Welcome, Guest. Please login or register.
22 Jan 2021 - 10:07:33
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 ... 7
1  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: Beko Basketbol Ligi Play-Off 2009 on: 15 Jun 2009 - 00:59:03
ilk maçla birlikte serinin en tırt maçıydı gercekten de.maç sonunda iki koçun oyuncu tercihleri de sorgulanmalı bence efes tarafında kerem tunçeri ve sinan guler fenerde de oğuz savaş sahada olmalıydı sanırsam..ama en ilginci boyle bi kuraldan bihaber olan ömer onan tamam da hadi mirsadı tanyevici dahil butun fener benci de tamam ama tv de cıkıp maç yorumlayan insanların haberdar olmamması ilginç...
nur germen in kuraldan haberi vardı... ben sana katılamicam bence tv deki yorumcudan önce sahadaki oyuncunun,antrenörün,idari menajeri bu kuralı bilmemesi....böle bi saçmalık olamaz yaaa!!! sen hayatını bu işten kazandığın para ile sağlıyosun o kadar insana karşı sorumluluğun var ve yaptığın işin kurallarını bilmiyosun ....... vay anam vay!!!
2  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: Beko Basketbol Ligi Play-Off 2009 on: 15 Jun 2009 - 00:21:10
Orda Ömer Onan faul bile yapmadı bana göre. Hakemlerin bu sezon izlediğim bütün maçlar boyunca bir kere böyle bir faul çaldığını bile görmedim zaten, Ömer orda şu maçın 39 dakikası boyunca müsamaha gösterilmiş sert bi savunma yapıyorken, sezonun en kritik 13 saniyesi oynanacakken, hakemlerin böyle bir şovla rol çalması, bana göre rezilliktir. Faulse sportmenlik dışı olabilir, ona bir itirazım yok ancak maç standardına bakarsak o tip pozisyonlara daha önce de faul çalınsaydı, maçta saha içi isabet olmazdı.
buna da faul yok diyosan helal olsun yaa... hakem daha düdüğü çalmadan ben bile dedim niye taktik faul yapıyo ki smith e die!!! deil 10 kere 1000 kere izle hangi takımlı olursan ol tartışmasız faul derim!!!
3  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: Beko Basketbol Ligi Play-Off 2009 on: 14 Jun 2009 - 23:59:33
yok abi alınan alınsın valla ben de fener liyim ama yeter artik... bana göre 6.maç için saha kapatma vermeleri lazım fener.. zaten 3. ve 4.mactan sonra fener para cezası da aldı .. bu işleri böyle 5-10 milyar para cezasıyla geçiştirirsen daha sonra neler olur neler... ayrıca o rasim i de bi zahmet gönderseler dayı mısın ayı mısın arkadaş.. gidip masayı tekmelemeler fln!!!
4  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: Beko Basketbol Ligi Play-Off 2009 on: 14 Jun 2009 - 20:28:06
şu seri ile ilgili bir kaç cümle kurmak istiyorum Smiley) çok çekişmeli ve heyecanlı bi seri ama bazı sitelerde ve skytürk yorumcularının dediği gibi ortada euroleague final four u yada son 8 i gibi bi kalite olduguna inanmıyorum... özellikle ilk 2 mac harika savunmalarmış yok şöleymiş yok böleymiş ... cok abartı bence. özellikle ilk 2 mac iki takım da cok boş 3 lük buldular ama biraz da ayhen şahenk potalarının etkisiyle kaçtı.
ben fenerbahce liyim özellikle son macta fener tarafının hakemlerle ilgili yaptığı yaygaraya katılmıyorum maçın sonlarındaki kerem tunçeri nin pozisyonlarını saymazsak bence o ana kadar hakemler fener lehine dönük kararlar veriyorlardı..mesela kasun a verilen sportmenlik dışı faul bence cok sacmaydı.. bana göre bu sportmenlik dışı faulün tanımı yeniden yapılmalı... charles smith in devin smith e koydugu blok - fener benchi inanılmaz tepki gösterdi ama gayet temiz bloktü ve o smactan efes hucümunda kasun a pota altında yapılan bariz faulü vermediler mesele.. aslinda hakem meselesini fazla konusmak istemiyorum ama bir fenerli olarak ben bile fener tarafının itirazlarından sıkıldım!!!
