Welcome, Guest. Please login or register.
13 Jul 2020 - 16:24:40
  Show Posts
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 ... 183
31  Basketbol / Minnesota Timberwolves / Re: Haberler on: 1 Jul 2017 - 11:55:29
Ehehehe, zamanında şutlanması için toplantılar yapılan, istenmeyen adam, iflah olmaz forumcu yazmaya devam ediyor.

Butler tkasından sonra Teague hamlesiyle birlikte Wolves all-in yaptı ama yeterli değil bence maalesef. Yeterli şutör ve wingman yok hala Warriors engelini aşmak için.
32  Basketbol / Utah Jazz / Re: Haberler on: 1 Jul 2017 - 11:48:43
Lottery protected fşrst-rounder karşılığında Rubio sudan ucuz ve çok başarılı bir hamle. Sisteme de çok uygun. Hill'e yıllık 20 milyon bayılmaktansa, yarı fiyatına ve Hayward'ın ayrılması durumunda rahatlıkla floor general olabilecek bir oyuncu kadroya kattı hem de daha yaşı 26, çekirdekle uyumlu.

Biz de yine salak gibi izledik. Yani lottery protected 2018 first-rounder vermeliydik bence. Frank ile müthiş bir ikili olurlardı.
33  Basketbol / Indiana Pacers / Re: Haberler on: 1 Jul 2017 - 11:43:17
Bence de gayet iyi parçalar gideceği kesin olan George karşılığında alınanlar. Sabonis Tırner ile uyum sağlayabilecek bir uzun ve Oladipo da top elinde olduğunda verimli olan, çok da iyi bir savunmacı. George da tutturabilirdi Melo gibi "İlle de Lakers istirem" diye, ona da helal olsun, takımına geri dönüş kazandırdı.

Burada kaybeden yine Ainge. Allah'ım ne kadar seviniyorum anlatamam Boston'ın tokat üstüne tokat yemesine. Mesele ezeli rakip olmalarından ve ya aynı divisionda olmamızdan falan değil, yere göğe sığdırılamayan hatta yeni ahit muamelesi gören "war-chest of assets" leri elinde patladığı için. Takas edecek superstar kalmadığı gibi, ucuz parçaların hepsi gelecek yaz dev kontratlar alacak. Yapılan bence yanlış draft seçimleri sayesinde de ne post-Warriors için rebuild yapabildiler ne de win-now olayını becerebildiler. Aslında takas edilebilecek son bir superstar kaldı, eğer Crawford+Brooklyn 2018 verirseniz, Melo sizin Cheesy
34  Basketbol / New York Knicks / Re: Off-season 2017 - Bye bye Melo on: 30 Jun 2017 - 22:15:22
Daha Nisan ayında iki taraflı opsiyon kullanıldı ve sözleşme 5 yıla uzatıldı ama yıllardır neler gördü bu gözler. Şaşırmadım elbette. Phil kendisini zorla kovdurdu mu desem yoksa Dolan yine burnunu soktu mu desem bilemiyorum. Takımın geleceğine dair tüm hamleleri Phil yapmışken bence kontratını tamamlamasına ve hatta üçgeni oynatmasına müsade etmek daha mantıklıydı. Ben hala bu ligde orta mesafe ile sağlam ekmek yeneceğine inanıyorum.

Tabi şimdi yerine kim gelecek en büyük soru. Ujiri şaşkın ördek yolmayı biliyor, doğru ama bariz hataları da mevcut. Hiç hazzetmediğim bir overrated durumu var. Griffin uygun isim değil bence. Hinkie çok acayip olurdu gerçekten. Şu an enkaz gibi gözüküyor olsa da Portland, Olshey'nin gizli bir hayranıyım.

Melo da tam bir survivor. Lin, D'Antoni, Woodson, Phil...  baya uzadı gömdüklerinin listesi.
35  Basketbol / Houston Rockets / Re: Off Season 2017 - Hoşgeldin Chris Pa... Huh! on: 30 Jun 2017 - 22:01:55
Morey mükemmel bir iş çıkarmış yine. Nonguarenteed kontratları nakit para karşılığında toplayıp, salaryleri match etmek tam da Moreyball'a yakışır bir sistem açığını avantaja çevirme durumu. Temelde büyük sahtekarlık ama tamamen nizami. Tebrikler.

