batug.com forum sayfalari

Basketbol => 2012 Playoff Eşleşmeleri => Topic started by: Saban on 22 May 2012 - 16:31:19Title: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Saban on 22 May 2012 - 16:31:19
(http://i47.tinypic.com/6ygwzk.jpg)


Title: Re: Oklahoma City Thunder - San Antonio Spurs (Batı Konferansı Finali)
Post by: OscarRE on 22 May 2012 - 16:35:12
westbrook böyle oynarsa oklahoma'nın şansı yok. fisher'ın da dakikalarının azaltılması lazım.


Title: Re: Oklahoma City Thunder - San Antonio Spurs (Batı Konferansı Finali)
Post by: Give N Go on 22 May 2012 - 17:00:23
Play-off u süpürerek tozu dumana katan  iki takım karşı karşıya ,SAS LA in küçük takımını süpürürken OKC nın büyük şampiyonu (bunu son yapan takımda şampiyon olmuştu)sepetledi,bu da eşleşmede de ev sahibi avantajı olmasada OKC yi bir adım öne çıkarıyor.


Title: Re: Oklahoma City Thunder - San Antonio Spurs (Batı Konferansı Finali)
Post by: KD35 on 22 May 2012 - 17:27:06
Seri icin en kilit adam Russel Westbrrok'tur bana gore, sezon icinde Spurs'un 2-1 lik üstünlügü var maclarda, kaybettigi macta Parker cok feci bir oyun oynamisti. Westbrook iste burda devreye giriyor Paker'i durdurmak icin elinden geleni yapmali bu yil goruldugu uzere Tony Parker Spurs icin en kilit parca. Westbrook iri fizigiyle ve cabukluguyla savunmada konsantre oldugu anlarda Parker'in oyununu bozacaktir.

Spurs cephesinde ise Leonard'ın Durant uzerindeki savunmasi cok kritik olur, hatta donem donem Stephen Jackson dahi denenebilir. Ibaka bu yil sadece blok yapan bir uzundan ziyade cok iyi bir savunmaciya donustu, Duncan yillanmis sarap misali cok iyi oynuyor ama Ibaka'nin onu durduracagini dusunuyorum hos Duncan sever boyle atletik savunmacilarla oyun oynamayi, fundamentalini konusturmayi ama dedigim gibi burda yas faktoru devreye girebilir hatta zaman zaman Perkins, Mohammed ve Collison gibi adamlarla kalacak bu oldukca yipratacaktir Timmy'i.

Thunder'in cabuk elli genc atletik kadrosu Spurs'un bu kadar cok hizli top dondurmesini donem donem yavaslatacak hatta bozacaktir da. Seriyi ilk iki mac belirler saniyorum Thunder deplasmanda bir mac calmasi durumunda finale adim atabilir, fakat seri 7.maca falan uzarsa Spurs kesinlikle affetmez bu tecrubeli kadrosuyla. 2008'deki Hornets serisine benzer bir durum ortaya cikabilir 7.maca uzarsa sayet.

Buraya gelene kadar 2010 ve 2011 sampiyonunu eleyen Thunder'dan yana gonlum 4-2 seriyi gececeklerine inaniyorum.


Title: Re: Oklahoma City Thunder - San Antonio Spurs (Batı Konferansı Finali)
Post by: karakancd on 22 May 2012 - 17:28:56
,bu eşleşmede de ev sahibi avantajı OKC yi bir adım öne çıkarıyor.

Hocam emin misin ? Ev sahibi avantajı kimde bir daha bak istersen .

Bana göre serinin favorisi Thunder. Bu seriden kim çıkarsa şampiyon olacağına inanıyorum .Thunder'ın avantajlarını herkes biliyor zaten . Bana göre, bizim önde olduğumuz noktalar ise şu yönde;

1- Topu çok güzel çeviriyoruz ve akıcı bir hucumumuz var. Sistem takımı olduğumuz için bazı oyuncular kötü gecesinde olsa bile , bunu idare edebiliyoruz . Örneğin S-Jax kötü bir günündeyse dakikaları hemen azalıyor. Bireysel yeteneklere bağımlığımız bir NBA takımı için minumum düzeyde sanırım.

2- Popovic faktörü tabii ki..

3-Oldukça geniş bir rotasyona sahibiz. Playoff rotasyonu 11 oyuncu üzerinden dönüyor. Sezon içinde dakikaları iyi ayarladık ve ilk 2 turda çok zorlandığımızı söyleyemem.Bu geniş rotasyon nedeniyle oldukça sağlıklı olduğumuzu söylemek mümkün.

4- Bizim yumuşak karnımız pota altı savunması . Thunder bu noktada çok fazla silaha sahip değil. Hucum yetenekleri sınırlı olanpota altı oyuncularıyla bu açığımızın önemini kaybettiğini düşünüyorum .

Tüm bunların yanında , Thunder'da  yakaladığında direkt yumuruğunu indiren bir takım . Son serinin 5. maçının 3. çeyreğini bir kez daha izlerseniz ne demek istediğimi göreceksiniz. Havayı yakaladıklarında çok korkutucular gerçekten .

Mantığım 2-4 Thunder diyor . Fakat ben kalbimin sesini dinleyerek 4-2 Spurs dedim . 7. Maça uzayacağını sanmıyorum serinin . Kim kazanacaksa 6 maçta belli olacaktır. 7. maça giderse kendi sahamızda mutlaka kazanacağımızı düşünüyorum .


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Saban on 22 May 2012 - 17:58:29
Uyku mahmurluğuyla ev sahibi avantajını OKC'ye vermişim, Stern'le konuştum, "Değiştiremeyiz" dedi. Başlığı değiştirdim, anket de kalsın öyle.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: martopicor on 22 May 2012 - 23:11:06
Westbrook, Durant ve Kenardan gelen Harden dışında skor desteği almalarına engel olmak lazım. Westbrook için özel tuzak savunma hazırlayıp oyun dengesini bozarsak takım ritimlerini de bozmuş oluruz. Kişiye özel savunma işi Pop'un uzmanlık alanıdır, bu konuda çok şüphem yok. Maç içindeki dönem dönem oluşan inanılmaz patlayıcılıklarını da koç faktörüyle minimuma indireceğimizi varsayarak 4-2 alırız diyorum.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Moncrief on 23 May 2012 - 10:47:58
OKC kadrosu korkutucu gerçekten ancak bana göre SAS finale çıkacak takım olacak. Kendimce sebeplerim var, birincisi; OKC kadrosunun kritik maçlardaki performansı henüz yeterince test edilmedi, geçen seneki Mavs serisi de kötü bir testti bence. Özellikle Westbrook bu konuda sabıkalı. Spurs'un kolay teslim olmayacağını düşünürsek maçlar çekişmeli geçmeye aday ve OKC yıldızlarının baskı altındaki performanslarından şüpheliyim. İkincisi, SAS'ın bu seneki oyun planı OKC için bir dezavantaj, eledikleri iki takımın da guardları savunmada yavaş kaldı ve parker her ne kadar iyi bir savunmacı olmasa da hızıyla destek de alarak w.brook'un drivelarına izin vermeyecektir. Hızlı hucuma çıkmaları da OKC nin hucumda tıkanıklık yaşadığı zamanlarda SAS lehine olacaktır. Üçüncüsü ise kurt hoca Popovich'in tıfıl koç Brooks'a karşı çok üstün olduğunu düşünüyorum. Eğer seri 2-2ye gelirse özellikle bu üstünlük önem kazanacaktır. Ve dördüncüsü ise saha avantajı. OKC henüz dış sahada kritik maç kazanacak tecrubede değil kanımca.

Her şeyden önce zevkli bir seri olmasını umuyorum ve aklım ve kalbim Spurs'tan yana. 4-2 de geçti aklımdan ancak 4-3 spurs dedim.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: McGiven on 23 May 2012 - 10:57:20
eh nihayet dişli bir rakip çıktı karşımıza. SAS'ün şut yüzdesi ve rebound oranına göre değişeceğini düşünüyorum serinin kime gideceğinin amma velakin benim tahminim serinin her halükarda 7. maça taşınacağı ve orada da gülen tarafın OKC olacağı yönünde. bu seriden umutsuzum... ha olur da OKC'yi de geçersek mutlu bir göt olma yaşamış olurum, sıkıntı yapmam. nedir yani?

go spurs!


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Sekerford on 23 May 2012 - 14:54:24
valla uzun zamandır SAS izlemedim. Duyumlara göre hızlı tempoda oynuyorlarmış demekki güzel bir seri bizi bekliyor. İlk iki maçtan sonra kim kazanır kime üsütn belirtiriz belki ama izlemediğim için rakibi birşey diyemeyeceğim. Kağıt üzerinde bence Oklhma


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: TiMert on 23 May 2012 - 22:03:57
Oklahoma ne kadar şuursuz ve sersemce oynarsa oynasın , onları savunmak elinde suyu saklayabilmek gibi bir şey,sürekli bir yerden akıyorlar. Genelde süper star üzerinden giden takımlara karşı uyguladığımız "bu ne yaparsa yapsın,biz diğerlerini tutalım" edebiyatının 3 tane o çapta oyuncuya karşı işe yaramayacağı da aşikar. Peki ne yapmak lazım ve bu yapılacak olanlardan hangilerini Spurs yapabilir ?

Öncelikle oyuncularının bireysel yetenekleri dışında Oklahoma'nın skor üretebildiği tek oyun hızlı hücumlar. Ayrıca onlara momentumu kazandıran,oyuna ortak eden veya ezip geçmelerini sağlayan da bu. Yeni oyun düzenimizle birlikte işin geriye koşma kısmında pek etkili olmadığımızı söylemeliyim. Bu seride de çok farklı bir görüntüye bürüneceğimizi zannetmiyorum , o yüzden hücuma çıkarken yapılabilecek top kayıpları çok kritik olacak. Bunun yanında keskin hücumdan feragat etmememiz gerekiyor,rakibe kolay ribaund şansı tanımamak için de elden geldiğince hücum ribaundlarında etkili olmak zorundayız. Tabi Perk,Ibaka hatta Durant gibi ribaund çeken adamların olduğu yerde kolay değil. Zaten arada bu kadar yaş farkı varken hiç hızlı hücum yemeyeceğiz ulan gibi bir motto ile seriye başlamak olmaz,mümkün olduğunca azaltmak ise lehimize olur.

Savunmada diğer bir problemimiz ise Parker'ın tutacağı oyuncu. OKC'nin oyuna başladığı 5'te Sefolosha ile pek tabi eşleştirilecektir. Ancak Sefolosha oyunda 15 dakika civarı takılıyor. Sözün kısası, Brook-Harden-Durant'li ön alana karşı Parker kimse ile eşleşemez,eşleşse de tutamaz. Ayrıca vurucu gücümüzü savunmada bu kadar yıpratırsak onu verimli de kullanamayız. Bence bu işi en az hasarla kapatmamız için Parker Brook'u tutmaya devam etmeli. Fizik olarak Kawhi-Durant'in alternatifi olamayacağına göre, Paul'ü tutan , bence gayet de iyi tutan Green ile de Harden'ı kapatmamız gerekir. Neden Green'i Brook'a değil de Harden'a veriyorum,çünkü Harden'ı diğerlerinden ayıran bir özelliği var,adam organize edebiliyor takımı. Harden'ın devreye girmesi demek sadece Harden'ın devrede olması demek değil,diğerlerini de devreye sokabiliyor. Oysa Brook'un böyle bir özelliği yok,varsa bile onun kadar yok. O yüzden Parker en azından dışarda onunla takılırsa ikimiz için de daha faydalı olur. Penetre savunmamız iyi durumda değil , ancak Diaw bu işleri bilen bir kardeşimiz. Blair hıyarı gibi adamın önüne gelene kadar çoktan pota altından topu oyuna sokuyor olmuyoruz. Nispeten bu içeri girişlerin önünü daha iyi alacağımızı düşünüyorum, tabi yine de büyük problem... O yüzden bazı bölümlerde şutları girmesin diye dua edeceğiz ki herkes ediyor,bunda gocunulacak bir şey yok.

Gelelim içeriye... Karşımızda bir Gasol-Bynum veya Gasol-Zach olmasa da özellikle işin savunma tarafında fizikleri ile yine iki tane kaliteli uzun olacak. Buraya kadar hep "savunmada ne yapmalıyız"ı aradığım için burada da savunmadan devam edeyim. Öncelikle bu iki ismi diğer uzun ikililerinden ayıran en belirgin farkları hücumda sınırlı olmaları. Ancak bunun bizi rahatlatmasına izin vermememiz gerekiyor. Zaten kısaları nasıl savunacağız diye kara kara düşünürken içerden Ibaka'nın 15 Perkins'in 10'a yakın attığı bir günde maç kazanmamız oldukça zorlaşır. O yüzden mümkün olduğunca onları 3 kişi hücum etmeye zorlamak savunmanın ana stratejisi olmalı. Elbette ribaundlar da işin önemli parçası... İkisi de iyi ribauntçu ama iyi savunmacılar... O yüzden Baba'dan bu seride 20-10 değil de 10-20 isterim naçizane. Elbette ona bu konuda destek olabilecek bir Tiago'ya ve kısalarımıza çok ihtiyaç var. Tabi faul probleminden kendini koruyabilirse (Tiago)...

Nispeten "kötü" savunmamızla bile doğru işleri yaparsak onları bir ölçek de olsa yavaşlatabileceğimizi düşünüyorum. Şimdi serinin düğümünün çözüleceği nokta geldi, "onlar bizi ne kadar yavaşlatabilecek" ? Sezon içerisinde oynanan maçlara baktığımızda genelde daha iyi savunanın değil de daha fazla atanın kazandığını görüyoruz. Zaten onları elemek istiyorsak daha iyi hücum etmemiz elzem,bunun kaçarı yok.

Pota altında işimiz kolay değil. 2v2 baktığımızda üstünlük kurmamız zor. Ancak maçı getireceğimiz noktaya göre Baba'yı 1v1 bırakabilirsek en azından daha rahat hücum etmesini sağlayabiliriz. 5'lerde iki takım değişikliğe gider mi bilmiyorum ancak seri öncesi beşleriyle sahaya çıktıklarını varsayarsak Diaw'ı dışarıda efektif kullandığımız takdirde 4 kısa veya Collison'a el mahkum dönecketir OKC. Ayrıca gününde bir Tiago da 2v2 denklemini lehimize şekilde bozabilir.

Top kaybı faktörü onlar için de geçerli. Biz de hücuma hızlı çıkabiliyoruz. Sete set hücumda ise yapacaklarımız az çok belli. Burada onların bizi ne kadar yavaşlatabileceği önemli hale gelecek. Ayrıca ilk iki turda rakip benchi fazla rahatsız edemeyen ve oyun kontrolünü tam olarak sağlayamayan benchimize bu seride çok iş düşüyor. Ginobili'nin takımı vs. Harden'ın takımı gibi bir eşleşme değil de, Spurs'ün benchi gibi oynarlarsa bizi oldukça rahatlatacaklarını düşünüyorum. Kalite olarak bir tık yukarıdayız bence. Veee sürekli gündeme gelen mevzu,umarım Fisher maç başına yarım saat oynar. Gerçekten ona çok ihtiyacımız olacak.

Ev sahibi avantajı genç takımlara karşı her zaman önemlidir. Hatta bizim gibi tempo kovalayan,attıkça açılan,şut yüzdesi skoru etkileyen takımlarda bu daha da önemli hale geliyor. Pop'u falan saymaya gerek yok zaten. Skor söylemek konusunda çok emin değilim,sadece içimden geçen iki ihtimal var. Ya 3-0 öne geçeceğiz, ya da 1-0 geriye düşeceğiz. Ortak payda olarak ilk maçı aldım buradan ve en önemli maç olarak görüyorum. Kazananın da seriyi geçeceğini düşünüyorum açıkçası. O yüzden işlerin iyi gideceğini umarak 5 maçta geçeriz diyorum.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Kayrakli on 24 May 2012 - 12:09:50
mert eline sağlık. hepsi süper ama en son çok iyimser bakmışsın gibi :)

açıkçası 4-0 elensek şaşırmam bence o kadar savunmamız zor bir takım okc. izleyip keyif almaya çalışacağım. -inşallah tecavüze dönüşmez.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: blastrula on 24 May 2012 - 15:41:50
Ne yaptın be Kayhan sen de? Sezon içindeki maçlarda nispeten rahat oynamıştık. İlk maçta Parker ağır sıçmıştı. İkinci ve üçüncü maçta son çeyreğe girilirken maçları büyük oranda kolaylamıştık ve hiçbirinde Manu oynamadı. Ben açıkcası ümitliyim seriden. Elensek bile OKC'nin işi kolay olmaz. Diaw'ın dışarıdan da oynayabilmesi bizim adımıza avantaja dönüşür umarım. Blair içeriyi kalabalıklaştırkmaktan başka işe yaramaz. Bu serinin galibi de şampiyon olur umarım


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Kayrakli on 24 May 2012 - 16:16:20
bence okc "kendilerine inanma" olarak sene içindeki halinden çok çok daha iyi durumda. ha hücumda ne yapıyorlar dersen kaldırıp atıyorlar. tamam bu kadar basit değil tabi ki ama çok kolay sayı buluyorlar ve bunun için özellikle yaptıkları bir şey yok.

maçlar kafa kafaya gider sonlarda alırlar ve 4-0 biter seri veya bir şekilde biz kabul ettiririz oyunumuzu ve 4-2 alırız, sonuca şaşırmam. dediğim gibi zevkini çıkarmak lazım.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: TiMert on 24 May 2012 - 20:23:19
mert eline sağlık. hepsi süper ama en son çok iyimser bakmışsın gibi :)

açıkçası 4-0 elensek şaşırmam bence o kadar savunmamız zor bir takım okc. izleyip keyif almaya çalışacağım. -inşallah tecavüze dönüşmez.

Abi sonlara doğru yorulunca mantık biraz devre dışı kaldı :)

Seri hakkında ben de o kadar karamsar olamıyorum. Kendilerine daha iyi inanıyor olabilirler ancak öndeyken veya rakip boğmadan herkes kendine inanır. Önemli olan zor durumda kendilerine ne kadar inanabilecekleri. Westbrook'un performansını ben dahil herkes beğendi,ancak karşısında Kidd ve Sessions gölgeleri vardı. Bu sadece bir örnek. Onların erişilemez gördüğüm yönleri birini tutsan öbürü patlar tarzı bir "yapıda" olmaları. Ancak bizim erişilelmez yönümüz birini tutsan öbürü patlar tarzı bir "takım" olmamız. Serinin kilidini bu çözer,buraya yoğunlaşmalıyız.

Ve ilk maç elbette... Her seride ilk maç kritiktir,istatistiklerle de durum kuvvetlendirilir. Ancak bu serideki ilk maç nedense olduğundan çok daha önemli geliyor bana. Eskiden ilk maçlardan bu kadar korkmazdım çünkü biz açılmış olmasak bile rakibi kitleyip seriyi kazanırdık. Şimdi öyle bir ihtimal görmüyorum açıkçası. Belki de bu yüzdendir bu ilk maç telaşım.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: airness on 24 May 2012 - 20:25:24
Keşke 3-3 bitse de kalpler kırılmasa :( Ama ne bileyim Thunder'da süperyıldız daha çok. 4-3 Thunder alır. O da, 7. maçta son topta çıkar Durant sallar getirir finali.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Carlos Boozer on 25 May 2012 - 15:24:53
Thunder da mı ,Spurs 'den fazla süperyıldız var ?


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: judas on 26 May 2012 - 01:22:47
burda da konuşmuştuk sezon içinde. http://www.yazihaneden.com/2012/05/harden-ve-ginobili/ (http://www.yazihaneden.com/2012/05/harden-ve-ginobili/) video hakaten güzel, benzerlikler müthiş. böylesine unorthodox bir stilden ligde iki tane olması muazzam.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: The Chief on 26 May 2012 - 22:43:57
Gerci bu seriyle alakali degil ama ehehe, ben baya guldum
http://www.youtube.com/watch?v=_LuzlB4o0Ew&sns=em


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: TiMert on 27 May 2012 - 00:40:58
Gerci bu seriyle alakali degil ama ehehe, ben baya guldum
http://www.youtube.com/watch?v=_LuzlB4o0Ew&sns=em

Adam haklı beyler. Ben de zamanı gelince buna benzer bir video yapmayı düşünüyorum açıkçası.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Gentoure on 27 May 2012 - 13:48:06
Durant bana makine gibi geliyor. Adamın eli düzgün ve her yerden sokabiliyor. Üstelik moralmen çökme diye bir şey yok. Westbrook ile Harden ise deli gibi agresif takılıyorlar. Spurs ve Oklahoma serisi kıran kırana geçecektir. Oklahoma 'nın playoff taki tüm maçlarını izledim. Özellikle Lakers maçında Westbrook dağılır gider dedim ama adam oyununu 2 numara yükseltti. Çok
agresif ve çok paylaşımcı bir oyun ortaya koydu. Şu hali ile Oklahoma benim beklentilerimden daha iyi bir takım konumunda.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Komodo ejderi on 27 May 2012 - 15:29:00
ben san antonio spursu tecrübesiyle ve bu seneki mükemmel formuyla finale çok daha yakın görüyorum.geçen sene dallas ın ihtiyar kadrosuyla gerçekleştirdiği başarı,bu sene san antonio spurs gerçekleştirmek isteyecektir.duncan ve ginobilinin kariyerlerinin sonunda olduğunu düşünürsek,onlar da,kariyerlerinin son süreçlerinde yüzükle ayrılmak isteyeceklerdir.oklohoma dinamik bir takım,ama san antonio pes etmez.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: riversking on 28 May 2012 - 07:39:07
Westbrook ve Harden macı Spurs'e verecekler bu gidişle...