bide daha önce pek ispanya ligini takip etmedigim icin şu charles smith hakkında pek bilgi sahibi değilim yalnız bu senenin başından beri ne euroleague de ne lig de ben pek bi katkısını göremedim. yalnız özellikle  skytürk yorumcuları charles smith süper oyuncu yok bugün gününde değil fln- ilk 2 mac tamam dedim belki formunda deildir ya da ayhen şahenk in potaları fln dedim ama 4 maç oldu ben daha pek bi numara göremedim ... hatta bi ara skytürk yorumcuları euroleague deki real-efes macında real seyircileri kral geri döndü diye pankart acmislar bi adam icin .. cidden şok oldum!!!
5.mac icin efes i daha avantajlı görüyorum ve de sampiyonluk için... ben psikolojik olarak fener tarafında bi baskı yada psikolojik çöküş olacağına inanmıyorum ama 3.maçtan sonra efes psikolojik anlamda tavan yaptilar ve fener son 3-4 yıldaki efes e karşı olan o psikolojik üstünlüğünü kaybetti bence!! tabi bunun için efes tarafından 3. ve 4. macta ki hatalarından dolayı tanjevic e bi teşekkür etmelerini bekliyorum  Smiley) artik gercekten bu mahmut uslu-tanjevic ikilisinden çok sıkıldım keşke şu kongrede aziz yıldırım kaybetseydi de mahmut uslu ile tanjevic e el sallasaydım .... artık bu rotasyon olayları, tanjevic in bunaklığından mıdır nedir son ceyreklerde bazı oyuncuları kenarda unutması(3.macta ömer onan ve preldzic),tek pota altında bire bir oyunu olan oğuz savaş a kafayı takması......
5  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: Beko Basketbol Ligi All-Star 2009 on: 19 Jan 2009 - 21:38:36
bu ne yaaa kim seçio bu kadroyu.... haluk yıldırım ın ne işi var o kadroda.. Sad
bide şu sonuçları görebilsek keşke.. oy yolladığımız kişiler kaç oy almiş bilgi sahibi olabilsek Sad
6  Basketbol / NBA / Re: Hakettiğinden fazla değer görenler,abartılanlar... on: 12 Jul 2007 - 22:36:26
böle bi duncan,shaq gibi bir geleceği olamaz işte.alanı daralttığınız anda howard bitiyor adeta.mesela det-orl serisinde howard 'ı detroit durdurabilir mi dediler ama alan daraltılınca howard'ın çaresizliğini gördük.bunu aşması için de şutunu geliştirmesi gerkir .aksi halde silahı alınmış bir kovboy gibi olur.alanı adaralt ve howard'ı bitir.howard şu an iyi bir uzun ama savunulması zor değil.Duncan ya da jermainme gibi şutu da yok.Geliştirirse şutunu o ayrı ama pek geliştirmedi bu 3 sene içinde.sonuçta atletizmi olağanüstü fakat ya şutunu ya da sırtı dönük oyununu geliştirmeli.aksi halde durdurulması daha kolay olacaktır.zaten curry'yi değerli kılan sırtı dönük oynayabilmes.cüssesini kullanabilmesi.mesela topu aldığında guard'a geri gönderiyo.sonrapozisyonunu sağlamlaştırıyo ve pası aluıp sayıyı buluyor.fakat aynı şeyler howard için geçerli değil.
aynen katılıorum maalesef howard ın şutu yok ve şu ana kadar da bana şutunu çok geliştireceginin sinyalini veremedi belli başkasına vermiştir onu bilemicem Smiley
7  Basketbol / NBA / Re: Hakettiğinden fazla değer görenler,abartılanlar... on: 10 Jul 2007 - 12:15:27
amare nash le oynuyor, dwight nelson la Wink

evet dwight şuanda duncan-amare kadar değerli bir oyuncu.
