Welcome, Guest. Please login or register.
23 Oct 2020 - 10:26:59
  Show Posts
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 18
16  Basketbol / Philadelphia 76ers / Re: Haberler on: 14 Mar 2015 - 01:43:50
Tamam da, yani saydığın Beverley-Middleton gibi oyuncular yerine denk geldiği için bu kadar kıymetli. Beverley, yaz kampında Heat tarafından waive edildiği için Avrupa'ya gelen bir adam mesela. Ayrıca hani, şu andaki Middleton'un üstüne takım kurmayacağımızı düşünerek soruyorum; Middleton şu an Philly'de olsa ve maç başına 10 değil 20 şut atan bir adam olsa, onun görev oyuncusu olarak nasıl duracağını nasıl bileceğiz? Ya da 1.5 senedir etrafında bir tane düzgün bir adam olmayan MCW'nin, etrafında iyi oyuncularla maç başına kullandığı topun daha az olup olmayacağını nasıl bileceğiz?

Ki, "şut sokamıyor" da olabilir, lakin ikinci senesinde 16 sayı 6.6 asist 6 ribaund, neredeyse 2 top çalmayla oynayan bir adamdan bahsediyoruz; yetenek aşikar, potansiyel daha da aşikar. Atıyorum, şu an Kidd Jr. desem Kidd olmaması için sakatlık dışında görünen bir sebep yok. Ki Kidd'i düşününce farkettim, kariyer başlangıcı olarak birbirine inanılmaz benzeyen adamlar.

http://www.basketball-reference.com/play-index/pcm_finder.cgi?request=1&sum=1&p1=cartemi01&y1=2015&y2=1996&p2=kiddja01&p3=&p4=&p5=&p6=#per_game::none

İşin özü dediğin gibi piyango ama ben Hinkie'nin oyuncu değerlendirmesine muazzam derecede başarısız bir adam olduğu düşünüyorum; ki elinde sürekli böyle kötü bir kadro olmaya devam ederse, getirdiği hiç bir çaylağın değerini tam anlayamayacak. Yani draft pick'i üzerinden düşünelim, Lebron geldiğinde kadroda iyi kötü Ilgauskas vardı, Carlos Boozer gümbür gümbür geliyordu, gerisini doldurmak kaldı Cleveland'a. Rose için de aynısı,  geldiği sene Chicago'da Deng-Noah, hadi o zamanlar iyi topçuydu, bir de Ben Gordon vardı; Rose'u tam göbeğe oturttular. Yani draft'tan gelen oyuncunun sürükleyerek başarılı olan takımların hepsinde iyi-kötü bir temel vardı. Phildelphia'da bu yok işte. Philadelphia, Thunder modeli uygulamaya çalışıyor ama Hinkie'nin Durant'in 19 yaşındaki halini seçse 20 yaşında postalamayacağının bir garantisi yok.

Biraderim öncelikle Jason Kidd'i canlı çaylakken ikimizde izleyemedik herhalde. O yüzden Dallas o zaman ne konumdaydı, kadrolar nasıldı, NBA basketbolu nasıldı o zaman bugunkü gibi net bir fikrim yok,duyduklarım var sadece. Dedigin 16-6-6 önemli refereans elbette. Ama geçen sene Philly'nin maçlarının hangi tempoda oynandıgını biliyoruz. http://espn.go.com/nba/hollinger/teamstats/_/sort/paceFactor/year/2014. Ligte nba 1.si gözüktügü gibi.    %40 FG  %26 üçlük %70 FT ile yapmış bir de. Sen yanındaki adamlar kötüydü yüzdesi onlardan dolayı düşüyor dersin. Ben hızlı tempoda ,garbage timelarla o rakamları yaptı derim. Oyuncuların antrenmanlardaki yüzdelerinin istatistik olarak tutuldugu dünyada;  takas edilen adamı ''16-6-6'lıgı takas etti Hinkie'' olayına indirmek dogru degil. Tyreke evans da 20-5-5 yaptı çaylakken,sonra bir daha duyan olmadı. Jason Kidd olurmu olmazmı bu adam 4-5 seneye görürüz.Benim izledigim ,çoktan  24 yaşına gelmiş bu adam çok  gelişim göstermez.   Ama sizin tasvir ettiginiz  gibi Hinkie ''sure thing'' takas etmedi. Emin ol eline 20' lik Durant,Lebron, Howard,Rose  düşerse  takas etmez.Bir MCW takas etti diye sanki adam her lottery pickini  ''bu olmadı, gene tanklarız yenisini seçeriz'' diye anlamsız bir algı çıktı.

