batug.com forum sayfalari

Basketbol => New Orleans Pelicans => Topic started by: Saban on 8 May 2009 - 05:07:48Title: Kuşadası İtimat Şezlongları'nın katkılarıyla: Offseason 2009
Post by: Saban on 8 May 2009 - 05:07:48
Offseason topiğini sevgilerle açıyorum.

Öncelikle son dakika haberini verelim. Coach Byron Scott ve GM Jeff Bower seneye de devam ediyorlar.

http://blog.nola.com/hornetsbeat/2009/05/hornets_confirm_coach_byron_sc.html

Bence ikisi de doğru hamleler. Neden derseniz, Scott zaten kontratının son senesinde ve başarısız geçen bu senenin bir istisna olduğunu kanıtlamak için bir şansı daha olacak. Neticede, geçen sene bu takımın başında "Yılın koçu" olmuş ve Batı Finali'ni yedinci maçta kaçırmış bir adamdan bahsediyoruz. Her ne kadar oyunculara karşı biraz kibirli olduğunu düşünsem de, Scott'un bu şansı hakettiğini düşünüyorum.

Jeff Bower'ı Chandler takasını yaptığı zaman, ben dahil birçok taraftar çok ağır eleştirdi. Ama bugün görüyoruz ki, hakikatten büyük bir özür borçluyuz kendisine. Ben hatta ciceksepeti.com'dan bir buketi çoktan sipariş ettim.
Basitçe şunu düşünün, playofflarda Tyson Chandler'ın yerinde Joe Smith olsaydı ve Chris Wilcox da benchten gelseydi, acab Hornets bugünkü durumunda olur muydu? Tabi Chandler'ın bilek sakatlığının bu kadar uzun süreceğini öngörmek kolay değildi ama en azından Joe Smith'in Cleveland'a neler kattığını gördükten sonra, bize neler katabileceğini öngörmek de çok zor değil. En azından daha kötü olmayacağımızı söyleyebilirim.

Özellikle sakatlıkların iyiden iyiye anamızı ağlattığı bir sezondan sonra gelen rezil bir playoff performansı sonrası, takımda bazı değişiklikler beklemek muhtemel. Doğal olarak herkes Chandler'ın takas edileceğini düşünüyor. Açıkçası ben de öyle düşünüyorum, ama bu sezon ortasındaki kadar kolay olmayacak. Büyük bir belirsizlik var bu noktada. Yani, Bobby Simmons gibi sığırları sırf kontratı bitiyor diye alabiliriz. Öte yandan yine rebuilding peşinde koşması beklenen Detroit'te Richard Hamilton veya Tayshaun Prince gibi önemli adamlarıı da almamız muhtemel. Tabi şu anlık teori bunlar. Tyson'un piyasadaki değeri, sezon ortasından daha düşük olacağı için, açıkçası karşılığında ne alabileceğimizden emin değilim.

Peja'yı alacak bir babayiğit henüz tanımıyorum. Mesela Bobby Simmons gibi bir sığırı, kontratı bittiği için Peja'yla değiştirirken içim acımaz. Ama Peja'dan kurtulabileceğimizi sanmıyorum.
Posey'in alıcısı elbet olacaktır, ama takas edileceğini düşünmüyorum. Olası bir Tyson takasıyla bench derinleşebilirse, Posey yine önemli bir parça olacaktır.
David West'i da dedikodusu çıktığı için koydum. Açıkçası 20 sayı - 10 ribaundu garanti, %50 ile şut atan,orta mesafe şutu olan ve sadece 9 milyon dolar alan bir adamı, "Takım yeniliyoruz" ayağına takas etmeye niyetleri varsa, çok acayip küfür ederim. Paul'un çaylak kontratını kenara koyarsak, aldığı paraya oranla en değerli oyuncu olabilir takımda.

Paul, doğal olarak dokunulmaz. Şu takım ölüsüyle bile playoff yapıyorsa, yegane nedeni odur. Ligdeki herhangi bir GM gelse ve kulubün anahtarını teslim edip, "Abi Paul'e karşılık istediğin adamı al" dese bile takas edilmez. Olmaz yani. Dalarım.

Sağda solda yazıldığı gibi çok büyük hamleler yapacağımızı düşünmüyorum. 58 sayı farktan sonra, ben dahil herkes bi anda gazlandığı için bu beklenti oluştu ama takımın durumunu sakin kafayla düşündüğümüzde, bu çok mümkün değil gibi gözüküyor. Neticede, lüks vergisinden kaçmaya çalışan bir takım sahibimiz ve iki tane 10+ milyon dolarlık kontratı olan ama parasının karşılığını vermeyen oyuncumuz var. Dolayısıyla, biz hamle yapmaya istekli olsak bile cevap verebilecek takım sayısı çok fazla olmayacaktır.


