Welcome, Guest. Please login or register.
10 Aug 2020 - 13:28:09
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 ... 18
1  Basketbol / NBA / Re: NBA PLAYOFFS 2012 - Tahmin Yarışması on: 13 Jun 2012 - 15:55:49
thunder 4-2 heat
2  Basketbol / NBA / Re: NBA PLAYOFFS 2012 - Tahmin Yarışması on: 28 May 2012 - 00:19:55
spurs - thunder  4-3
heat - celtics 2-4
3  Basketbol / NBA / Re: NBA PLAYOFFS 2012 - Tahmin Yarışması on: 15 May 2012 - 12:46:09
Heat      -   Pacers     4-1
Celtics    -  Sixers      4-2
Spurs     -  Clippers   4-2
Thunder -  Lakers     4-3
4  Basketbol / NBA / Re: NBA PLAYOFFS 2012 - Tahmin Yarışması on: 28 Apr 2012 - 21:20:26
DOGU KONFERANSI

Chicago Bulls - Philadelphia 76ers  : 4-2
Boston Celtics - Atlanta Hawks      : 4-3
Indiana Pacers - Orlando Magic     : 4-2
Miami Heat - New York Knicks        : 4-2

BATI KONFERANSI

San Antonio Spurs - Utah Jazz                    : 4-1
Memphis Grizzlies - Los Angeles Clippers     : 3-4
Los Angeles Lakers - Denver Nuggets        : 4-2
Oklahoma City Thunder - Dallas Mavericks : 4-2
5  Pano / Duyurular ve İstekler / Re: 21. Batug.com Basketbol Günleri 6'lı Bardak Siparişi on: 15 Feb 2012 - 14:09:15
hocam bende dün aldım arkadaştan bardakları süper olmuş..eline sağlık..
6  Pano / Duyurular ve İstekler / Re: 21. Batug.com Basketbol Günleri 8'li Bardak Siparişi on: 28 Jan 2012 - 14:18:32
1 set de ben alırım..
7  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: Beko Basketbol Ligi 2011-2012 Sezonu on: 12 Jan 2012 - 01:14:23
abi iş hayatını biliyorsan zaten meşru olduğunu görürsün. Doğuya gittiysen nelerin meşru olduğunu görsen çok şaşırısın gerçekten. Bizim ülkemiz parası olana güzel, birde katakulli yapana ayak oyunu yapana kaçakçıya güzel mis gibi.

Polise "memur bey yaptığınız yanlış" demeyeceksin, polise "sen kimsin lan, kimsiniz polissiniz işte" diyeceksin.

Ülkemi seviyorum, ama bu olaylardan dolayı İsveçe gitme hayalimi saklı tutuyorum ilerde

biliyorum maalesef.. o yüzden ben de yurt dışı için arayış içindeyim ama ben balkanları düşünüyorum..
8  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: Beko Basketbol Ligi 2011-2012 Sezonu on: 11 Jan 2012 - 14:41:25
birde çocukları böyle uzlaşmacı yetiştirirsen hayatta daha başarısız olur gibime geliyor ama. Sonuçta hep kazanın, herşeyi başarın, tuttuğunu koparın, kazanda nasıl kazanırsan kazan diyerek yetişen bir insan iş hayatında daha başarılı oluyor. Oda insan böylede düşünelim deyince kafanı eziyorlar hemen.

İnsanı değiştirmek çok zordur, sistemi kurup yönetmek lazım onun içinde kesinlikle.

bu yazdıklarına katılmamak mümkün değil de gösteri ve eğlence maçında bile bu kadar hırslı olmasını dizginlemeye çalışsa daha iyi olurdu bence.. birde kazan da nasıl kazanırsan kazan kısmına katılmıyorum.. o zaman hile hurda gereksiz bir sürü şey de meşrulaşır maalesef..
9  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: Beko Basketbol Ligi 2011-2012 Sezonu on: 11 Jan 2012 - 13:53:29
pazar günü izmirde kadınlar all-star'ı izlerken hemen önümde oturan ailenin 5-6 yaşlarında oğlu ile ablası kırmızı ve beyaz takımları seçtiler desteklemek için.. bunun gereksizliğine bile değinmeden o 5-6 yaşlarındaki çocuğun kendi desteklediği takımın attığı basketlerden sonraki ablasına dönüp << ohhh nasıl koyduk.. >> gibi anlamsız tepkilerine anne ve babasının seyirci kalıp.. o çocuğa izlediği oyundan zevk alması gerektiğini anlatmayıp yaptığı hareketlere göz yumması karşısında ne diyebiliriz ki.. o çocuk şimdiden sporu mutlaka bir takımı tutması gereken ve tuttuğu takımın hep kazanması gerektiğini zanneden birisi olarak yetişiyor.. ayrıca sonunda kendi takımı yenik duruma düşünce neredeyse ağlayacak konuma geldi.. o ailenin yaptığı yanlışı bugün bu ülkede yapmayan aile sayısı çok az maalesef.. daha bu yaştaki çocuklar bu şekilde yetişirse bizim işimiz çok zor.. özellikle eğlence için yapılan bir organizasyonda bile bu tarz olaylarla karşılaşıyorsak bu olayların çözümü çok zor bence..