Lebron'un , Rose'un temele oturması olayına gelirsek. Temel olması güzel ama zorunluluk degil. http://www.basketball-reference.com/teams/CLE/2004.html
Lebronun geldigi takım bu. Temelin ne kadar iyi oldugu göreceli kavram. Misal final oynayan 2007 Cavs kadrsoundan Ilgauskas ve Newble var burdan benim bildigim. Freeden Marshall ve Larry Hughes baglayıp gitmedimi admlar finale. Lebron uçuk bir örnek elbette yanına 4 rol admı koysan da oralara getirebilir ama senin anlattıgın gibi gürül gürül gelen bir cavs yok yani. Aynı şekilde http://www.basketball-reference.com/teams/SEA/2008.html   Durantın geldigi takım da bu . Takımda 2-3 role player dışında birşey yok. Sixersta buna ek olarak bi dolu da pick var. Ayrıca seneye Embbiid-Noel-lottery pick 2015   ile girse takım 2016 yazında temel olmayacakmı yani. Embiid sapıtmazsa yukardakilerden kötü temeller deil bu da bana göre.
17  Basketbol / Philadelphia 76ers / Re: Haberler on: 14 Mar 2015 - 00:26:07
10 tane hakkın da olsa eğer seçmeyi bilmiyorsan farketmiyor. Şaban güzel yakalamış bence de Hinkie seçimlerde felaket. Giannis seçmek şans değildir öngörü ve cesaret gerektirir. Tamam net kurallar ve sonuçlar yok ama tamamen piyango da değil.

2013 draftında 6'dan noel  11'den MCW seçmiş.Kötü takımdaki iyi istatistiklerin  yardıımıyla da olsa,biri  yılın çaylagı olmuş, digeri de sakatlıktan döndü, bu sene ödüle wiggins ile 2 adaydan biri.
2014'te 3'ten wiggins ile parker gidince embiid seçmiş. Embiid sakat olmasa zaten 1'den gidecek adamdı. Second rounderlara girmedim de bu seçimlerde hangi felaketligi gördünüz,ben anlamadım. Gören de  adam 4-5 drafttır sürekli bust seçiyor sanır.

Hinkie'nin uyguladığı taktiğin tam anlamıyla kötü olduğunu düşünmüyorum, hatta destekte veriyordum ta ki MCW'yi takaslayana kadar. Ligde PG fazlası olabilir ama MCW'yi de o PG'ler arasında ben üst noktalara yazardım, Saban istatislikleri vermiş zaten. Kaldı ki sadece istatisliklere bakıp değerlendirmemekte lazım, maçları az biraz onu takip ederek izleyince çok acayip bir yetenek olduğunu belli ediyor. Şu ana kadar hep kaybetmek üzerine oynayan daha doğrusu kazanmaya oynamayan bir takımla geçirmişti ama Milwaukee'de işler farklı vevar. gerek antrenörlük olarak gerek kariyerine yön verme ve oyununu doğru yönde geliştirme adına çalışılabilecek kendi adına en iyi adamın yanında. Şu sakatlık illetinden kurtulabilirse elite PG sınıfına girmemesi delilik olur.

Noel'i de çok erken yargılıyoruz diye düşünüyorum, ha bu Phily'de kapatacak gedik okadar çok ki istatistik kasmak pek zor olmuyor ama lige ilk geldiği zamanla da kesinlikle aynı değil. Son zamanlarda defans kategorilerinin tümünü bu kadar dolduran ama tuğla gibi elleri de olmayan çok nadir adam var. Olur da Hinkie onu da takaslarsa gönderdiği takım arkasından bir ömür boyu hayır dua eder sanıyorum..

Ayrıca Hinkie önce ne istediğini kendi bilmeli, drafttan 5 tane süperstar bulma ihtimali zaten yok, olsa bile ayrılana kadar hepsinin süperstar olma potansiyeli olup olmadığını öğrenme ihtimali yok. Yanına gerekli parçaları toplayıp, o adamı beklemek gerekiyor, en kötü FA piyasasından birini oraya montelemek kalıyor ama sen eline gelen her adamı max 1.5 senede şutlarsan, geçmiş olsun geleceğine..

