batug.com forum sayfalari

Basketbol Dışı => Serbest Kürsü => Topic started by: Sekerford on 16 Oct 2005 - 16:15:27Title: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: Sekerford on 16 Oct 2005 - 16:15:27
Arkadaşlar baktımki böyle bir başlık yok böyle bir bölüm katagori yok yapayım dedim. Eskiden oynadığınız unutamadığınız oyuncaklarınızı, hala oynadıklarınızı, oynamak istedikelrinizi, unutamadıklarınızı, eskiden oynayıpta sakladıklarınızı burada belirtebilirsiniz.

Bunalrın yanında buyukler için yapılan oyuncaklar için dusunduğum puzzle, maket vs. gibi konuları bu başlık altında konuşabiliriz sanırım.

Bu topiği aklıma getiren Sabah ta okuduğum ve yeni duyduğum Furby ler. İnanılmaz bişeye benziyorlar doğrusu ben iki tane edinebilirim.

http://www.sanalmagaza.com.tr/ProductDetails.aspx?ProductID=32081

Ayırıca Puzzle ilede ilgileniyorum ve buyuk parça puzzları yapıyorum kendim. En son 5000 parçalık bişey yapmıştım. Şimdi yeni bitane satolu bişey yapmak istiyorum. Tavsiye edeceğniz bir çalışma varmı?


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: muyu on 17 Oct 2005 - 01:12:32
bende de bi aralar jenga hastaligi vardi. sabah aksam oynardik universitede iken. en sonunda sikildik biraktik dogal olarak. ama nefesleri bile tutarak oynadigimizi hatirlamiyor degilim :)


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: gilamaniac on 17 Oct 2005 - 01:26:40
hayatımda bi kere jenga oynadım o da japon kızlarla.Galiba bu jenga uzakdogu oyunu(cok oynuyolardı) hayatımda bu kadar stresli bi oyun oynamamıstım..Allahtan yıkan ben olmadım ama fizik kurallarını baya bi zorlamıstık
not : resmi felan varsa eklesem


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: blastrula on 17 Oct 2005 - 12:27:50
1985'ten beri transformers alırım, oynarım ve saklarım. Lego, playmobil gibi oyuncaklarımla artık mahmud oynuyo. ayrıca mahmudla ortak g.i joe alıp savaşıyoruz. Bi de he-man figürlerim vardı ama bu mahmud hepsini kırdı.


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: HotSauce21 on 17 Oct 2005 - 13:54:42
200 tane falan oyuncak arabam vardı.kaybolmasın diye üstlerine numara bile yazmiştık ;D
g-i joe larimla 1-2 uzaktan kumandali arabalarim da özel koleksiyonlarimdi


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: Mia Kirshner on 17 Oct 2005 - 14:09:23
valla oyuncak deyince aklıma ilk gelen plastik askerlerimdir. bir de iki günde bozduuğum uzaktan kumandalı yarış arabaları (bilirsiniz, pisti falan var köprülü bişi, iki araba yarışıyo, biri kırmızı, biri de beyaz dı 12 sene öncesini yanlış hatırlamıyorsam).


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: HaliTT on 17 Oct 2005 - 14:33:31
lego delisiydim, elektrikli, pneumatic bir sürü şey yapardım kafadan...

peluş oyuncakları severim, ayrı bir sıcaklığı vardır...

ünideyken okey, kağıt vb. dışında yalan makinesi oynadık bol bol (gökhan iyi bilir)
eğer bir çiftle oynuyorsanız oyun süper zevkli ;D
mesela "hayatında hiç ... yaptın mı" sorusuna arkadaş o kadar heyecanlanıyor ki doğru yanıt verdiği halde alet ötüyo..
tabi kız arkadaşı bunun üzerine "nerde yaptın, kiminle yaptın, yalan söyleme, hiç yok demiştim" gibi sözler sarfediyor... ;D


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: Kangaroo Kid on 17 Oct 2005 - 15:42:46
eheh küçükken deli gibi legolarla oynardım. Araba yapar arkadaşlarla yarıştırırdık ayrıca bide kinex die bişiler vardı onlarda lego gibi birleştirmeli ama daha teknik bi oyuncaktı onlarla da oynardım. Ayrıca jengalarlada oynardım onlarıda domino taşları gibi yarım saat dizer sonra dokunurdum hepsi takır takır giderdi. :)