Tamamen Harden'ın domine ettiği sistemin ilerleyebileceği max.nokta bu ve Harden da insan. Son maçtaki sefil performans da tükenmişlikten.Rockets hem tahmin edilebilir olmaktan çıktı hem de sürekli tukaka ettikleri ama playofflarda çok önemli hale gelen orta mesafenin Şahı Paul ile fark yaratmak gayet mantıklı. "Back to the basics" yani.
36  Basketbol / Mock Draft, NCAA & Offseason / Re: Draft 2017 on: 25 Jun 2017 - 04:03:55
Sıralamanın tepesinden başlayalım. Ainge için bu "asset collection" ve "flexibility" makul sınırları aşmış durumda, tam bir "hoarding" durumu sözkonusu. Üstelik şu an hangi yola yöneleceğini de bilemez halde.

-Bir kısım ufku geniş yazar, Durant'in, mevcut çekirdek dağılmasın diye opt-out yapıp daha düşük ücretle imzalayacak olmasından yola çıkıp, daha 4-5 sene Warriors Çin Seddi gibi herkesin önünde dikilir diye düşünüyor ve "Warriors sonrası döneme hazırlanmak" diye bir konseptten bahsediyorlar. Belli ki Ainge bu kesimle aynı fikirleri paylaşmıyor çünkü trade-down yapıp Fultz'u pas geçmezdi bu mentalitede olsaydı.

-Ben hala büyük yürek koysa ve çok sempatik de olsa Isiah gibi fiziksel açıdan yetersiz bir guard ile şampiyon olma şansı olmadığını düşünüyorum herhangi bir takımın. Eğer win-now modundaysan neden Butler için gereken neyse vermiyorsun? Diyor ki "Elimizdeki asset bolluğunu görenler, oyuncunun ederinden fazlasını istiyor" Herkes Billy King değil ki güzel kardeşim. Vazgeçemediğin, tümletemediğin assetler boşa gidiyor. Şu an piyasada hamle yapılabilecek oyuncu da kalmadı. Butler Wolves'a gitti ve George da Lakers'a gideceğini ilan etti. Hayward ile imzalansa dahi bir superstara daha ihtiyaç var, sadece Warriors'un karşısına çıkabilmek için.

-Tatum seçimi de çok garip. Ainge draftta doğru oyuncu seçemiyor,bu kesinleşti artık ama Crowder ve Brown varken Tatum seçmek ne ola ki? Çok tartışılacak seçimler ve bence takas yapılacağına olan yüksek inanç yüzünden tam hazırlanılmadan, detaylıca düşünülmeden yapılan seçimler. Yani bu seçimlerde bir pattern göremiyorum. Hani çok iyi savunmacılar ve ya çok atletik oyuncular ve ya çok iyi sutörler ve ya Hammond'ın Bucks'ı misali hayvan gibi kulacı olan oyuncular gibi bir kategorizasyon da yok.  

-----------------------------------------------------------------

Sacto müthiş bir draft çıkardı. Fox ve Hield birbiriyle çok uyumlu olabilecek gibi gözüküyor. 3 numaradaki boşluk için çok istediğim ve 15.sıradaki Portland pickine denk gelen Justin Jackson çok iyi ekleme. Giles da eğer sağlıklı kalabilirse 20. sıradan önemli bir steal olabilir. WCS-Skal-Jackson-Hield ve Fox ile hem çok atlet hem şutör hem de savunmacı ve en yaşşlısı 23 yaşındaki Hield olan, çok ilginç bir çekirdek kurdular.

-------------------------------------------------------------------

Progresif düşünebilen ve bacaklarında 100'er kilonun üstünde, payrollda 30 milyon yer işgal eden iki pivot ile dibe doğru çekilmekte olmayan bir Orlando olsaydı, Isiac-Gordon-Hezonja-Fornier-Payton beşini görmek isterdim doğrusu.

