün kü azim yok çocukların gözlerinde, 2. yarıda şansa ihtiyacımız var ama işimiz çoook zori ben comeback beklemiyorum açıkçası...
Pages: [1] 2 3 4 ... 40