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: MineField on 17 Oct 2005 - 16:01:37
Hehe biz de çocukken kutu şeklinde satılan ve içinden sakız ve futbolcu kartları çıkan şeylerden alır kartlarla garip garip oyunlar oynardık. Legolar ve puzzlelar da baya oynadım.  Bi de tepesine bir tel bağlanmış plastik arabaları gezdirip dururduk mahallede :)


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: mc on 17 Oct 2005 - 16:42:20
kilo, boy ve yaş mı diye belirlenirdi. gassaraylı bekir buglı oyuncuydu, boy kategorisini kesin kazanırdı. kökme lafına da bayılırdım. kökülmez kökerdim.


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: m.sinan on 17 Oct 2005 - 19:10:53
Futbolcu kartları vazgeçilmez..
Majorette markası geliyor bi' de aklıma.. Küçük arabalara tapardım adeta. Hep o küçük arabalar için bir katlı otopark modelim olsun isterdim böyle. Birinde görmüş çok imrenmiştim hatta.
O olmayınca Legodan otopark yapar dururdum. Lego demişken aldığım legoları ilk kez açıp paketlerin üstündeki resimlere göre birleştirmeye çalıştırmak muhteşem bir zevkti..
Legolar gitti ama küçük arabalarımı arasam bulurum hala. Hatta bazen bu oyuncak kırtasiye vesaire mağazalarında görünce hala hevesleniyorum almaya, neyse sonra toparlıyorum kendimi...
Bende bir de plastik batman oyuncağı hastalığı vardı. Ama onlar da kayboldu galiba..


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: Alibet on 17 Oct 2005 - 19:43:41
Bunların yanında gazoz kapagı da oynanırdı bizim oralarda.Parklardaki gazinolardan torbayla gazoz kapagı toplardık.En güzeli de egeye akdenize tatile gittiginde oraların yerel içeçek markalarının kapaklarını getirip 100'luk 200'luk degerler biçmekti.

Taso çılgınlıgını da unutmamak gerek tabi.Annem babam 2 si de ogretmen oldugundan  okul teneffüslerinde oynama gafletinde bulunan ögrenciler sayesinde bayagı tasom olurdu. Güzel günlermiş be...:D


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: Gurkan on 17 Oct 2005 - 21:43:47
Bende bir de plastik batman oyuncağı hastalığı vardı. Ama onlar da kayboldu galiba..
10-15 belki de daha fazka batman oyuncağım vardı. Her renkten her çeşitten. GIJOElar da meşhurdu zamanında. Hatta hiç unutmam arkalarında bi vida vardı. Onu açınca oyuncak dağılırdı fln. Ben başka bi GIJOEnun kafasını başkasına,bacağını başkasına takar çeşit çeşit yeni GIJOElar yaratırdım :)


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: HotSauce21 on 18 Oct 2005 - 14:41:08
Bunların yanında gazoz kapagı da oynanırdı bizim oralarda.Parklardaki gazinolardan torbayla gazoz kapagı toplardık.En güzeli de egeye akdenize tatile gittiginde oraların yerel içeçek markalarının kapaklarını getirip 100'luk 200'luk degerler biçmekti.


oo tatile giderken topladığım kula marka gazoz kapaklarını baya sağlam kakalamıştım bizim çocuklara.
gerek mermeri sabunlayarak gereksede kavanoz kapaklarının içine macun koyarak yaptığımız "gaflik" ler o dönem benim için en değerli şeylerdi


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: Sekerford on 24 Oct 2005 - 16:46:05
ulan varya anılarım depreşti ha arkadaşlar. Benimde bi tane transformırsım vardı. Sivas suşehrindeyiz ben ozaman ilkokul ikiye gidiyorum. Hüriyetin bulmaca eki vardı onu çözüdüm. Orda bir kişiye amerikadan ital transformars verecekleri yazıyordu. Bende dedim babama "babaaa al sunu postalasana çıkar bak" babamda "olm bırak bunları bırtane sanamı cıkacak lan" "ya cıkar zrrr" "ağlama lan tamam gönderiyorum. postaaa gel lan at şunu" ... işte bir ay sonra geldi bana çıkmıs heh heh. Dehşet bişeydi hala catıda duruyor sanırım.