-------------------------------------------------------------------

Bulls yerden yere vuruluyor Butler karşılığında aldıklarından ötürü ama LaVine gibi smaçörden çok daha fazlası olduğunu ve olabileceğini göstermiş (sakatlığı saymaazsak) ve yanlış zamanda, yanlış coach ile yanlış yerde bulunan, çok daha iyi olabilecek Dunn'a ilaveten 7. sıra hakkı gayet iyi bir paket. Üç adet ilk 10 lottery pick ediyor. 15. sıranın verilmesi hataydı elbette. Rondo-Mirotic ve MCW gidiyor demektir ve gençlerle başbaşa, tanking dolu bir sezon (LaVine sezon ortası ancak döner galiba, sonrasında da oynamasın zaten), önümüzdeki yıl da tepeden bir  pick bekliyor Bulls'u. Bence iyi iş çıkardılar genel kanının aksine. Daha fazla ne verilebilirdi rebuildinge giden takıma  bilemiyorum. (Ainge vermeyecek işte, boşuna kimse beklemesin)

--------------------------------------------------------------------

Adamım Frank çok iyi bir seçim bence. Phil ve üçgeni gittikten sonra da, modern oyunda da büyük etki yaratacak kapasitede. Kris de beklediğim üzere kaldı. Kendimizi sabote edecek bir şey yapmadık en azından, bu bile büyük gelişme.

---------------------------------------------------------------------

Carlisle ve Smith her gece kafa kafaya çarpışacak. Ama eğer Carlisle'ı dinlerse, Noel-Barnes-Wes-Curry çekirdeğiyle çok sürpriz işler yapabillirler.

---------------------------------------------------------------------

Collins ilginç bir tercih mevcut rotasyonda Portland için, mutlaka takaslar ve gidenler olacaktır. Nets ve ya Philly future first karşılığında Crabbe ve ya Leonard gibi parçaları seve seve alır.Nurkic ne olacak diye düşünmeden edemiyorum ama.

----------------------------------------------------------------------

Draftın kazananı açık ara Hornets. En büyük sorun şut problemiydi ve hiç bir pick, bu kadar "cuk" oturmadı. Kemba-Monk-MKG-Batum-Howard beşi çok canlar yakabilir eğer Cliff formatını değiştirmeye yanaşırsa. Frank hem daha iyi şutör olduğu hem de getirisi daha az olacağı için, bir Zeller takası olması şart diye düşünüyorum. Mesela cap boşaltamazsa Houston, Beverley için zorlasalar harika olur. Nets'ten Lin'i geri getirseler bile çok iyi hamle olur.

----------------------------------------------------------------------

Nets için Jarret Allen 23.sıradan harika bir seçim. Bu draftın Myles Turner'ı diyebiliriz bence kendisine. Marks'a saygım çok arttı.

----------------------------------------------------------------------

Spurs de yeni bir George Hill buldu ilk turun dibinde. Adını çok duyacağız bence Derrick White'ın.
37  Basketbol / Mock Draft, NCAA & Offseason / Re: Draft 2017 on: 23 Jun 2017 - 01:47:51
Spurs LMA'dan hele LMA Spurs'ten hiç memnun değilmiş. Takas kaçınılmaz diyorlar. Hadi hayırlısı.
38  Basketbol / New York Knicks / Re: Off-season 2017 - Bye bye Melo on: 23 Jun 2017 - 00:35:49
Phil kafayı itaatsizlik mevzusuna takmış durumda belli ki ve ciddi ciddi düşünüyor Kris'i takas etmeyi ve hatta Phil arıyormuş diğer takımları.

Mesela Boston'dan Jaylen Brown+Crowder+bu yılki 3rd pick+seneyeki Brooklyn pickini istemiş.Yani yuh tabi ama eğer veriyorsa Ainge,hemen kabul ederim şahsen. Üç tane top-3 pick ve Crowder gibi sağlam bir parça karşılığında kulübün tapusunu bile veririrm. İsterse Melo'yu da veririm.
39  Basketbol / New York Knicks / Re: Off-season 2017 - Bye bye Melo on: 22 Jun 2017 - 17:08:47
Phil gördüğüm en büyük troll galiba ve hala 90'lardaki gibi medya üzerinden ayar vermeye çalışıyor. MSG network için yaptığı röportajda net şekilde bunu belli ediyor. "Bir oyuncu sezon sonu toplantısına gelmezse dedikodusu çıkar" diyor, "35 yıllık front office hayatım boyunca hiçbir oyuncu bunu yapmadı" diyor. "Özel bir oyuncu, bir unicorn, onu takas etmeyi düşünmüyoruz ama telefonlar geliyor ve biz de dinliyoruz.Onu ne kadar çok sevsek de takımın iyiliği için gereken neyse onu yaparım" diyor. "Top-4 pickler ve 2 adet ilk 5 oyuncusu teklif edilirse neden olmasın"  bile diyor. Suns ile bahsi geçen takas senaryosu bile Kris'e ayar. Fourth+Chriss+Bender deniyor. Kris'in geçen sene neredeyse kavga ettiği adam Chriss.

