Welcome, Guest. Please login or register.
5 Jun 2020 - 10:47:54
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 ... 174
1  Basketbol / 2017 - 2018 / Re: (I) batug.com Premier 2017 - 2018 on: 11 Sep 2017 - 13:15:10
orada oy kullandım ama tam anlamadım, oyum geçerli oldu mu, göremiyorum kendi ismimi çünkü.

oyum 1 bu arada, eğer oy verememişsem ekleyebilir misin?
2  Basketbol / 2017 - 2018 / Re: (I) batug.com Premier 2017 - 2018 on: 10 Sep 2017 - 13:32:39
bu arada doodle'a oy veremedim, kapandı mı acaba. gerçi 11 kişi evet demiş zaten oy vermemim bir anlamı yok.
3  Basketbol / 2017 - 2018 / Re: (I) batug.com Premier 2017 - 2018 on: 10 Sep 2017 - 13:31:12
çağatay tekrar attım abi, kutuyu boşalttım.
4  Basketbol / Boston Celtics / Re: Haberler on: 28 Aug 2017 - 10:42:26
Kadronun geçen seneden kötü olduğu düşüncesi çok gerçekçi değil. Sıkıntı kadronun yapısıyla ve maalesef NBA'in geldiği noktada kadronun yeterliliği ile alakalı. Boston bu sene çok önemli iki oyuncu aldı ama bir o kadar da önemli parça kaybetti. Yıllardır ciddi hamleler yapmaktan çekinen Boston bu sene son kurşununu harcadı ve ellerinde Irving - Hayward - Horford merkezli bir kadro var. Yan roller pek yeterli değil, elde takımı geliştirecek takas malzemesi de kalmadı.

Ben bu takımın ulaşabileceği potansiyeli Tatum ve Brown gibi adamların belirleyeceğini düşünüyorum.

bu arada boston'un elinde hala parça var. seneye 2-5 arası olursa lakers, olmazsa sacramento'nun 2019 ilk tur picki, memphis'in ilk tur picki (top 8 protected, 2 yıl sonra unprotected), clippers'ın ilk tur picki (top 14 protected). 1. tur pickleri açısından hala ligdeki en zengin takım celtics, daha yapabilecekleri bir sürü hamle var yani.

her ne kadar çoğunluk beğenmese de, thomas sakatlığından dolayı takas iptal olursa iyi olmaz celtics için.

takas görüşmelerinde herhalde isaiah thomas'ın sağlam olduğunu belirtti ainge, yoksa telafi istemek çok mantıklı değil. adamın ciddi sakatlığı olduğu sır değil zaten. brown veya tatum'un istiyor sanırım cavs ama pek mümkün değil gibime geliyor. o kadar tartıştık boşa gidecek sanırım.
5  Basketbol / Boston Celtics / Re: Haberler on: 25 Aug 2017 - 12:07:54
boston nasıl geçen seneden daha kötü bir kadroya sahip ya? ben mi bir şeyi kaçırıyorum?

gidenler: bradley, thomas, crowder, olynik
gelenler: irving, hayward, morris, tatum
6  Basketbol / Boston Celtics / Re: Haberler on: 24 Aug 2017 - 09:40:25
atlanta, chicago, indiana, new york, orlando, phoenix, sacramento, lakers potansiyel olarak tanking yapma ihtimali olan takımlar. sezon sonlarında kadroların çok önemi olmadığını, kimin kazanmaya niyeti varsa onun kazandığını biliyoruz. brooklyn'in tanking yapması için sebep yok, kazanabildiği kadar kazanmaya çalışacak. crabbe, lin, dangelo, carroll gibi adamlar euroleague seviyesinin çok üstünde adamlar, euroleague örneği biraz abartılı olmuş.