Maçları adam gibi izliyorum biraderim. MCW'da shooting touch denen şey yok . Kidd kariyerinin sonunda şutunu geliştirdi  diye herkes geliştirecek diye bir şey yok. Her bir Jason Kidd için 15 tane de Rajon Rondo oluyor bu ligte  maalesef. Hinkie her eline geleni 1.5 senede şutlar konusuna zaten girmiyorum. Onu yaptıgı tek oyuncu MCW. Elimizde başka örnek yok zaten. Noeli falan da şutlarsa nasıl şutladı diye bakar sonra degerlendiririz.
18  Basketbol / Philadelphia 76ers / Re: Haberler on: 13 Mar 2015 - 06:50:41
MCW 24 yaşında, NBA'de en geniş oyuncu havuzunun bulundugu PG pozisyonunda oynuyor. Şu an çok acil PG ihtiyacı olan takım toplasan 4-5 tane falandır koca ligte. Şut atamayan PG'ye yer bulamadıgın zamane  basketbolunda, 2 sene sonra felaket konumdaki şutunu geliştirse bile, en iyi 15 pg arasına girmesi  çok zor olan bir adam için bence çok bile aldı o picki diye düşünüorum. Sixers kadrosunda tek elle tutulur oyuncu olması oyuncu havuzunda  onun degerini arttırmaz.Uzun vadede planında yoksa yollarsın bence de.
 Topladıkları picklerle falan dalga geçiliyor da olay bir noktadan sonra maalesef piyango. Ne kadar çok şansın olursa bir Gobert,Middleton,Antetokoumpo denk getirme şansın daha fazla oluyor. Şu ana kadar vazgeçtigi ve takas ettigi oyuncuların hiç birinin -NBA'deki her takımın hedefinin eninde sonunda şampiyonluk,conference finali  oldugunu varsayıyorum- gelecekte böyle bir takımda kilit bir şekilde  yer alabilecegini  düşünmüyorum. Evan Turner, Young, Hawes,Lou-Will gibi parçaları ztn istedigin an second round pick ile alabiliyorsun artık neredeyse.

 Diyeceksiniz ki o zaman bu adam ne zaman hangi oyuncuyu kadroda tutacak hep takas mı edecek. Hinkie de  herhalde Al jeffersonu freeden baglayıp, ne bileyim Rudy Gay'i takas etmeyi bilir playoffa 7-8'den kalmak için.O mücadelenin içinde olmak doguda atla deve degil zaten. Ama bu borderline allstarların zaten size getirdigi yer maksimum playoff 1.turunda  1 tane maç almak olur. Boston gibi hem asset toplayıp hem de gençlerle göreceli olarak yarışta olabiliyorsan eyvallah. Ama elit seviyede şeyler yapabilen oyuncuları denk getirene dek böyle takılacaksın. Bu arada elite'ten kastım ille superstar da degil. Kurabilecegin potansiyel şampiyonluk takımında gözünü kapamadan yer verecegin oyuncular. Hinkie diyelim drafttan Beverley ya da Middleton denk getirdi. Bence bunları takas etmez, kadroda tutar her türlü. Nerlens Noel de bence ilerde o tarz oyuncu olamayacak, ondan onun da paketlenmesine hazır olun derim.

19  Basketbol Dışı / Serbest Kürsü / Re: NBA Miner on: 13 Mar 2015 - 02:19:23
Maç başlarındaki hava atışlarıyla ilgili bir çalışma mümkün müdür acaba?
20  Basketbol / Philadelphia 76ers / Re: Haberler on: 11 Mar 2015 - 17:46:06
Hinkie GM'de  daha 2 senesini doldurmadı yaw nasıl tarihin en uzunu oluyor hemen.
21  Basketbol / Atlanta Hawks / Re: Haberler on: 27 Jan 2015 - 17:12:31
Philips Arena'daki orgçu arkadaş sakatlık geçirmezse bence Atlantanın önü açık.
22  Basketbol / Phoenix Suns / Re: Gecenin Maçı 14-15 on: 18 Dec 2014 - 20:11:03
2.çeyrek  thomas-bledsoe-dragic-green-tucker beşi vardı sahada. Oynadılar bir 5 dk falan.
23  Basketbol Dışı / Serbest Kürsü / Re: NBA Miner on: 31 Oct 2014 - 17:44:39
Hayırlı olsun, harika tasarımlı bir site olmuş.Umarım gelecek yeni datalarla bu sezona ışık tutarsınız.Benim şahsi tercihim; bu sezon takımları anlayabilecek yeterli sample oluşana dek,  daha çok oyuncu odaklı istatistikler yayınlamanız yönünde olur.Geçen seneki takımların istatistikleriyle yola çıkılmış bazı yazıları hızlı şekilde geçtim açıkçası. Philly'nin geçen senki takımından 2 adam NBA'de şu an. Tyrone Corbin vasıfsızı gitti,Heath Ledger geldi başa Utah maç başına 25 tane üçlük denemeye başladı. Koçunu,kadrosunu ve oyun felsefesini koruyan takım sayısı 10 etmez heralde bu sezon. Ama 5 yıl onceki nba datası nasıl ve ne kadarı  bu güne  anlamlı aktarılabilir bir fikrim de yok aynı zamanda.

En başarılı draftlar ve Age vs efficency yazılarını özellikle keyifle okudum.