bu arada beklediğimden eğlenceli geçti organizasyon.. taraftarların birbirine girdiği, sahada oynayan kadın sporculara bile küfürler ettiği bir ortamda oyuncuların birbirleriyle bu kadar iyi anlaştığını görmek 3- 3.5 saatliğine de olsa iyi geldi..
10  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: Beko Basketbol Ligi 2011-2012 Sezonu on: 10 Jan 2012 - 15:00:56
konuya başka bir açıdan yaklaşırsak cemal nalga olayında ki asıl suçluyu gözden kaçırıyoruz yine.. o olayda birinci derece suçlu olan maalesef ki federasyondur.. hatırlayın cemale sebebini hatırlamyorum ama bir ceza veriliyor ve bu cezanın RESMİ maçlarda değilde HAZIRLIK maçlarında çekilebileceği gibi bir tolerans tanınıyor.. bu dünyanın neresinde olursa olsun SAÇMALIKTIR, REZİLLİKTİR.. yahu bu iş çocuk oyuncağımı o zaman niye ceza veriyorsun.. verme ki o SAHTEKARLIĞA meyilli insan müsveddeleri buna kalkışmasın.. o dönem gs yönetimi kendisinden beklenmeyecek bir olgunlukla bu işe karışan herkesi (hatta abartarak tufanı bile) bir şekilde kulüple bağını kesti.. bir tek seçimi polata kazandıran adam olan yiğit şardana danışman sıfatıyla görevini değiştirerek diyetlerini ödediler..

ayrıca o sezon gs nin küme düşürülmemesinin altında da, bu federasyonun ilk cezanın uygulanış şeklindeki eyyamından dolayı fiba ile başı derde girmemesi için gs nin kendilerini fiba ya şikayet etmesinin önüne geçme arzusu yattığını düşünüyorum.. bugüne kadar türk basketboluna katkısı sadece ve sadece 2001 avrupa şampiyonası ve 2010 dünya şampiyonasını türkiye de organize etmek olan bu başarısız yönetimin bir an önce görevini bırakmasını diliyorum..

ancak bunlara rağmen fb taraftarının bu yaptıklarının bir sefere mahsus olmadığını da bildiğimizden dolayı ve alınan cezalara rağmen bunlara önlem alınamaması ve fb taraftarının bu tavrını sürekli artarak  devam ettirmesi de hiç bir kıyas kabul etmeyecek bir durumdur.. ayrıca bu şike davasında yaşananlar ve bu durumu fb yönetiminin bence yönetememesinden dolayı gergin olan fb taraftarı nasıl olsa kendilerine bir ceza uygulanmayacağını bildiği için ve rakipleri gs olunca kontrolden çıkması kolaylaşınca bu kadar hırçınlaşabildi ki bence hakemlerin verdiği kararlar bu kadar da tepki gösterilecek cinsten değildi..

yani hem ligde hem de euroleague de görüyoruz ki hakemler gerçekten saçma kararlar vermekteler ve bu durum tepki göstermekle falan düzelmiyor.. yani birebir hatırlayamasam da fb nin içerde oynadığı bir euroleague maçında 3-4 pozisyon arka arkaya pozisyonda aleyhine verilen haksız kararlarda, gs maçında yapılanların da fazlasını yapmaları gerekirdi ki o zaman niye buna cesaret edemedikleri ve gs maçında niye cesaret ettikleri konusunda yorum yapmaya bile gerek yok..

ayrıca burdaki tartışmalarda herkesin haklı olduğu konular var ama maalesef bu türkiye deki taraftarların yaptıklarından dolayı sürekli bahanelerin sıralanması ve gerçekten olay çıkaran bu insanların diğerlerinden ayrılıp haklarında gerekenlerin yapılamamasından dolayı ve maalesef ki insanların takımlarının aleyhine olan durumlarda gerçeklerden  kaçınarak sadece ve sadece kendi renklerini haklı görmesi yüzsüzlüğünden kurtulamadığımız müddetçe bu durumların içinden çıkamayız..

birde gerçekten birbiriyle kıyaslanmaması gereken bu olaylarda iki cezanın da yetersiz olduğunu düşünüyorum.. yani gs nedensiz yere de olsa bir sahtekarlık yapmıştır.. ve bunun sonucunda hakettiğinden az bir ceza almıştır.. fb ise kendilerini ne kadar haklı çıkarmaya çalışırsa çalışsın sürekli ve sürekli hep aynı şiddet olaylarını yaşatmaktadır ve verilen cezalar bu durumu çözmeye maalesef yetmemektedir..