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: TiMert on 28 May 2012 - 08:25:52
Hücumda tıkanıklığı bekliyordum ama bu kadar top kaybedebileceğimizi düşünmemiştim açıkçası. Son çeyreği çıkartırsak berbat, totalde ise idare eder bir oyunla bana göre serinin kilit maçı olan ilk maçı kazandık.

Üçlüden gayet memnunum. S-Jax, Pop'un molada söylediği şeyin vücut bulmuş haliydi adeta. Üçlüğü sokunca benim evde biraz maddi kayba yol açtı ama canı sağolsun. Neal ve Tiago beklenen katkıyı verdiler. Kawhi da çok iyiydi bence. Tek aksayan Green oldu. Zaten ceza şutu kovalıyor,bir maç girer diğer maç girmez. Canını sıkmasına gerek yok. Bonner'a bir şey demiyorum zaten,klasik playoff dönemini yaşıyor.

Brooks'a bir mesajım var... Sana kim Spurs'ten fazla atıp onları yenebiliriz minvalinde şeyler söylediyse yalan söylüyor,dön bu sevdadan :) Gerizekalı ya... Yahu senin sayı atacak oyuncun mu yok da Fisher'ın atacağı 5 tane şuta kalmış gibi bizi maç boyunca mahveden Sefolosha'yı kenarda unutuyorsun. Keza yardım savunmasında devleşen Collison'ı ve içeri giren herkese "bir dakika gençler" çeken Ibaka'yı... Sanki dersin organizasyon falan yapıyorlar 4 kısayla da hani,hücumdaki kısırlığa çare amaçlı oynattı vesaire. Ulan 5 kısa bile oynasan yapacağın şey belli. Neyin kavgasını veriyorsun? Pes vallahi pes ya.

Gerçekten üzülüyorum. Şu forumda veya dünyanın başka yerlerinde bu boku bu kadar iyi bilen,çözen,yorumlayabilen adamlar varken gözünün önünü göremeyen şu aptallar koç oluyor,para kazanıyor. Vallahi pes ya. Neyse, Allah razı olsun.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: karakancd on 28 May 2012 - 10:33:15
Seri başlarken söylediğim gibi bizim avantajlarımızdan belkide en büyüğü Gregg . Thunder'da koç ben olsam daha kötü olacağını düşünmüyorum açıkçası ..

İlk yarı oldukça dengeli bir maç izledik . Ibaka savunma konusunda oldukça ilerledi gerçekten bu sezon . Korkusu bile bazı sutların kaçmasına yetiyor. Normalde tokadı attığımız 3. çeyrek bu kez , yumruğu yiyen taraf olduk .

Kritik nokta ise 4. çeyrekle beraber hücumun bildiğimiz şekle dönüşmesiydi . Sezon içinde ne oynuyorsak onu oynamaya başladık . Tabii Thunder'ın 4 kısalı sistemide işimize geldi gerçekten.

İlk maç çok önemliydi , kazandığımız için mutluyuz. 2. maçıda alırsak Thunder'ın yolunu kapatmış oluruz bence . GoSpursGo


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: nats on 28 May 2012 - 11:21:23
Şu Spurs'ten bir hollywood filmi çıkar valla. Pop'un konuşması Manu'nun yüreği falan. Bu arada Manu'nun pas fake sonrası turnikesi de harikaydı ya.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: abay on 28 May 2012 - 18:59:08
"Oklahoma'yı 3 yaşındaki kuzenim yönetse 3 kere three-peat yaparlar" desin birileri de,mübalağa doruğa ulaşsın.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Give N Go on 28 May 2012 - 21:08:10
Pops müthişti,koç faktörü tavan yaptı gene serini kaderi buna bağlanacak belki de.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Kayrakli on 28 May 2012 - 22:36:27
Oklahoma'yı 3 yaşındaki kuzenim yönetse 3 kere three-peat yaparlar.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: OscarRE on 28 May 2012 - 23:16:12
oklahoma'nın başına aslında fatih terim gibi bir hoca lazım. bağıracak, motive edecek...


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: nats on 28 May 2012 - 23:25:33
Heheh Yılmaz Vural gelsin abi.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: memir on 29 May 2012 - 00:07:24
Gasol'e top inmüyür Vs Scott Brooks yerinde 'X' olsa


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: OscarRE on 29 May 2012 - 01:44:32
bir de spurs taraftarlarına göre ginobili harden'dan iyi, parker mvp adayı, baba sahada dursa yeter, bench nba'in en iyisi, popovich'e yaklaşırken düstur çekmeli ama hata brooks'ta... very interesting...


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: judas on 29 May 2012 - 02:07:25
spurs'un geriden gelmesi benzeri 3 tane maç kazandık playoff'ta brooks'un payı yok. şimdi kaybettik bi tane brooks gerizekalı oldu. popovich de efsane. bunu yazan da hubie brown. maçı çözmüş. maçı yorumlayan kaan kural'dan da gazı alınca sallayın adama, ne güzel valla, bütün forum oklahoma'yı finale çıkarıyor.

Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: TiMert on 29 May 2012 - 04:14:17
Olayı abartan veya mübalağa eden ben veya benim gibi düşünenler değil,kimin veya kimlerin olduğu da çok açık. Spurs'ü yenmesi gereken bir maçta koçunun hataları nedeniyle yenemedi Thunder,bu kadar basit. Her zaman dönmüyormuş demek ki... Dönerken de Brooks'un etkisi nedir acaba çok merak ettim. Bir açıklarsanız biz de özür dileriz. Durant alıyor atıyor,öbürü alıyor atıyor... Girerse alıyor maçı kaçırırsa kaybediyor. Bu mudur yani bu takımın kapasitesi?

bir de spurs taraftarlarına göre ginobili harden'dan iyi, parker mvp adayı, baba sahada dursa yeter, bench nba'in en iyisi, popovich'e yaklaşırken düstur çekmeli ama hata brooks'ta... very interesting...

Aynen bu dediğin gibi... Ancak şu var ki dün gece kötüydük,gerçekten kötüydük. 3'er dakikalık 2 tane Ginobili şovu yetti Thunder'a. Dün topu topu bu kadar oynadık ve bu maçı kazanamadılar. Şimdi suçlu koç değil de ben miyim?Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: McGiven on 29 May 2012 - 04:37:48
bu bir insanlık suçu, hepimiz suçluyuz aslında...

kötü oynadık, okc karşısında rahat olamayıp kötü maçlar çıkarabileceğimiz de ihtimaller arasındaydı, yendik. benim için bu kadar. gerisini işi olan düşünsün, nedir yani?


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: BlackandWhite on 29 May 2012 - 12:02:33
bir de spurs taraftarlarına göre ginobili harden'dan iyi, parker mvp adayı, baba sahada dursa yeter, bench nba'in en iyisi, popovich'e yaklaşırken düstur çekmeli ama hata brooks'ta... very interesting...


Saglam ginobili zaten hardendan iyi
Parker a bi tane olumlu yaklasip mvp adayi goren spurslu ile tanismak nasip olmadi
Bench en iyisi bilmem ama bir iki mac haric en fazla katki veren benchlerden
Popovic  P jax te biraktigina gore nba in zaten tartismasiz en iyi kocu

Ha brook a ben birsey diyemem,en azindan  ego catislmalarina izin vermeyip,huzurlu bir takim yaratmis.Belki de sampiyon olucak bilemeyiz

Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: özgür12 on 29 May 2012 - 12:50:04
brook'la pop'dan açıklama gelmiş "sizden zenginiz".


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: karakancd on 29 May 2012 - 13:02:40
Brook'u zaten sevmem. Geriden gelip alınan maçlarda katkısı olduğunu düşünmüyorum . Varsa da kenarda havlu sallayanlardan hallicedir. Onuda geçtim son Spurs maçındaki yönetimini eleştirmeyeceksek, bir daha NBA'de koç eleştirisi yapmasın kimse. Teknik detaya girmek istemiyorum ama koçları değiştirsek maçı kim kazanırdı diye düşünmekte fayda var...

Ginobili şu anda Harden'dan daha iyi mi ? Bence değil ama  kariyerinin top  noktasındayken daha iyiydi bence. Harden böyle devam ederse onun seviyesine ulaşıp geçecektir . Bunu konuşmak için şuan erken .

Parker'a MVP diyen kim oldu forumda bilmiyorum ama benim öyle bir düşüncem yok . Oylamaya dahil olduysa onu bize değil , dahil edenlere soracaksın .

Baba'nın sahada olması bana yeter açıkçası. Kazanıp kazanmamak çok önemli değil. 5 sene daha oynasın , 5 sene daha izlerim . Çekemeyende anten taksın birader ne diyeyim :)

Pop NBA'in en iyi koçu , Gelmiş geçmiş ilk 10 koç arasına onu sevmeyenler bile koyar.  Brook efendiye 2 küçük eleştiri yapıldı diye sinirlenebiliyorsa insanlar, bir zahmet Pop hakkında konuşurken düstur çekilmeli. Hadi oyun içindeki eleştirileri anlarım ama saha dışında ; basketbola saygısı yok falan derse birisi kıçımla gülerim açıkçası..

Forumda en sevilmeyen takım biziz galiba :) GoSpursGo


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Mavi on 29 May 2012 - 15:25:16
Herkes Brook yazmış adamın adı Brooks beyler.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: judas on 29 May 2012 - 15:35:56
eleştiri yapmakla gerizekalı demek farklı şeyler abicim. kendi takımından birine en ufak bir laf gelince toplu hâlde saldırıya geçen san antonio'lu arkadaşların daha hassas olmasını beklerdim.

forumda en sevilmeyen takım değilsiniz, ama taraftarı en sevimsiz olan takım olabilirsiniz rahatlıkla.

brookssss (evet brooks, brook diye biri yok) hakkındaki konuya gelecek olursak, benim sinirlendiğim ezbere yorum yapılması. brooks kötü koç olabilir, popovich'in sahip olduğu tecrübenin 10'da 1'ine sahip değil ve maç içerisinde ilk kez karşılaştığı durumlara hızlı çözüm üretemiyor. ama kimse de anasının karnından popovich olarak doğmuyor. ön yargıları bir kenara koymadan yapılan hiçbir yorumun değeri yoktur benim için. brooks'un geri dönüşlerde payı yok ama popovich geri dönüşün mimarı gibi yorumlar gelince anlam veremiyorum hakkaten. molalara mı katılıyor bu arkadaşlar acaba, nasıl bu kadar çok biliyorlar merak ediyorum.

teknik detaya girmek istemiyor neyseki arkadaş, yoksa yandık. teknik detaya girenin de argümanlar nefis. maç boyu mahveden sefolosha kenarda unutulmuş. oysa sefolosha genelde maç bitirmemesine rağmen maçın son 5 dakikası oynadı ve toplam da aldığı dakika da sezonun en yükseklerinden biri. fisher'ın faydalı olduğunu kabul etmemek için atılan taklalar acayip. değil fisher annem maça 6/6 ile başlasa oynatabildiğim kadar oynatırım. hele ki takımın tıkandığı anlarda. zaten ilk şok dalgasını da onun şutuyla atlattık. yoksa maç daha erken bitmişti.

ibaka konusu ise bir hatadır. kendi de söylemiş zaten. ama bu takım 4 kısayı da oynayabiliyor ve alınan her mağlubiyetin sebebi 4 kısa değil. 4 kısa lakers'a da dallas'a da işe yaradı. spurs'e yaramadı. yaramamasının sebebi de bir anda geriye düşmenin verdiği moral bozukluğunun etkisiyle birebir ve picknroll savunmalarının acaip düşmesi. ibaka olsa penetreden yemeyecektik belki de boş kalan adamdan yiyecektik.  serinin ilk maçında takımın normal rotasyonundan ve stratejisinden uzaklaşmayıp ilerleyen maçlarda duruma göre gerekli düzeltmelerin yapılması bana o kadar da gerizekalıca gelmiyor. ayrıca ibaka ve collison oynasın, sefolosha zaten spursu parçalamış (biz göremedik öyle birşey gerçi). e kim kenarda oturacak, durant mi?

spurs kötü oynadı, thunder kazanmalıydı, o yüzden brooks suçlu argümanı da saçma. spurs kötü oynamadı, normal oyun düzeninini sahaya koyamadı yalnızca, ki thunder iyi savunma yaptı. çok da anormal bir durum değil yani. düzenle bir şey üretemeyince de iş ginobili'ye kaldı ve o da sezonun en iyi oyununu oynadı, hatta maçı da neredeyse tek başına aldı diyebiliriz. spurs'ün düzenini bozan da yine brooks'un stratejisi. ama tabi size göre oyuncular kendi kendine buldular spurs'ün makine düzenini nasıl bozabileceklerini.

san antonio çok güçlü bir takım. maçın içinde kısa bir süreliğine ritm bulsalar dahi 15-20 sayılık seriler yapabiliyorlar ki momentum swing'lerin çok önemli olduğu playofflarda fark yaratıyor bu durum. westbrook ve harden'ın aynı anda çok kötü oynamalarından bahseden olmamış hiç. kriz dönemlerindeki çözümümüz hep harden oluyordu, ancak harden'ın tepenin hafif sağından oynadığı picknroll'lardan hiçbir şey çıkmadı. bizim için serinin geri kalanı için en önemli nokta westbrook ve harden'ın nası verimli oynayabileceği konusu. brooks'un set çizmesinden falan bahsetmiyorum, kendilerinin değiştirmesi gereken şeyler var. potayı iyi savunuyor bir kere spurs, ısrarla oraya gidip faul almaya ya da adamların üzerinden smaç vurmaya çalışmanın çok bir manası yok. harden özellikle orta mesafeden bomboş kalıyor ama yine de potaya gitmeye uğraşıyor. kaldırıp şutu yollaması lazım. westbrook'un ise işi daha zor. yarısahada hem şutuna çıkıp, hem de turnikesini kesebiliyor spurs. açık alanları daha çok zorlaması gerekiyor sanırım. ya da pick'ten sonra rakipten kurutlur kurtulmaz hemen dribblingi kesmeyip başka opsiyonlar araması.

durant için diyebileceğim ise, kötü oynamadı ama yeterince agresif değildi.

ilk maçı alsak çok iyi olacaktı tabi ama kaybedilmiş bir şey yok ortada. ikinci maçı çalma şansımız yine var. 2-0 geri düşsek bile bırakmamak lazım. direnç kırıldığı an neler olduğunu gördük spurs karşısında. it ain't over till it's over tarzı yaklaşmalı bu seriye ve ayrıca seri içindeki maçlara.Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: TiMert on 29 May 2012 - 15:59:21
4 kısanın Spurs'e karşı işe yaramaması değil esas konu. Hangi 4 kısa ile oynadığın... Orada iki konu birleşiyor işte. Ben yine diyorum,keşke Fisher yarım saat oynasa... Ben savunmada gediği bulayım da gelsin isterse 20 sayı atısn. Abi Collison,Ibaka ve Sefo'nun üçü de aynı anda oynasın demedim zaten. Üçünün de kenarda olmasına şaşırdım. Durant'in oturmasıyla falan ne alakası var gözünü seviyim. Ayrıca Sefolosha da bizi bozmadıysa kim bozdu dün gece merak ediyorum doğrusu.

İki koç arasındaki farkları sıralamaya gerek yok. Çünkü bir tanesi koç,  diğeri koçumsu bir şey,bir abi... Yine de sabah galibiyetin de getirdiği adrenalinle "gerizekalı" yazmamam gerekirdi. Haklısınız. Gökmen Özdenak tarzı geri vites yapıp özür diliyorum. Ancak sıcağı sıcağına yapılan yorumlarda (maç sonu veya sert bir faul olduysa falan) takdir edersiniz ki uykusuz kafa vesaire insan bazen topuzu kaçırabiliyor. Gerçi bütün bunlar en sevilmeyen taraftar ünvanını hak ettirecek bir şey değil ama biz kendimize yakışanı yapalım.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: judas on 29 May 2012 - 16:43:43
Sıcağı sıcağına yorumu anlarım eğer thunder taraftarı olsan. Ama sıcağı sicagına benim ne düşündüğümü hayal et bir de zaten kötü bir mac vermisiz, üzerine senin mesajı görüyorum. O an cevap yazmadım mesela mevzu çıkmasın diye.

Neyse birbirimize giriyosak güzel seri oluyor demektir.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: bullsarda on 29 May 2012 - 18:42:07
OKC seriyi geçecekse eğer bence doğru kurguladığı 4 kısa ile geçecek. Çünkü topun çabuk yön değiştirdiği, Manu ve Parker gibi hatta zaman zaman Neal gibi penetresi kuvvetli oyunculardan kurulu Spurs hucüm sistemine karşı tek bir hücumda dahi bir çok kez rotasyon yapmak gerekiyor. Bu da ancak doğru kurgulanmış 4 kısa ile olabilir. Bu yüzden sorun 4 kısa ile oynamak değil bu oyuncuları doğru kurgulamak diye düşünüyorum.

Çoğunluğun aksine Brooks'u çok da başarısız görmüyorum. Tamam, çok büyük bir taktisyen değil ama illa ki öyle öyle olacaksın diye bir ön koşul da yok başarıya ulaşmak için.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: sannti on 30 May 2012 - 02:05:44
Celtics-Heat'in de ilk maçını izledikten sonra kalan 4 takımdan en iyi ikisinin bu tarafta olduğunu söyleyebilirim kendi adıma. Batı Finali'ni oynadıktan sonra NBA Finali'ni de oynasalar fena olmaz hani.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: siriusjames on 30 May 2012 - 07:08:48
Duncan'ın Ibaka'nın üzerinden smacı #respect


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: riversking on 30 May 2012 - 07:27:37
Seride 1,5 maç geride kaldı. Spurs bu seriye ve evindeki maçlara iyi hazırlanmış. Westbrook'un biraz özgüveni belki kaybolmuyor ama morali giderek aşağı düşüyor. İlk maçtaki gibi Spurs içeriye girişleri engelliyor, devre biterken West potaya yüklenirken tepeden gelen İbaka'yi görse rahat sayı bulacaklar ama muhtemelen içindeki enerjiyi çıkartmak icin kendi bitirmeye çalıştı olmadı.
Thunder'in evindeki macları Spurs'un yaptıgı gibi domine etmesi lazım.
Her halukarda benım icin güzel bir seri oluyor.

Parker da efsane oynuyor. O nasıl kivrilma öyle....


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: TiMert on 30 May 2012 - 07:53:37
Hack a Splitter haahahahaa... Aferin Brooks hoca, sonunda mantıklı şeyler yapmaya başladın. Ama dikkat et, şimdi seni basketbola ihanetle suçlayacaklar. Oysa bu kadar alçalmaya ne gerek vardı di mi?


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: mithril on 30 May 2012 - 08:43:03
Celtics-Heat'in de ilk maçını izledikten sonra kalan 4 takımdan en iyi ikisinin bu tarafta olduğunu söyleyebilirim kendi adıma. Batı Finali'ni oynadıktan sonra NBA Finali'ni de oynasalar fena olmaz hani.

Aynısını düşünüyorum. Umarım seri 7'ye uzar. Çünkü bu sene izleyebileceğimiz tek kaliteli seri bu olacak sanırım.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: delph on 30 May 2012 - 08:49:26
Batı Final'ini kazanana versinler kupayı. MVP'yi de Durant veya Parker yapsınlar bitsin Play-Offlar. Açık ara öndeler diğer takımlardan.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Gentoure on 30 May 2012 - 09:56:09
Parker bu gece inanılmaz bir performans ortaya koydu. Ne attıysa soktu desek yeridir. Bunun haricinde Spurs'lu oyuncuların tamamı bu maçı başından sonuna kadar ne kadar çok istediklerini belli etti. Oklahoma'nın pota altı beni şaşırtmaya devam ediyor. San Antonio o kadar verimli hücum ederken girmeyen şutlarında ribauntunu alıyor sonra onu da potaya sokuyor. Eğer Oklahoma maç kazanmak istiyorsa ribauntlarda etkinliklerini çok artırmalılar. 2 tane kalıplı ve atletik oyuncuya sahipken pota altını savunamamaları anlaşılır bir şey değil. Maçın son 3 dakikasına girilirken Spurs faul atıyor ve kaçırıyor ribauntu Duncan alıyor zaten serbest atışın ribauntunuda atan takıma verirsen bu maçı kazanamazsın nitekimde kazanamadılar. Kısaca Oklahoma 'nın 3 oyuncudan alacağı katkı belli iken rakibi 100 sayı ve altında tutması gerekiyor yoksa skor konusunda mutlaka sıkıntı yaşayacaktır. Ayrıca Parker'a bir çözüm bulması gerekiyor. Parker böyle oynadığı sürece Spurs'u yenmeleri çok zor.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Moncrief on 30 May 2012 - 11:54:24
tony parker'a özel bir sempatim yoktur ancak geçen sene burada kendisini stockton ile kıyasladığım zaman çok tepki almıştım. kısmen katıldığım tepkilerdi. ancak benim niyetim tam da kıyaslanamayacak iki oyuncudan şampiyonluk kazanmış olanın (final mvp si olarak hem de) farklı değerlendirildiğini açıklamaktı. gel gör ki parker bu şekilde oynamaya devam edip batı ve nba finalini domine ederse ciddi ciddi stockton kıyaslamaları yapılmasını hak edecek bence. üstelik önünde bu kıyaslamaları kendi lehine daha da güçlendirecek birkaç senesi daha var.

maça gelirsek, spurs ritmini bulunca durdurulamıyor ve buna hemen hemen 0 süperstar ile yapıyor. Kast ettiğim şu gün için süperstar tabi yoksa duncan ligdeki tüm oyunculardan daha star benim gözümde. ancak şöyle düşünün ligde bir sanal draft yapılsa ilk turda spurstan kimi seçerdiniz? belki parker, o kadar. Bu sene şampiyonlukların starlar ile kazanılmadığının ispatı için spursun yüzüğü almasını çok istiyorum. neal, green, kawhi, diaw, splitter gibi oyunculardan bu katkıyı bu seviyede alabilmek her babayiğidin harcı değildir. oyunun koçlarla kazanıldığını göstermek adına da spurs kazansın istiyorum. brooks veya spoelstra iyi koç olabilirler ancak parkedeki oyuncuları onlardan daha iyi olduğu sürece yüzük alamıyorlar. arada bu kadar açık fark olmamalı. bir takım kalitesiyle de bütündür ve sevdiğim bir söz; en zayıf parçan kadar güçlüsündür. brooks un yaptıkları takdire şayan olabilir ama biri ona neyi ne zaman yapması gerektiğini öğretmesi gerek, yoksa kendi kendine öğrenecek ve bu eğitim birkaç yüzük pahasında olabilir.