Buyuduğum zaman en guzel oyun kızlarla şise cevirmece. İşte sise nereye bakarsa istersen soru soruyosun istersen istediğin bişeyi yapıyosun. Bir ara lemanda da okuduğum bazı sahneleri biz birebir hemde sapancada yapmışızdır yani. Kızları deliyim ben özgür kızım hebele hebele diye caddede dlaştırırdık ahahah ulan ne günlerdi beah.

Artık puzzle yapıyorum arada sırada. Şimdi alıcam bir tane daha ama kararsızım ne alayım bilemiyorum bir yardım edin arkadaşalr


Title: Ynt: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: GalileoScr on 25 Oct 2005 - 10:56:39
oo oyuncak ve oyun dediğinizde benim aklıma ilk gelen oyun Monopoly dir ki o zamanlar orginalini değilde Böle kare Gümüş kutuda olan BORSA yı oynardık hala unutmam geçen markette  gördüm aldım incele incele alsam mı almasam mı derken bıraktım yerine sonraki gün olm git al zaten bi tane kalmış parasına koyiim demiştim.. Ama benden önce biri almıştı :(
Hanende, Gırgır, Milyoner ve trilyonerde sürekli oynadığımız oyunlardı.

Bizim zamanda taso filan olmadığından vakti zamanında babamın aldığı elktronik devre seti ile radyo yapar, kumanda, ışık ve dalga bozucu gibi garip şayler yaparak komşuların televizyonlarını bozardık eyt be ne günlerdi :D bu oyuncak sayesinde dahi oldum ben :D


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: Sekerford on 25 Oct 2005 - 16:22:24
olm ben orta okuldayken çitosların içinden tasolar çıkıyordu beah. Dunya klasiklerini veiryolardı hala durur bende onlar. Donen tasolar falanda vardı. Borsa oyununa gelince bir gun çok kızıp dağıtmıştım oyunu sorada bir guzel girmişti arkadaşlar bana. Ogunden beri hiç hazetmem borsayı. Geçende oturttular beni risk diye bir oyunun başına ben dehşet oynayınca bıraktılar heh heh


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: the mechanic on 26 Oct 2005 - 15:48:11
valla tam oyuncak deil ama yakınen alakalı sanırım,bir ara futbolcu yapıştırmaları vardı,böyle 4 büyük takımında kadrosunu da tamamlarsan bir kaç zamazingo veriyordu.ayrıca yanında 6 futboolcu kartı vardı,bunların son iki rakamına bakıp millet kapışırdı.hangisi büyük gelecekte kartları alacak diye.yemez içmez bunları alırdım işte ben o küçüklük sıralarında yani uzun lafı kısası inanın bu,Allah'ın bana akıl fikir vermiş hali...


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: Alibet on 26 Oct 2005 - 19:28:22
YA bi de galiba tüm takımları tamamlayana ödül mu ne vardı . Adamlar Gs'li arif'i koymamışlardı, tamamlayan yoktu die hatırlıorum. Ulan ödül de forma ,adamların yaptıgı çirkefliğe bak.


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: the mechanic on 26 Oct 2005 - 22:30:27
2 takım falan tamamlayana da vardı.3 takım tamamlayana bisiklet,4 takım tamamlayana forma...lan hiç aklıma gelmedi o zamanlar ne alaka diye...ama keşke aymasaymışım diye de zaman zaman düşünmüyor değilim...şimdi magic kartları çıktı.bizim zamanımızda ne güzel herşey sade,temiz ve yöreseldi :)...hiç uğraşmazdık allahın ecnebisinin otra dünyasındaki ejderhaları ile...


