Welcome, Guest. Please login or register.
5 Jun 2020 - 11:40:14
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 ... 190
1  Basketbol / New Orleans Pelicans / Re: Haberler on: 1 Aug 2017 - 13:54:31
chris paul için spurs ile birlikte en iyi opsiyondu new orleans bence. jrue s&t + pick falan ayarlanabilirdi pekala, homecoming stayla.

Abi adam Houston'a gitmek için oyuncu opsiyonunu kullandı ya, kartlar çoktan dağıtılmış.
2  Basketbol / Boston Celtics / Re: Haberler on: 24 Feb 2017 - 19:44:52
maksimumunu nerede gördün şu anki boston kadrosunun? daha doğrusu nedir bu takımın maksimumu?

Tüm kadrodan bahsetmiyorum, bahsettiğim isimler kritik rol oyuncuları. Crowder, Bradley (sakatlanmadan önceki oyunu) ve Smart'ın şu anda en iyi oyunlarını sergilediğini düşünüyorum. Bu üç oyuncunun da takım oyunu içerisinde en iyi performansını sergilemesini sağlayan bir sistem var şu anda, Doğu Finali için Toronto ve Washington'dan daha büyük aday ama baktığımda Cleveland'ı geçebileceklerini düşünmüyorum. Bu üç isme dokunmadan, yukarıda bahsettiğim gibi takasla Jimmy gelmiş olsaydı, hem hücum hem de savunmayı geliştirme anlamında yeni fırsatlar doğabilir, hatta Thomas'ın yükünü de azaltma şansı olabilirdi Boston için. Sonraki sezonun ihtimallerini beklemek yerine, bence bu sene Cleveland'ı geçme potansiyellerini arttırma yönüne gitmeleri daha doğru olurdu.
3  Basketbol / Boston Celtics / Re: Haberler on: 24 Feb 2017 - 17:27:17
butler'ın çok değil 1-2 ay önceki açıklamalarını duymadın mı şaban? adam takımdaki herkesi ateşe attı wade abisiyle elele. bu mu iyi takım oyuncusu, locker room guy? zaten taj'ı da göndermişler, onlar sezon bitmeden içten patlar, yazın aynı assetlerle yine en çok şans bizde olur.

Abi Chicago dediğin camia, oyuncuların arasındaki konuşmaları dinlemek için bünyesinde özel adam bulunduran bir yer, ben bu sezona kadar Jimmy'den böyle bir çıkış hatırlamıyorum. Saydığın oyuncularda da Jaylen dışında bence hepsinin maksimumunu gördük, bir ihtimal Doğu finali gelebilir ama sürekli aynı yere çıkıp kalacak bir ekip yerine, daha yukarı çıkma potansiyeli olan bir ekibi tercih ederim açıkçası.
4  Basketbol / Boston Celtics / Re: Haberler on: 24 Feb 2017 - 04:26:05
Ben Boston'un Paul George için olmasa bile Jimmy Butler'ı almayarak baya büyük bir hata yaptığını düşünüyorum. Jimmy kendini bireysel olarak muazzam bir şekilde geliştirse de iyi bir takım oyuncusu, arızası yok, Wade geldi topunu hiç bir sıkıntı yaratmadan paylaştı. Boston gibi bir takıma da oyun olarak uyabilecek bir isim. Jaylen Brown + Amir + BRK picki gibi bir pakete de asla hayır demezdi Chicago.

Şu an Thomas'ı dışarıda tutarsak "yıldızımsı" olarak sadece Horford var ellerinde; özellikle playoffta Jimmy gibi güvenilir bir ele daha sahip olmak onları Cavs'in direkt rakibi haline getirirdi. Bir de şu tarafı var, Jaylen Brown evet gelecek vaat ediyor, BRK picki ile gerçekten yetenekli bir oyuncu alabilirler ama bu iki isim Horford'un bir tık altı seviyesine gelene kadar takımın geri kalanı ne durumda olacak? Hadi Thomas istikrarını sürdürdü diyelim, Smart-Rozier-Crowder-Bradley katkı yapacak veya takasta bozdurulacak oyuncular olabilecek mi? Pick ile aldıkları isim Buddy gibi vasat bir görüntü sergilerse, takıma yıldız ekleme için Vlade gibi keklik bir GM bulabilirler mi? Çok fazla soru işareti var.