şimdi oklahamaya gidilecek ve spurs rekorunu genişletmeyi deneyecek. bence ilk maçı okc alacak, çünkü yeterince uzadu bu galibiyet serisi. ancak okc şunu çok iyi anlamalı bu seriyi üç oyuncusunun 25+ atmasıyla kazanamazlar. hele fisher ile hiç şansları yok. hücumda topu hak eden pota altı oyuncuları var ve onlarla paylaşmazlar ise aksaklık savunmaya kadar işler. 

spurs da biraz top kaybına dikkat etsin, hücum ribaundu vermesin yeter.  sjaxx sen de dellenme aman.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: karakancd on 30 May 2012 - 12:07:54
Hack a Splitter haahahahaa... Aferin Brooks hoca, sonunda mantıklı şeyler yapmaya başladın. Ama dikkat et, şimdi seni basketbola ihanetle suçlayacaklar. Oysa bu kadar alçalmaya ne gerek vardı di mi?

Yanlış düşünüyorsun bence.. Spurs yapınca etik olmuyor sadece , diğer takımların yapmasında sıkıntı yok . :) Şaka bir tarafa ben hala bu durumun sinir bozucu olduğunu düşünüyorum . Keşke kimse yapmasa.

3. maçı alıp fazla uzatmamak lazım  seriyi. Uzayan her maç Thunder'ın şansını arttırır. Hazır moraller taban yapmışken işi bitirmek lazım. Buradan kalkmak zor iş ,Thunder başarabilirse çok takdir edeceğim ...


Bu arada Parker iyi oynuyor falan ama , John Stockton'la nasıl karşılaştırdın hocam? İyi misin ? Elmayla armutu kıyaslıyorsun bana göre.

Bitirirken Judas hocamı da azcık sinirlendirmek isterim: Brook hoca değil  , ben yönetsem daha iyidir. :)


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Kensai on 30 May 2012 - 12:28:52
Parker'la Stockton'ı karşılaştırmak Jordan'la Pippen'ı karşılaştırmak gibi bişey. İki çok çok farklı tarz, iki farklı kariyer. Parker başarılı bir oyuncu ancak Stockton bir efsane. Muhtemelen asist rekoru kırılamayacak Stockton'ın ve uzun yıllar boyu akıllardan çıkmayacak JS12. Parker ise basketbolu bıraktıktan 10 sene sonra ancak bizim gibi NBA'le yakından ilgilenenler tarafından hatırlanacak. Bir örnek vereyim, son 20 yıldaki en önemli 10 pg'yi  say desem bu işi takip eden herkes bir çırpıda Magic, Stockton, Kidd, Nash, Penny, Tim Hardaway, Payton, Billups, Deron, Paul falan sayarlar. Ancak Kevin Johnson, Avery Johnson, Mark Jackson gibi adamlar zamanının iyi oyuncuları olmalarına rağmen kolay akla gelmezlar. Parker da bu ikinci sınıfa dahil bence. Bir süperstar değil ancak çok iyi bir oyuncu.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: BlackandWhite on 30 May 2012 - 12:56:40
Moncrief arkadasi biraz yanlis anliyoruz gibi. Dedigi bir gercek var su anda parker cok gerektigi ovguyu almiyor.Ve ligde belki de en formda pglerden ama ne kadar ismi zikrediliyor muamma. Gerci ezelden beri serilerin ilk 2 macini cok iyi oynar parker ama bu sene deplasmanlarda da fena degil.

    Gelecekte de cok rahat hatirlanabilecek bir adam Parker.Sonucta final mvp si ve bir cok sampiyonlukta ismi var.Yani Penny.TIm Hardway billups paul deron ne kadar hatirlanirsa,Parker da o kadar hatirlanir.Bence orada bi problem yok(bu onlarin bazilarindan  iyi oldugunu gostermez ama sonucta bir final mvpi var)


 JS12 ye gelince,ben daha oncede dedim Magic haric kiyaslamaya yeltenecegim bir pg yok benim icin.Oyunun 2 yonune de bu kadar domine edebilen bir pg bi daha zor gelirTitle: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Kayrakli on 30 May 2012 - 13:20:04
maçın tamamını izleyemedim. çok rahat oynuyoruz, okc bir türlü bizim oyunumuzu bozamıyor, bozamadıkça kendileri yoldan çıkıyor gibi.
ama iyi oyunumuzun dışında bir şey yok ortada, okc evinde 2 maçı alıp her şeyi tam tersine çevirebilir

3.maç bence okc için çok büyük bir test olacak.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: White Boy on 30 May 2012 - 13:47:25
Parker'la Stockton'ı karşılaştırmak Jordan'la Pippen'ı karşılaştırmak gibi bişey. İki çok çok farklı tarz, iki farklı kariyer. Parker başarılı bir oyuncu ancak Stockton bir efsane. Muhtemelen asist rekoru kırılamayacak Stockton'ın ve uzun yıllar boyu akıllardan çıkmayacak JS12. Parker ise basketbolu bıraktıktan 10 sene sonra ancak bizim gibi NBA'le yakından ilgilenenler tarafından hatırlanacak. Bir örnek vereyim, son 20 yıldaki en önemli 10 pg'yi  say desem bu işi takip eden herkes bir çırpıda Magic, Stockton, Kidd, Nash, Penny, Tim Hardaway, Payton, Billups, Deron, Paul falan sayarlar. Ancak Kevin Johnson, Avery Johnson, Mark Jackson gibi adamlar zamanının iyi oyuncuları olmalarına rağmen kolay akla gelmezlar. Parker da bu ikinci sınıfa dahil bence. Bir süperstar değil ancak çok iyi bir oyuncu.

Başlıkla alakasız olacak ama baya bir haksızlık olmuş bence Parker'ı aynı sınıfa koyduğun Avery Johnson veya Mark Jackson gibi adamların hangisinin bir final mvp ödülü var, veya oynarken alabilme ihtimali vardı ? Tony Parker 2000'li yıllarda Spurs hanedanlığının 3 ana dişlisinden biri ve bu sene çokyüksek bir şampiyonluk ( ve bir mvp daha ) kazanma ihtimali var. Bu adam hatırlanmıyacak da kim hatırlanacak, Tony Parker kendine özgü stiliyle ve oyunuyla 2000'li yılların en iyi guardlarından biridir kesinlikle.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Kensai on 30 May 2012 - 14:20:22
Mark Jackson dediğin adam da boru değil abi, NBA tarihinin en çok asist yapan pg'lerinden biri(3.ymüş). Kevin Johnson tüm kariyerine bakarsak Parker'dan daha iyi bir oyuncudur. Avery Johnson'ı onların yanına yazmamak lazımdı belki ama onu da ilk şampiyon olan kadronun pg'si olduğu için yazdım. Tamam Parker iyi oyuncu ama olay sadece bir final MVP'siyle bitmiyor ki. Jamal Magloire'ın all-star apoleti taşıması gibi bişey bu. Tony Parker Spurs'de değil de New Jersey'de, Sacramento'da falan oynasaydı ne final MVP'si olabilirdi, ne de 4 kez all-star. Bugün de Kevin Johnson, Mark Jackson gibilerin değil de Devin Harris, Gilbert Arenas, Stephon Marbury ayarında adamlarla birlikte anılabilirdi. Parker kendi performansı kadar oynadığı takım sayesinde yükselen bir adam.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Kayrakli on 30 May 2012 - 14:23:28
... Tony Parker kendine özgü stiliyle ve oyunuyla 2000'li yılların en iyi guardlarından biridir kesinlikle.
işte sıkıntı burada sanırım, kariyerinin belli bir kısmında en iyiler arasında sayılabiliyor. js12 gibiler ise tüm nba tarihi boyunca. çok iyiler arasında ama en iyiler arasında değil.

bu arada mark jackson dediğin adama 10000 asist barajını geçebilen 5 oyuncudan -nash i de dahil edersek- biri.

edit: mert in yazdıklarını görmemiştim :(


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: White Boy on 30 May 2012 - 15:07:23
Ya zaten benim Parker'ı Stockton'la karşılştırma gibi bir amacım yok Stockton tabi ki daha iyi ama Parker'ın da bu kadar aşağıda görülmemesi gerekiyor, takım onu iyi yapıyor başka takımda olsaydı hiçbir şey olamayabilirdi demek biraz farazi bir yorum oluyor. Sonuçta bu adamın ana dişlilerinden biri olduğu bir takımla birlikte birinde mvp olduğu 3 şampiyonluğu var bu sene belki 4 olacak. Yoksa ben de biliyorum Tony Parker, Stockton veya Magic gibi adamlarla bireysel olarak karşılaştırılmaz. Benim orda eleştirdiğim şey Tony Parker'ın dahil edildiği gruptu, Tony Parker basketbolu bıraktığında emin olun Steve Nash, Gary Payton,Deron Williams gibi adamlarla aynı grupta anılacak daha aşağılarıyla değil.

Bunun dışında Mark Jackson denmiş, aslında sevdiğim ve saygı duyduğum bir oyuncudur fakat yanlış mı biliyorum acaba diye şöyle istatistikleri karıştırdım. 17 senelik kariyerinde sadece 6 kez 10 sayı barajını 2 kez de 10 asist barajını geçebilmiş bir adam. Yani şöyle söyliyim 1300 maçı aynı şekilde sıradan bir guard diye tabir edilen Andre Miller oynasa o da aşağı yukarı aynı asist rakamlarına ulaşırdı büyük ihtimalle, benim için çok da etkileyici bir şey değil o istatistik.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: nats on 30 May 2012 - 15:15:02
Ne olursa olsu Duncan'ın liderlik yaptığı takımda final MVP'liğini aldı, belki bu sene bir kez daha alacak. Duncan'ın büyüklüğüne olan saygımdan böyle görüyorum bunu ama bence çok büyük olay. Basketbolu içinde bulunduğu koşullar altında değerlendirirsek Parker da döneminin en büyük PG'lerinden biridir. Nash'in ve Kidd'in arkasında kalmasına neden olan şey de bu iki oyuncunun çok iyi yaptığı en az bir şey olmasıydı, dolayısıyla birinin savunma zaafını ötekinin şut performansını tamamen örttü ve onları en üst basamağa attı. Parker'ın mükemmel bir tarafı yok, bu listede görülmemesinin sebebi de bu bence.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Kensai on 30 May 2012 - 15:29:42
sıradan dediğin andre miller'ın kariyer ortalamaları 14.1 sayı 7.2 asist 4 ribaund 1.3 top çalma, tony parker'ın ise 16.8 sayı 5.9 asist 3 ribaund 1 top çalma. sayı dışındaki 3 kategoride de andre miller üstünlüğü var. bilmem bazı şeyleri açıklıyor mu?

nash ve kidd'in çok iyi yaptığı tek bir şey yok ancak kötü yaptıkları tek bir şey var. nash'in savunması iyi değil, buna karşın ligin en iyi pasörü, en iyi şutörlerinden biri, saha görüşü inanılmaz, tarihteki dribling üzerinden en iyi pas veren adamlardan biri, deliciliği üst düzey, drive sonrası her opsiyonu maksimum verimde kullanabiliyor..vs.
kidd ise yine pas ve oyun kuruculuk konusunda en üst düzeyde olmasının yanı sıra savunmasıyla da ligin en iyilerinden biriydi. ayrıca fizik üstünlüğü sayesinde posttan kurduğu oyunlarla takımına farklı bir pencere açması da cabası.

parker ise sadece deliciliğiyle ön plana çıkan, gözyaşı damlası ve drive'ı kesip attığı mid-ranger dışında hç bir konuda çok iyi olmayan bir adam. nash ve kidd kariyerleri bittiğinde magic ve stockton'la birlikte anılacak adamlar. parker falan çok uzak buraya.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Moncrief on 30 May 2012 - 15:44:02
benim de parker ile stockton'ı karşılaştırma amacım birbirlerine bireysel istatistik üstünlüklerini tartmak değildi. Stockton'ın asist ortalamasına bir daha kimsenin ulaşamayacağı mucizeleri dışarıda bırakırsak bir gerçek zaten ancak bunun sebebi sadece stockton'ın yetenekleri veya ondan sonra gelenlerin daha düşük yetenekleri değil, oynanan oyun da önemli rol oynuyor bunda. O zamanki utah hücumda malone&stockton ikilisine çok bağlıydı ve postacı gerçek bir skorerdi. her oyuncuyu oynadığı zamanda ve takımda değerlendirebiliyoruz maalesef ve bu açıdan bir oyuncunun başka şartlar altında nasıl bir oyuncu olacağını öngörmek tahminden ibaret. Yine de kendi şahsi fikrim parker’ın stockton gibi efsane olması için biraz daha performansa ihtiyacı var.

Ancak benim tartışmak istediğim bu değildi. Eski bir tartışma konusuydu ve burada yine açmak istemem ama ifade etmek istediğim anlaşılsın diye tekrar yazma gereği duyuyorum; usa’de özellikle nba’de kazanmanın her şeyin öncesinde olduğu düşünüldüğünde parker’ın önemli bir parçası olduğu takımıyla, bir keresinde mvp si olduğu final serisi de hesaba katıldığında kazandığı yüzükler her zaman stockton’ın kazanamadıklarından önemli görülecektir. Yani parker ister büyük deyin, ister iyi, ister başka bir sıfat ne derseniz deyin nba camiası tarafından her zaman bir kazanan ve stockton ise kaybeden olarak hatırlanacaktır. stockton, malone, barkley kaybedenlerin kralıyken, parker kazananlar sınıfının şanslısı olarak en az onlar kadar adı anılacaktır. belki de yüzük mü, kariyer mi tartışmasının baş aktörlerinden olacaktır.

Bana sorarsanız parker bu sene yüzüğe ulaşırsa, hem de final mvp si olursa, derondan da pauldan da (eğer onlar final oynayamazsa) daha çok hatırlanacaktır. geleceği kimse bilemez bu yüzden yorum yapamam ama bugün nba kapansa inanıyorum ki en çok akıllarda kalacak oyun kuruculardan biri parker olacaktır.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: White Boy on 30 May 2012 - 16:53:59
Moncrief'in yazdığı çoğu şeye katılıyorum, şampiyonluk ve final mvp ödülleri nba'de düşündüğünüzden daha değerli bence, 80'ler dediğinizde aklımıza nasıl efsane Lakers,Boston kadroları geliyosa, 90'lar deyince aklımıza Jordan, Pippen, Kukoc ve Rodman'lı Bulls kadrosu geliyosa 2000'ler deyince de Lakers'la beraber Duncan, Parker ve Manu'lu Spurs kadroları gelicek.

sıradan dediğin andre miller'ın kariyer ortalamaları 14.1 sayı 7.2 asist 4 ribaund 1.3 top çalma, tony parker'ın ise 16.8 sayı 5.9 asist 3 ribaund 1 top çalma. sayı dışındaki 3 kategoride de andre miller üstünlüğü var. bilmem bazı şeyleri açıklıyor mu?

Benim orda o istatistikleri verme sebebimi anlamamışsın sanırım, Marc Jackson zaten kariyer olarak Parker'ın yanına bile yaklaşamıyacak bir adam, istatistikleri de o kadar etkileyici değil anlamında verdim o istatistikleri.(10000 asist muhabbeti açılınca ) Ve evet Andre Miller ortalama bir oyun kurucudur bir kez gördüğü konferans finali dışında hiçbir elle tutulur başarısı yoktur, hiç all-star olduğunu da hatırlayamıyorum belki bir iki kez olmuştur bilmiyorum.

Neyse bu tartışma hepten alakasız yerlere gidiyo konferans finali başlığından epey uzaklaştık,fakat vurgulamak istediğim noktaları anlatabilmişimdir umarım.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Kensai on 30 May 2012 - 17:08:45
istatistikleri veriş sebebini gayet iyi anladım, benim veriş sebebim de parker'ın oynadığı takım sayesinde gösterdiği performansa göre daha fazla başarı kazanmış olmasıdır. kazara parker değil de andre miller spurs hanedanının oyun kurucusu olsa bugün parker yerine onu konuşuyor olacaktık. çünkü parker öyle çok özel bir adam değil. spurs'de fark yaratan adamlar belli: duncan, pop, manu, ilk şampiyonlukta da amiral. parker'ın final mvp'si olduğu sezonda da ödül duncan'a gitse kimse sesini çıkarmazdı diye düşünüyorum.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: nats on 30 May 2012 - 17:40:09
Mert yapma Allah aşkına. Tamam adam gelmiş geçmiş en iyi PG'ler arasına giremez final MVP'liği olsa da bu kadar da sıradan guard muamelesini haketmiyor. Sonuçta Spurs oyun şablonu içinde en önemli üç parçadan biri ve Manu'nun da öyle aman aman gerisinde değil.  Evet içinde bulunduğu sistem Parker'ı değerli önemli noktalardan biri ama o sisteme uyum sağlamak da çok önemli, o yetenek ve mentalitede olmak da. Şunu da çok net söyleyeyim, belki Parker yerine salt bir oyun kurucu olsaydı Pop'un sistemi bu kadar işlemezdi.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: gilamaniac on 30 May 2012 - 17:51:01
john stockton şampiyon olamadı ama adamın şansızlığı m.jordan dönemine denk gelmesiydi.. Sanırım m.jordan diye biri olmasa idi şuan en az 4-5 yüzüğü olacaktı. Tony parker çok iyi bir oyuncu ama john stockton efsane bir oyuncu ...


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Moncrief on 30 May 2012 - 17:54:53
kensai,
parker'ın pop'un oyun sistemi içinde en az duncan ve manu kadar önemli olduğunu düşünüyorum. pjax 2004 lal macerasını anlattığı kitabının başında parker'ın konf finalinde onları nasıl dağıttığını acıyla anımsar. p&r iki kişiyle yapılır ve mağlubiyetlerini özellikle parker'ın dahil olduğu p&r ları durduramamalarına bağlar. belki parker çok özel/gifted bir oyuncu değil, ancak bu açıdan bakıldığından başkası da stockton için de aynı şeyi söyleyebilir, bence önemli olan bir oyuncunun yeteneklerinin farkında olması ve takımı için yetenekleri ölçüsünde maxi verimle hizmet etmesidir. parker her playoff için olmasa da şampiyonlukla sonuçlananlarda bu konuda gayet başarılıdır. parker nba seviyesi için yetersizdi başlangıçta kabul ediyorum bu yüzden yeterince saygı görmüyor bence, yavaş yavaş gelişti, ancak şu an en az mark jackson, belki daha fazla saygıyı hak ediyor bence. spurs sistemi zaten bi oyuncuyu ön plana çıkaran bir sistem değil, duncan bile esasında takımdaki rolü ölçüsünde yıldızlaştı, belki başka takımda istatistikleri tavan yapacaktı ancak bu oyuncuların değerini düşürmez.
örneğin okc açısından yaklaşırsak westbrook parkerdan çok daha yetenekli, fazla silaha sahip bir oyuncu. durant belki de james ile birlikte şu an nba'in en durdurulamaz oyuncusu. harden ginobili'nin gençliğiyle kıyaslanabilecek kalitede. evet büyük pay brooks'ta, doğru, ancak bu oyuncular da şunu farketmeliler, içinde oldukları dream team west champ bile olsa hak ettikleri saygıyı görmeyecek çünkü bu kadronun hakkı world champ. o yüzüğü almak için de tüm kadronun performansını artırmalılar. bana göre yıldızlar ve süper yıldızlar bulundukları kadronun değerini artırdıkları ölçüde parlaktırlar. şansızlıkları brooks ama gerekirse onun da performansını artıracaklar. bence halen okc spursu dört maç yenebilir, çünkü üstün noktaları daha fazla, yeter ki herkesi buna inandırsınlar. dün izlediğim okc yenilgiyi baştan kabullenmişti. isyanları hep kişiseldi. beş kişi en güçlü olduklarının farkında olmalılar.

açıkçası ben daha çekişmeli bir seri bekliyordum. bu konuda spurs elinden geleni yaptı, inanıyorum ki okc de gerçek gücünü gösterecek ve bizlere çok daha heyecanlı maçlar izletecek sonraki karşılaşmalarda.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: bullsarda on 30 May 2012 - 18:03:09
tüm o güzel oyun, Pop klinik vs bir yana bu kadar güzel,verimli screen koyabilen bir takım hatırlamıyorum. çok büyük keyif.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Gri Gandalf on 30 May 2012 - 18:47:31
Final MVP'liği, oyundaki en gereksiz ödül. 82 normal sezon maçında sakat ol, finale gelene kadar 15+ maçta yat, sonra 4 maçta 30 atınca en değerli ol, saçmalık. (misal)

Robert Horry'nin 7 şampiyonluğu var, hepsine katkısı da yadsınamaz. Bir Adam Morrison değil yani. Ama kimse çıkıp Horry Duncan'dan iyi demiyor, demez de. Büyük çocuklar (Hakeem, Drexler, Shaq, Kobe, Duncan) işin çoğu hallederken o da üstüne düşeni yaptı katkıyı verdi. Gerektiğinde onlardan bile büyük oynadı. Bakınız 2005 finalleri 5. maç vs. Pistons. Yine de çok az kişi, en iyi PF'ler listesi yapmaya başladığında ilk 10 koyar Horry'yi.
PS: Horry Hall of Famer olacak inşalla.