7  Basketbol / Boston Celtics / Re: Haberler on: 23 Aug 2017 - 17:27:48
brooklyn picki 1-3 arası olmaz bir kere. kadroları tekrar bir gözden geçirin bence, tanking yapacak 5-6 takım var. top 5 dışı kalacağını düşünüyorum pickin, yoksa ainge o picki vermezdi.

ikincisi asset'leri bütünletmiyor, süperstarlar kaçıyor diye eleştirilen adam nihayet hamle yaptı ama yine eleştiriliyor. şunu anlamak gerekir ki takımlar boston'a farklı fiyat çekiyorlar. elinde bu kadar asset olması bir nevi ainge'in laneti oldu ve bu sebeple kesenein ağzını açmadan yıldız alamayacağını fark etti.

şu anda verdiği adamlardan ise thomas'la zaten kontrat yenilemek istemiyordu bence. değeri de bu kadar yüksekken göndermek çok akıllıca. seneye 29 yaşına gelecek ve maksimum isteyecek. tahminimce lebron giderse cleveland da tutmayacaktır. thomas-love'la falan iddialı takım kurulmaz, kimse kusura bakmasın.

crowder ise tabiki iyi oyuncu ve cleveland'ın çok işine yarayacaktır, ama boston'un winger rotasyonu kalabalık. yani boston için o kadar da değerli değil. tatum ve jalen brown var elde, hayward var, morris var.

irving ise fırsat geldiği zaman alman gereken tarzda bir adam bence. isaiah thomas'la aralarında büyük fark olduğunu düşünüyorum. cousins ve george takasında it'yi gönderirdi, it'nin istendiğini ve ligde çok fazla alıcısı olduğunu düşünmüyorum.

sonuç alarak win-win bir takas. george, butler ve cousins'ın beklenenden ucuza gitmesi beklentiyi değiştirmiş gibime geliyor. yoksa irving'in değeri bundan az değil. ki boston'un hala ekstra 1 tane ilk tur hakkı var elinde, tahminimce bu hak brooklyn pickinden daha yüksek sırada bir pick olacak.

avery bradley takasını ise ben de beklemiyordum ve çok iyi bulmadım aslında, ama hayward'a yer açmak için bradley, smart, crowder'dan birinin gönderilmesi şarttı, bunu da unutmamak lazım. şu an irving'in yanında bradley olsa mesela çok daha iyi olurdu.

8  Basketbol / Brooklyn Nets / Re: In Marks We Trust on: 28 Jul 2017 - 16:59:06
crabbe bence baya kötü bir hamle. karşılığında pick bile alamadan piyasanın en overpaid adamlarından birini aldı. marks'ın crabbe tutkusu var tabi, bu kontratı kendisine veren o zaten, geçen sene portland'ın hıyarlığı sayesinde kaçabildiği tuzağa bu sene bir daha düştü.

çok az takımın cap'inde yer olan şu dönemde cap space crabbe'den çok daha değerli olduğunu düşünüyorum. pick ya da dangelo tarzı potansiyelli adamlar toplamadan cap'i doldurmamak gerekir.
9  Basketbol / batug.com Ligleri / Re: batug.com Ligleri Genel on: 28 Jul 2017 - 10:15:07
evet benim de temel problemim playoff ya da düşmeme mücadelesi yapan takımın uzun sakatlanan adamı bırakmak zorunda kalması, ve tuzu kuru takımlardan birinin bu adamı playoffta oynatarak dengeleri değiştirebilmesi.
10  Basketbol / batug.com Ligleri / Re: batug.com Ligleri Genel on: 27 Jul 2017 - 11:26:02
ben de 1 adet spot olmasından yanayım.
11  Basketbol / Indiana Pacers / Re: Haberler on: 2 Jul 2017 - 21:12:28
Bence felaket bi takas indiana açısından. Şunu yapmaktansa trade deadline'ı beklemek çok daha mantıklı olurdu. Hele ki söylendiği gibi bostonun crowder-smart-pick (hangi pick bilmiyorum ama pick olmadan bile daha iyi teklif) şeklinde bir teklifi varken bu takas olduysa presti baya iyi kafalamış hakikaten. Pick almadan george'un takas edilmesine anlam veremiyorum.