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: . on 27 Oct 2005 - 11:33:16
Artık puzzle yapıyorum arada sırada. Şimdi alıcam bir tane daha ama kararsızım ne alayım bilemiyorum bir yardım edin arkadaşalr
bi ara 3 boyutlu puzzle lar çıkmıştı eiffel empire state filan vardı onlardan bul yap eğlenceli ve deişik oluo bulursan banada haber ver bende aliim buralarda göremiorum çok uzun zamandır


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: Sekerford on 27 Oct 2005 - 18:11:53
fevzi ben ankaradayım şimdi alıcam burdan 5000-6000 lik birşey. De nerde uluruz ucuzunu iyisini çeşidini varmı bilen anrada. Emreee??


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: Sekerford on 16 Nov 2005 - 18:35:15
5000 lik educalardan bir tane alıdm. Yaydım halıyada yapmaya calısıyorum zaten zaman benim anasını satayım iş yok güç yok. Fevzi olm senden mesaj gelene kadar ben olurum heralde beah. Bitanede puzzle halısı aldım. Hepsine 100 verdim. Bulduğum puzzle cok zor gibi. Ankarada bir yerden ozel sipariş verdimde geldi. İspanyol malı olan puzzlem nereye sorsam bitti denildi. İspanyol firma üretim yapmıyormus suan. Yaparsa haber veririz turu geyiklerden sonra depolardan birinde buldum. Ne de guzel buldumda sevindim.

aha puzzlem

http://www.weblebi.com/Default.aspx?Pt=14&Pid=LsD2k_aIEeyrtuhe6rwMsg


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: the mechanic on 25 Nov 2005 - 20:09:37
migrostan ucuza buldum,son birkaç gündür final fantasy x merchandise 1000 parça yapbozla uğraşıyorum.çerçeve vermemişler yanında o kötü ama yine de olay çok güzel.eğer ilgilenenler varsa bakırköye giderken e-5'teki ulusoyun karşısındaki mmmmigrosta çok makul fiyata bu official final fantasy puzzle'ını ve birkaç tane daha puzzle şeklini edinebilirler.


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: 1000reasons on 10 Jan 2006 - 22:20:04
hala sakladığım tasolarım ve ara sıra oynadığım uzaktan kumandalı arabam :smt:


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: mc on 11 Jan 2006 - 00:09:55
benim de havası inik bi basket topum var ufak. gün gelir, gaza gelir duvarlara smaç falan yaparım onla. hatta arkadaşla maç yaparken, kafayı yarmıştım tavana çarpıp. normal pota olsa çembere vuracam, o kadar havadaydım yani. çenem duvara çarpmıştı diyim, anlayın. (bu arada maçın amacı da daracık koridorda, havası inik topla steps yapmadan duvara topu vurmaktı. tabi duvar koridoru çevreleyenler değil, karşıdaki...)


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: Gurkan on 11 Jan 2006 - 01:45:57
ben de babama demirden bi çember yaptırmıştım fazla büyük olmayan bişiy. onu duvara monte etmiştik koridordaki. hala da durur orda. oynadığım orta boy topu patlattığımdan artık pek bi atraksiyon yapamıyorum ama küçükken olur olmaz smaçlar denerdim. bi çizgi belirler, oraya basmadan smac yapmaya çalışırdım fln. bi keresinde 360 denerken yönümü şaşırıp kapıya geçirmiştim kafayı eheh


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: gilamaniac on 11 Jan 2006 - 01:48:46
ben o yandan sizden sanslıymısım benim odamdaki dolabın kapı tarafındaki kosesi ceyrek daire seklinde reflardan olusyodu v kucuk boy toplarla smaclar maclar yapabiliyodum..Tek riski kapıyı aniden birinin acması yada elimi tavana carpma riskiydi...

bu arada bu sure zarfında bir kere bile sikayette bulunmayan alt kat komusumuz NAZMİYE TEYZE'nin de bayram vesilesi ile ellerinden öperim


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: mc on 11 Jan 2006 - 02:24:32
madem potalardan girdik. zamanında ki 10 sene önce falan beşiktaş'ta beyaz bir 3-4 numara vardı. iyi smaç yapardı. bi gün okul formamı giyip, odamdan çıkacakken topu gördüm. zıpladım, elemanın adını sölerken potamı kırmıştım. aalamıştım, baya...