--o--

Thunder 2. maçta anlam veremediğim bir pısma halindeydi. Bi noktada Durant'ın çıkarıp masaya vurması gerekiyordu; savunma anlamında, direnç alamında. Splitter'a taktik faul yapmayı sindirememeli bir takımın yıldız oyuncusu. Bi de hakketten Brooks çok reröröymüş be.Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Gorky on 30 May 2012 - 19:11:39
Apacilik olucak ama bunu yazmam lazim.

Kevin Durant 10-17, 31 Pts 5 Rebs, 5 Assists
R. Westbrook 10-24 , 27 Pts, 7 Rebs, 8 Assists, 0 TO
J Harden, 10-13 FG, 30 Pts, 7 Rebs, 4 Assists, 0 TO

San Antonio 120 - OKC 111 
--
Thunderin kendi sahasindaki maclari daha da merakla bekliyorum simdi


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Slaughter on 30 May 2012 - 19:47:35
Parker'ın efsane bir PG olarak görülmemesinin bir nedeni de pass first bir PG olmamasından kaynaklanıyor sanki biraz da. Ne her maç çıkıp 20-30 atıyor ya da her maç çıkıp 10 asist yapıyor. Biraz ondan biraz ondan yapıyor. Benim gözümde iyi bir PG en az 10 asist yapmalı. Hani Parker biraz da arada kalıyor gibi geliyor o nedenle insanlara bir adım geriden geldiğini düşünüyorum. Kidd, Nash vs. daha çok sayı atan değil de attıran adamlar. Misal benim gözümde, atıyorum 2 sayı, 15 asist yapan adam, 15 sayı 5 asist yapan adamdan daha değerli gibi. Önemli olan, oyun kurması, diğerlerine servis yapması benim gözümde daha önemli kriterler.

Ha anlaşılmasın ki Parker kötü. Anlatabilmek istediğimi anlattım umarım. Parker'ın insanların kafasındaki PG tanımına tam uymaması buradaki önemli nokta. Yoksa bir ara boyalı alandan en fazla sayı bulan isimdi yanlış hatırlamıyorsam. Oyun tarzı farklı ve ne yazık ki tam olarak bir PG değil benim gözümde Stockton, Nash, Kidd ile beraber anılacak.

10 asist denince de aklıma Jason Terry geldi. Dallas'a geldiği sene bir açıklaması vardı, PG oynacağım, her maç en az 10 asist yapacağım demişti. Hey gidi. :)


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: martopicor on 30 May 2012 - 19:51:24
 Maçın tamamını izledim şimdi Duncan'ın smacına ve hack a Splitter kısmına bayıldım. Parker da çok büyük oynamış. Thunder'ın üçlüsü dışında extra katkıyı kestiğimiz süre bizi yenme şansları olduğunu sanmıyorum. Thunder tarafından bakınca Brooks mutlaka bizim sisteme çomak sokacak bir savunma çözümlemesi bulmalı yoksa bizi daha çok atarak yenmeleri ancak 1 maç mümkün olur. Harden'ın da maşallahı vardı, Parker ne kadar attığını soktuysa Harden de her içeri yüklenişinde ya basketi ya faulu aldı. Bir arkadaş yazmıştı burda anımsayamadım şimdi ama Harden; Ginobili yeteneklerinde olabilir ancak çok fazla tecrübeye ihtiyacı var, bir de tabi Ginobili olmak salt yetenekle alakalı bişey değil, adam oyunun gördüğü en büyük 'winner',lardan biri. Harden mental olarak bu seviyelere gelebilir mi, izleyip göreceğiz.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Kayrakli on 30 May 2012 - 21:17:37
tüm o güzel oyun, Pop klinik vs bir yana bu kadar güzel,verimli screen koyabilen bir takım hatırlamıyorum. çok büyük keyif.
evet neredeyse bir detroit/hamilton, celtics/allen ayarında şu an. orkun ve kaan abinin de acayip beğendiği bir hücum oldu inanılmazdı. hatta dönen BIG vtrsi (http://www.youtube.com/watch?v=uUmuEDO2gFA) varya aynı onun gibiydi.

okc nin sorunlarından biride bu şuan. screenler ve üzerinden yapılan katlar yeterince keskin değil.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Gorky on 30 May 2012 - 21:20:50
Bu seri OKC lehine 4-2 bitebilir. Biter demiyorum ben basindan beri Spurs gecer diyorum ama 2-2 donmesi ciddi bir dezavantaj olur Spurs aleyhine momentum acisindan. 3.mac ve 4.mac OKC acisidnan baya gergin gecicek. 3.maci kestirmek zor ama ben Durantdan cikip masaya vurmasini istiyorum. 30 sayi atarken bile sonuk kaliyor azicik. O bundan daha iyi bir oyuncu agresifligi ve liderligi butun takimi atesleyebilir.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Mavi on 30 May 2012 - 21:29:26
Durant playofflarda max 31 sayı atmış, adam kurulmuş gibi her maç 30 sayı atıyor nerdeyse monster bi maç oynaması lazım artık.
Spurs için ise 2008 celticsden sonra izlediğim en iyi takım diyebilirim. Maça ilk 5 başlayan oyunculardan 3ü geçen sezon sonunda takım planlarında yoktu. Green inanılmaz bi gelişme göstermiş  ncaa kariyerini bilmiyorum izleyenler yorumlarsa sevinirim ama önceki 2 sezonluk nba kariyeri tamamen kopmuş maçlarda oynanan dakikalardı. Leonard hepimizi etkileyen bi çaylak ama çok genç ve ham olduğundan böyle bir etkiyi kimse beklemiyordu. Diaw zaten sezon sonuna doğru takıma katıldı katkı yapması bekleniyordu ama 3-4 senedir götünü büyütmekten başka bişey yapmadığı için o da şaşırttı. Duncan ve Parker ise son 3-4 sezonun en iyi performanslarını gösteriyorlar. Bu takımı şampiyonluk yolundan ayırmak şu anda çok çok zor. Bence şampiyon da olacaklardır. Perfect e doğru da gidiyorlar.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: airness on 30 May 2012 - 23:54:26
(http://24.media.tumblr.com/tumblr_m4ubwpNwE81qe1x8qo1_500.jpg)


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Kivanc1Mac on 31 May 2012 - 00:22:16
Ginobili'nin saçlar da at yelesi gibi tabi o zamanlar. Hey gidi hey.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: airness on 31 May 2012 - 00:42:08
Hatta o zamanlar Cino ne zaman içeri girse faul alırdı faul almasına sebep olarak da saçları gösterilirdi Kaan Kural tarafından.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: TiMert on 31 May 2012 - 02:27:50
Parker konusuna bir iki ufak yorum katayım müsadenizle.

Öncelikle bundan 20 sene sonra Parker hatırlanmayacaksa Stockton çoktan unutulur. Ve acıdır ama gerçek şu ki sadece kazananlar hatırlanır. O yüzden Mert'in söylediği "Nash oyunu şöyle yönlendiriyordu,böyle uçuyordu" tarzı şeyleri biz "izleyenler" biliriz. 20 sene sonra kimse Nash'i böyle anlatmayacak. En fazla şunu derler arkasından "abi Nash elinden geleni yapmış ama Duncan'ın Spurs'ünü nasıl geçseydi?" Belki o gün Kyrie Irving hayranı birisi toplam assist rakamlarına bakarken listede Nash'in ismini görüp araştıracak falan... Tabi teknoloji ve bugüne ait bizim için 20 sene öncesinden daha çok veri olması vesaire şanslı kılıyor yeni nesili, ancak kabaca durum budur.

Gelelim Parker'ın çapına... Spurs'te oynamanın avantajları varsa dezavantajları da var. Bugün Westbrook kafasına göre alıyor istediği maçta 25 şut sallayabiliyor. Gel bizim takımda salla bakalım... Veya işte büyük isimlerle oynamak örneğin yüzük olarak geri dönebilir ancak rakamlarınıza olumsuz olarak yansıyabiliyor. Sonra da istatistikler devreye girince Parker Andre Miller denilen adamdan hallice gösteriliyor. Öncelikle herkesin görevinin bu kadar net olduğu ortamda "Parker sadece iyi bir delici" diye geçiştiremezsiniz. Ayriyetten oyun kurucu olarak eksiklikleri olduğunun ben de farkındayım (son zamanlarda yaşının da verdiği olgunlukla işi kıvırsa da genel olarak öyle) ancak Parker'ın bu yeni nesil PG dediğimiz zatların bir nevi öncülüğünü yapan isim olduğunu da unutmamak gerekiyor. Yani onu tanımlarken "Nash kadar oynatamıyor, Kidd gibi pas veremiyor" yerine atıyorum "Rose gibi bitiremiyor,Westbrook gibi şut atamıyor" diyebiliyorsak Parker başarısız denebilir.Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Gri Gandalf on 31 May 2012 - 02:57:51
Öncelikle bundan 20 sene sonra Parker hatırlanmayacaksa Stockton çoktan unutulur. Ve acıdır ama gerçek şu ki sadece kazananlar hatırlanır.

Nasıl ya! Nasıl ya! Anlamıyorum abi varsayımsal durumlar için, gelecek için nasıl bu kadar kesin konuşabiliyor insanlar. Taraftarlık bu kadar mı kör ediyor sizi. Stockton nasıl unutulur lan? Pete 'The Pistol Pistol' Maravich de unutulmuştur o zaman. Eee Finaller ödülü yok, kim ki o? Peh.

Sadece şampiyonları hatırlayanlar sadece başarı ile ilgilenenlerdir. Kavga etmek istemiyorum ama bu 'ben diyorsam kesindir' kafası ile birşey tartışılmaz. 10,000 asiste önemli değil dendi yahu.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: TiMert on 31 May 2012 - 03:49:40
Fazla gaza gelme doktor. Öncelikle sakin ol. Git sokakta basketbol oynayan bir çocuk çevir sor bakalım Maravich kimdir diye, 10 tanesinden 9'u bilmez. Sen unutmayabilirsin, ben unutmayabilirim ama ben burda Batug ahalisinden bahsetmiyorum. Şimdi burda birbirimize arşivcilik oynayacaksak hepimiz hemen herkesi hatırlar veya izlemedikleri hakkında bile bilgi sahibidir. Ancak bunun benim söylediklerimle alakası yok. Ayrıca dikkatlice okursan ilk cümlede kesinlik var ama şartlı kesinlik var, ikinci cümle ise hepimizce bilinen bir gerçeklik, kıvırmaya lüzum yok.

O bu değil de şu seri Texas'a 2-2 dönerse kendimi sorumlu tutacam şerefsizim, çok gevşedik, yazılanlardan da belli oluyor zaten.Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: tricktir on 31 May 2012 - 04:42:11
Bence zaten seri 2-2'e gelmezse süpriz olur,algılarda hep ikinci maç var ama Okc doğru olanı yaptığında Spurs hücumunu durdurabilecek kapasitede.2-0 psikolojisi yaşayacaklarını da hiç sanmıyorum,San Antonio'nun yan parçalarını savunarak maçı alacaklardır.Duncan-Ginobili ve Parker dışında bir oyuncunun çift hanelere ulaşmasını engelledikleri zaman maçı almaları daha da kolaylaşacaktır,bu rahatlama olayları hep sinirimi bozmuştur.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Give N Go on 31 May 2012 - 12:00:03
SAS 2.maçta Thunder ı  bile dağıtmayı bildi,şampiyonluk kapısı ardına kadar açıldı artık.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: abay on 31 May 2012 - 14:43:04
Şu Splitter'a yapılan nedir Allah aşkına? Bu seviyelere düşmeye gerek var mı? Hakikaten aşağılık bir durum,oyuna saygısızlık her şeyden önce.

Maçları izleyemedim ama işi bu noktaya getiren ve çok büyük avantajı olan,Final'e çıkmaya daha yakın görünen Spurs'ü,her ne kadar eşleşmelerde Memphis ve Lakers'tan sıyırabilmek gibi büyük bir şans elde etmiş olsalar da tebrik ediyorum.Kör değiliz çok şükür.

Bir de Stockton adam olsa,postacısına sahip çıkar.Sümmehaşa,Parker'la falan adını yanyana zikredenin kafasına Zeus yıldırımlarını saydırır.
Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: judas on 31 May 2012 - 22:30:44
brooks'un yaptığı hıyarlık. ama öte yandan hack yapmasa maç otuza gidiyordu ve aynı durumda popovich de yapacağı için çok da bir şey diyemiyorum. sırf popovich'e kıllık olsun diye bile yapılır.

maç hakkında çok bir şey demek istemiyorum, zaten birçok şey konuşulmuş burada. savunma işini çözmek zorundayız. ikinci yarnın tamamını desperation halinde haldır huldur oynadık ve 67 sayı attık yine de. hack ve maç sonu taktik faulleri tabi bunun bir kısmı ama demek istediğim savunma işini çözebilsek (farklı stratejilerle ya da daha agresiflikle, bilemiyorum nasıl) transitiondan baya sayı bulacağız da işte spurs hücumunu durdurmak hakikaten zor.

iki tane üst üste kazanmak zorunda olduğumuz maç oynayacağız. one game at a time şeklinde bakmak en iyisi tabi. 2-1 yaparsak seriye gireriz. son olarak bob marley'nin sözleriyle yavaştan maç saatine kadar uyuma tribine giriyorum.

on your way up, take me up, on your way down, don't let me down.

haydi aslanlar.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: bullsarda on 1 Jun 2012 - 03:56:43
evet neredeyse bir detroit/hamilton, celtics/allen ayarında şu an. orkun ve kaan abinin de acayip beğendiği bir hücum oldu inanılmazdı. hatta dönen BIG vtrsi (http://www.youtube.com/watch?v=uUmuEDO2gFA) varya aynı onun gibiydi.

okc nin sorunlarından biride bu şuan. screenler ve üzerinden yapılan katlar yeterince keskin değil.

baba OKC'nin screen koymak gibi bi derdi yok bence, laf olsun diye yapıolar. bu arada maçı izlerken steve kerr söyledi galiba spurs ilk maçta 86 tane p&r oynamış

brooks'un yaptığı hıyarlık. ama öte yandan hack yapmasa maç otuza gidiyordu ve aynı durumda popovich de yapacağı için çok da bir şey diyemiyorum. sırf popovich'e kıllık olsun diye bile yapılır.


abi ben hıyarlık olarak görmüyorum zira dediğin gibi fark alıp başını gidecekti ve belki de takımın gelecek maçlar için inancı da. Bu şekilde maçı yakın götürmeyi başardı, güzel hamleydi.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: martopicor on 1 Jun 2012 - 07:09:29
2. çeyrekteki Thunder fırtınasından sonra soyunma odasına 13 sayı farkla gitmek kötü değil,  sabırlı oynamak lazım,bu maçı burda koparabiliriz gibi gözüküyor.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Give N Go on 1 Jun 2012 - 11:22:18
Neymiş bu kadar kolaymış  demekki kazanmak Sefalosha 15 değil 35 dk. oynayabilirmiş meğerse, lol Brooks bu seride koçluğu(Fisher dan) öğreniyor.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: karakancd on 1 Jun 2012 - 11:41:24
Bu gece fena tokatlandık gerçekten . 1. .çeyrekten sonra Thunder oyununu çok yukarılara taşıdı. Özellikle savunmada iyi işler yaptılar . Biz kendi hücumumuzu uygulayamadık. Neredeyse istediğimiz hiçbir şeyi yapamadık . Thunder ise istediği hemen herşeyi yaptı . Bunun gibi maçlarda yenilgi kaçınılmaz oluyor . Önemli olan buradan ayağa kalkmak . Bu tip ağır yenilgiler bazen moral bozabiliyor ama bizi çok etkileyeceğini sanmıyorum .Yalnız Thunder ritim bulduğunda ve herkesi oyuna kattığında çok korkutucu oluyorlar . Gerçekten inanılmaz. Yapacakları eklemelerle 2-3 sene içinde şampiyonluğa ambargo koyacaklarını düşünüyorum . Umarım bu kadro bozulmaz .

4. maç çok önemli .. Kazanabilirsek seri 4-1 bitecektir . Aksi halde güzel bir 7. maç izleyeceğimizi düşünüyorum . Güzel seri oluyor gerçekten .


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: judas on 1 Jun 2012 - 11:59:23
Sefoloshayi fazla oynatmak değil brooksun tek yaptığı. Amaç brooksa gecirmekse oynayanların dakikaları üzerinden gidilir tabi ama burada önemli olan işe yaramayan savunma planlari degistirmekti.

Picknroll ile başlayan spurs hucumlarini yardimlar ve rotasyonlarla durdurmak he kadar kemdinizi parcalasaniz da zor. Ilk macta biraz becerdik ama tum maca yayamazsan spurs bi şekilde ritmini buluyor ve savunma konsantrasyonu da bozuluyor istet istemez. Oysa bu macta her picknrollda switch yaptık. Mismatchler oluşuyor tabi böyle sma en azindab spurs düzenden çıkıyor ve birebire kalıyor. Perkins ve ibaka switch sonrası gardlarla birebir kaldıklarında idare edebilyorlar en azından.

Pop bakalım nasıl bir ayar cekecek 4. mac için. Biz kesinlikle aynı savunmayı yapacagiz çünkü, başka çare yok. Öteki türlü bos sutlarin kacmasi icin dua etmekten baska yapacak bişey kalmıyor.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Kayrakli on 1 Jun 2012 - 12:31:44
benim dediğim tecavüz bu değildi aslında; durant ve westbrook tan inanılmaz performansı kast ediyordum ama bu daha beter oldu.
bütün takıma özgüven gelmesi kötü oldu.

tamam okc süper savunma yaptı da arkadaş yanındaki adama pas veremez haldeydik bir ara. birde s-jax in bu performansının kaybedilen maçta gelmesi kötü oldu, ben böyle bir maç aldırır diye umuyordum.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: TiMert on 1 Jun 2012 - 13:03:12
Ben ikinci çeyrekte maçı izlemeyi bıraktım, o yüzden yorum yapamıyorum. Sürelerden anladığım kadarıyla Pop da fazla ısrarcı olmamış ve bırakmış.

İki potada bu kadar standartsız düdükler olmamalı... Belki de faulü yapıp topu o kadar hızlı ileri atıyolar ve basket yapıyolar ki hakemler çalmaya yetişemiyor olabilir. Ancak yaptığımız 3 perdeden ikisine hücum faul çalındı ilk yarıda.

Bu gece yemiş oldukları fırçadan sonra 4. maçta fazla gevşeyeceklerini sanmıyorum. Biz de savunmada sert olabiliriz, tabi izin verirlerse.Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Moncrief on 1 Jun 2012 - 13:40:52
bence seri 3.maçla yeniden başladı. spurs toparlanmazsa okc 4.maçı da alır ve 7.maç ihtimali ağırlık kazanır.

spursun böyle bir yenilgiye ihtiyacı vardı. galibiyet serisi ve rekor stresini üzerlerinden attılar. maçı ben de yarıdan sonra izlemeyi bıraktım ancak maç sonu yorumlarından ve box score dan anladığım son çeyrek popovich az süre alanları kullanmış. özellikle blair tercihi ilginç. pota altında kalıplı adam desteği mi düşünüyor gelecek maçlarda acaba? bi de duncan'ın bu maçta bu kadar şut kullanmak istemesi şaşırttı beni. duncan en sevdiğim nba yıldızıdır ve oyununu ayrı karakterini ayrı severim ancak bu maçtaki çabasını anlayamadım. izlediğim bölümde aslında çok zorlama da değildi şutları, 10yıl önce daha iyi bir yüzdeyle  sokardı onları ancak kariyerinin bu döneminde onun takım için rolü daha farklı ve belki de en az bi o kadar da önemli. duncan bu sene görünmeyen kahraman rolünde olmalı kanımca. ve bu rol onu anahtar isim yapıyor. spursun dikkat etmesi gereken bi nokta da verdiği hucum ribaundlar. ikinci şans sayıları hep okc'nin daha yüksekti. bu sorunu sistem içinde çözmeliler. belki kawhi'den daha çok rib.lara yardım isterler, belki sjaxx ile başlarlar. sjaxx iyi bi ribaundçu değil ama kawhi'ye göre size avantajı var. ayrıca çok istekli görüyorum onu maçlarda, yüzük hasreti sarmış her yanını.

okc, oyunun 5 kişiyle oynandığını fark etti. okc takım düzeniyle oynadığı sürece kimse önlerinde duramaz. en iyi heat bile. bence heat finalde okc yerine spurs ile oynamak isteyecektir, çünkü okc takımı onların yetenek potansiyelleriyle boy ölçüşecek tek takım. bana sorarsanız toplam yetenekte onlardan üstün. heat-okc finali efsane olmaya adaydır ama gönlümden geçen spursun şampiyonluğu. okc'nın takım düzenine sadakati bu serinin kaderini belirleyecek. çünkü bi sonraki maç önlerinde kaybetmeyi daha az isteyen bir spurs bulacaklar ve okc kazandıkça spursun kazanma arzusu artacak, durant westbrook, harden ve brooks'un onları yenilmez kılan yapıya daha sıkı sarılmaları gerekecek. bu takım spurstan daha iyi bir savunma takımı ve onları 100ün altında tutarak daha kolay yenerler. içlerindeki sayı bulma iştahını finale saklamalılar. okc için bu serinin kilit oyuncusu da sefo.dur. durant bir süperyıldız olduğunu çoktan kanıtladı, kazanan olmak istiyorsa yanındakileri de bu amaç uğruna motive etmeli ve herkesi gerekli fedakarlıklara ikna etmeli. en başta westbrook ve sonra fisher. harden'ın da sinirlerine hakim olması çok önemli. onu okc nin üçlüsüne sokan aklı çünkü. 


