Welcome, Guest. Please login or register.
20 Sep 2019 - 20:56:18
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 ... 25
1  Basketbol / Dünya Basketbolu / Re: Dünya Basketbol Şampiyonası 2010 Türkiye on: 17 Mar 2010 - 13:40:19
ben bu işi anlamadım. 48 saat önce bilgi maili gelecekti ne oldu?!?

bilimum küfür ettim dün.

opsiyon bileti alabilen var mı? 20 TL ile takımın final maçına kadar opsiyonu alınabiliyordu, ben denedim alamadım. Opsiyon ile final maçlarına bilet alabilmeyi ümit ediyorum şu an Sad

Türkiye'de 500 lira verip final paketini mart ayından alacak kaç kişi vardır? herhalde 50 tane bilet sattılar Sad

Artık Türkiye elensinde bilet bulalım diye bekliycez. Nasılsa gişe fiyatının bile altına bilet bulabiliriz o günlerde.

 
2  Basketbol / Dünya Basketbolu / Re: Eurobasket 2009 Polonya on: 21 Sep 2009 - 23:07:58
Turnuva nihayet sona erdi Smiley son yılların en zayıf turnvasında İspanya vitesi arttırınca herşey hızlıca bitiverdi. Son maçta 3.çeyreğin bir kısm hariç sahada şov izledik resmen Smiley ( Aynı saatte TRT 3'de 1993 avrupa şampiyonası finali vardı, Rusya-Almaya,çok çekişmeli geçmiş zamanında. Lise yıllarımın yıldızlarını görmek güzeldi.) Tabi sırpları takdir etmek lazım. Koç nasıl olur sahada mücadele nasıl verilir bize gösterdiler. Fark yemiş olabilirsin ama mücadele asla bırakılmamalı.

Bzim takımı değerlendirmeye gerek yok,gelecek yıl Tanjevic olacak nasılsa takımın başında. Ev sahibi gazı ve ittirmesi ile çeyrek final gelebilir ama o kadar diyorum. Bu saatten sonra takıma almadıklarını artık seneye alsa da almasa da hiçbir şey değişmez benim düşüncem.

Tanjevic demişki: "Kerem Gönlüm'ün yokluğu bizi çok olumsuz etkiledi." yani o olsa bakın neler neler yapacaktık,final kesin bizimdi demek istiyor herhalde. Ben bilmiyormuşum da haberim yokmuş. Kerem  öyle bir yıldızmış ki onsuz yarım hatta çeyrek kalmışız. Sayı atma özürlü,serbest atış atma özürlü kerem gönlümle mi işler düzelecekti!?!

Kerem Gönlüm 2008-2009

8.61 sayı ortalaması  ( Kaya Peker 10.8, Cevher Özer 13.41 )
6.68 hava topu ( Cevher Özer 6.88, Kaya Peker 5.05 )
1.13 sayı pası (Cevher Özer 1.44, Kaya Peker 1.20 )
0.53 Blok ( Cevher Özer 0.82, Kapa Peker 0.63 )

Toplam yaptıkları maç sayısı
Kerem 38
Cevher 34
Kaya 40

Şimdi bu rakamlara yasaklı Mirsadı eklemedim onu bende es geçtim.Kör ölür badem gözlü olur denir ya o misal Kerem  sen ne güzel basketçi idin ah ah Smiley

Birde yorulduk acaip perişan olduk, Fiba sen az adi değilsin. Bak herkes sakatlandı ne olduysa senden oldu laflarına artık iyice sinirleniyorum. Sanki diğer takımlar maç yapmıyor yatıyor gününü gün ediyor bizim takım hergün maça çıkıyor sanır bilmeyende. Hadi ellerinle rotasyonu daralttın onu geçtik. Slovenya'da dar rotasyonla oynadı hele hele Lokavic garibim geberene kadar oynadı son maça kadar ne sakatlandı ne bişiy oldu.

Herhalde geceleri iyi dinlendi onlar ama bizim takımın otelini Yunanlılar sabote ettiler o gece sabaha kadar tekno müzik dinlediler,uyutmadılar bizim takımı var adiler vay?!?