ister nash le oynasın kidd le oynasın amare sadece phoenix sisteminde koşan uzun oldugu için gelip smaç basan bi adam pekala şu ana kadar ki spurs serilerinde de  duncan a karşı hücum performansını görüyoruz ama olsun canım seni mi kıracam howard hücumda amare den yao dan  duncan dan  iyi yeni bi wilt chamberlain,kareem abdul jabbar falan..
8  Basketbol / NBA / Re: Hakettiğinden fazla değer görenler,abartılanlar... on: 9 Jul 2007 - 02:07:21
iyide istatistik bazen çok şeydir bazen hiçbir şey..
senden de zaten anca bunu beklerdim tamam fazla uzatmayalım dwight howard hücumda şu an duncan-amare seviyesinde ileride de abdul jabbar-chamberlain seviyesine falan gelir
9  Basketbol / NBA / Re: Hakettiğinden fazla değer görenler,abartılanlar... on: 8 Jul 2007 - 16:30:29
howard a inmesini isterdim, hani sen demiştin ya tek yaptığı şey pota altından smaç vurmak diye Wink

olayıda istatistik bazen cok şeydir bazen hiç bişeydir gibi bir lafla özetlemen çok güzel oldu hani madem öyle;
ii tamam o zmn sen topu howard a potadan 3-4 adım uzakta ise duncan gibi panyalı şut atar yada sırtı dönük oynar,çengel atış fln yapar ...
aynen dedigim gibi istatistik bazen cok seydir bazen hiç bişeydir dwight howard ın sadece sayı ort. bakarak kalburüstü bi hücumcu dersen burda istatistik hiç bişeydir. ama maç başına smaç ve tip hariç 6-7 top kullanan howard ın yaklaşık 4 top kaybıyla oynadıgı istatistigi ise howard ın hücumdaki gerçek durumunu ortaya koyar ki bu da çok şeydir Wink
10  Basketbol / NBA / Re: Hakettiğinden fazla değer görenler,abartılanlar... on: 8 Jul 2007 - 13:34:51
evet kıyaslanamaz, howard maç başına 17.6 sayı yapan bir adam curry ise 19.5 sayı yapıyor arada dağlar kadar fark var yani. hem howard ın kariyer ortalaması 15.1, curry'nin 13.5 yine de karşılaştırma yapılamaz. curry çok daha üstündür. bu adam 3 sezondur ligde ve her sezon sayı ortalaması yükselmiş, hücum potansiyeli olsa sayı kralı olurdu bu adam. tek yaptığı potanın dibinde smac basmak, farklı birşey deniyince top kaybetmek. yok yok curry daha değerli canım.
istatistik bazen cok şeydir bazen hiç bişeydir. sen bana şunu takımın coach u olsan ve hücumdan sayı bulmak zorundasın topu potaaltında eddy curry e mi indirirsin yoksa howard a mı? seni bilemicem ama ben topun curry e inmesini isterdim
11  Basketbol / NBA / Re: Hakettiğinden fazla değer görenler,abartılanlar... on: 7 Jul 2007 - 15:35:06
http://www.82games.com/0607/06ORL15A.HTM

Kullandığı şutların %31'i smaç, %4'ü tip. %48'i yakın mesafeli, %17'si de orta mesafeli olarak tabir edilen şutlar.