Bu sezon bir Jimmy eklemesi ile final şansı elde edebilecekken tetiği çekmemeleri bence uzun vadede bir sürüncemede kalmalarına neden olacak. BRK picki ile iyi bir oyuncu alabilirler, belki draft gecesi bile o pick ile Paul George'u alabilirler ama ihtimaller üzerine kafa yormaktansa, bu sezonun gerçekleri üzerinden ilerlememiş olmaları, eğer hedef NBA Finali ise, yanlış bir hareket oldu.
5  Basketbol / New Orleans Pelicans / Re: Haberler on: 24 Feb 2017 - 01:29:16
18 Eylülden beri ilk defa bir sey yazmani saglamis boogie. Imzalara filan baksana Smiley

Abi çok normal ya, Paul'lü konferans yarı finali döneminden beri bizim takım için böyle heyecanlanmadım herhalde.
6  Basketbol / New Orleans Pelicans / Re: Haberler on: 23 Feb 2017 - 03:11:44
Boogie sonrası dönem için bir depth chart yapalım.

Jrue - Moore - Hill - Davis - Boogie
Frazier - Cook (ya da başka bir FA) - Cunningham - Jones - Motiejunas
Pondexter - Diallo - Ajinca - Ömer

Cousins 1.5 sene daha burada -hadi olumsuz konuşayım- en az bir sonraki sezonun trade deadline'ına kadar burada. Karşılığında verdiğimiz adamları düşününce "kadro mühendisliği" deyip almayan GM'i French Quarter'da boynunda zincirle sallandırırlardı. Takas gerçekleştiğinden beri tüm manşetlerde Pelicans var, bütün şehir belki Davis seçildiği günden beri ilk kez bu kadar heyecanlı. Cousins'ın NBA'in Top-15 oyuncusundan biri olmasını geçtim, sırf bu nedenden dolayı bile şu takasın çok büyük önemi var. Bu sene playoff yapamasak bile, hakikatten insanların bir sonraki sezona olan umudu daha büyük olacak.

Kadro açısından incelersek, Davis ve Cousins oyun stili olarak birbirine benzer oyuncular ama insanlar bu iki oyuncunun da orjininin "pota altı oyuncusu" olduğu unutuluyor sanki değerlendirme yaparken. Cousins da Davis de hem içeriden hem dışarıdan oynayabilen oyuncular olduğu için, 4-5 spacingini iyi yapabileceklerini düşünüyorum. Hatta Sacramento'da Cousins'ın tepede top aldığında, kısanın pick'e geldiği bazı setler var; o pickleri Davis ile yapma ihtimali hiç düşük değil.

İkilinin yanında Jrue var ki, pick n rollu iyi oynatan, iyi savunmacı, vasat üstü bir şutör olarak ikisini iyi şekilde tamamlar. Etwaun Moore, Hield varken benchten skor opsiyonu olarak geliyordu ki, hayatında o rolü oynamamış bir adamdı. Davis-Cousins ile birlikte çok fazla boş şut bulacaktır, geçen sezon catch and shoot efg'si %62.5, boş şutlardaki efg'si ise %71 ki, tamamlayıcı oyuncu olarak nefis yüzdeler bunlar. İlk beşte en sıkıntılı isim Hill olacak, bu sezon bir türlü rolüne ısınamadı gibi, onun topla çok oynamadan hücumu döndüren ve şut atan bir oyuncu haline gelmesi dengeli bir ilk beş getirir. Bench konusu şu an için sıkıntı, Tim Frazier iyi bir dağıtıcı ama skor yönü zayıf. Terence Jones muhtemelen Boogie öncesi kadar süre bulamayacak ve etkinliği azalacak; eğer onu gün içerisinde birebir skor üretecek bir oyuncu ile değiştirebilirlerse (örn. Tim Hardaway Jr.) nefis olur ama an itibariyle zor gözüküyor. Yine de bu kadronun bu sezon 8. sırayı alacağını düşünüyorum, Warriors'a karşı ne yapacağımız allahın ve Steve Kerr'in takdirine kalmış.

Bir sonraki sezon salary cap yaklaşık 102 milyon olacak, bu bize aşağı yukarı 16 milyonluk bir yer açıyor; hatta Ömer'i waive edip strech edersek 21-22 milyon barajına gelme şansımız var. Es kaza Chris Paul'ü ikna edersek, Cleveland stili kalan kadro minimumlarla dolar ama bu benim fantezim. Muhtemelen Jrue ile yeniden imzalanıp Ajinca-Pondexter takasları ile kadro doldurulmaya çalışılır ki, illa bulunur yani.

