Welcome, Guest. Please login or register.
23 Sep 2020 - 23:36:36
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 ... 17
1  Basketbol / Boston Celtics / Re: Haberler on: 25 Aug 2017 - 16:32:52
Özetle zorda olan tarafın Cavaliers olduğunu gözardı etmek koşuluyla LeBron kalırsa Cavs, giderse Celtics kazanır diyebileceğim bir takas oldu. LeBron'un eşinin talebi, diğer birtakım söylentiler, Dan Gilbert'la olan muhtelif görüş ayrılıkları gibi bazı faktörler var. Eh ateş olmayan yerden duman çıkmaz ama yine de Ainge'in hamlesi bir tür kumar oldu. Oynamaya değip değmediğini zaman gösterecek.

Isaiah Thomas taraftarca sevilse de iş maksimum kontrat verilmesi konusuna gelince herkesin kafasında soru işaretleri beliriyordu bu bakımdan tereddütleri atmış oldu takım. Üstelik daha bunun için en az iki sezon daha var. Aynı yaz Al Horford ile de sözleşme yenileyebiliriz tabii o yaşta 30 milyon dolarlık opsiyonu kullanmaması düşük ihtimal.

Bradley-Morris takasında değinilmeyen bir de FA boyutu vardı. Avery Bradley, Marcus Smart'ın aksine sınırsız serbest. Sen istediği meblağı kendisine sunsan da farklı bir tercih yaptığında karşılığında bir şey alamıyorsun. Morris'in gelişi ve draft seçimlerimiz Crowder'ın gidişini zaten kesinleştirmişti bu bakımdan bizim için kayıp değil. Zizic için geçmişte steal yorumları yapılsa da yaz liginde fiziken hazır değil gibi göründü. Uzun vadede Cavs adına kar marjını artırabilir o ayrı.
2  Basketbol Dışı / Serbest Kürsü / Re: Ölüm on: 21 Jul 2017 - 00:00:17
Lakers camiasının başı sağolsun. Harun Kolçak vefat etmiş.
3  Basketbol / Chicago Bulls / Re: Haberler on: 26 Mar 2017 - 23:11:28
Az lanetlenmedi ama mevcut organizasyonun haline baktığında gözü açık gitmemiştir.

Bu videoyu severim perde arkasında yaşanan birkaç detayı aydınlattığından.

https://www.youtube.com/watch?v=gpdfJIc8oXs
4  Basketbol / NBA / Re: Detaylar... on: 12 Jan 2017 - 23:11:27
Isaiah Thomas'ın play-off koşulları için günümüz basketbolunun standartlarıyla yorumlanmadığı düşüncesindeyim. PF'lerin yeri geldiğinde kanat gibi oynayabilmesi isteniyor bu 2000'li veya 90'lı yıllarda pek yoktu.

Öyle bile olsa bu kağıda beklendiği şekilde yansımayabiliyor. Penetre ve "willpower" özellikleriyle Zeke ve Allen Iverson bunlara örnek. İkisinin de play-off ortalamaları, sezonluk ortalamalarından daha iyi. Son iki play-off sezonlarını saymazsak birinin 2.5 sayı, ötekinin 4 sayı artıyor ortalaması. Iverson'ın 27 yaşındaki normal sezon ortalamaları konmuş mesela ama play-off ortalaması aynı yaşında yine 4 sayı artış göstermiş. Basketbolu bırakana dek Jordan'ın Wizards'lı yılları girmese araya aktif oyuncular arasında play-off ortalaması en yüksek oyuncu sıfatını 10 sezon peşpeşe tutacakmış.