Title: Re: Kuşadası İtimat Şezlongları'nın katkılarıyla: Offseason 2009
Post by: sannti on 8 May 2009 - 12:07:25
Sanırım hem Peja hem Chandler'ın early term option'ı var 2010da kontratı uzatmak veya bitirmek konusunda. Eğer kontratları direk 2010'da bitiyo olsaydı Hornets cap arayışındaki takımlara bu iki elemanı çakabilirdi ama bu haliyle zor gözüküyo.


Title: Re: Kuşadası İtimat Şezlongları'nın katkılarıyla: Offseason 2009
Post by: Saban on 8 May 2009 - 15:49:23
Sadece Tyson'un kontratında player option var ama, doğal olarak 12.750.000 alacağı bir sezonu pas geçmesi zor.


Title: Re: Kuşadası İtimat Şezlongları'nın katkılarıyla: Offseason 2009
Post by: Gri Gandalf on 8 May 2009 - 22:33:38
Paul + Peja'ya bi T-Mac çalışır bizden. Dibine kadar rebuilding olsun, baştan başlayın herşeye. :D


Title: Re: Kuşadası İtimat Şezlongları'nın katkılarıyla: Offseason 2009
Post by: Saban on 8 May 2009 - 22:58:43
Paul + Peja'ya bi T-Mac çalışır bizden. Dibine kadar rebuilding olsun, baştan başlayın herşeye. :D

Valla teklif gayet cazip ama Peja'yı ikna etmek kolay olmayacak :)


Title: Re: Kuşadası İtimat Şezlongları'nın katkılarıyla: Offseason 2009
Post by: Saban on 29 May 2009 - 01:47:43
Pargo hamlesi istediğimiz bir şeydi. Fazla uzatmadan attırın imzayı da rahatlayalım.

http://blog.nola.com/hornetsbeat/2009/05/new_orleans_hornets_talking_wi.html


Title: Re: Kuşadası İtimat Şezlongları'nın katkılarıyla: Offseason 2009
Post by: Saban on 7 Jun 2009 - 05:20:36
ABD milli takımının mini kapmında Jay Triano'nun asistan koçluğunu yapacak olan Kenny Gattison, Hornets'teki asistan koçluk görevinden ayrılmış. Byron Hoca da "Kenny'nin yerine adam alınmayacak" demiş. Niye ki yav? Neyse, sezon ortasında Byron'dan dolayı bir sakatlık yaşarsak, yerine geçecek adamı belirlemiş olduk.


Title: Re: Kuşadası İtimat Şezlongları'nın katkılarıyla: Offseason 2009
Post by: Saban on 19 Jun 2009 - 04:21:37
Eğer geçen seneden farklı olarak draft pickimizi satmazsak, Marcus Thornton'u seçeceğimiz tahmin ediyorum. Workoutlarda öne çıkmış bir isim, ayrıca Louisiana'lı olduğundan taraftarın sempatisini kazanması doğal. Gerçi katıldığı workout'ta onu zorlayabilecek tek isim Darren Collison idi, coach Scott da iki ismi de beğendiğini söyledi ama yukarıda saydığım sebeplerden dolayı Thornton bir adım önde. Zaten kendisi de New Orleans'ta oynamanın tek rüyası olduğunu söylemiş. Eric Maynor hakkında pek söz söylenmemiş, ilginç geldi.

Ondan önceki workoutta Chase Budinger göz doldurmuş. Ki, ben olsaydım 21'e kalırsa Budinger, gözüm kapalı seçerdim. Son workoutta ise Xavier'lı Shaun Dumas ve LSU'dan Terry Martin ön plana çıkmış. Benim sanal draftta seçtiğim Summers da bu workout'ta bulunmuş.

http://www.neworleans.com/sports/hornets/142807-budinger-dykes-among-prospects-to-impress-at-hornets-workout-tuesday.html
http://blog.nola.com/hornetsbeat/2009/06/post_3.html
http://blog.nola.com/hornetsbeat/2009/06/exlsu_guard_marcus_thornton_im.html


Title: Re: Kuşadası İtimat Şezlongları'nın katkılarıyla: Offseason 2009
Post by: Saban on 24 Jun 2009 - 02:21:46
Anıl'dan beridir New Orleans'lı görmüyordum buralarda. Hoşgeldin.


Title: Re: Kuşadası İtimat Şezlongları'nın katkılarıyla: Offseason 2009
Post by: Saban on 26 Jun 2009 - 14:34:37
Lan gece iki dakika uyuyalım dedik, Darren Collison'u seçmişiz. Chris Paul'ün arkasına bir ekleme oldu ama, zaten Pargo'yu bekliyorduk biz. Mullens o sıraya kalmışken seçilebilirdi. İkinci turdan Marcus Thornton'un haklarını almamız güzel oldu, zaten seçileceğine inanmıştım, Devin Brown'un önünde rotasyona girebilirse nefis olur.