Tüm bu yazdıklarıımın dışında, Davis'in yanına beş senedir Jrue'dan daha iyi bir oyuncu getirememişken; birden NBA'in en önemli pota altı oyuncusunu getiriyorsun ve adamlar resmen kanka. Sırf bu bile yakın gelecek için daha önce hissetmediğim bir umut veriyor.
7  Basketbol / 2016 - 2017 / Re: (IV) batug.com Süper Amatör 2016 - 2017 on: 18 Sep 2016 - 16:09:36
Ben bu sene oynamayacağım dayılar, beni çıkarabilirsiniz.
8  Basketbol Dışı / Sinema / Re: Sinema on: 27 Apr 2016 - 14:22:48
Akhisar'ın gururu mertoglumc, Yokuş da bayağı güzel bir film bu arada.

https://www.youtube.com/watch?v=ELeU0ZJKyL0
9  Basketbol / Mock Draft, NCAA & Offseason / Re: Deneme Takaslar on: 18 Jan 2016 - 00:10:29
Sizin için süper takas Şaban. Bir kere Anderson hala elde kalıyor. Öte yandan Gay 3 numara oynamaz artık small-ball 4 numarası olarak gösterdiği performanstan sonra. Anderson'ı da Öner ile tümletip bir swingman peşinden koşma hayalleri kurduğunu görür gibiyim. Bradley de çok şık ekleme.Hem 3&d hem de sakatlıkları bir türlü bitmeyen Jrue olmadığı zamanlar 1 numarayı da kotarabilir.McLemore da tam bir sleeper,uyanırsa müthiş iş yapar.

Sacto neden yapsın bu takası anlamadım.Hele Boston hiç girmez bu işe.

Sacto Gay'i postalamaya çalışıyor şu anda, muhtemelen bize kakalanacak. Cousins-WCS olduğu için de uzun istemediklerini okumuştum, aldıkları tüm adamlar kontratı biten adamlar, sene sonu Cousins'in yanına istedikleri adama sulanabilecek konuma gelecekler. Gay dışındaki iki adamdan da öyle ahım şahım bir katkı almıyorlar. Boston için Smart'a tam güvenmediklerinden, geçen sene işleyen Thomas'ı benchten getirme sistemine dönmek adına pasör ve içeri dalan bir guard alıyorlar. Bradley'i top getiren/kullanan adam olarak denemeleri işe yaramamıştı. Boston için aslında ellerindeki elli tane uzundan işe yaramayan herkes yazılabilir oraya Olynyk yerine, bir de denklemek adına bizden de birinci tur gider.

Laker için bir formülümüz var mı Şaban?

Abi Lakers kumpanya gibi Kobe'ye el sallattırıyor her gittiği yerde, bu sene için en güzel formül bu.
10  Basketbol / Mock Draft, NCAA & Offseason / Re: Deneme Takaslar on: 16 Jan 2016 - 23:52:02
New Orleans Pelicans

Gelenler
Rudy Gay + Avery Bradley + Kelly Olynyk + Ben McLemore

Gidenler
Eric Gordon + Tyreke Evans + Alexis Ajinca


Sacramento Kings

Gelenler
Eric Gordon + Evan Turner + Jonas Jerebko

Gidenler
Rudy Gay + Ben McLemore + Marco Belinelli


Boston Celtics

Gelenler
Tyreke Evans + Marco Belinelli + Alexis Ajinca

Gidenler
Avery Bradley + Evan Turner + Kelly Olynyk + Jonas Jerebko


GİREN-ÇIKAN

PELICANS
Eric Gordon ve Tyreke Evans'ı postalayarak, kadrodaki "tam yıldız olmamış" yıldız fazlalığını azaltıyoruz. Sene başından beri kangren olan üç numaraya kendisi de gittiği yerlerde kangren olan Rudy Gay'i getiriyoruz ama kadroda elinde topu isteyecek oyuncu sayısı az olacağı için (Davis+Holiday) ballhog olması kalitesi ile tolere edilebilir diye düşünüyorum. Yani şu an 3 numarada ben de oynasam fark yaratırım. Bradley birebir Gordon'un yaptığı işleri yapmıyor ama daha az ve seçilmiş top kullanarak etki yapabilecek bir oyuncu. McLemore biraz capfiller gibi dursa da, hala bir potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Olynyk biraz oyun stili olarak Anderson ile çakışıyor ama benchten illa beraber getirmeye gerek yok, Ömer'i alabilecek bir takım bulunursa Olynyk ilk beşe de çekilebilir.