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Tspark on 1 Jun 2012 - 15:31:17
bence seri 3.maçla yeniden başladı.

4.maçla yeniden sona sona erebilir tabi. 2-2'ye getiremedikten sonra sadece bir rakam olarak kalır bu galibiyet. Bugün genel olarak Spurs hücumda çok zorlanmış. Nerdeyse iyi şut atan yokmuş takımda.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Kayrakli on 1 Jun 2012 - 16:27:10
öyle tabi de 2-2 olunca 5. maç önemli olacak, sonra geri düşen takım için sırtı duvara dayalı iken bakalım ne olacak geyiği dönecek ve alırsa zaten 7.maç :) sonuçta her maç önemli.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: judas on 2 Jun 2012 - 00:01:15
Ben ikinci çeyrekte maçı izlemeyi bıraktım, o yüzden yorum yapamıyorum. Sürelerden anladığım kadarıyla Pop da fazla ısrarcı olmamış ve bırakmış.

İki potada bu kadar standartsız düdükler olmamalı... Belki de faulü yapıp topu o kadar hızlı ileri atıyolar ve basket yapıyolar ki hakemler çalmaya yetişemiyor olabilir. Ancak yaptığımız 3 perdeden ikisine hücum faul çalındı ilk yarıda.

Bu gece yemiş oldukları fırçadan sonra 4. maçta fazla gevşeyeceklerini sanmıyorum. Biz de savunmada sert olabiliriz, tabi izin verirlerse.valla abi kusura bakma da bu yoruma gülüp geçmekten fazlası yapılmaz. bu kadar tek taraflı bir maçı standartsız düdüklere bağlamak komik olmuş. ilk maçtaki gibi harden 20 kere penetre edecek ve 0 serbet atış kullanacak, o zaman mı iyi yönetmiş oluyor hakemler. neyse hakem muhabbetine hiçbir şekilde girilmeyecek bir seri oluyor şu ana kadar, böyle kalmasını umuyorum.Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: rodman on 2 Jun 2012 - 00:59:49
2-2 olacak ve sonrasında seri 7. maça uzayacakmış gibi bir his var içimde..


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: TiMert on 2 Jun 2012 - 02:34:22
valla abi kusura bakma da bu yoruma gülüp geçmekten fazlası yapılmaz. bu kadar tek taraflı bir maçı standartsız düdüklere bağlamak komik olmuş. ilk maçtaki gibi harden 20 kere penetre edecek ve 0 serbet atış kullanacak, o zaman mı iyi yönetmiş oluyor hakemler. neyse hakem muhabbetine hiçbir şekilde girilmeyecek bir seri oluyor şu ana kadar, böyle kalmasını umuyorum.

Galibiyeti hakemlere bağlamıyorum ancak "tek taraflı" geçmesini hakemlere bağlıyorum,evet. Zaten oyun olarak tutuktuk bunlar da tuz biber ekti ve ben nasıl ikinci çeyrekte isyan edip bilgisayarı kapattıysam Pop'un öyle bir şansı olmadığı için o da oyuncuları kenara çekerek bir nevi bunu yapmış. Çünkü mevcut şartlarda (momentum,taraftar,hakemler) maçın dönmesi gibi bir ihtimal yoktu. İki maçı da kazanmak zorunda olan biz olmadığımız için bu maçı yok sayarak 4. maça yoğunlaşmak bence de doğru karardı.

Bir potada itiş kakıştan top alamayan oyuncular... Perde geldiğinde hücum faulleri patlatan hakemler... Diğer potada temas yakalayınca çalınan düdükler... Bence Harden'ın 20 kere penetre edip 0 serbest atış kullanması bundan daha adil. Hiç değilse öyle olduğunda Ginobili de kullanamıyordu (misal).Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: crackocain on 2 Jun 2012 - 03:20:45
Valla merak ettim Spurs'ü hakemler nası katletmiş diye play by play'den oranın dakikalarını alıp NBA league pass saolsun inceledim. Düldül saygılar :)

İlk çeyrek 1:53 kala Splitter hücum faul. İçeri yüklenicekken dirseği çıkardığından dolayı faul. Skor OKC 18-17

Ondan tam olarak 10 saniye sonra Durant'a hücum faul. Stephen Jackson Durant top alırken dizlerini Durant'ın tam arkasına getirip topukları da kaldırıyor. Durant sağ koluyla topu alıp solu çekip çıkarıcakken doğal olarak temas oluyor ve Jackson yerde. Bildiğin yerde ha seriliyor yani. Birbirinden çok farklı düdükler değil. Hakemler aklı sıra maçın sertlik derecesini belirlemeye çalışıyor. Bu da çok salakça bişey ama bu iki düdükten anlaşılan bu yani.

Daha sonra çeyreğin bitiminde skor 24-22 iken Bonner Fisher'ın hem kalçasına hem de ayağına ayağını taktırması yüzünden adam sola doğru stence koyarken takılıyor. Doğal olarak faul çıkıyor.

İkinci çeyrekte Splitter'ın hücum faülü ise tamamen ondan önceki pozisyonda Harden'ın içeriye drive'ına verdikleri telafi düdüğü. O faülde harbiden Splitter bişey yapmamış. Ama ondan tam 12 saniye önce Harden içeri drive ederken gary Neal hücum faul yaptırmak istiyor ki Harden çarpsın diye sola meylediyor. Buradan 2 atış atacağı halde Harden'a hücum faul, Durant'a 1 teknik faul veriliyor 1 adet de Spurs serbest atış atıyor. Peki telafisi ne? Splitter gibi bir adamın yaptığı faul sayısında 1 artış.

Spurs harbiden harcanmış ya. Yemeyin ya şu takımın hakkını :)


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: TiMert on 2 Jun 2012 - 04:23:09
Sabır sabır...  Sen burdan devam et http://www.batug.org/forum/index.php/topic,19760.0.html (http://www.batug.org/forum/index.php/topic,19760.0.html) Kesmezse gel DM'den küfür edersin. Hadi...


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: crackocain on 2 Jun 2012 - 05:30:00
Ya arkadaş küfredince de küfrettik oluyor. Neye nerden devam edeceğimi sana soracak değilim. Konu hakkında fikir beyan etmeyip ince ince saftirik saftirik laf sokan sensin.  Kalkmış bide "işinin altına imza at gibi" saçma salak bir cümle yazıyorsun. Sen kimsin de kimden iş imza soruyosun? Basketbol forumunda denecek muhabbet mi bu? Forumun noteri sensin yalım. Bu üyeliğim 2008'de yapılmış benim. Bide burdan bi zıpçıktıya kızıp 2004'deki üyeliği silmiştim. O yüzden benim burda işimi imzamı bilen biliyor." Bu sebeplerden dolayı senle düzgün birşekilde tartışmam. Haketmiyorsun zira. Söylediğim mevzu yüzünden TiMert nickli arkadaşı özel mesajdan çok sağlam kalayladım arkadaşlar. Özür diliyorum ama yine olsa tekrar yaparım. Empatiye sahip bir insanım ama bu tarz ukalalıklara tahammülüm olmaz.

Ha moderatörlere söylemiş haklı olarak: Onlara da dedim banlayın diye ama banlamadılar. Ben yinede 1 ay foruma entry girmedim senin o güzel canın sıkılmasın diye. Böyle de seni düşünüyorum. Daha ne yapıyım?

Spurs konusu da beyan ettiğim gibidir. "Hakem hakem " dendiğinde demogojiye gram izin vermiyoruz beyler afasdasd :D Olurda siz hakemler konusunda birşeyler yazıcak olursanız iş yada ıslak imzalı noter tasdikli belge isteyebilir. Onu da mesaja attachlayıp gönderiyoruz. Hadi bakalım.Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: McGiven on 2 Jun 2012 - 05:36:54
ya tartışmanın genel olarak farazi ve laubali bir hâl alması bir yana "ben bu foruma şu tarihte üye oldum" geyiği azalarak bitti sanıyorduk ama hortlamış yine... hakemlere gelene kadar çok şey noksandı spurs'te ve okc'nin de kendi sahasındaki ilk maçta belli bir dominasyon kuracağı belliydi. erken pes etmemiz de göreceli olarak hakemlere ve diğer çevresel etkenlerle bağdaştırılabilir elbet ama salt olarak hakemlerin sonuca bir etkesini "direkt" görmüyorum. "endirekt" etkileri tartışılabilir ama o da bu şekilde değil. (diye düşünüyorum erman hocam)


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: crackocain on 2 Jun 2012 - 05:44:11
Ya öyle adamım da iş imza isteyen bir adam var karşında. Benim burada övünülecek olarak söyleyebileceğim en son şey foruma üyelik tarihidir. Burada kendisinden daha eski biri olduğumu insanların beni biraz da olsa biliyor olduklarını söylemek amacıyla yazdım. Yoksa bu foruma üye tarihimi umursadığım yok zira öyle olsa üyeliğimi niye siliyim dimi? :)


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: TiMert on 2 Jun 2012 - 06:17:28
Orada benim postumu silmişti mod'un biri. Ben de ona yazmıştım işinin altına imzanı at diye. Sorsaydın keşke külhanbeylik taslamadan evvel. Bu kadar kendini paralamana da gerek kalmazdı hem. İster hakeme bağlarım ister demokgokgoekogkji yaparım sana giren çıkan ne onu anlamıyorum. Hakem akraban mı var ligde, eleştirilince zoruna mı gidiyor?


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: üfürükçü on 2 Jun 2012 - 06:23:31
Spurs forumda en sevilmeyen takım:(


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: airness on 2 Jun 2012 - 06:32:57
Keşke Tuncaboylu abimiz de burada olsaydı. Şenlenirdi ortalık iyice. Sahi ne oldu o abimize. Ne zamandır görmüyorum burada post'unu falan.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: crackocain on 2 Jun 2012 - 06:56:44
Senin silinen postun ile bana yazılan "işinin altına imza at, iş tahminlerde kalmasın"ı bağdaştırmakta zorluk çekiyorum valla. Benim anladığım herhalde benim 5-6 mesaj önceki aylık 76ers galibiyet tahminlerime yapılan bir latife olsa gerek. Şukunu verdim.

Bundan sonra işinin altına imzanı at da kiminle muhattap olacağımızı bilelim , veya gelip beni uyar. İş tahminlerde kalmasın...

İşte bana giren çıkan yok, zaten sana hakeme bağlama da dememişim bakarsan. Sadece Spurs'lülerin hakeme saydırmasına inanıp acımayın diyorum diğer temiz kalpli takım taraftarlarına. Seni kısıtladığım yok. Özgürsün, sapına kadar. Ama nedense benim buraya yazmam sana batıyor ki forumun yüksek konsey üyesi olarak "sen burdan devam et" diyosun. Sana mı sorucaz? Sertleşiyorum, tamam sakinim. Lafının arkasında dur biraz. Durmayacaksan dalgaya alabilirim gerçekten. Hakem akrabam var, Dick(!) dedem olur, uzun ömür versin.

Yani isterdim ki bana verdiğin cevap "sen burdan devam et" yerine "yok adamım faul değil demişsin ama bunlarda şöyle şöyle yanlışın var" olsaydı da tartışmaya devam etseydik.

Neyse hala seriden bahsedebiliyoruz en azından birimiz yazılan mesajı ciddiye alıp, gerçekten vakit ayırıp şaibeli pozisyonları tek tek incelerken diğerimiz su katılmamış fanatizm ile değerli yorumlarını esirgemiyor. Buna da şükür.

Tuncaboylu iyidir ya ben severdim esasen.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Gentoure on 2 Jun 2012 - 12:06:46
Gayet çekişmeli ve kimin bu turdan galip çıkacağını tahmin etmekte zorlandığımız bir seri oynanıyor. Özellikle 2. maçtaki Spurs galibiyeti ve 3. maçtaki Thunder'ın galibiyetleri takdire şayandı. Kısaca 4. maç bu turun geleceği açısından çok önemli. Spurs alırsa zaten seri biter ama diğer taraftan Thunder alırsa seri sıfırdan başlar ama moral motivasyon ve ivme kendilerine geçer. Açıkcası 4-3 Thunder oynadım. Gençlik ateşi tecrübeye karşı desek yeridir.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: karakancd on 2 Jun 2012 - 12:19:12
Spurs forumda en sevilmeyen takım:(

cık öyle değilmiş. Taraftarı en sevilmeyen taraftar.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Kayrakli on 2 Jun 2012 - 12:29:10
maçta bana sadece ginobili ye çalınan bir hücum faul var, dirsek çıkardı sanırım o komik geldi. tekrarı da gösterilmeyince anlayamadım. onun dışında laf söylenecek bir durum yoktu. hatta belki ilk iki maçta spurs lehine çok daha fazla çalınmış olabilir. ortamın bokunu çıkarmaya gerek yok. her türlü tokatladılar.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: judas on 2 Jun 2012 - 14:51:36
cık öyle değilmiş. Taraftarı en sevilmeyen taraftar.

öyle de değil aslında. belli başlı birkaç taraftardan bahsediliyor orada. kayhan, yasin, doğuş gibilerin üzerine alınmayacaklarını tahmin ettiğim için böyle bir ifade kullandım.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: BlackandWhite on 2 Jun 2012 - 15:18:01
   Spurs sevilip sevilmemesindne cok olay hep baska yerlere kayiyor bizim tartismalarda,buna da sebep olarak sadece spurs taraftarlarini gostermek fazla tarafli  bir bakis olur Her iki taraftanda kaynaklanan bir durum biraz

   Asil konu olan seriye doneceksek,olasi bir blair hamlesi diyorlar ama kesinlikle diaw-Tiego rotasyonundan kacinilmamali, yeri geldiginde dengeyi bozmak icin Bonner devreye girmeli

   3.maci kaybetmemiz cok dogal ki karsimizda Nba in bence en iyi kadrosuna sahip takim var.Dogal olarak bir mesaj vereceklerdi ama birsekilde 5.maca 3-1 gitmeliyiz. Bunun icinde seri basinda dedigim gibi en az +15  sayi atan ve saglam bir ginobili sart. O dengeyi bozacak ki Parkerve Duncan cok daha fazla efektif olsunda


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: TiMert on 2 Jun 2012 - 16:20:23
Mesela ben de üstüme alınmıyorum... Harbiden neyse artık! Vallahi kabak tadı verdi. Herkes gelip istediği gibi sallama hakkını kendinde buluyor ancak biz takım hakkında veya oyuncumuz hakkında (bazen de kendimiz hakkında hatta!) cevap verdiğimiz anda "ooooooouuuvvv"

Forum kuralları çerçevesinde biz de yeri gelince kendi takımımızı övelim, üzülelim, sevinelim, eleştirelim, en önemlisi insanların katılma olasılığı sıfır bile olsa "fikrimizi beyan edebilelim". Eğer bunları yapamayacaksak zaten burda olmamızın anlamı yok. En basitinden örnek olarak diyorum Doktor üstüne alınmasın şimdi "20 sene sonra Parker unutulacaksa Stockton çoktan unutulur" yazdım 2 sayfa evvel... Öyle bir tepki gördüm ki sanki birine alenen küfür etmişim gibi. Üstelik yanlış anlamasına rağmen... Velev ki ben Parker > Stockton yazmış olayım. Bundan kime ne ?

Sezon başından beri bazı şeylerin farkında olarak temkinli temkinli aramızda muhabbet ediyoruz. Birisi çıkıp geliyor "götünüz kalktı iki galibiyet alınca, bu takımdan bir bok olmaz" minvalinde bir şey yazıyor. Kendinde bu lüksü görebiliyor. Ancak yine ben ve sevilmeyen Spurs'lüler cevap hakkını kullandığında "apaçi" oluyoruz. Varsın olsun...Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Kensai on 2 Jun 2012 - 17:05:23
birine alenen küfür etsen kimse seni kaale alıp tepki vermez. alırsın cezanı neyse olur biter.

sen forumda istediğin gibi "parker>stockton" yazabilirsin, ancak "bundan kime ne" diyemezsin. nasıl sen bunu yazarken özgürsen, başka birinin de çıkıp "parker>stockton yazan basketboldan anlamıyor" yazabilir, o da bunu yazmakta özgürdür. eğer yazdıklarına bir yorum yapılmasını istemediğin bir ortam arıyosan açarsın bi blog, yorumları da kapatırsın, oradan dünyaya dilediğin gibi seslenirsin. ancak temel mantığı tartışma üzerine oturan bir ortam olan "forum"da bir şey yazıyosan, yazdıkların üzerine karşı yorumlar gelmesini baştan kabul ediyor olman gerekir. zira biz burada basketbol(ve forum bünyesindeki diğer konular) üzerine fikirlerimizi beyan etmek üzere bulunuyoruz ve buraya yazdığın her yorumun (diğer her forum üyesine davranıldığı gibi) birileri tarafından ciddiye alınıp cevaplanma ihtimali mevcut. bu cevapların her zaman senin hoşuna gidecek bir içeriğe sahip olmama ihtimali de gayet mevcut. zira burası ne sadece spurs taraftarına ait bir platform ne de senin özel blogun. burada yazacağın her yazıya itiraz edilebilir. eğer ki sen bu duruma tahammül etmek istemiyorsan fikirlerini paylaşmak için doğru yerde değilsin demektir.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: ai#3 on 2 Jun 2012 - 17:09:15
nerdesin be tuncaboylu


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: karakancd on 2 Jun 2012 - 19:17:47
öyle de değil aslında. belli başlı birkaç taraftardan bahsediliyor orada. kayhan, yasin, doğuş gibilerin üzerine alınmayacaklarını tahmin ettiğim için böyle bir ifade kullandım.

Belli başlı hangi taraftarlardan bahsediyorsun ustacım ? Kapalı konuşmaya gerek yok bence ..

Abi birde forumda belli bir anti-Spurs grubu oluşmuş açıkçası . Yıllardan beri bu var. Umursamamayı öğrenmek lazım . Çünkü cevap vermeye başladığında iş mutlaka çığırından çıkıyor . Bu durum da uzun süreden beri devam ediyor bana göre . Kim Spurs'u savunursa o grubu karşısında buluyor . İlginç gerçekten . Diğer forumlarda yazdıklarını zevkle okuduğum insanlar ,konu spurs olunca fanatikleşiyor.

Bence Mert hakemler konusunda haksız . Hakem hataları oldu gerçekten ama Thunder 1. çeyrekten sonra tam anlamıyla tokatladı bizi. Bu tip bir maçtan sonra hakem konuşmamak lazım . Yalnız bu noktada hepimizin içindeki fanatik devreye girebiliyor . İnsan bazen objektif olamıyor . Tıpkı Miami- Boston serisindeki yorumlarda da olduğu gibi. Bu sezon toplam Spurs ile ilgili 2.kez hakemleri ağzımıza almış olduk . 2 sinde de müthiş tepkiler oldu . Anlamakta zorluk çekiyorum gerçekten . Sadece ilginç buluyorum . Onun dışında sıkıntı değil , isteyen istediği eleştiriyi yapsın tabii..

tuncaboylu bıkmıştır işte bu ortamdan :) Bu sezondan sonra bende batug'da yazmayacağım artık . Antipatik olmaya gerek yok . Madem sevilmiyoruz hafiften uzarız.. Tabii ebay'ı okumaya devam etmek lazım . Adam tek başına orkestra ...


Bence bırakın bu işleri, bu sezonun şuana kadar ki en güzel serisinin keyfini çıkaralım .