Zaten bu istediklerini veremez kımse, Kris 'in abisi de "Takas olursa kontratını tamamlar, free agent olur ve geleceğine kendi karar verir" diye açıklama yaptı. Hem Phil'in sözleşmesi bittiğinde Kris hala burada olacak. Olay tamamen ayar vermeye odaklı.
40  Basketbol / New York Knicks / Re: Off-season 2017 - Bye bye Melo on: 21 Jun 2017 - 16:27:18
Kris için "Takas edilebilir" diye yüzyılın dedikodusu ortaya atıldı. Tarihe not düşmüş olmak için buraya yazıyorum. Geçiniz. "Dünya Atlas'ın sırtında" deseler inanırım ama buna inanmam.
41  Basketbol / Mock Draft, NCAA & Offseason / Re: Draft 2017 on: 21 Jun 2017 - 16:23:36
Öncelikle takaslar hakkında bir şeyler yazayım. Ainge ve "Progress" hakkında başka zaman daha detaylı yazarım-bu ışık hızında değişen sosyal medya çılgınlığı sürecinde yazmayı düşündüklerim eskimiş ve değişmiş olabilir gerçi-

Atlanta'nın Howard 'dan kurtulmak için Plumlee'nin rezil kontratını, bir zamanlar Bellinelli olarak bilinen oyuncudan arta kalanları üstlenmeye ve hatta üstüne, aslında first rounder sayılan 31st picki vermesi acı verici ama kangren olmuş kolu kesip atmaktan başka çare yoktu.

Hornets için çok iyi hamle. Coach Cliff ile frekansları tutabilir Howard 'ın.Tutmazsa da çok ideal bir kontrat ve zaten takımı ileri taşıyacak hamle yapma şansı yoktu Hornets'ın. Temelde 41th karşılığında Howard aldılar,daha ne olsun?

Nets için bugün 4 Temmuz desek yeridir. Nihayet üzerine takım kurulacak bir oyuncu buldular. İlk 2 sezon kimseyi aldatmasın, D'Angelo çok büyük topçu olacak. First rounder verilmeseydi iyiydi,ne de olsa Mozgov hatasını temizlemek ve George+ikinci Superstar 'a yer açmak zorunda olan Lakers'tı.

Lakers 'a da Lonzo hayırlı olsun. Clarkson sorunsalı hala devam ediyor yalnız.
42  Basketbol / Mock Draft, NCAA & Offseason / Draft 2017 on: 18 Jun 2017 - 16:09:29
Her draft öncesinde olduğu gibi, bu draft öncesinde de müthiş bir "hype" var. Detaylar konuşulur elbette ama çok önemli bir takas oldu bugün. Başlığı açmanın bahanesi olsun.

Pick manyağı Ainge, "fetiş" kelimesinin sözlük anlamına, biz fanilerin anlam veremediği quantum zıplamaları ekleyerek, ilk sıra hakkını, 3. sıra ve gelecek sezonki Lakers first rounder (seneye 1. sıra olursa Philly picki tutuyor, 2-5 arası olursa Boston'a gidiyor, 5'ten aşağı olursa ne bok oluyor anlamadım. Her yere abuk subuk protection koyulmasına da mani olunsun artık) ve ya 2019 Sacto first rounder (1. sıra olursa Boston'a gidiyor, 2-5 Sacto'da kalıyor, 6 ve daha aşağısı olursa yine Boston'a gidiyor, yok artık Ali Sami) karşılığında Philly'e gönderdi.