Oladipo overpaid mi emin degilim ama underpaid olmadığı kesin. Yıldız oyuncu olmasını hala bekleyen kaldı mı bilmiyorum ama bendeki imajı hiçbirşeyi çok iyi yapamayan, tek büyük getirisi enerji olan bi adam. İyi savunmacılığı da biraz mit. Okc kontratı verdiği zaman endişeliydim açıkçası, gittiğine üzüldüm diyemem. Westbrook un yanında zaten kendini konumlandırması zordu ki houston serisinde hücumda savunmada hiçbirşey yapamaması rahatsız ediciydi.

Sabonis iyi oyuncu ancak tavanı çok yüksek değil gibime geliyor. Dış şutunu inanılmaz geliştirirse o zaman belki fark yaratan bir oyuncu olabilir ama çok zannetmiyorum. Savunması göründüğünden daha iyi yalnız, o konuda umutsuz değilim. Yine de günümüz basketboluna uymayan bi oyuncu olduğu kesin, dolayısıyla kayıp olara görmüyorum gidişini okc açısından.

İşin garibi aynı pakede presti kontratının son senesindeki ibakayı verdi, şimdi ise kontratının son senesindeki george alıyor. İki tane tek taraflı takasla ibakayı george a donusturmus oldu. Saygıyla eğiliyorum önünde, kendisine kızdığım zamanlar oldu ama herif büyük gm. George ayrılsa bile oladipoya o parayı vermektense cap esnekliğini tercih ederim.

Pritchard ne yapmaya çalışıyor hiçbir fikrim yok. Bari asset toplasaydı. Neredeyse sign and trade sayılabilecek şekilde cp3 yi gonderen clippersın aldığı paket bile çok daha iyi. Ucuz kontratlı, rahatlıkla takas edilebilecek adamlar var en azından.
12  Basketbol / New York Knicks / Re: Off-season 2017 - Bye bye Melo on: 22 Jun 2017 - 10:50:08
porzingis'in takas edilmesi bana da mümkün gelmiyor ama yine de adamla ilgili söylenti çıkmış olması bile new york knicks için problemdir. franchise yıldızını bulmuşsun, unicorn denen doğa harikası bir bir adam var elinde, nasıl oluyor da haberler çıkınca phil jackson çıkıp "saçmalamayın ne takası" demiyor? oyuncuyu memnun etmek, pohpohlamak için hiçbir çaba sarf edilmiyor. hakikaten phil'in new york'u sabote edip başka bir yere gitme ihtimali beni korkutuyor.

evan turner'ın birkaç gün önce attığı tweet ilginç:

Evan Turner ✔ @thekidet
Question: if you were in Phil Jackson's shoes and Ms. Buss said that she would get back w/ u if u trade Porzingas to the lakers, would u?
13  Basketbol / NBA / Re: 2017 Playoff Eşleşmeleri on: 15 Jun 2017 - 15:14:42
bir kere daha cleveland'ı bırakmaz diye düşünsem de daha önce cleveland ve miami'den ayrılmadan önce de benzer düşünüyordum, o yüzden belli olmaz. lebron uzun süredir kendini hep en yüksek şampiyonluk şansı olan takıma atma kafasında, hatta izlediği yol kevin durant'e de ilham oldu, aynısını o da yaptı.

gitsin clippers'a bence. seneye clippers şampiyon olur sonra da durant boston'a gider, oyun tarzlarını çok beğeniyorum o yüzden gittim diye de bir hikaye uydurur.
14  Basketbol / NBA / Re: 2017 Playoff Eşleşmeleri on: 9 Jun 2017 - 14:48:17
savunmasının bu kadar ön plana çıkmasına ne diyosun peki? yok mu yani russ'tan kurtulduğu için en ufak bir rahatlama?