maalesef ki türkiye içindeki olaylarda federasyon yetersiz ve etkisiz kalırken.. maalesef kulüplerde bu olayları yapan taraftarlarını koruma içgüdüsüne sahip oldukları müddetçe bu olayların önüne geçilmez.. avrupa da çok nadir de olsa bizim ve bizim kulüplerimizin davranışını uygulayanlar olmakla beraber, en son ajax örneğinde olduğu gibi davranan federasyon, yargı ve kulüp yönetimi anlayışını birebir değil de en azından yakın davranışlar sergileyebilsek bir şeylerin değişmeye başladığını görebiliriz..hollanda federasyonu veya yargısı, az alkmaar kalecisine saldıran taraftara 20 yıl ceza vermesine rağmen, ajax yönetimi o taraftarın arena stadına girişini ömür boyu yasakladı.. yani ajax kulübü federasyon veya yargının verdiği cezayı yeterli görmeyip '' müşterisine '' taraftarına ekstra yaptırım uyguluyor.. bunun olduğu gün demiyorum ama en azından federasyon veya yargının verdiği karara taraftarı için veya haksız olduklarını bilerek kendileri için itiraz etmedikleri günleri görebilirsek bişeylerin değişmeye başlayacağını veya başladığını anlayabiliriz.. kimin söylediğini bilmiyorum ama bir söz vardı.. << kötü örnek.. örnek değildir..>>

biraz fazla uzun olduğunun farkına vardım ama genelde bu olayları yapanların istanbul takımları olması ve bu olayların hepsinde taraftarın yaptıklarının hep hoş görülmesinden veya yeterince cezalandırılmamasından.. ama buna rağmen maalesef istanbul takımları dışında yapılan daha küçük çaplı olaylarda demoklesin kılıcının daha hızlı ve daha keskin inmesinden sıkılan birisinin veryansını olarak görebilirsiniz.. bu ülke bu ikiyüzlülükten kurtulmadıkça hiç bir zaman bir spor ülkesi olamaz.. ha çok küçük bir kesim dışında bu ülkenin spor ülkesi olmasını isteyen varmı diye sorarsanız o na da cevabım maalesef hayır olacaktır.. bu arada yazdıklarımdan batug camiasını tenzih ederim.. fazla yazmasamda 4 yılı aşkın bir süredir takip ediyorum burayı ve her gün yeni bir şeyler öğrenmek çok zevkli..
11  Basketbol / NBA / Re: NBA, D-Smart'ta... on: 24 Dec 2011 - 01:39:17
d-smart kullanma talihsizliği yaşayan ve 15 gün öncesine kadar paketsiz olarak kullanan biri olarak d-samrtın almasına gerçekten üzüldüm.. bir ara full paket kullanan bir abone olmama  rağmen euro futbol kanalı yayına başladığında izleyemiyordum.. nedeni için müşteri hizmetlerini aradığımda.. ben bir FULL PAKET müsterisi olarak bir kanalı nasıl izleyemediğimi sorduğumda bana verdikleri cevap (  biz avrupa liginin yayını için çok para verdik maalesef o kanalı izlemek için o zaman adı extra paket olan bir paketi almam gerektiğini açıklamaya çalıştılar ama tabii ki ikna olmam mümkün olamadı FULL PAKET abonesi olarak bir kanalı izleyememeye ) sonrasında abonelikten çıktım.. karakancd'nin yaşadıklarının da hepsini aynen yaşadım d-smartla.. ekstra olarak bazı teknik donanımlarıyla sürekli kendi kanallarına yönlendirmeleri gibi çakallıklar da var ama onları hiç karıştırmayalım.. birde neredeyse hergün anlamsız anlamsız mesajlar göndermeleri gibi saçmalıkları da var..

neyse sonuçta nba tv yayını olmasını isterdim ama en son tercihim d-smart olurdu maalesef de onlar yayın hakkını aldı.. ayrıca ntv ve ntvspor daki maç yayınlarında çoğunlukla reklam alamıyorlardı ve molalarda ya kendi program tanıtımlarını yada yayını kesmeden salondaki gösterileri yayınlıyorlardı..  bunları da unutmayalım.. iç dünyalarını bilemem ayrıca son 2-3 senedir yayıncılık anlayışlarını hiç beğenmesemde nba yayınlarında zarar ettiklerini ve o yüzden sözleşmeyi uzatmadıklarını düşünüyorum..