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: the mechanic on 11 Jan 2006 - 16:17:14
yazın gittiğimiz dede yadigarı köy evinde çardağın tepesindeki tahtalara bir pota monte ettirmiştim.sonra sandalyelerden falan sıçrayıp smaç basmaya çalışırken koıca çardağı başıma yıkmıştım.hatırladıkça başıma ağrı giriyor...ooofffff.....oooofffff....


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: BabyShaq on 11 Jan 2006 - 16:47:13
Ben pota olarak böyle fantastik şeyler yerine;vaktinde herkesin odasında bulunduğunu düşündüğüm turuncu renk top ve çemberden oluşan mobilya veya cama yapıştırılarak monte edilen basket setini kullanıyordum.Bunları kırmak da zor olduğundan(en fazla çember yapışkan yerinden çıkıyordu,sonra tekrar takıyordun) her tür smaç denememi burada yapabiliyordum.Bir de dipnot yazayım.O zamanlar NBA'den bildiğim tek oyuncu Kareem Abdul-Cabbar'dı(Electronic Arts'ın NBA oyunu sağolsun,gözlüklü de olduğundan dikkatimi ilk o çekti herhalde),Jordan'ı falan tanımıyordum.Bu yüzden smaç yaparken Pete Williams adını kullanıyordum(kaleye geçtiğimde de Toni Schumacher oluyordum,ülkemizdeki yabancı hayranlığı o zamanlar başlamış herhalde ;D ).Gerçi o zamanki FB'den bildiğim isimler Hüsnü Çakırgıl ve Aliço olduğundan smaç yaparken Pete Williams'ı tercih etmem normal karşılanabilir :) Vaktimde hevesimi almış olduğumdan dolayı 40" zıplayabildiğim halde bu özelliğimi hiç kullanma gereği duymadım :P Hatta bulabilirsem bunlardan bir tane alıp,turnuva için odamda antremanlara başlayabilirim(bu mesajdan sonra ilk 3'te draft edilmeyi garantiledim) :eha:


Oyuncak olarak da nasıl yazmamışım hayret.Küçükken abimle birlikte tüm malvarlığımızı Star Wars oyuncaklarına yatırırdık.Öyle 3-5 tane değil,bayağı geniş bir Star Wars oyuncakları arşivimiz vardı(unutmazsam fotoğrafını Albüm topicine eklerim bi ara).Küçüklüğüm hep bu oyuncaklarla geçti :old: G.I. Joe'lar kadar esnek ve hareketli olmamalarına rağmen Jedi'lere(o zaman evrendeki tüm karakterlere Jedi diyordum) 11'e 11 maç yaptırmışlığım bile vardır :D
George Lucas bizi görseydi,göz yaşlarına hakim olamazdı valla :jedi:

Biraz "Geçmiş Zaman Olur ki..."lik bir mesaj oldu,idare edin :)


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: Gri Gandalf on 11 Jan 2006 - 17:55:00
Benim odamda ki elbise dolabını yanına çakılmış bir mandal sepeti vardı. Slam Dunk'ı izlerken kağıttan yapılma topumla atış yapardım. Favori atışım turn around fade away jumper idi. Bir de içeri yüklendiğim de -malum kişi gibi- hareketin ortasında smaçtan vazgeçer ters lay up bırakırdım.


Title: Re: Oyuncak-puzzle vs..
Post by: Sekerford on 14 Jan 2006 - 16:34:05
ya yavuzum vallahi varya aynıyız ha. Bende orta sonda aldım boyle yapıskanlardan. Yapıstırıdım bizim tvnin yanındaki vitrine evde kimse olmadığı zamanlar dehşet maçlar yapardım. Fener-efes ten tutta Chk-utah atlanta maçalrı falan. Tabi hertakımın birkaç ismini biliyorum ozaman. Atlantadan C.Letnır sonra mutombo ki atlanta iyiydi ozaman s.smit vardı. Sonra radmın vardı neydik beah mal gibi aahaha. Ama bak atmıyorum sıfırdan tutta uzaklardan dehşet çalışırdım artık dort metre mesafeden sokardım. Oyle boyle değildim ha kapışalım yavuz ;D