Dünya şampiyonasında Türkiye Ankara'da oynacakmış Sad İspanya-Arjantin olsa idi keşke.Şimdi gelde azap çek.
3  Basketbol / Dünya Basketbolu / Re: Eurobasket 2009 Polonya on: 20 Sep 2009 - 20:17:06
Rusya maçından önce kardeşime 20 yeriz rahat ol demiştim. Aynen dediğim olmuş Smiley 

Akşam ispanya 20 fark atar diyorum bakalım nasıl olacak.

4  Basketbol / Dünya Basketbolu / Re: Dünya Basketbol Şampiyonası 2010 Türkiye on: 29 Aug 2009 - 13:46:30
Grup maçları 3 gün değil 5 gün ben programa baktım. Her grup 6 takımdan oluşuyor. Bu durumda  günde 3 maç toplamda 15 maç var. Bütün takımlar 5 gün boyunca oynuyorlar. Takıma bilet almak anlamlı gelmedi bana (eğer yanlış okumadı isem). Grup maçlarına kombine ile takıma kombine aynı fiyat gelmiş. Sadece takıma opsiyon alma durumda 20 lira ek para ile üst tur maçlar garanti ediliyor, o güzel olmuş. (ABD diyenler için tabiki. Türkiye diyenler için fazla bir anlamı yok Smiley  )

ben kendimce (ankarada olduğumdan) ilk grup paketi alıp yarı+final paketi yada çeyrek+yarı+final paketi alayım diye düşündüm. Fiyatlar ortalama olarak bakıldığında çok pahalı değil aslında sorun para cepten birden çıkınca can yakıcı. Ama taksit imkanı sunmuşlar herkes 1. kategoriye zorlayabilir kendini. Bir başka sıkıntı bilette numara çıkmıyor bileti nereden aldığın belli değil.

ben bi almayı denedim. erken alım 270 TL + 37.5 biletix haracı + 10 lira kurye (elden alma yok) = 317.5 oluyor. taksit ile 3 ve 6 var 340 TL'ye geliyor. üstüne 20 lira opsiyonda eklenip ABD ciler için sonuna kadar en iyi yerde izleme imkanı var.

Ben kendi adıma İspanyayı istiyorum ama kim olursa olsun final paketi alıcam.
5  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: Beko Basketbol Ligi Play-Off 2008 on: 22 May 2008 - 22:57:07
BJK-Telekom yarı-final serisinden notlarım:

Çağ dışı bir salon,
Ne akla hizmet ettiğini anlamadığım boy turnikeleri,
Bu turnikelerin sadece 3 tane olması ( tüm salon için ) ve ikinci maçta birinin arızalı olması,
Biletix'den satılan biletlerin salonun 1/3'lık kısmını kapsaması, kalanının beleşçilere verilmesi,
Maç biletini biletix'den alanların salon girişinde biletlerini alamaması ( son gün ),
5 liralık bileti 20 liraya satmaya çalışan ( gişede bilet kalmadı diye milleti kandıran ) karaborsacılar (hepsi aynı tipler zaten, 2-3 maça giden öğrenir tiplerini),
Numaralı olan ama numarana oturmak için mücadele verdiğin biletler,

İşte bunlar Telekom'un üstün organizasyonu, tüm bunlar oldukça ben bir basketbolsever olarak maçlara gitmekten tiksiniyorum.Abdi İpekçi'de 20 kişi ile elit bir maç seyretmeyi tercih ediyorum.

tblstat.net anketi:

Eğer karar size kalsaydı, normal sezonda iki maçı da kazanan takıma play off serisine 1-0 başlama avantajı veren kuralı kaldırır mıydınız?
Hayır, aynen korurdum    1120, 55%
Evet, 0-0 a dönerdim    915, 45%
Toplam Oy: 2035

insanlar 1-0 kalsın demişler.