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: judas on 2 Jun 2012 - 20:15:15
sen ve timert'ten bahsediyorum hocam. gayet açık zaten.

kendi fikirlerinizi ifade etmekten çok millete laf sokmakla uğraşıyosunuz ve doğru ya da yanlış herhangi bir görüşünüzü mezara kadar savunma eğilimindesiniz. belki farkında değilsiniz ama uslubunuz sinir bozucu seviyelere çıkabiliyor bu sebepten zaman zaman ve bunun üzerine birden fazla kişiden tepki alınca da "herkes bize düşman" edebiyatına sarılıyorsunuz. sanki durup duruken oluyormuş bunlar, herkes spurse kıl, herkes size kıl.

forumu ister bırak, ister bırakma ama olay o değil. yazdıklarını gözden geçirsen, öncelikli olarak birilerine bulaşmaktansa kendi fikirlerini yazmaya konsantre olsan zaten ne antipatiklik kalacak ne sevilmeme. neyse dediğin gibi seri üzerine odaklansak daha iyi olacak. bu konu hakkında daha fazla mesaj atılmasın mümkünse. ben kişileri ateşe atma yanlısı olmadım hiçbir zaman. sizden tek istediğim ara sıra kendinize de bakmanız. hepsi bu. yapılamayacak bir şey de değil. mert scott brooks hakkında gerizekalı dedikten sonra lafını geri alabiliyor mesela. tabi geri alırken kendisi de rahatsız oluyor belli ki geri vites olarak tanımlıyor falan. oysa hiçbir şey olmadı işte, geri aldı eyvallah dedik bitti gitti. çok zor değil yani. hepimiz zaman zaman gaza gelip saçmalayabiliyoruz. biri saçmaladığımızı söyleyince ne yaptığımız burda önemli olan.

ebay örneğini vermişsin mesela. ilk zamanlar tek yaptığı başkalarının entry'lerinden laf sokacak noktalar yakalamaya çalışmakken, son dönemde daha çok kendi fikirlerini dile getirmeye odaklandı ve şahsen beni rahatsız etmiyor şu an için. ha üslubu yine provoke edici olabilir, ama dediğim gibi benim için öncelik genel tavrı, buraya yazma amacı ve buraya bir şeyler katıp katmamak.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: OscarRE on 2 Jun 2012 - 23:09:22
bu iki arkadaş bana ihsan bayülken'i anımsatıyor. konuşulacak o kadar çok şey varken "ben demiştim", "şimdi bu maçı almamız lazım" "thunder buradan kalkabilecek mi? bekleyip göreceğiz" tarzı mesajlar okumaktan sıkıldım. doğal olarak da pas geçiyorum.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: talhafatih on 3 Jun 2012 - 00:33:17
tuncaboylu en son geçen sene 1-8 den memphis'e elenince görüldü sonra ortadan kaybolmuştu :)


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Kayrakli on 3 Jun 2012 - 01:09:53
beni eleştirecekse alp eleştirsin, ben kendime ders çıkarırım bundan. forumda anti-spurs filan olduğu yok bowen muhabbetinden sonra filan bir-iki spurslu arkadaş her konuda tersten geliyor gibi hava oluştu. eee batug.com un da böyle yazılı olmayan bir kuralı var kaşınanın üstüne gidilir -benim de abay ın üstüne gittiğim gibi-.

ozan ın eleştirisini üstüme alarak cevap vereyim: ben çoğunuz gibi vakit ayırıp yazılar okuyup takip et(e)miyorum. sadece belli maçları izleyerek olayların arka perdelerini bilmeden o maç nazarında yazıyorum.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: karakancd on 3 Jun 2012 - 02:57:25
bu iki arkadaş bana ihsan bayülken'i anımsatıyor. konuşulacak o kadar çok şey varken "ben demiştim", "şimdi bu maçı almamız lazım" "thunder buradan kalkabilecek mi? bekleyip göreceğiz" tarzı mesajlar okumaktan sıkıldım. doğal olarak da pas geçiyorum.

Eywallah hocam pas geç tabii . Ben senin mesajları okuyorum . Sağdan soldan, yakaladığın her yerden kontra çıkma çabaların hoşuma gidiyor . Anti-Spurs ekibinin başlarından birisin zaten bana göre. Ben de ne zaman yazacağını merak ediyordum. Yorumunu görünce rahatladım .

Yorumunun içeriğine gelince ,her zaman ki boş. Ben kendimi savunmayacağım sana karşı ama Mert konusunda insaf be kardeşim . Herif hemen her maçtan sonra paragraflarca yazı döşenmiş. Sezon içinde uzun uzun teknik yönden değerlendirmiş. Kimsenin avukatı değilim ama bu tarz mesajlar yıllardır baydı artık. Senin yorumların süpersonic bizimkiler boş beleş. Anlamıyoruz ustacım , sen umursama geç . Yorma yani gözlerini benim yorumlarım için . Haaa okuyacaksan mutlu olurum . Hatta yorumların boş olduğunu açıklarsan da oturur tartışırım . Yalnız bu laf sokma ,kontra çıkma çabaların artık beni baydı.  Bundan sonrasında bu tip yorumlarını bende direkt olarak pas geçeceğim .

@judas Hocam benim seninle yada tavrınla ilgili en ufak bir sorunum yok aslında . NBA ve basketbol konusunda iddaa sahibi değilim . Liseden beri izlediğim ve bildiğim kadarıyla yorum yapmaya çalışıyorum . Büyük ihtimalle bu sitedeki bir çok insan beni basketbol bilgisiyle tokatlar . Uzun zamandır yorumlarını okuyorum ,yazmadığım zamanlarda da okuyorum .Genel olarak üslubunu ve bakış açısını beğendiğim bir insansın . Sen benimkini beğenmiyormuşsun ona da saygı duyarım . Çocuk gibi "bende senin tavrını beğenmiyorum lann" diyecek halim yok . Bazı insanların ne düşündüğünü çok umursamıyorum açıkçası ama senin böyle düşünmem gözden geçirmeme neden olacaktır.

Genel olarak siteden hoşnutsuzluğum yok aslında. Önümüzde ki sezondan itibaren (umuyorum ) asistanlık görevine başlayacağım . Ligi izleme şansım çok fazla olmayacak . Bu durumda izlemediğim lig hakkında çok fazla yorum yapmam doğru olmayacağı kanaatindeyim . Yazarsam da doğru bildiklerimi yazmaya devam edeceğim . Aslında şeker gibi bir insanım ama internetteki üslubumda hata olabilir onu gözden geçireceğim .Onun dışında doğru bildiklerimi yazmaya devam edeceğim . Tüm site karşımda olsa benim için fark etmez yani .Örneğin ;Bowen konusunda ki fikirlerimde hala ısrarcıyım  vs vs.

Siteyle ilk tanıştığımdan beri site için Spurs çok sevilen takımlardan birisi değil. Bu da gayet normal. Bir takım bu konumda olmak zorunda zaten . Benimde sevmediğim yada daha az sevdiğim takımlar var . Spurs sevilmeyen takımlar içerisinde ilk sırada mı bilmiyorum ama mutlaka üst sıralarda kendisine yer bulacaktır. Kimin ne dediğinin pek önemi yok bu konuda , ben öyle hissediyorum .Bu durum bu seneye özgü değil . Uzun zamandır bana öyle geliyor. Spurs'le ilgili her tartışmanın içinde hemen aynı kişilerin bulunması da bir anti-spurs grubunun olduğunu düşündürüyor. Bu da aslında kötü bir şey değil . Aslında bu konuda bir anket açmak istedim , bilmiyorum nasıl olur :)


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: abay on 3 Jun 2012 - 03:17:48
eee batug.com un da böyle yazılı olmayan bir kuralı var kaşınanın üstüne gidilir -benim de abay ın üstüne gittiğim gibi-.

Zarf attığının gayet farkındayım,diğer arkadaşa cevap yazmadım ama buna cevap vermezsem ölürüm : sen beni kaşıdığını mı zannediyorsun? Mesela seni eleştirmesini istediğin -judas=Alp galiba- bir defasında harika şekilde yapmıştı bana onu,hiç unutmam,sözlükten alıntılar yaparak,sağa-sola ayar vermeye çalıştığım, heyecanlı olduğum zamanlardı,o da TDK sözlüğünden şahane bir "Dallama" alıntılaması yapmıştı.Sen hiç yaratıcı değilsin mesela,pasif boksör gibi açık kolluyorsun.

Velhasıl,bu çapınla,kendi sırtını anca kaşırsın sen.

Eywallah hocam pas geç tabii . Ben senin mesajları okuyorum . Sağdan soldan, yakaladığın her yerden kontra çıkma çabaların hoşuma gidiyor . Anti-Spurs ekibinin başlarından birisin zaten bana göre. Ben de ne zaman yazacağını merak ediyordum. Yorumunu görünce rahatladım .

Senin yorumların süpersonic bizimkiler boş beleş. Anlamıyoruz ustacım , sen umursama geç . Yorma yani gözlerini benim yorumlarım için . Haaa okuyacaksan mutlu olurum . Hatta yorumların boş olduğunu açıklarsan da oturur tartışırım . Yalnız bu laf sokma ,kontra çıkma çabaların artık beni baydı.  Bundan sonrasında bu tip yorumlarını bende direkt olarak pas geçeceğim .

Çocuk gibi "bende senin tavrını beğenmiyorum lann" diyecek halim yok .

 :tnk:

Şu "Spurs alayına karşı" arabeskini de yapmayın artık.Görüşünüze sağlam delillerle karşıt görüş bildiren adamı,aklınca aşağılayıp-ki bana da yapılmıştı- susturmaya yeltenme küstahlığını yapıp,şahsi densizlik yüzünden olayı purs camiasının geneline karşı tavrımız varmış gibi yansıtmak,gol atamayınca gidip annene şikayet etmeye benziyor.Ben Spurs'ü Amiral'den ötürü çok severim,hala da severim ama gereksiz adamları sevmem.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: airness on 3 Jun 2012 - 03:22:36
Osuruktan nem kapar hale geldik beyler :o


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: karakancd on 3 Jun 2012 - 03:28:11
abay seviyorum yaf seni. İroni ustası adam. Oscar'a karşı düşüncelerim farklı,Judas'a karşı farklı . Yani birisi hakkında düşündüklerim ,o kişinin benim hakkımda düşündüklerime göre şekillenmiyor. Misal sen beni sevmiyorsun ama ben seni seviyorum gibi:) Tutkulu insanları seviyorum ama sürekli alttan laf giydirmeye çalışanları sevmiyorum . Neyse ya , seri haricinde yazmayacağım artık.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: drunken_sailor on 3 Jun 2012 - 04:09:35
valla abay hocam gece gece yardın  :)

neyse arkadaşlar seriye dönelim. ben açıkcası bu seri boyunca brooks un iyi şeyler yaptığını düşünüyorum. iki uzunlu sistemle spurs sistemini bozmak zor. çoğu insan lakers ters gelirdi diyordu ama ben tam tersi iki ağır uzunuyla gelen lakers ı paramparça ederdik diye düşünüyorum. geçen sene Barea nın pick and roll ile dağıttığı la savunmasına parker neler neler yapardı. keşke onlar gelseydi, doymuş takımlardı, birlik değillerdi, ağır takımlardı vs elerdik bir şekil ama bu okc çok korkutuyor beni.

bu arada söyle de bir durum var kd nin 4 oynadığı beşler sezon içersinde spurs e karşı en verimli olan beşler olmuş hep. brooks ilk maçta elbet bunu da dikkate almıştır, ama işte gözden kaçırdığı manu yoktu o maçlarda. switch olayı da şimdilik çok etkli oldu, benzer bir şeyi 2010 suns serisinin 3.maçında biz yapmıştık yanlış hatırlamıyorsam, dragic dağıtmıştı bizi. olay biraz bireyselliğe kayacak bu switchlerde ve nealdan iyi bir maç bekliyorum dragic misali. hadi hayırlısı...


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: KD35 on 3 Jun 2012 - 05:47:05
Spurs kusursuz basladi, caylak  Leonard hayran birakiyor sanki yasi 30 mus gibi oynuyor. Savunmada da Durant'e top aldirmadi su ana kadar.

edit; ilk mola sonrasi Thunder biraz toparlandi oyuna Harden dahil olunca 10-0 lik seri yakaladilar.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: nats on 3 Jun 2012 - 06:10:15
Bu seriden ilk defa bir maç izliyorum. Bu ne lan, başım döndü valla. Biri 24 saniye içinde 500 tane pas yapıyor, öbürü daha savunma rebosunu almadan öteki potaya koşuyor.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: McGiven on 3 Jun 2012 - 06:13:45
şu ana kadar şut yaratma konusunda pek sıkıntımız yok gibi. tabi uykudan ilk periyodun sonunda kalktım. 2-3 dakika ilk periyottan gelerek takip ediyorum, öncesini bilemem. ama yüzdesiz atıyoruz gibi biraz bugün. izlediğim bölümde baya bir boş şut kaçırdık. aslında göt göteyiz şu an OKC ile, bala göte ikidir farkı açmalarına engel oluyoruz ama bu şutlar kaçtığı sürece o şans her zaman bizimle olmayacak ne yazık ki. alır yürür...

(ha bir de, bileğine sağlık manu)

edit1: al işte açıldı gidiyor. hayır anlamıyorum, neden böyle PS'de oynarmış gibi bazen inatla sırf şut denediğimizi. tamam iyi şutörler var, tutturduk mu da domine ediyoruz da girmeyince de girmiyor inat etme anasını satayım ya... ha pota altından da kaçırdığımız o kadar komik atışlar oldu ki, bilemiyorum şu an ne diyeceğimi. OKC çok iyi şu an, westbrook ve durant tam anlamıyla oyuna ağırlıklarını koymadılar. yine izlerim de bu maçtan da umudumu kestim spurs adını, olmayacak gibi. yok, ı-ıh. yalnız OKC'nin oyunu daha da renklenecek gibi durant ve westbrook da çıkarıp koyunca masaya...


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: KD35 on 3 Jun 2012 - 06:38:43
Perkins ve Ibaka ikilisi kusursuz katki verdiler toplamda 27 sayilari var ilk yari, Harden ve Westbrook cok tutuk baslamasina ragmen maci koparmak icin ilk hamle Thunder'dan geldi hadi bakalim.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: The Chief on 3 Jun 2012 - 07:55:11
Son 5 dakikadakevin durant efsane top oynuyor. Robota bagladi yine, 16 sayi  arka arkaya atti galiba. Spurs hic bir sekilde tutamiyor adami


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: McGiven on 3 Jun 2012 - 08:04:56
oklahoma'yı tebrik ediyorum gerçekten. westbrook'un adam akıllı katkı bile yapamadığı maçta çok güzel domine ettiler karşılaşmayı. skora bakınca bunu anlamak biraz güç oluyor ama çok kritik yerlerde, çok kritik sayı/blok veya steal yaparak ibrenin spurs'e dönmesinin önüne geçtiler. westbrook durdu diyoruz gerçi ama ibaka içeriden %100 isabet ile oynadı.

yani o kadar çok kırılma noktası var ki oyunun içerisinde, hangisini yazsam bilemiyorum. tebrik edebilirim sadece OKC'yi, 10 kilo yürek koydular sahaya...

yalnız işin korktuğum kısmına geldik. 2-0 bize "OKC karşısında" gereksiz bir özgüven yüklemiş, OKC'de de moral bozukluğu yaratmıştı elbette. 2-1 oyundan da erken kopmamızın sayesinde OKC'ye iki maçta kaybettikleri bütün güveni geri verdi diye düşünüyordum ki bugün artık buradan alır götürür de 4-2 bitirirse OKC şaşırmayacağım. 5. maçta AT&T arena'ya geri dönüyoruz. Umarım biraz daha ayaklanırız...

İki karşılaşmadır gördüğüm hücum/savunma işleyişi uzun süredir görmediğim kadar basiretsiz zira...


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: judas on 3 Jun 2012 - 08:50:03
serinin en iyi oyuncusuna sahip olmak her zaman avantajdır. spurs iyi bir son çeyrek oynuyordu aslında ama kd izin vermedi.

ilk iki maçtakinden daha farklı bir 5. maç olacak. ikinci maçla birlikte tamamen spurse dönen ibre şu an sanki biraz bize dönmüş gibi. tabi saha avantajı hala onlarda olduğu için ve henüz deplasman galibiyeti alamadığımız için seriyi geçeriz diyemiyorum.

serinin sonucu ile ilgili serinin başındakinden farklı bir şey düşünmüyorum açıkçası. 2-0'ken de düşünmüyordum. ikinci maçtaki yeniliş şeklimiz korkutmuştu yalnızca. o ivmeyle 4-0'a gidebilirdi ama thunder geriden oynayabilen bir takım. seriler için de geçerli, maç için de geçerli bu. belki gençliğin verdiği bir gözükaralık durumu. brooks da motive etme ve kimya gibi alanlarda gayet iyi bir koç zaten. gariptir iki maçtır daha planlı ve ne yaptığını bilen bir hâle de büründük.

geçen sene dallas'a elendikten sonra brooks gitmeli yazmıştım, şampiyonluk seviyesinin koçu değil diye düşünüyordum ki sanırım tüm forum bu konuda hemfikir. ama  spurs serisinin ilk dört maçlık bölümü kafamda acabalar oluşturdu. iyi koç/kötü koç kavramlarımızı belki biraz daha gözden geçirmemiz gerekecek. koç işine gereğinden fazla takılıyor olabiliriz (sadece bu forum için demiyorum, amerika'da da benzer bir algı var). hani yorumlar çok otomatik oluyor. yaşlı koçların hepsi iyi, genç koçlar kötü genelde. vogel ve hollins beğenilir ama bir üst seviyeye çıktıkları an (takımlarından bahsediyorum) onlar da yerden yere vurulacaktır.

çok değil 5 sene önce doc riversla taşak geçiliyordu.

koçun takım üzerinde fazla etkisi yok demek istemiyorum, aksine ciddi etkisi olduğunu düşünüyorum. ama koç performansı değerlendirmek oldukça zor bir iş ve yanılmaya çok müsait bir mevzu. öyle dip not olarak yazayım dedim.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Gentoure on 3 Jun 2012 - 09:41:57
Makine iş başında olunca rakipleri için korkutucu oluyor. Bir ara otomatiğe bağladı attığını soktu. Durant böyle soktuğu sürece yanındaki adama da acayip bir güven aşılıyor. Parker ise burada konuşulanları duymuş olacak ki :P özüne döndü. Parker'ın Spurs için ne kadar kritik olduğu ortadayken biraz daha etkili oynaması gerekiyor. Pota altı olarak Thunder nihayet doğruları yapmaya başladı. İbaka ise ofansta bir nevi Shaq etkisi yarattı. %100 isabetle oynadı. Seride moral motivasyon kesin olarak Thunder'a geçti ama Spurs öyle bir iki yumrukla yıkılacak bir takım değil. O yüzden 5. maç iki takım içinde çok kritik ama bana tecrübe faktörü ile Spurs alır dedirtiyor. Bugünde maçın bazı kırılma noktalarında Oklahoma çok kritik işler yaptı. Spurs'un sahasında o kırılma anı olmaz ise Spurs maçı alır gibi. Özellikle bench katkısı Spurs'un X Faktörü.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: McGiven on 3 Jun 2012 - 09:43:21
koçlar konusunda öyle bir durum dünyanın her yerinde/her sporda mevcut alp. belki de insan doğasının bir gereğidir bu bilemiyorum, sosyologlar falan daha iyi bir açıklama getirebilir buna ama sadece spor alanında da değil hayatta da benzer örneklerini görüyoruz.

sonuçta koçları sahada oynayan ve iyi ya da kötü belli bir şey ortaya koyan takımı hazırlayan, sahaya süren, onları gerek ruhsal ve gerek fiziksel bu tür mücadelelere hazırlayan "baş sorumlu" olarak görüyoruz. mesela bir kulüp/franchise vs. sahibine o gözle bakmayız. onu eleştirebileceğimiz tek konu kurduğu kadro, aldığı/almadığı sporcular vesaire gibi idari mevzular oluyor daha çok.

ben bunu şuna benzetiyorum. bir şirket sahibisindir, elemanlarından birinin yaptığı usulsüzlük şirketinin başına çorap örüyorsa ve yasal bir yaptırımla karşı karşıyasan şirketin sorumlusu sen gözüktüğün için hatan olmasa bile önce senin başını yakarlar. hapise giren, ceza ödeyen ya da diğer bir takım yaptırımlarla uğraşmak zorunda kalan sen olursun.

biraz daha sakin ve geniş çerçevede bakmak gerekiyor sanırım. misal, şu ikinci maç bana pop'un oklahoma'nın gücünü gayet iyi bildiği ve onların sahasındaki mücadeleleri daha serinin başından gözden çıkardığı söylüyor. belki de yanılıyorumdur ama yanılmıyorsam/hakikaten böyle düşünüyorsa da kendisini suçlayamam. 2-0'dan 2-2'ye getirmek seriyi, kazanma motivasyonu dışında apayrı bir motivasyon sağlar takıma. zira hepinizin takdir edebileceği gibi comeback mevzusu her daim bir efsane öyküsü olarak anlatılmıştır ya da her hatırlandığında ballandıra ballandıra anlatılır. bunun yanı sıra thunder, başarıya spurs'ten daha aç, kadro dinamizmi olarak genç oyuncuları sayesinde daha patlayıcı ve enerjik olan bir takım. şu an inanılmaz bir özgüven patlaması yaşadıklarını düşünüyorum ve o motviasyonla zaten serinin buradan 4-2'ye gidebileceğini düşünüyorum.

fakat...

spurs ise daha tecrübeli ve bir çok anti durumu yaşamış bir takım. 2-2 (burada pop'un iki maçı riske ettiği teoremimi es geçiyorum) olması serinin bir moral bozukluğu yaratacaktır, özellikle takımın genç dimahlarında fakat onu atmanın zor olacağını sanmıyorum. seri tekrar teksas'a geliyor. büyük bir özgüven kazanmış oklahoma'yı teksas'ta bozguna uğratmak da final kapısını açabilir spurs'e...

aslında tartışılabilecek, kurulabilecek çok senaryo var ve bunların hepsi bir varsayım. şurada kişisel çatışmaların dışında elbetteki hakemlerin rolü vesaire de işin içine sokulabilir, koçların etkileri gibi. seyirci faktörü sokulabilir... (gerçi o da saha avantajı içerisinde sayılan bir mevzu ama ayrıyetten de ele alınabilir.)

vesaire vesaire... güzel bir seri olduğu kanaatindeyim. miami - boston serisini de takip ediyorum bir yandan ama bu serideki takımlardan birinin sempatizanı olduğumdan mıdır nedir, bana bu taraf daha çekişmeli ve seyir zevki açısından güzel geliyor. çok afedersiniz de içine sıçmayın lütfen onun da.

toparlıyorum: değişik etkenler ve değişkenler yüzünden beşinci maçın serinin en önemli karşılaşması, maçı alanın seriyi de alacağını düşünüyorum. şu söyleyeceğim biraz iddialı olacak amma bu seriyi geçenin de karşı taraftan kim gelirse gelsin (miami olacak gibi duruyor) şampiyon olacağını düşünüyorum. miami'li dostlarım kusura bakmasın, "ne yazık ki bu sene de bizımle deyılsinız" gibi duruyor. (oha uzun süredir ilk defa apaçilik yaptım yalnız nba hususunda. lütfen sivri sözlerinizi özel mesajla atın ehheehhee)


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Give N Go on 3 Jun 2012 - 12:18:01
OKC de görev oyuncularının patlama yapması SAS ı çaresiz bırakmaya devam etti,saha avantajını korumalarıı bu güvenle gelen takıma karşı çok güç olabilir ama ufukta 7 maç gözüküyor gibi.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: karakancd on 3 Jun 2012 - 12:40:05
Durant yaptığına ayıp denir . Durant'i izlerken karşısındaki oyunculara acıma hissi duydum . Uzun zamandır bir maç sonunun bu kadar iyi oynandığını görmemiştim . Durant'in bu şekilde bir maç alacağını az çok tahmin etmiştik zaten . Yinede benim canımı acıtan bir yenilgi oldu bu . Harden - Westbrook ikilisinin sınırlı katkı verdiği bir maçı katbetmek hiç iyi olmadı . Seri başından beri Durant-West-Harden 3lüsünden 2sinin aynı anda kötü oynayacağı bir maç olacağını düşünüyordum. Doğal olarak o maçı Spurs hanesine yazdım . Bunun gerçekleşmemesi kötü oldu .