KINGS
Takımı Rondo-Cousins-WCS ekseninde yeniden kurmak için Gay'i paketliyorlar, ki son dönemde çıkan haberler böyle zaten. Eric Gordon, Gay'dan daha az topla oynayan biri ve Kings'in uzun yıllar verim alamadığı 2 numaralı bölgede her maç 15 sayı yapıştırma potansiyeli var, artı kontratı da bu sene bitiyor, tutmazsa bay bay. Yine kadroda eksiklik olan benchten spacing yaratabilecek uzun için Jerebko'yu alıyorlar, tutmazsa onun da kontratının ikinci senesi team option, yine bay bay. Turner, Gay sonrası Casspi'nin önünde ya da benchten 2-3 numarada belirli bir katkı verebilecek bir adam, ve süpriz, onun da kontratı bitiyor.

CELTICS
Evans'ı getirerek, Thomas'ın yanı sıra topu etkili kullanabilen ikinci bir oyuncuyu daha kadroya katmış oluyorlar ve geçtiğimiz seneki gibi Thomas'ı benchten getirme şansları oluyor. Bradley'i daha az top kullanan ve (bu sene istikrarsız olsa da) daha iyi şutör Belinelli ile değiştiriyorlar. Sullinger varken dış şut oyunu ile benzer kalan Olynyk ve Jerebko yerine, pota altında etkili bir hücumcu olan Ajinca'yı alıyorlar, üstelik kontratı da gayet ucuz.

Yukarıya eklemedim ama bizden Celtics'e bir ilk tur gidebilir gelecek seneler için, ya da ilk tur olmazsa Olynyk ve Zeller yer değiştirilebilir. Üç takımın da yaraları tam kapanmasa da, sağlam bir yara bandı çeker diye düşünüyorum bu takas.
11  Basketbol / NBA / Re: Detaylar... on: 13 Jan 2016 - 12:51:42

msgde maç anlatan ilginç gömlekler giyen dayının şöyle istatistikleri var

http://regressing.deadspin.com/how-many-times-does-clyde-frazier-say-dishing-and-swis-1556496350

Bu forumda tarihin en iyi topçularından birinin "msg'de maç anlatan ilginç gömlekler giyen dayı" olarak anılması beni üzdü Sad
12  Pano / Duyurular ve İstekler / Re: Forum hakkında bilmek istedikleriniz (SSS) on: 10 Jan 2016 - 04:22:01
Yemin ediyorum, Detaylar'a Will Barton'la ilgili bişey yazacaktım forum gitmeden önce, forum gelir gelmez ezberimden yazdım Smiley
13  Basketbol / NBA / Re: Detaylar... on: 10 Jan 2016 - 04:21:20
2 Ocak'taki Denver-Golden State maçında, Will Barton benchten gelip 50 dakika sahada kalan altıncı oyuncu olmuş. Diğer beş oyuncu da en az 2 uzatma devresi oynamışken, Barton tek uzatma ile bunu başarmış.
14  Basketbol / batug.com Ligleri / Re: Kara Liste on: 29 Dec 2015 - 12:17:01
Beyler ben bu sene takip etmekte zorlanıyorum baya, şimdi kadroya başlarsam, diğer arkadaşlara ayıp olacak. Seneye zaten iptal olacağım muhtemelen.
15  Basketbol / NBA / Re: Detaylar... on: 22 Dec 2015 - 12:36:55
moses malone, darryl dawkins, jerome kersey, roy tarpley, christian welp, anthony mason, jack haley. hepsi 50-60 yaş aralığında olan bu oyuncuların tamamı 2015 yılı içerisinde kalp kaynaklı nedenlerden dolayı öldü. aşağı yukarı aynı dönemlerde oynamış olmaları insanın aklına ister istemez dopingin yan etkilerini getiriyor. bir kaç yıl önce yine aynı nedenlerle ölen devin gray ve dennis johnson'ı da eklersek bunun rastlantı olma ihtimali çok ama çok düşük.

NBA geçenlerde emekli olmuş tüm oyuncular için Toyota Center'da ücretsiz kalp taraması yaptı. Spor veya dopingin bununla bir yan etkisi var mı bilmiyorum ama adamlar da ciddiye almış gibi mevzuyu.
Pages: [1] 2 3 4 ... 190