6  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: Beko Basketbol Ligi Play-Off 2008 on: 19 May 2008 - 23:43:36
maçı canlı seyrettim geldim. İlk yarı yanlış takip etmedi isem 0 üçlük ile oynayan telekomu ikinci yarı çok boş bıraktı beşiktaş. Bir pozisyonda baktım 3 telekomlu 3 sayı da bomboş bekliyordu topu, 5 oyuncu ile içeri gömülmüştü. El-amin'de ilk yarı 0 sayı ikinci yarı 23 sayı. inanılmaz bir maç izledik. Maçta 2 pozisyonda benim gördüğüm hakemler ev sahibi avantajı kullandılar ama maçın kaderi bence kaçan serbest atışlar oldu. 2 sayı geride olan beşiktaş 2-4 serbest atış attı maçı geri toparlayabilirdi oysa. Salonda beşiktaş,telekom seyirci sayısı denk gibiydi. Bir sonraki maçta Beşiktaş'ı avantajlı görüyorum ama el-amin varsa bir takımda son saniyeye kadar kazandık dememek gerekiyor. dudley bu sezon çok kötü idi ama çok verimli gördüm kendisini, ilk yarı takımı ayakta tuttu resmen.

dikkat çekenler Tutku 10 sayı, 10 asist. Çok güzel paslar izledik kendisinden.Bence bu takımın oyun kurucusu tutku, 2 numarası el-amin olmalı.
dudley 20 sayı 10 ribaunt . ( 7/11 iki sayı, 6/7 tek sayı )
drobniak 20 sayı 6 ribaunt. ( 4/4 üçlük, 2/2 tek sayı, 3/6 iki sayı )

serbest atışlar telekom 17/20, beşiktaş 12/19.  Maçın anahtarı burası oldu birazda.
7  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: Beko Basketbol Ligi Play-Off 2008 on: 11 May 2008 - 21:56:42
Galatasaray elleri ile maçı verdi. yazık oldu,herkes dondu bir anda.Sanırım tüm hesap telekom'un üçlük denemesi üzerine kurulu idi,el-amin hem erken kullanıp bide içeri girince şaşırdılar. O şankınlık bi sezona mal olan hatayı da getirdi. yazık.

maç yayınları içinse yanlış hatırlamıyor isem, skyturk geçen senelerde aynı anda 3 yada 4 farklı şehirde oynanan türkiye kupası maçlarını canlı ekrana getirmişti. bir günde iki farklı şehirden canlı yayın seyrettiğimi hatırlıyorum ben.
8  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: Beko Basketbol Ligi Play-Off 2008 on: 28 Apr 2008 - 12:48:07
seri tahminlerimi yapayım:

bjk-banvit 3-0:  Bjk bandırmada zorlansada maçı uzatmaya götürerek kazanır, seri net bir skorla biter. içerdeki maçlarda farka gidebilir beşiktaş. Takımdaki ruh halini görmek lazım. kötü bir bjk olursa son haftalardaki gibi 3-1 diyorum.

Efes - KSK:  Bu seri için 3-1 tahmini yapıyorum. Efes içerde kazanır ama dışarda en az bir yenilgi alacaktır. En az 3-1 kadar 3-2 ihtimali de var. KSK alır ise süpriz olacaktır. 7 oyuncu ile seriyi süreklemesi sor KSK'nın.

Fener - Antalya :  3-0 fener alır. Her ne kadar antalya toplarlanma sürecinde olsada, fenerin bu seriyi rahat geçeceğine inanıyorum. 3-1 diğer ihtimal.

telekom - GS : bu seri hakkında tahminim yok, her türlü ihtimal eşit olasılıklı görünüyor. Telekom ve GS bu sene şampiyonluğu ne kadar istiyorlar ona göre herşey değişebilir. oyun kurucu artısı olan telekom saha avantajını da kullanarak biraz daha ön planda duruyor. çeyrek finallerin bence en iyi serisi olmaya aday eşleşme.

yarı final tahminlerim:

BJK - Telekom
Efes - Fener

finalide yazayım Smiley

BJK - Fener

süprizim:

BJK - Telekom
Fener  - KSK

Telekom - KSK.