digitürk konusunda da 6 senelik aboneleri olarak şunu söyleyebilirim ki.. bu sene yapmaya başladıkları kim girsin kim çıksın saçmalığına kadar sadece spormax ve spormaxi iptal edip ligtv 2 ve 3 ü ayrı bir paketle kaktırmaya çalışmaları dışında verdikleri sözleri bozmadılar ama bu sene bu şike ayağına fiyatları da çok abarttılar ve bunu sadece spor paketine yapsalar yine anlayabilirdim ama her pakete güncelleme yapmaları kantarın topuzunu iyice kaçırttı.. yinede pahalı da olsa d-smart ile digitürk kıyaslaması yapmak çok da uygun değil..
12  Basketbol / NBA / Re: NBA Playoffs 2011 - Ödüllü Tahmin Yarışması on: 15 Apr 2011 - 20:56:18
Doğu Konferansı

Chicago Bulls 4  - 0  Indiana Pacers  5
Miami Heat 4 - 0 Philadlephia 76ers 5
Boston Celtics 4 - 1 New York Knicks 5
Orlando Magic 4 - 0 Atlanta Hawks

Batı Konferansı

San Antonio Spurs 4 - 1  Memphis Grizzles
LA Lakers 4 - 0 New Orleans Hornets 5
Dallas Mavericks 4 - 2 Portland Trail Blazers 15
Oklahoma 4 - 2 Denver Nuggets 5


40
13  Basketbol Dışı / Televizyon / NTV SPOR on: 27 Mar 2011 - 13:58:52
dün akşam voleybol teledünya türkiye kupasını kazanan Arkas'ın kupa törenini bile aynı anda ntvde de yayınlanmakta olan alex şov için kestiler.. çünkü Arkas önemsiz seyircisiz ve istanbullu olmayan bir takım.. acaba fenerbahçe kazansaydı da aynı şekilde keserlermiydi acaba.. onda bile kesseler saçma olurdu..  2 tane kanalın var ve ikisinde de aynı yayın var.. bunu düşünen ve planlayanları tebrik ediyorum..

bu arada osman sakallıoğlunu ödüllendirerek barcelona maçlarında kullanmaları yetmiyor gibi ümit milli maçını da ona anlattırarak maçı izlememe sebep oldukları için kendilerine teşekkür ediyorum.. bir bonus olarak ta salı günkü avusturya maçında da osman sakallıoğlu beyzadelerine maçı anlattırırsanız size taparım.. saygılar..
14  Basketbol Dışı / Televizyon / NTV SPOR on: 10 Jan 2011 - 01:47:05
yalnız bir konu daha var ki, o da osman sakallıoğlu denen spordan anlamayan arkadaşın nba maçı anlatamama işkencesinden kurtulmuşken.. ellerinde emre gönlüşen, gökhan çetinbaş, ersin düzen, güntekin onay, murat kosova ve ercan tanerden oluşan gayet yeterli bir 6 futbol spikeri varken hala ve hala osman sakallıoğlu denen anlattığı herşeyden insanları nefret ettirme konusunda dünyanın 1 numaralı ismine LA LIGA maçları anlattırmaları.. bana göre ntvsporun en kötü özelliğ buduri..

nba stüdyo programında adından dolayı nba dışı konu konuşulması gerçekten saçma.. o yüzden uzun süredir izlemiyorum desem yeridir..

ayrıca orkun çolakoğlunun programlarda kullanılmaması benimde garibime gidiyor gerçekten..

ntvsporun kalitesiyle ilgili olarak beni rahatsız eden bir konu da sabahları 7/10 programına çok enderde olsa denk geldiğimde, yayına bağlanan seyircilerin gereksiz ve salakça sorularına mert aydın ve perşembe günleri ismail şenolun vermekte zorlandığı cevaplar beni hem sinirlendiriyor, hem de mert aydın ve ismail şenolun seyircilere belli etmeden verdikleri; ya bu insanlarla aynı havayı mı soluyoruz ifadeleri de güldürüyor..

onun dışında forumda nba maçlarında türk oyuncularla ilgili taraflı yayın yapıldığında verilen tepkileri gerçekten anlamakta zorlanıyorum.. yani nba maçlarının ispanya, italya, fransa vb ülkelerdeki yayınlarında kendi oyuncuları ile ilgili abartı yayın yapılmadığını söyleyebilirmiyiz.. sanmıyorum.. sonuçta adamlar belki birkaç kişiyi daha yakalarız da seyirci sayımız artar diye düşünüyorlardır ve bu da çok normal..
 
15  Pano / Duyurular ve İstekler / Re: Yalçin $eker (geçici topic) on: 7 Mar 2010 - 23:08:21
bu forumun mesajları en eğlenceli adamı.. sadece senle değil kimseyle tanışamadım ama en kısa sürede iyileşip mesajlarınla bizi güldürmeni diliyorum arkadaşım.. geçmiş olsun..
Pages: [1] 2 3 4 ... 18