Şöyle kendinizin bile inanmayacağı şeyler söylemeyin n'olur. Howard'ın hücumda tek yaptığı ribaund alıp smaç basmak, savunmada tek yaptığı ribaund alıp el kol sallamak, bench'te tek yaptığı oturup havlu sallamak vb.
mac basına yaklasık 10 tane top kullanan bi adam ve bunların 4 ü smac yada tip ( ki o  %48 in bi kısmı da hücum ribaund u alıp karsısında rakip oldugundan smac yada tip yapmayıp bekleyip cemberin dibinden yaptıgı atışlarda var da salla)
yani smac ve tip dışında 6-7 top kullanıo buna ragmen mac başına 4 top kaybı yaıoı hiç de iyi bi istatistik olmasa gerek .  ben hücum kısmında eddy curry ile howard arasında bi kıyaslama yapılamayacagını düşünüorum aranızda kaçınız koç olsa top hücumda howard a geldiginde şimdi sayı buluruz yada hücumda şu oyunu oynar  diyosunuz? en azından ben top curry e indiginde 1.sinde olmasa bile 2.sinde sayı gelecegini düşünüorum. curry aldıgında sırtı dönük oynar duncan şutunu potalı atar yao çengel atış yapar bosh şut feyki atıp smac basabilir fln diorum ama nedense howard topu aldıgında tamam şimdi sayı gelir diyemiorum topu dogru yerde alırsa(potanın dibinde) smac basar yoksa topu kaybeder diyorum. tamam daha genc ama ben onda hücum anlamında pek bi potansiyel göremiorum ne zaman dribling e başlasa tamam bi sıkıştırma gelirse topu kaybeder diyorum
12  Basketbol / NBA / Re: Hakettiğinden fazla değer görenler,abartılanlar... on: 7 Jul 2007 - 14:17:49
dwight ne kadar top kullanıyor curry ne kadar top kullanıyor?
tamam eyvallah haklısın howard pek fazla top kullanmıyo ama top kullandıgında yaptıgı 1 tane hücum oyununu sölesene ( sırtı dönük,cengel atıs vs...) oyunun ofansif kısmında tek yaptıgı hücum ribaundu almak ve smac basmak
13  Basketbol / New York Knicks / Re: Off-Season 2007 on: 29 Jun 2007 - 22:43:36
valla hala anlamış deilim zach takasını helal olsun isiah a dicem ama bilemiorum ki isiah a mı teşekkür edilmeli yoksa portland gm sine mi :S illa zach i takas etmek istiosa ztn bundan cok daha iyi teklifler alabilirdi bence napmaya calıştı anlamadım gitti bu francis i kime kakalicaksa artık bence kendisinden başka francis i alacak cıkmaz
14  Basketbol / Golden State Warriors / Re: Haberler on: 29 Jun 2007 - 21:32:03
herkes j-rich takasını olumlu bulmuş ama ben aynı fikirde deilim  belki j-rich overpaid adamdır dersiniz tamam overpaid derim ama öle çok overpaid bi adam da deil belki senede 12 milyon doları haketmio ama yıllık 7-8 milyon $ alıcak bi adam yani aldıgın paranın tam olarak veremese de en azından yuhh bea bu adama bu para verilir mi defolsun gitsin takımdan denecek biri değil özellikle de takımın gecen seneki başarısından sonra. şimdi belki monty ellis in önü açıldı diye sevinio bazıları ama playoff performansından sonra benim kafamda bazı kuşkular var monty ellis le ilgili Sad sonucta gelen adam da bi çaylak bakalım lige uyum saglayabilecek mi ne derece başarılı olur nba de pek de kesin şeyler konuşamıoruz hakkında Sad gelecek için belki iyi bi takas olabilir ama kısa vadeli düşünürsek ben pek de olumlu düşünmüorum bu takas hakkında Sad
15  Basketbol / NBA / Re: Sakat oyuncular ve durumları... on: 1 Mar 2007 - 01:49:57
bu gece orlando ve denver takımındaki eksikler hakkında bi bilgisi olan var mı? bahis yapıcam da denver a Cheesy bide heralde bugün phoenix de diaw oynamicak marion ın da ufak bi sorunu varmış ama oynicak heralde Cool elinde kesin bilgiler olanlar varsa söyleyebilir mi Wink
Pages: [1] 2 3 4 ... 7