Yazı istegi olarak;geçen sene  sahadayken pozisyon başına en çok 3 sayılık deneyen oyuncular veya aynı şekilde takımının üçlük deneme sayısını arttıranlar ile ilgili bir çalışma görmek beni mutlu eder. Tekrardan elinize sağlık diyor ve bol şanslar diliyorum.
24  Basketbol Dışı / Serbest Kürsü / Re: Askerlik anıları on: 5 Aug 2014 - 01:57:06
İlerde bu problem karşılarına çıkabilecek gençler için updateliim, şu an 29 yaşımın dolmasına sadece 8 ay olmasına ragmen mezuniyet belgemle otomatik 2 yıl tecil aldım.
25  Basketbol Dışı / Serbest Kürsü / Re: Askerlik anıları on: 23 Jul 2014 - 17:31:57
nisan da 29 yaşım doluyor. Açık ögretimi bu haziranda bitirdim,yandan üniversitem hala devam etmekte. Şubeye gitsem Açık ögretim mezuniyet belgemle 29 yaş bitimine kadar koşulsuz tecil ettirebilirmiyim, yoksa gel kardeşim seni alıyoruz artık derler mi?
   Bazı yerlerde '' Bitirdiği eğitim-öğretim kurumunun dengi veya daha aşağı seviyedeki (2 yıl süreli meslek yüksek okulunu bitirip tekrar 2 yıl süreli bir başka meslek yüksek okulunda/4 yıl süreli bir fakülteyi bitirip, tekrar 4 yıl süreli bir başka fakülte veya 2-3 yıl süreli bir yüksek öğrenim kurumunda okuyanlar) bir okulda okuyanların öğrencilikleri nedeniyle askerlikleri ertelenmemektedir.'' yazarken  bazı yerlerde de üniveriste bitirince koşulsuz 2 yıl tecil yazıyor. Varmıdır net bilgi sahibi olan?
26  Basketbol Dışı / Serbest Kürsü / Re: Tatil / Gidilecek Mekanlar on: 26 Jun 2014 - 15:58:31
 
çarşamba-pazar Amsterdamda olacagım.Insider bilgilere,tavsiyelere açıgım.
Bu da spoilerlı ''The Wire'' hediyem.  http://www.youtube.com/watch?v=GOHkrZECnfs

Başlık canlansın,11 agustos-20 agustos tarihleri arası Sırbistan,Karadag,Bosna yapalım diyoruz. Amsterdam-Vondelpark önerisi gibi stealler, genel tavsiyeler olursa gdenlerden,yaşayanlardan iyi olur.
27  Basketbol Dışı / Diğer Sporlar / Re: 2014 FIFA World Cup Brazil on: 20 Jun 2014 - 15:08:40
World Cup 98 Şili
28  Basketbol Dışı / Serbest Kürsü / Re: Bilmediklerim on: 23 Nov 2013 - 17:02:46
türkiyeden oynayacaksan  sırasıyla tempobet,betsson ve bahsegel işini görür.
29  Basketbol Dışı / Serbest Kürsü / Re: Tatil / Gidilecek Mekanlar on: 4 Aug 2013 - 22:12:17
çarşamba-pazar Amsterdamda olacagım.Insider bilgilere,tavsiyelere açıgım.
Bu da spoilerlı ''The Wire'' hediyem.  http://www.youtube.com/watch?v=GOHkrZECnfs
30  Basketbol / NBA / Re: Detaylar... on: 11 Jan 2013 - 17:53:20
birkac gun once Brian Windhorst bunun uzerine bi yazı yazmıstı:

http://espn.go.com/blog/truehoop/miamiheat/post/_/id/16535/lebron-james-dream-now-on-the-line

okumak istemeyenler icin özetle; LeBron'un 50/40/90 istatistiklerini kovalaması, Ray Allen'la konusmaları ve tarihte bu istatistiklere ulasanlar hakkında guzel bir yazı. okumaya deger. yazı James etrafında donuyor tabi, onu da ekleyelim.

Takımları için uzun vadede kötü olur bu. Dikkat ediyorum Allen ve James periyot sonları 3 sn'nin altında süre varsa yüzde bozmamak için üçlük  denemiyorlar, süre biittiginden yalandan sallıyorlar potaya. 15 de 1 attıklarını var saysak bole pozisyonlarda her birinde 0.2 sayı kaybı eder. Ayrıca çok nadir başarılı  ''two for one'' yapabildiklerini de göz önüne alınca  onun da suçlusu acaba lebronun acele deneyip yüzdeyi bozmayalım mantıgımı  die düşünüyor insan. Malum bir aralar üçlük denemiyor oyunu artık içerden oynuo izlenimi yaratmak için boxscoreda , üçlügün bir adım içinden long two deniyordu. Bu arada hayır Ahmet çakar degilim, sadece bahisçi gençligim.
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 18