Durant son bölümü çok iyi oynadı . Buna rağmen maçı kazandıran ; Ibaka- Perkins ikilisidir. Maçın en değerli oyuncusu bana göre Ibaka idi. Onun hücumda bu kadar etkili oynadığı bir maçı kazanmamız çok zor. Keza Thunder pota altı oyuncular 22/25 ile tam 49 sayı attı . Bir konferans finalinde herhangi bir pota altının bu kadar etkili olması ,rüya gibi bir şey. Tabii söz konusu Thunder pota altı olunca rüyanın boyutları büyüyor.

5 maç için bazı değişiklikler yapmamız gerektiğini düşünüyorum . Splitter'ın sürelerini arttırmak bir çözüm olabilir ama hücumda sıkıntı doğurduğu açık. ıbaka'yı potadan uzaklaştırmayınca Duncan'ın etkinliği azalıyor ve penetrecilerimiz blok manyağı oluyor . Thunder pota altının böyle oynadığı her maçı kaybedeceğimiz aşikar. Umarım bir maçlık bir şeydir.


Seri uzadıkça yorulacağımızı sır değil . Sezon içinde ve playofflarda hemen her oyuncunun süreleri iyi ayarlansa da ilk düşen tarafın Spurs olacağını düşünüyorum . Bu da biraz can sıkıcı . Deplasmanda bir maç çalmak önemliydi gerçekten . Seri şuan 2-2 ama ben şansımızın %30 kadar olduğunu düşünüyorum ..

5 maçı alanın seriyi kazanacağını düşünüyorum . Spurs alırsa 4-3 Spurs, Thunder alırsa 4-2 Thunder olarak . Umarım 5. maçı kaybetmeyiz de seri 7. maça uzar. Böyle güzel serileri hep 7 maç izlemek istiyorum .Açıkçası buradan çıkan takımın ,rahat bir biçimde şampiyon olacağını düşünüyorum . Biz şampiyon olursak çok sevineceğim tabii.. Biz kazanamayacaksak umarım Thunder kazanır . Sezon başında bizim buralara geleceğimizi hiç düşünmediğim için direkt Thunder'ın şampiyon olmasını istiyordum . Tabii şu durumda işler biraz değişti ama yinede Thunder'a antipati duymak zor.


Son olarak tabii kiiii;  "ben demiştim", "şimdi bu maçı almamız lazım", "Spurs buradan kalkabilecek mi? bekleyip göreceğiz"..  :)


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: KD35 on 3 Jun 2012 - 13:37:09
Scott Brooks'ta birseyler degismis gibiydi Thunder'in molalardan sonra derli toplu hucum yaptigini gordum ilk defa en onemli nokta Russel Westbrook , sutunun girmedigini gordu arkadaslarini oyuna katmaya calisti atamadikca kacirip sac bas yoldurmadi hemde bunu belki de en kritik macta yapti bu gelisime sapka cikarmak lazim.

Ote yandan Thunder mac boyu Spurs'un zayif karnina yumruk atti, Ibaka inanilmazdi hem savunmada hem hucumda keza Perkins'te oyle pota altini domine ettiler.

Durant icin soyleyecegim sey ise su an son saniyede topu kime verirsiniz ya da son hucumlari kimle kullandirirsiniz tarzi anketlerin cevabi genelde Kobe Bryant olur fakat Kobe biraktigi an o tahta Durant oturacak, acik ve net. LeBron'a karsi final oynamasini hatta yuzuk almasi cok degerli olacak.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: OscarRE on 3 Jun 2012 - 13:47:35
Son olarak tabii kiiii;  "ben demiştim", "şimdi bu maçı almamız lazım", "Spurs buradan kalkabilecek mi? bekleyip göreceğiz"..  :)

zaten bunların hepsini beş paragraflık analizinde yazmışsın.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Komodo ejderi on 3 Jun 2012 - 16:05:27
bence bu seneki oklohoma-spurs eslesmesi nba tarihinin en guzel-cekismeli bati konferans finali eslesmelerinden biridir.seri de nitekim buna uygun gidiyor.la lakers konferans yari finallerinde elendiginden beri 2 senedir cok guzel finaller goruyoruz..oklohamanin kendi sahasindaki maclarda skoru 2-2 ye getirmesi dogaldi.bu serinin zaten game 7a kadar uzamasini bekliyoruz.ama spurs bu iki macta da(ozellikle ilkinde)cok etkisiz oynadi..gene de spurs kendi sahasinda mac vermedigi surece finallere gidecektir.ben spursun tecrubesiyle finale yukselecegini dusunuyorum;yeter ki oklohomada durant disindaki diger parcalari kontrol edebilsinler.bu arada bence su final maclarinda artik kawhi leonard yerine ginobilinin 5te baslamasi daha iyi olacak.ginobilinin hep benchten sokulma israrini kocun bence birakmasi gerekiyor.ginobilinin daha fazla sure almasi lazim.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: tricktir on 3 Jun 2012 - 21:42:42
Bu maç özelinde değil Okc zaten en iyi pota altına sahip takım konferans finali oynayan 4 takım arasında,bunu kullandıkları zaman zaten savunmada kusurları sınırlı bir takım haline gelebiliyorlar.İlk iki maç gösterdi ki Okc bu seriyi,hücum yaparak kazanamayacak o yüzden Harden'ın dakikalarını biraz Thabo'ya kaydırmak fena olmayacak,böyle olduğunda Ibaka-Thabo-Perkins gibi üç tane savunma meziyetli adamın yanında topun yönünü çok iyi süzen Harden-Wbrook,savunduğu adamdan her daim bir gömlek fizik üstünlüğü olan bir KD'ye sahip oluyorlar.Bu noktada SAS'ın spacing başarısına karşı daha fazla koşmalı ve adam değişmek kilit nokta,ama Okc kesinlikle 4 kısa oynamamalı,bir şeyler değiştirmesi gereken takım varsa o kesinlikle Spurs,çünkü fizik olarak Okc ileride Spursten.

Seri şu anda 2-2,Spurs evinde kalan 3 maçın 2sini oynayacak olsa da daha avantajlı diyemiyorum ben çünkü Okc'nin 6-7 kişilik rotasyonu baya kuvvetli.Henüz Wbrook çok çok iyi bir maç çıkaramadı o da biraz işe dahil olabilirse ibre Okc'ye kayar,gerçi Parker'ı oyuna dahil etmediği sürece Wbrook işini yapıyor demektir bence,çünkü hücumda SAS'in en üretken iki elinden biri,Ginobili'nin dakikalarını düşünecek olursak oyunun büyük kısmında Parker'ı vites düşürmeye itmek maçı almak demek oluyor.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: karakancd on 3 Jun 2012 - 21:45:21
zaten bunların hepsini beş paragraflık analizinde yazmışsın.

Hocam sen ne kadar yazarsan yaz . Yazdıklarının değeri karşıdakinin anlayabildiği kadardır.

Bırak artık da seriyi konuşalım . Okumak istemiyorsan okuma pas geç . Uzatma artık konuyu . Hala laf sokmaya çalışıyorsun ama ben daha olgun biri olduğunu düşünüyorum . Direkt olarak yazma lütfen ,eskiden olduğu gibi alttan mesaj vermen daha güzeldi. Biraz kızmışsın galiba ama takılma bu kadar. En nihayetinde konuştuğumuz şey basketbol .


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: KD35 on 5 Jun 2012 - 06:23:33
Ibaka oynamiyor yanliz seriye direkt etki edecek bir kayip belki de, OKC iyi toparladi su an..


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: judas on 5 Jun 2012 - 06:27:53
2 faulu var abi, neden oynamasın.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: KD35 on 5 Jun 2012 - 06:33:31
Hakkaten hocam gormedim, 1 dakikada 2 faul almis. 2.dakika da mac acinca.. Collinson'dan iyi katki aldilar yanliz, Fisher'da gayet verimli oynuyor su an bir tek Durant ritmini bulamadi sut secimleri cok kotu su ana kadar.

edit; Russel Westbrook'un su kafa yapisi inanilmaz gercekten, cok guzel servisler yapti cok akilli yonlendiriyor oyunu.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: airness on 5 Jun 2012 - 07:13:57
Parker ve Duncan kadar olmayan faulü gösterme, olan faulü de abartma alanında 2 masterchief yoktur herhalde NBA'de.

İkinci çeyreğin bitiminde Perkins'e bi faul çaldılar. Faul doğru olabilir de Parker bir kendini yerden yere attı falan ayağını kaldırdı havaya. DEDİM NOLUYO BRO? Müdahele de omuz omuza yani öyle turnikeye çıkma durumu yok. Neyse zaten Duncan kendisini Ibaka'nın savunduğu her pozisyonda girmeyen şutlarından sonra hakeme bakıyor. Falan fistan.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: crackocain on 5 Jun 2012 - 08:30:22
James Harden maksimumu hakediyor. Maksimum olmasa bile Westbrook ne alıyorsa onu almalı.

Westbrook da Francis'i anımsatıyor bana her açıdan. Aynı o gibi oyun stili reckless... Çok dikkat ettim 3 pozisyon Westbrook kendi kafasına göre takılıyor sonra topu Harden getiriyor. Doğru düzgün top çeviriyorlar. Sonra yine aynı bu sefer Durant'tan oynuyorlar. Durant'ın sakatlanmasını hiç istemem ama uzun süreli sakatlandığında Westbrook'un asıl etkisini o zaman görmek isterdim kontratını almadan önce.

13 sayı mı ne fark açtılar Westbrook'un 3 saçma hücümu farkı kapattırdı.

Maç bitimine 3:21 var şuanda yine aynı terane.

edit Harden daggggerr!


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: nowitzki41 on 5 Jun 2012 - 08:40:21
Maç gitti derken 1 şans daha geldi.Top da kawhi den çıkmış sanki.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Mavi on 5 Jun 2012 - 08:54:25
duncan boş kaldığında kaldırıp o 3lüğü atmalıydı bence. okc 2-0dan geri dönüp seriyi alması için 4 maç üstüste kazanmalıydı ve açıkcası 2. maçtan sonra bunun çok zor olduğunu düşünmüştüm ama beni yanılttılar. şimdi evlerinde işi bitirmek kaldı geriye. cook un 4 dakika oynayıp 8 sayı attığı dönem bu maçın gözden kaçmaması gereken x-noktası. westbrook da 3 çeyrek çok iyi oynayıp son çeyrek sıçtı ama maç sonunda en azından şutları atacak kadar yürekliydi. dün miami maçında lebron niye son şutu atmadı diye eleştirilmişti, bugün okc de el yakan değil dokunduğu yeri küle çevirecek derecede değerli tüm topları atmak için harden westbrook durant birbirlerini kolluyorlardı.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: judas on 5 Jun 2012 - 09:06:07
20 maç üst üste kazanan spurs'u 3 maçtır yeniyoruz. yenmek bir yana 3 maçtır onlardan daha güçlü olduğumuzu da gösteriyoruz. aslında spurs'un fantastik oynadığı 2. maç dışında tüm maçları büyük ölçüde kontrolümüzde götürmeyi başardık.

spurs'un basketbolunun fazla abartıldığını düşünüyordum ve hatta önceki turlarda da bunu belirterek biraz sinir bozmuştum. ama işin aslı şu ki sert bir savunma karşısında o makine düzeni işlemiyor. iş dönüp dolaşıp parker-ginobili-duncan'a kalıyor. green, bonner, splitter hatta zaman zaman neal gibi adamlar nasıl liability hâline geldiğini gözlemliyoruz. parker zaten sertliğin en üst düzeye çıktığı dönemlerde genellikle sıçmıştır. ilk iki maçını süper oynadığı ve sonra 2-4 kaybettikleri bir lakers serisi vardı hatırlarsınız. yine o eksende bir performans gösteriyor. duncan iyi oynuyor bence, tek başına potaaltına sert oklahoma uzunlarına karşı mücadele ediyor, ama şu anki fiziksel kapasitesi belli bir seviyenin üzerine çıkmasını engelliyor.

3. çeyrekten itibaren maç öyle bir hâl aldı ki o öve öve bitiremediğimiz spurs'un takım oyunu tamamen ginobili'nin eline bakmaya başladı. 3-4 dakika dinlenmek için kenara geldi ve maç o noktada döndü. hatta popovich çeyreğin bitimine 1 dakika kala geri oyuna almak zorunda kaldı.

thunder'la ise ilgili daha sonra bir şeyler yazarım sanıyorum.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: riversking on 5 Jun 2012 - 11:43:59
Duncan'ın önceki senelerde uzaktan kaldırıp attığı bir Lakers serisi vardı ama 3 sayı çizgisinden de o anda şutu kullanması kolay karar değil. Zaten çizdikleri seti uygulamaya çalıştıkları için muhtemelen TD de planın dışına mümkün olduğunca çıkmak istememiştir.

OKC'nin 2-0 geriden böyle bir dönüş yapması takdire şayan, bazen içinizde böyle bir güç olduğu halde bunu sahaya yansıtamazsınız ve ufak farklarla serileri kaybedersiniz. Hem güvenleri geri geldi hem de karşısındakinin özgüvenini sarstılar.

Ben yine de evlerindeki maçın da zor ve başabaş geçeceğini düşünüyorum. Spurs belki bir miktar abartılıyor olabilir ama sadece biraz (bence). Çok iyi takım ve elindeki opsiyonları en verimli kullanmaya çalışan bir sistem mevcut. Zor zamanlarda TD-Parker-Manu'nun eline bakıyor olmaları da gayet doğal. Heat'in Wade-Bron yada OKC'nin KD-RW-Harden üçlüsüne vs örneklerindeki gibi...

Spurs için tam anlamıyla kazan yada evine dön maçı olacak 6.maç


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: BlackandWhite on 5 Jun 2012 - 12:26:27
Duncan Suns serisinde kaldirip atmisti ve basarili olmustu. Zaten son hucumlarda bir sekilde kullandiginda baskete gidebiliyor, son anda onun basketleriyle ayakta kalmisiz. Sonucta bu adam uzun ve en son 3 luk cizgisinden ne zaman sut kullandi o mechul. Bir de 6 saniye daha vardi,ribaund kaygisina biraz erken kullandik

Popovicin dedigi gibi"Eger bu takim sampiyonluk ayarindaysa gider 6.maci alir.Alamaz ise zaten o ayarda degiliz"

Spurs un basketbolununda cok abartildigi yok,milletin hosuna gidiyor ve ligin en guclu takimina karsi bi sekilde seri bas basa gidiyordu.Ne olursa olsun 2 senedir son siralardana nca playoffa giren denilen takim,nba de normal sezonu birinci bitiriyot Sorun ben ve diger Spurslulerin cogu kisinin sevmedigi o 5 seneki onceki basketbolumuzu daha cok istememiz.2005-2007-2003 te bu takim sirf o yuzden favori gosterilmemisti

Seride de yanildigim bir husus Ginobili  15 i sayiya gecerse kazancagimiz yonundeydi ama diger parcalar o kadar sustu ki bu da ise yaramadi

6.mac cok zor,ama bir sekilde alicaz diyeorum. En azindna takim son atimlikl barutun farkinda. Ya erken dagilirz, ya da son maci tekrardan evimize getirirz


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Give N Go on 5 Jun 2012 - 12:30:34
4.maç Thunder uzunlarını 5.maç benchini görünce en derin ve underpaid takım olarak nba final tarihine geçecekleri görülüyor.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: OscarRE on 5 Jun 2012 - 14:25:20
harden playoffların en büyük şutunu koydu, helal olsun sağlam billur varmış.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Tspark on 5 Jun 2012 - 15:00:17
Ben sabah kalktığım fark 13'tü, vay anasına demeye kalmadan fark kapandı. Spurs'ün her ne olursa olsun 20 maç üst üste kazandıktan sonra 3 maç üst üste yenilmesi çok enteresan bir durum. Bunu başaran Oklahoma da büyük iş başardı aslında.

Spurs'ün yıllardır değişmeyen karakteri bu, 4 dk kala 13 sayı geride de olsalar, 23 saniye kala 5 sayı geride de olsalar maçı bırakmazlar, her an alabilirler. O yüzden 6.maç herşeye açık. Oklahoma da bu gazı aldıktan sonra, evinde böyle üstün oynarken vermek istemeyecektir. 6. maçı küçük farkların ve maç sonunu iyi oynayanın kazanacağını düşünüyorum.

Bu maçta son pozisyonda da orda şutu atma konumunda Duncan boş kalınca içimden kaldırıp atacağı geldi ve öyle boş pozisyondaydı ki sokabileceğini düşündüm o anda. O yerin 3 metre ilerisinde atabiliyor neticede bu adam. Sorumluluğu almadı, bence kötü etti, çok daha zor pozisyonda acele şut kullanmak zorunda kaldılar.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: OscarRE on 5 Jun 2012 - 16:18:14
set çizildiğinde duncan o kadar boş kalacağını tahmin etmedi muhtemelen. zaten kaldıracak gibi olup sonra seti uygulamaya karar verdi. manu'nun şutu da sokabileceği bir şuttu aslında, ama herif o kadar çok soktu ki hakkını doldurdu sanırım.

spurs gerçekten kadrosunun çok üzerinde iş başardı şu ana kadar, eğer bu seriyi çevirebilirlerse duncan tüm zamanların en iyi forveti statüsünü de perçinlemiş olur.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: McGiven on 5 Jun 2012 - 18:08:18
Spurs'un oyunu abartilmis olabilir bugune kadar, ozellikle sempatizanlari tarafindan, ama abartilacak kadar da beklenti uzerinde oynadik bu seriye kadar. Serinin ilk iki macinda ise abartilacak bir durum yoktu zannimca cunku cok uzun suredir ayni oyunu oynuyorduk. OKC kotu basladi, toparladilar ve seri beklentilerin dogrultusuna donmus durumda.

Eh, isimiz mucizeye kaldi. İkinci mactan beridir ne adam akilli hucum yapabiliyoruz ne de savunma. Bunda okc'nin payi daha buyuk tabi.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: airness on 5 Jun 2012 - 18:10:57
Abi serinin ilk 2 maçından sonra "Ulan acaba 4-0 mı geçecekler seriyi. Şu oyuna bak!" derken bir anda işler değişti. Thunder'ın enerjikliğine yanıt veremideler bence işin teknik detayından önce. Bir de Thunder taraftarıyla daha da şaha kalkan, kalktıkça kalkan bi takım. Keşke herkeste öyle taraftar olsa. 6. maçta Thunder işi bitirir diye düşünüyorum.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: KD35 on 5 Jun 2012 - 19:01:06
Spurs'un sene basinda zorlanacagi iki takim vardi diye dusunuyordum, Miami Heat ve OKC Thunder. Cunku iki takiminda cabuk elli oyunculara sahip olmasi Spurs'un oyununu bozacagini dusunmekteydim OKC su ana kadar beni hakli cikarmis gorunuyor. Gercekten inanilmaz bir takim momentumu arkalarina aldiklarinda durdurulmasi cok cok zor, gecen yil cok guzel bir tecrube olmustu genc oyunculara bu yil yine uzerine koydular ve geriye dustukleri hic bir macta pes etmeden oynuyorlar bu maca da felaket basladilar ama mukemmel oynadilar ilerleyen dakikalarda.

Russel Westbrook'a da ayri bir parantez acmak istiyorum nasil suc attigi hic muhim degil, gecen mac 10-2 atti sutu girmeyince zorlamayi secmedi (hatirlayacaksiniz normal sezon deplasmanda Lakers maci 22-3 atip maci vermisti) nitekim bu macta da ilk yarida Harden ve Durant tam anlamiyla devrede degilken Cook'a cok guzel servisleri vardi takimini oyuna dahil etti su gelisimi takdire sayan.

Su oyunla OKC finale ciktiginda sampiyon olacaktir muhtemelen, 6.macta isleri bitirip rakiplerini iyi analiz etmeleri gerekiyor. Doguda isler cok karisik cunku  Boston ya da Miami hangisi gelirse burdan Spurs finale ciksa dahi cok keyifli maclar izleyecegimizi dusunuyorum.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: blastrula on 5 Jun 2012 - 21:49:28
Spurs'un oyunu abartilmis olabilir bugune kadar, ozellikle sempatizanlari tarafindan, ama abartilacak kadar da beklenti uzerinde oynadik bu seriye kadar.