eşleşmelerde hata yapmadı isem Smiley
9  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: Avrupa Kupaları 2007-2008 on: 13 Apr 2008 - 13:36:22
joventut gibi bir takıma karşı, ki sadece tek yenilgi ile finaldeler, bence galatasaray güzel bir oyun ortaya koydu.Maçı hiç bırakmadılar.Her şey bitti dendiği anda joventut'un bile maçı bıraktığı dakikalarda sahada direnç vardı bu benim hoşuma gitti.Karşıda çok rahat euroleague çeyrek finali beklide final four'u yapabilecek bir takım vardı ama olmadı.Maçın içinde sinir olsamda maç sonu mutlu oldum. Galatasaraylı oyuncuları tebrik ederim. Bizim bu sene Fenerbahçe'de sık sık gördüğümüz zor takımlara karşı maça hiç asılmama bırakma yoktu.( bu genel türk takımlarının sorunu aslında, efes hariç ) Yenmek için farklı bişiyler lazımdı olmadı. cüneyt 6-7 üçlük atsa maç gelebilirdi ama olmadı. Maç Yiğiter'in dediği gibi güzelde aktı,başta öne geçmektesen sonda öne geçmek en iyisi olmadı. Bu sene benim avrupa macerasında teşekkür edeceğim tek takım Galatasaray olacaktır. Ne Fenerbahçe,ne Telekom ne Beşiktaş potansiyenlerini aşamadılar.

Joventut bugün şampiyon olur sanırım.
10  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: Beko Basketbol Ligi All-Star 2008 on: 21 Mar 2008 - 13:02:35
TV yayını var mı ve hangi kanalda? ben bu bilgiye ulaşamadım.
11  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: Beko Basketbol Ligi 2007-2008 Sezonu on: 10 Mar 2008 - 00:15:14
Telekom o kadar para harcadı, ama bir tane adam gibi kısa forveti yok takımın. Bekir,muratcan,haluk, barış özcan toplasan bir nicholas etmeyen adamlar. Takımda tutmak istesem sadece Haluk'u tutarım onuda yedek kısa forvet olarak kullanırım.

Pota altında ise Dudley inanılmaz formsuz böyle oluncada takım tel tel dökülüyor. Jurkovic neden gelmiş, Lang ne işe yarar anlamış değilim. Yazık verdikleri paralara.

Neyse bence telekom için lig sona ermiş gibi duruyor, en fazla yarı-final oynarlar diyorum. Zaman ne gösterecek bakalım.
12  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: Avrupa Kupaları 2007-2008 on: 8 Mar 2008 - 21:30:22
her geçen gün BogdanTanjevic'in ne kadar rezil bir hoca olduğunu görüyorum. Mola ne zaman alması gerektiğini bile bilemeyecek durumda maalesef. Onu bu takımın başına getirenlere selam olsun.
13  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: TBL Transfer Dosyası 2007-2008 on: 8 Mar 2008 - 21:28:24
bugün telekomu yenen ted maçta geçen senenin başarılı isimlerinden Erek Hansen'i oynatmış, oda gelir gelmez 5 blok yaparak kendini göstermiş.

14  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: Avrupa Kupaları 2007-2008 on: 27 Feb 2008 - 10:54:58
Ercümen Sunter molasından bir sahne (Eskilerden gerçi bu ): "This is our game, show character..." en kritik anda taktik veriyor işte Smiley

ercument hocayı takım kurma işini versinler ama koçluk işi ona göre değil benim gördüğüm.
15  Basketbol / Türk Basketbolu / Re: Avrupa Kupaları 2007-2008 on: 20 Feb 2008 - 18:44:13
Neden Euroleague'de top 16'da bir takım 2 kez üstüste kendi sahasında sonra da yine 2 kez üstüste deplasmanda oynuyor? Rahatlıkla bir içeride bir dışarıda oynanabilirken hem de. Özel bir sebebi var mı?

Edit: Özürdilerim her takıma böyle denk gelmemiş sanırım, fakat yine niye?

bu sene takip etmedim ama bunun bir kuralı vardı Euroleague sayfasında, her farklı torbadan gelin takımlar için maçları nasıl oynayacağının belirli bir formatı vardı. ( şimdi bakamıyorum euroleague.net sayfasına ama yine vardır, TOP 16 game format adı altında sanırım )

Pages: [1] 2 3 4 ... 25