savunmasının bu kadar ön plana çıkması tamamen rolüyle alakalı. pota altı savunuculuğu yapıyor, o yüzden daha fazla göze batıyor. oynanan basketbolun değişmesiyle çok alakalı bu. yoksa bire bir savunmasında büyük bir değişim yok. zaten kötü savunmacı değildi, gsw'ye gelince de bir anda stopper haline gelmedi. kawhi leonard kıyası vardı postların birinde, bence alakası yok. leonard'ın birebir savunması bambaşka bir şey.

geçen seneki gsw-okc serisinde de durant savunmada benzer bir rolde oynayınca etkili olmuştu baya. şu anki halinden farkı yoktu bence.

piskolojik rahatlamadan bahsediyorsak, elbet fark etmiştir, sonuçta adam gsw'ye gitmek istediğine göre demekki halinden çok memnun değildi. ama ben bunun russ'tan ziyade yaşam tarzıyla, bulunduğu ortamla ve takımın oyun tarzı, ve kadrosunun toplamıyla ilgili olduğunu düşündüğüm. russ-kd beraberken yanlarında klay thompson olsa mesela sanmıyorum ki durant bulunduğu yerden şikayet etsin. okc maalesef senelerdir şutör winger problemini çözemedi, herkes şampiyon olamadıkları için westbrook'u sorumlu gösterebilir ama benim için bu gülünç bir önerme. kd ve russ'ın yanında asla nokta bir şutör olmadı. klay thompson'ı geçtim, andre igoudala kadar şut sokan adam bile olmadı okc'de hiçbir zaman. (harden'dan sonrasını konuşuyorum tabi, zaten harden'lı takım daha çok gençken final oynadı, muhakkak daha iyisi de olurdu).

Durant % 50 civarı skor üretirken, Miami serisini %20,Spurs %34,GSW  serisine %33 le nokta koyan aynı skorer garddan bahsediyoruz değil mi?

evet abicim, aynen dediğin gibi. miami'de seri 3-1'ken 5. maçta fark yenmişken, westbrook'un kötü şut performansı yüzünden şampiyonluk gitti, tamam kardeşim. curry geçen sene final 7. maçta 19'da 6 attı, klay thompson 2005 yılının mart ayında mersin idman yurdu karşısından maçta %23'le şut atmıştı, o da çok kötü oyuncu. lebron kazandıkları finalin son maçında %37,5'la şut attı. kaybetselerdi ipi çekilirdi. oysa tristan thompson aynı maçta %100'le şut attı, az kalsın lebron yüzünden thompson'un şampiyonluğu güme gidiyordu.
15  Basketbol / NBA / Re: 2017 Playoff Eşleşmeleri on: 9 Jun 2017 - 10:57:05
Durant Russ yüzünden yakınından geçemediği yüzüğe sonunda kavuştu.Uzun yıllar o eziyeti çekmiş bir oyuncu olarak dilerim 2-3 yüzük daha kazanmayı bilir.GSW potaaltıda ekstra kötüydü ama Curry 13 ribaundla uzunların eksikliğini aratmadı!

her fırsatta russel westbrook'a bir giydirme çabası hakikaten çok enteresan, psikanalistlerin incelemesi gereken bir vaka.

3 konferans finali 1 nba finali. arada bir de konferans yarıfinali var ki playoffunda westbrook oynamamıştı. yüzüğe nasıl yaklaşılıyor başka? üşenmeyip geçen seneki okc-gsw serisini izleyin abicim, kim kimin yüzünden yüzük alamadı acaba?

bir de durant'i gsw'de daha rahat oynarken görmek de hiç garip değil. bomboş alan var, 1 kere bile ikili sıkıştırma gelmiyor adama, cirit atıyor dolayısıyla. okc'ye göre daha verimli oynamaması garip olurdu zaten. daha az usage, daha büyük alan, üçlüğün 2 metre dışında bile tehdit yaratan şutörlerden bahsediyoruz. golden state'e westbrook'u koy, o da verimli oynar. kafadan 5 tane boş smaç vuracak zaten.
Pages: [1] 2 3 4 ... 174