Forumda yapılan sezon tahminlerine baktım da, lig başlamadan önce yapılan tahminlerde sadece Alp bizi ilk 4 sıraya koymuş. Playoff yapamayacağımızı bile düşünenler varmış. Oyunu abartılıyor bile olsa hakkıdır yani. Çatır çatır top oynadık işte bu sene.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Tspark on 5 Jun 2012 - 22:29:08
Bu sene abartmayı bırakın, az bile konuştuk Spurs için. Son senelerde çöküşte olan ve her geçen yıl daha umutsuz oynayan takım ligi 1.bitirdi, kimsenin beklemediği galibiyetlere ulaştı ve şu son 3 maça kadar rakipsiz bir oyunu vardı. Bu sene elenseler de alkışı hak ettiler.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Insomnia on 6 Jun 2012 - 00:09:09
İyi de gecen sene yine batıyı 1. bitirdiler bu seneye benzer sekilde. Normal sezonda sadece belli bir ciddiyetle oynamak bile zaten hatrı sayılır sayıda takımı gecmeni saglayabiliyor ligin bu durumunda. Bu senenin farkı daha derin bir rotasyon ve nispeten daha iyi bir potaaltı. Bu sayede yine hızlı tempoda ligi bir sekilde domine ettiler. Hatta playoffun iki turunu da bu surece dahil etmek lazım. Sonrasında karsılasılan durum bence gecen seneki Memphis serisinden cok farklı degil. Yine fizik mücadele, atletizm ve iyi pick&roll savunması onların normal sezonda kusursuz işleyen düzenlerini alt etmek üzere.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: judas on 6 Jun 2012 - 01:08:36
sezon başına kıyasla spurs tabiki beklentileri aştı, buna hiç şüphe yok. benim abartılıyor dediğim normal sezon artı playofftaki ilk tur performansı sonrası birçok yerde dönen "popovich-duncan döneminin en iyi takımı", "şampiyon olmamaları süpriz olur" gibi yorumlar ki bu forumdan bahsetmiyorum aslında. amerikanın önde gelen yorumcu ve yazarlarından bahsediyorum çoğunlukla. yoksa spurs sempatizanlarının abartması, büyük beklentilere girmesi gayet normal. yoksa kadrosunu en verimli kullanan takım hâlâ açık ara spurs, bu tartışılmaz.Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Kayrakli on 6 Jun 2012 - 01:18:37
seri hakkında sonra yazacağımda; ginobili nin ibaka ya aldırdığı 2.faul hack-a-x ten bile rezil bence. flop olayını bile belli bir yere kadar kabul ediyorum da faul aldırmak için adamın önünde domalmak ne demek yahu.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: McGiven on 6 Jun 2012 - 02:05:11
Forumda yapılan sezon tahminlerine baktım da, lig başlamadan önce yapılan tahminlerde sadece Alp bizi ilk 4 sıraya koymuş. Playoff yapamayacağımızı bile düşünenler varmış. Oyunu abartılıyor bile olsa hakkıdır yani. Çatır çatır top oynadık işte bu sene.

ben beklemiyordum abi açıkçası ama çatır çatır oynayınca da garip gelmedi aslında. alp'e ya da başkasına bir gönderme de yapmadım ama böyle bir hava oluştu, bu tarz mesajlar atıldı diye söyledim onu da. alp zaten iki post yukarıda söylediklerini o zaman da söylemişti. sıkıntı yok yani...


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: blastrula on 6 Jun 2012 - 10:53:37
E tamam işte, ben de seni desteklemek amacıyla verdim o ayrıntıyı :)


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: riversking on 6 Jun 2012 - 12:12:42
Doguda isler cok karisik cunku  Boston ya da Miami hangisi gelirse burdan Spurs finale ciksa dahi cok keyifli maclar izleyecegimizi dusunuyorum.

Batı serisinde ev sahibi avantajlı takım ilk 2 maçı alıp 2-0 öne geçti.
Doğu serisinde ev sahibi avantajlı takım ilk 2 maçı alıp 2-0 öne geçti.

Batı serisinde ev sahibi avantajlı takım sonraki 2 maçı kaybedip seri 2-2 ye geldi.
Doğu serisinde ev sahibi avantajlı takım sonraki 2 maçı kaybedip seri 2-2 ye geldi.

Batı serisinde ev sahibi avantajlı takım evindeki 5. maçı kaybedip seride 2-3 geri düştü.
Doğu serisinde ev sahibi avantajlı takım evindeki 5. maçı kaybedip seride 2-3 geri düştü.

Doğu yada Batı seriler benzer gidiyor, karışıklık yada düzen ikisinde de aynı.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: McGiven on 6 Jun 2012 - 17:39:32
ehehe eyvallah abi tınılar mimikler olmayınca ben yanlış anlamış, hüsnü kuruntuya bağlamışım :)


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: airness on 7 Jun 2012 - 02:59:12
Müthiş

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Nbs3R0-rE6s


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: drunken_sailor on 7 Jun 2012 - 04:43:45
bundan müthiş olamaz..

http://www.youtube.com/watch?v=-QT06NGUNJ0&feature=related


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: airness on 7 Jun 2012 - 04:52:12
Yalnız şimdi Ömer ve Korver'ın flop yapma girişimlerini falan kıyaslayacaksan Parker'ın şanına leke sürmüş olursun. Her oyuncu flop yapıyor :) Ama Parker bambaşka bir boyutta :)


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Insomnia on 7 Jun 2012 - 05:32:42
Drunken_sailor'dan tokat gibi cevap gelmiş, gercekten müthiş  :D


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: martopicor on 7 Jun 2012 - 06:35:06
Hücum akıyor, savunma direncimiz de sıkı başladık, bakalım bu savunma sertliği ne kadar sürecek. Parker da ilk çeyrek tamamını masaya vurdu, bakalım sonunu nasıl getirecek.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: fantastiko on 7 Jun 2012 - 06:40:21
Gary Neal zamanında Pınar Karşıyaka forması giymiş , bilmiyordum maçı izlerken öğrendim...


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: ocean on 7 Jun 2012 - 07:08:07
Gary Neal zamanında Pınar Karşıyaka forması giymiş , bilmiyordum maçı izlerken öğrendim...
ksk deyken salonda izliyordum stili hoşuma gitmiyor diye sallıyordum adama quinton hosley vardı o zamanlar nerelere geldi adam şimdi batı finalinde evde izliyorum çok pis kapak oldu bana :)


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: martopicor on 7 Jun 2012 - 07:35:39
Beklenen Thunder darbesi gelmeye başladı, ne kadar direnç göstereceğiz bakalım.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: airness on 7 Jun 2012 - 07:47:40
Reggie çok doğru konuştu. Benim oyunumun temeli trash talk'a dayanıyordu diyerek. Eğer konuşamayıp ters ters bakamayacaksam o sahada işim ne amk? Neyse...


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: TiMert on 7 Jun 2012 - 08:16:15
Ben böyle kıyım görmedim. Gören varsa beri gelsin.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: martopicor on 7 Jun 2012 - 08:22:20
İşin cılkı çıktı ama zaten zor ayakta duruyoruz, bir de hakem darbesi üst üste.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: airness on 7 Jun 2012 - 08:23:12
Yamulmuyosam 3 tane hücum faul kararı çıktı Spurs adına son çeyrekte 3'ü de yalan.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: fantastiko on 7 Jun 2012 - 08:27:47
sas taraftarı olmamama rağmen ben bile çıldırdım izlerken , yazık harbiden , işler kötü giderken hakem triosundan düşene bir de biz vuralım nidaları yükseliyor...
Edit: ve ilk finalist OKC


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: martopicor on 7 Jun 2012 - 08:30:35
Sabah sabah çok pis şeler yazıcam da, neyse.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: alvin maker on 7 Jun 2012 - 09:07:04
1998 yılından itibaren Batı Konferansı'nı kazanmayı başaran yalnızca üç takım olmuştu: Mavericks (2), Lakers (7) ve Spurs (4). Thunder'ın bir devri sonlandırırken elediği takımların da bu üçünden başkası olmayışı çok manidar.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Mavi on 7 Jun 2012 - 09:16:37
Popovich de aynı şeyi söyledi son 13 şampiyonluğun 10unu kazanan takımları elediler ve finalde de 11. ile karşılaşacaklar dedi. Ligin hep en iyi takımlarını yendiler, eksikde olsa son şampiyonu 2 defa final oynamış takımı yendiler ilk turda ve o serinin ne kadar zor geçtiğini biliyoruz. 2. turda yine 3 kez final oynayıp 2 kez şampiyon olmuş takımı yendiler. Şimdi de normal sezonun en iyi takımını ve bana göre ligin en iyi 2. takımını yendiler. 3 defa şampiyon olmuş bir çekirdek olduğunu da hepimiz biliyoruz. Erken konuşmuş olacam ama doğudan gelen takımların bu tempoya bu enerjiye dayanamayacağını düşünüyorum. Bugün bir dynasty başlamış olabilir.

Bu arada nba tarihinde final oynayan en genç takım olabilirler.
Kevin Durant 23 years, 8 months, 8 days old. Russell Westbrook 23 years, 6 months, 25 days old. James Harden 22-9-11. Serge Ibaka 22-8-19.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: riversking on 7 Jun 2012 - 11:34:23
Maçı izlemediğim için yorum yapamam ama ben iki takımı da tebrik ediyorum. Thunder bu genç kadroya rağmen büyük iş başarıp hem de sağlam bir şekilde finale geldiler. Keza Spurs de sezon başı NBA Finaline bu kadar yaklaşacağını söyleseler inanmazdım.

Heat ile eşleşirlerse kora kor bir final olacağını düşünüyorum. Keltlerle işleşirlerse biraz Spurs serisine benzeyebilir. Keltlerin fırtınayı nasıl yavaşlatacağına bakacağız o zaman da...


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: karakancd on 7 Jun 2012 - 12:02:48
Güzel bir seri oldu gerçekten . Thunder'ı tebrik etmek lazım .Bana göre bu sezonun en iyi basketbolunu oynayan Spurs'u,üst üste 4 kez yenmek takdire şayan. Durant gibi bir süperstara sahip olan thunder'a sempati duymamak gerçekten zor. 2. maçtaki sert yenilgiden sonra yaptıkları savunmayla, sezon boyunca oynadığımız basketbolu bize oynatmadılar. Ana parçalarımız işlemeye devam etmesine rağmen maçları üst üste kaybetmeye başladık .Tüm bunlara rağmen ben Thunder'ın potansiyelinin altında oynadığını düşünüyorum . Çok daha üst düzey basketbol oynayabilirler. Bu sezon şampiyon bile olsalar gelecek sezondan itibaren şu oyun düzenine bir el atsalar fena olmaz bence.


Spurs için söylenecek fazla bir şey yok . Çoğu insana hatta bana göre, bu sezon playoff yapmaktan öteye gidemeyecek bir takım olarak başladık sezona. Sezon boyunca iyi basketbol oynadık ve kimsenin düşünmediği şekilde batı finaline kadar çıktık . Bana göre NBA'in şuanda en iyi takımı olan Thunder karşısında da kora kor oynadık . Son bir şampiyonluk görmek çok güzel olabilirdi ama bu takıma şampiyon olamadı vs. diye kızmakta mümkün değil .

Dün gece ki maçla ilgili olarak kısaca; 3.periyotta Thunder'ın ritm bulduğunda ne kadar korkutucu olduğu gerçeğiyle bir kez daha yüzleştik . 15 sayılık farkı koruyamadık ama geriye de düşmedik. 4. çeyrekte ise yaşananları tek şekilde nitelendiriyorum : Hakemler Thunder'ın kazanmasını istedi .Hakemler hakkında Spurs taraftarı konuşunca ilginç ve gereksiz tepki verenler oluyor bazen . Fakat , bu sefer kısaca görmeden geçemeyeceğim . Yanlış kararın haddi hesabı yoktu yine. Bu defa fark bu kararların tek taraflı işlemesi oldu ..


Seri boyunca yada öncesinde, kırdığım , üzdüğüm yada canını sıktığım birileri varsa kusura bakmasın .Umarım ve isterim ki ; şampiyon Thunder olur . Artık onların dönemi başlıyor sanırım ... Eywallah


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Give N Go on 7 Jun 2012 - 12:28:16
Tahmin ettiğimiz gibi Spurs ün aç ve hızlı ayaklara dayanması pek mümkün olmadı ve şampiyon belli oldu,şimdi malum takımların önümüzdeki 10 yıl finale
ambargo koyabilecek  Thunder ı dağıtma operasyonları başlıyor.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: alvin maker on 7 Jun 2012 - 13:11:56
Tahmin ettiğimiz gibi Spurs ün aç ve hızlı ayaklara dayanması pek mümkün olmadı ve şampiyon belli oldu,şimdi malum takımların önümüzdeki 10 yıl finale
ambargo koyabilecek  Thunder ı dağıtma operasyonları başlıyor.
Bunlar birazcık fazla erken söylemler. Thunder esas oğlanlarının (Durant, Westbrook, Harden, Ibaka, Perkins, Sefolosha) en az iki sene daha bir arada kalacağı garanti gibi duruyor olsa da, sonrasını kestirmek güç. Ibaka'ya ve bilhassa Harden'a altıncıkları dökecek çok GM olduğuna kalıbımı basarım. Henüz şampiyon olmuş da değiller. Önlerinde bir seri daha var ve doğudan özellikle Celtics çıkarsa zorlanacaklarına inanıyorum.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: BlackandWhite on 7 Jun 2012 - 14:47:34
   Insan istedikce ister derler ve o istedigi noktadan daha yuksegine gecebilecegini gordugunde daha da hirslanir almak icin ve kaybedince daha cok uzulur. Benimki de ayni o hesap. Ben 2009 da Dallas a 4-1 yenildigimizden beri,sampiyonluk heyacani yasamayacaz diye dusunmustum ama birsekilde bu takim o heyacani yasatti. Oklahamanin haddinden fazla guclu olmasi bir yana, ilk kaybettigimiz mac haric her maci alabilecek durumdaydik. Hele son 2 kaybettigimiz mac ne yalan soyluyum cok koydu bana

    Ama forumda da dendi bu takimdan 2002-2007 arasi dominantligini beklemek,o gucu istemek haksizlik olur ki bakiyorsun o doemden EN bariz  farkimiz savunma ve yasli Duncan

   Baba herseye ragmen inanilmaz oynadi ve cok guzel isler yapti ama iste yas meselesi burada ortaya cikiyor.Eskiden 2 kisinin acigini kapatan.Nestoroviz Nazr Muhammed,Oberto gibi adamlarin siritmasini saglamayan adam;su anda o ikinci destegi ariyor ve maalesef orada yardimci uzunda buyuk bir hayal kirikligi yasadik ve o da seriye direk yansidi.


    Gelecek seneye neler olur bilinmez,ama ne olursa olsun"Sefasini surduk,cefasinida cekeriz"


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Tspark on 7 Jun 2012 - 15:09:13
Bu serinin kaybedeni yok, ben öyle düşünüyorum. Yıllardır hayal kırıklıkları ile biten sezonların ardından, iddiasız başladıkları bir sezonda şampiyon olsalar da ancak böyle etki bırakırlardı. Batı finaline kadar gelip, ilk 2 maçı alıp, kaybettikleri bile hemen her maçta sonuna kadar mücadele etmeleri tebriğe değer. Yıllardır Spurs'den hazzetmem nedense, başarılı olmalarını da istemem ama her zaman saygım sonsuzdur. 12-13 yıl gibi uzun sürede hep en üstlerde yer almak, hep ilk 3-5'e girmek hiçbir profesyonel spor dalında kolay değildir. Dün belki de ilk kez Spurs'ün elenmesine de buruldum.

Finalde ise Okhaloma'nın Miami'yi daha rahat geçeceğini düşünüyorum ben. Bosh'un Durant'ın karşısında sakatlıktan yeni çıktığı halde ne kadar duracağı belirsiz. Lebron'un zurnanın zırt dediği noktalarda ne kadar saldığına çok şahit olduk. Hücumda hızlı Oklahoma'ya karşı tıkanmaları yüksek olasılık diye düşünüyorum. Celtics ise tecrübesi, NBA finalini yaşayan adamları ve tuttuğu formla daha tehlikeli bana göre. Garnett, Durant'le boğuşabilir rahatlıkla, Westbrook'a karşı Rondo eşleşebilir. Oklahoma'nın hızını düşürebilecek bir takım Boston.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: White Boy on 7 Jun 2012 - 16:56:51
Finalde ise Okhaloma'nın Miami'yi daha rahat geçeceğini düşünüyorum ben. Bosh'un Durant'ın karşısında sakatlıktan yeni çıktığı halde ne kadar duracağı belirsiz. Lebron'un zurnanın zırt dediği noktalarda ne kadar saldığına çok şahit olduk. Hücumda hızlı Oklahoma'ya karşı tıkanmaları yüksek olasılık diye düşünüyorum. Celtics ise tecrübesi, NBA finalini yaşayan adamları ve tuttuğu formla daha tehlikeli bana göre. Garnett, Durant'le boğuşabilir rahatlıkla, Westbrook'a karşı Rondo eşleşebilir. Oklahoma'nın hızını düşürebilecek bir takım Boston.

Durant 3 numara oynuyor yalnız, o yüzden Miami çıkarsa LeBron, Boston çıkarsa Paul Pierce savunur onu büyük ihtimalle. Garnett'in onu savunduğunu düşünmek bile istemiyorum zaten :)


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: nats on 7 Jun 2012 - 17:02:06
Abi Bosh bu haliyle anca kendi kendisini savunur.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Tspark on 7 Jun 2012 - 20:48:32
Durant 3 numara oynuyor yalnız, o yüzden Miami çıkarsa LeBron, Boston çıkarsa Paul Pierce savunur onu büyük ihtimalle. Garnett'in onu savunduğunu düşünmek bile istemiyorum zaten :)

Ben Doc Rivers olsam, Pierce yerine Garnett'i verirdim Durant'in başına, Pierce'i vermesi hem savunmada daha çok sıkıntı doğurur, hem de Pierce'in hücum performansını baltalar.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Gorky on 7 Jun 2012 - 20:59:11
Garnett su an center oynuyor Celticsde. Ibaka ve Perkinsde icerde iyi vucutlar. Celticsin kadrosu cok kisitli kalir Thunder karsisinda bence.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: alvin maker on 7 Jun 2012 - 21:07:22
Ben Doc Rivers olsam, Pierce yerine Garnett'i verirdim Durant'in başına, Pierce'i vermesi hem savunmada daha çok sıkıntı doğurur, hem de Pierce'in hücum performansını baltalar.
Garnett'in Durant'i savunması demek savunmayı organize edememesi anlamına gelir, yatar o iş. Kaldı ki Durant'i setlerde kovalayacak atletizme sahip değil artık kendisi. Olası bir eşleşmede Durant'i savunma görevini üstlenecek adamlar belli; Pierce, Pietrus, nadiren Daniels. Garnett'in asıl görevi savunmayı organize etmenin haricinde Westbrook ve Harden'ın drive'larını engellemek olacaktır. Tabi Celtics Heat'i geçerse.

Garnett su an center oynuyor Celticsde. Ibaka ve Perkinsde icerde iyi vucutlar. Celticsin kadrosu cok kisitli kalir Thunder karsisinda bence.
Garnett'in tek başına Ibaka ve Perkins ikilisinden daha iyi bir savunma tertip edeceğine kalıbımı basarım. Perkins ve Ibaka'nın ikisi de anchor değil. Perkins bire bir savunmada, Ibaka ise weakside block dediğimiz içeri drive eden oyuncunun beynine indirme hususunda tahsilli. Belki Perkins Rondo'nun KG'ye indirdiği lob pass'leri engellemede başarılı olabilir, ama zaten hücumu dış şut bulmak üzerine kurulu olan Celtics karşısında Ibaka'nın etkinliği çok fazla olmayacaktır. Tabi Rondo blok yemekten biraz fazlaca tırstığından, onun drivelarını azaltabilir biraz. En azından 40 yemezler kendisinden.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: Luinir on 7 Jun 2012 - 21:16:40
aynen abi, garnett-durant eşleşmesi tam bir saçmalık. başka uzun yok zaten. o adamı durant'a versen içeri drive'ı kim engelleyecek, perkins-ibaka ile kim baş edecek? pierce çok kötü savunmacı değil hem, idare edebilir. önce bu gece kazanalım da.


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: The Chief on 7 Jun 2012 - 21:29:49
ya zaten olurda heat'i gecersek, Durant icin öyle acayip özel bir önlem alınacagını sanmam,tıpkı Lebron'a alınmadıgı gibi. 25 dakıka falan pierce tutar,kalan sürelerdede peaches , cok lazım olursa marquis savunur, 1 adım arkalarında KG durmaya devam eder.
asıl savunma odagı Russ ve Harden olur, neyse biz henuz geçmedik seriyi, hele bi geçelim seri analizini kendi topicinde yaparız olursa


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: abay on 8 Jun 2012 - 01:25:42
Russ bu seride daha aklı başında ve verimli gözüktü.Kendisini sever sayılırım,kıllık yapmaya da çalışmıyorum ama söylemeden de geçemeyeceğim : son maçın henüz başında,artık neredeyse imza hareketi olan balyoz smacı koyduktan sonra,yine midesini görebileceğimiz kadar ağzını açıp yardıra yardıra bağırması çok antipatik geliyor.Anlıyorum gençsin,enerjiksin,agresifsin de çok itici hakikaten.All-starda bile yaptı bunu yahu ...


Title: Re: San Antonio Spurs - Oklahoma City Thunder (Batı Konferansı Finali)
Post by: McGiven on 8 Jun 2012 - 08:54:33
son maci izleyemedim ama canlari sagolsun. hic yoktan heyecan yarattilar bize... neyse off-season moduna gecip biraz dinlenelim. baslasin anadolu efes,, san antonio spurs ile birlesecekmis dedikodulari.