En gerektiği yerde yüzüstü bırakır ya da bırakmaz o ayrı. Kaygıları anlıyorum ama konferans ya da NBA finalinde kaçacak bir ya da birkaç şutun kağıda yansıması pek meramı anlatabilecek türde bir husus değil görsel ispat sunulmadığı müddetçe.
5  Basketbol / 2016 - 2017 / Re: (V) batug.com Regionalliga 2016 - 2017 on: 15 Oct 2016 - 01:25:40
Davetiye için teşekkürler. Az önce giriş yapmış bulundum.
6  Basketbol / 2016 - 2017 / Re: (V) batug.com Regionalliga 2016 - 2017 on: 26 Sep 2016 - 22:45:57
Yer kaldıysa ben de bu sene ligde yer almak isterim.

edit: mail pls – kubi

utkuhuseyinkaya@gmail.com
7  Pano / Duyurular ve İstekler / Re: I still love this forum... on: 22 Aug 2016 - 11:18:35
Farklı fikirlere değil de, 6th man kalitesinde yazmaktan uzak profesyonelliğe sahip kişilere karşı yönetim çok toleranslı yaklasmadi. muyu denmiş ancak bana sorsalar Babyshaq adminken batug forumunda kırmızı çizgiler daha belirgindi. O vakitler yaptırıma uğrarım endişesi taşıdım, daha toleranslı olduğunu düşündüğüm ortam koşullarında ben de birşeyler karalamaya başladım.

Laçka bir ortam olmadı, kırıcı olsa da yer yer o sertlik olmasa önü alinamazdi. Bu yanına bir önceki mesajda değindim, hakeza bloglara da. Brooklyn Theo Walcott yazısı gibi yazabilse keşke yeniden.
8  Pano / Duyurular ve İstekler / Re: I still love this forum... on: 20 Aug 2016 - 00:25:49
O dönem takınılmış tavır, üye alımının döneme bağlı sınırlanması gibi şeyler herkesi mutlu etmez bilhassa dışarıdan dahil olma sancısı çekenler için. Fakat bugün "batug konseyi" ve hatta iyi kötü foruma katılımı olmuş kişiler cıvıklaşmış bir ortamdan söz etmek yerine, kaliteden bahsediyorsa o biraz da bu kaliteyi muhafaza etmenin karşılığı yöneticilerin ödediği bir bedel. Belki despotluk, fakat cam fanus içindeki ortam steril kaldı. Bu zamana kadarki paylaşımlara miras gözüyle bakılmalı, legacy genel anlamda olumlu. Bazı yönlerden yoruma kapalı kalışı nice hevesleri kırmıştır elbet ancak okumaya da kapalı değildi burası. RIL mesajlarını okurken sıkılan kaç kişi var?
9  Pano / Duyurular ve İstekler / Re: I still love this forum... on: 18 Aug 2016 - 07:33:39
Katılım niye düşük diye kafaya takmamak lazım. Kimsenin kimseye mani olduğu yok burada herhangi biri yazdıktan sonra okunduguna emin olabiliyorsun. Tartışma imkanı -olursa eğer- daha nitelikli.

Podcast'ten çok önce Mikrodalga vardı onun tadını veren. Modern formunda yeniden baslatilabilir. Şart değil Gökhan Ozshahin'in yapıp yapmaması. Her şeyin bir devri var. Nitekim torino'lu ve genç subaylar faal değil ve Kaan Kural ve Orkun Çolakoğlu hala podcastlerini sürdürüyor çünkü devrin trendleri böyle.
10  Basketbol / Minnesota Timberwolves / Re: Haberler on: 19 Jul 2016 - 01:52:16
Summer League Bracket'te son seribaşı (24. sıra) Minnesota Timberwolves hem 1 numara Toronto Raptors'ı, hem de finalde 2 numara Chicago Bulls'u mağlup etti. Üstelik Kris Dunn yoktu son maçlarda. Biraz bencil oynadı, yaratıcı olmaya çalışırken kötü tercih yapmaya itiyor. Fakat ligde çok top çalacağı belli, elleri çok aktif.