Hinkie'den beri trade-down yapan görmemiştik. Hele ki ilk sıradan. Söylenecek çok söz var aslında. Bu da girizgah.
43  Basketbol / NBA / Re: 2017 Playoff Eşleşmeleri on: 15 Jun 2017 - 05:43:23
aslında önceden de böyle süper üçlüler ve süper takımlar vardı. şimdi son yıllarda bu oluşumlardan rahatsız olduğumuzu dile getiriyoruz ama sorsan en iyi big 3 hangisiydi diye çoğunluk jordan-pippen-rodman der. o olmasa magic-kareem-worthy. en güçlü takıma da keza 96 bulls denir fakat şu an rahatsız olunan durum takımın nasıl oluştuğu. 73 galibiyetli gsw'de böyle bir durum yoktu çünkü takımın yıldızları draft'tan gelmişti ve birkaçı steal'di. yani toplanma durumu yoktu. zaten o kadronun kuruluşu çok büyük bir başarı ve aynı zaman da şans. üstüne bu adamlar underpaid olduklarından (curry bu seneki finallerin en çok kazanan 9. veya 10. oyuncusuydu) üstüne durant gibi bi oyuncuyu getirebilme şansını yakaladılar. bence en fenası ise bu oyuncuların birbirleriyle uyumlu bir oyun tarzlarının olmasıydı. baktığımız zaman james'li miami de aşağı yukarı bu yetenekte oyuncuları barındırıyordu fakat onların oyun stilleri birbirleriyle bu kadar uyumlu değildi ve takımın sistemi de buna yatkın değildi. en basitinden james ve wade topu elinde tutması gereken ve şut ağırlıklı değil de drive ağırlıklı oynayınca tehlikeli olabilen adamlar. bu takımın yıldızlarının ise hepsi şut ağırlıklı ve anormal bir şekilde hiçbiri de topu elinde çok tutması gereken oyuncular değil. yani rose, iverson gibi oyuncuların tamtersi. bu cidden anormal bir durum. curry, durant ve klay üçlüsü en az 3 tane ray allen gücünde. bence daha üstün. e draymond desen on numara beş yıldız bir yan parça. topu elinde istemeyen, dış şutu olan, süper savunmacı ve olağanüstü bir all-around oyuncu. bu kadar iyi bir rol oyuncusu bulmak inanılmaz zor. e böyle eşi benzeri olmayan bir dörtlü getirmişsin üstüne süper bir koç ve sağlam yan parçalar gelince de takım resmen haksız rekabet oluyor.

bu takımın yenildiği tek maçta nba rekoru kırıldı. ilk çeyrek 49, ilk yarı 86 sayı yediler. 24 üçlük yediler. buna rağmen öyle 30 sayı fark yemediler hep bir ''geri dönebilirler mi?'' düşüncesi hakimdi. bu yüzden eşi benzeri olmayan bir takım. adamları yenebilmeniz için nba rekorları kırmanız gerekiyor.

Danny Chau'nun yazısını özet geçmişsin.Allah razı olsun. Bir daha link koyarsan daha kolay olur.

Ben sene içinde de yazdım, bu başlıkta da yazdım, Cavs'in Love'ı kalburüstü 3&D oyuncularla takas etmesi gerekiyor. Boston'dan Bradley, Smart ve Crowder alsa mesela, Kyrie ve 4 numaraya hatta 5 numaraya kayacak LeBron sayesinde Warriors'u alt ederler.

En çok Lue'ya kılım. Seride hamle yapamayan coacha daha doğrusu delleniyorum. Mesela Obra, Madrid 'e karşı sezon içi Kalinic'i 5 numaraya çekip deplasmanda tokadı atıyor 5 kısayla, sonra Final-Four'da 5 uzunla bir kez daha tokat atıyor. Muazzam. Yani böyle çapsız coaching ile bu kadar ancak.

NBA'in güç dengeleri için hiç endişelenmiyorum. Neler gördü bu gözler.Sirkülasyon sandığımızdan çok daha hızlı.
44  Basketbol Dışı / Diğer Sporlar / Re: Game, Set & Match on: 14 Jun 2017 - 00:59:19
Arkadaş aradan 10 yıl geçti,hala aynı mücadeleyi bekliyoruz dört gözle. Hiç bir spor dalında böyle bir longevity ve dominasyon görülmedi.
45  Basketbol / NBA / Re: 2017 Playoff Eşleşmeleri on: 10 Jun 2017 - 19:41:34
Aynı şey 2001 Lakers için de düşünülebilinir. 1996 Bulls içinde. 2008 Celtics ve 2011 Miami içinde söylenebilinir. GSW tarihteki en çok yeteneğe sahip olan takım Huh Bu sistem için evet yoksa tarihte Cassel - Olajuwon - Barkley - Drexler ve Mario aynı takımda oynadı . Ya da Showtime Lakers. Mesela 2000 Lakers bu şekilde oynayabilir gibi geliyor bana Rice, Horry, Kobe, Fisher, Ron Harper ve bir de içerde O'Neal var. Horry, Rice, Fisher 3'lük tehdidi, Kobe ayrı tehdit bir de Shaq var. Adamlar bir deney yaptılar ve deney başarılı şimdilik.Mesele dominasyon değil,oyunun oynanma şekli.
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 ... 183