Dünkü maçla karıştırınca totem olmuş oldu. Valentine'in stepsli basketine verdiler maçı :/
11  Basketbol / Boston Celtics / Re: Durant to Boston? wtf dude??? on: 15 Jul 2016 - 03:12:30
Garanti kontratlı first-rounder hiç fayda etmese rookie scale'den ötürü genişleyen cap için büyük fayda sağlayabiliyor. Sullinger'ın kontratı bitti QO bile vermeyip direk serbest bıraktı mesela. Bu sene takımla birlikte adı anılan Griffin, Westbrook gibileri gelmese bile seneye devasa bir cap olacak yine. Assetleri bütünleme yönüyle de dezavantaj şimdilik. Avantaja dönüşebilmesi için en erken cap'in sabitleşmesi ve bazı kontratların inceden capfiller statüsüne gelmesi gerekiyor.
12  Basketbol / Boston Celtics / Re: Durant to Boston? wtf dude??? on: 13 Jul 2016 - 18:52:49
Trade down ile kastettiginiz Tyrus Thomas-LaMarcus Aldridge takası gibi bir şey mi? Dwight Howard-Andrew Bynum-Nikola Vucevic takası var Magic'in karlı çıktığı.
13  Basketbol / Boston Celtics / Re: Durant to Boston? wtf dude??? on: 13 Jul 2016 - 04:42:56
BB ilk turdan cikartabilirse cikartir. Arada ikinci turdan da çıkartır. Bir mucize olursa 3. turdan da çıkartır ama sonrası fos. Suclamam o ayrı.

Yabusele-Zizic arası tüm seçimler ABD kökenli. Başta ben de kızdım ama sanırım garanti kontrat cap'te gorunmeyecekti Avrupa'da kalmaları durumunda. İkinci turun ilk 2 hakkını da anında takaslamasi bana cap space açma niyetini pekistirmesi gibi geliyor. Diğerlerinin ağırlığı negligible.

Cap'te geç görünmesi bence kötü değil. QO senesine ne kadar geç gelirse o kadar iyi.

Jaylen Brown'in savunması muazzam. Bradley gibi sabır isteyen bir oyuncu. Smart ile ikisi olgunlassa çok bunaltıcı bir backcourta sahip oluruz. Yabusele beklediğimden fizikli çıktı. RJ de iyi üçlük katkısı sunacak gibi. Sezon sonu Jae takaslanirsa şaşırmam.
14  Basketbol / Golden State Warriors / Re: Offseason 2016 - We'll be back on: 6 Jul 2016 - 05:01:39
Celtics taraftarıyım ama en ufak bir kizginligim yok. Yalnızca Brady'nin eli boş dönmesine üzüldüm. Motive ettiyse mutluyum diyebilirim.

Warriors kendi şansını yarattı. Trust the Process kackinlari seyreylesin. Klay'in babası Lakers'a takas olduğunda Bird'ün nasıl içine oturduysa diğerleri de benzer hissiyati paylasiyordur.
15  Basketbol / Golden State Warriors / Re: Offseason 2016 - We'll be back on: 28 Jun 2016 - 21:53:34
Kağıt üzerinde yanlış değil ama Mart'ta dediği şeye bakıldığında tutarsız.

http://basketball.realgm.com/wiretap/241389/joe-lacob-warriors-light-years-ahead-of-every-other-team-in-structure-planning

Kadro yapısıyla "birkaç ışık yılı" ötede olduğunu iddia eden kişi şimdi bunu diyor. Diyelim ki mesafe hızla kapandı ve bu demecinde olduğu üzere Bob Myers bunu yıllar öncesinden düşünmüş olabilir mi evet. Fakat Lacob taking credit kısmında böyle bir ukalalık taslıyor. Canımı sıkan bu.

Bir de Mike Brown'u asistanlık görevine getirmek pek "forward thinking" değil. Tekrardan birkaç ışık yılı mesafe farkı koyduracak bir hamle de değil. Oldu ya LeBron finalleri kaçırdı sakatlıktan ötürü yahut onun olmadığı bir takım finali gördü doğu konferansında, o zaman ne yapacaklar? Kendi konferanslarında endişe duyacakları takımlar finalde karşılarına çıkacaklar kadar zor.

Cımbızla çekiyor olabilirim ama Scott Brooks'u Wizards HC'si yapmakla Mike Brown'u top assistant yapmak aynı vizyonsuzluğun ürünü bence.
Pages: [1] 2 3 4 ... 17