Title: Re: Kuşadası İtimat Şezlongları'nın katkılarıyla: Offseason 2009
Post by: Sheed on 26 Jun 2009 - 16:25:40
Lan gece iki dakika uyuyalım dedik, Darren Collison'u seçmişiz.

dayı uyanmasan kimbilir neler olacakmış, allah korumuş..

bu hansbrough ve young için de konuşulan bi şeydi aslında, kolejde geçirilen zaman arttıkça oyuncunun iyi özelliklerine alışılıyor, zayıf yönleri de daha fazla göze batıyor.. bi de "bu zamana kadar girmediğine göre, kesin güvenmediği şeyler var" durumu oluyor galiba.. hansbrough'da bu düşünce gelişti, 'mock'larda 2. tura kadar düştü, sonra zaman geçtikçe bu düşünceye antitez oluştu, o kadar da kötü olmadığı düşünüldü ve 13. sıradan seçildi.. keanu kural'ın abarttığı kadar değil bence ama yine de kötü seçim, altta james johnson falan varken.. ne 13 onun sırası, ne de ikinci tur yani..

neyse ne diyordum lan, çok uzaklaştım.. collison'da da öyle bi anti düşünce oluştu heralde, bu kadar yukarı çıktı.. bi de PG için şartlanmışlar heralde, ty-teague-maynor arka arkaya gidince böyle oldu.. ama bence pargo ihtimali varsa, bu kadar ısrarcı olmaya da gerek yoktu.. collison'ı iki senedir bayağı izledim, insan düşününce bi kötü oluyor..


Title: Re: Kuşadası İtimat Şezlongları'nın katkılarıyla: Offseason 2009
Post by: Saban on 28 Jul 2009 - 13:11:22
Tyson-Emeka takasının bizim açımızdan hem iyi hem kötü noktaları mevcut, gerçi her takasın böyle noktaları var, o da ayrı bir konu. Birinci nokta, Okafor'un Chandler'dan daha iyi bir bitirici olması. Felton-Agustin gibi guardların yanında, Charlotte topiğinde sevgili rivazza'nın bahsettiği gibi genellikle Diaw'ın yardımları ile 15 sayıyı tutturmuş bir oyuncu Emeka. New Orleans'ta ise, asist denince tüm NBA'in saygı duruşuna geçtiği Chris Paul mevcut. Bununla birlikte genel olarak hücum yeteneklerine bakınca, sadece pota altından varolan Chandler'ın aksine Okafor'un menzili biraz daha geniş olduğunu düşünüyorum. İkinci nokta, sakatlık mevzusu. Bir tarafta ikinci senesi dışında, genellikle istikrarlı bir şekilde sahada bulunan, son iki senedir maç kaçırmayan bir Okafor var. Diğer tarafta, geçen sene sakatlıktan belini doğrultamamış, yokluktan sakat sakat playoff oynamak zorunda kalmış bir Chandler var. Bu açıdan da daha umutluyum.

Kötü nokta ise, bu sene 7.5 milyon civarında zorunlu bir lüks vergisi ödeyecek olmamız. Fakat seneye Daniels ve Butler'ın kontratlarının bitmesiyle bu rakam sınırın altına inecek. Butler'la tekrar imzalansa, draft pick'leri satılsa veya hemen imzalanmayacak, Avrupa'da kalması muhtemel oyuncular seçilse (Byron Scott varken ihtimal dahilinde durmuyor), yaklaşık olarak lüks vergisi sınırında bir salary meydana gelecek. Bir sonraki sene de, Peja'nın kontratının bitmesiyle ve West'e verilecek bir extension'la bu düzeyde bir salary korunabilir diye düşünüyorum.

Chandler sevdiğimiz bir adamdı, ama takım için doğru olan hamle onun gitmesiydi. Larry Brown savunma aşığı oyuncuları sever, başarılar dilerim Charlotte'da.

Bu arada takas resmi olarak yarın açıklanabilirmiş.


Title: Re: Kuşadası İtimat Şezlongları'nın katkılarıyla: Offseason 2009
Post by: Saban on 30 Jul 2009 - 01:31:59
Ike Diogu ile de imzalamışız. Okafor'dan sonra bu hamle de fena değil, en azından sonra Melvin Ely'dan daha iyi bir yedek olacak benchte. Jeff Bower'a ettiğimiz lafların sonucunu almak güzel.

http://www.nba.com/hornets/news/hornets_sign_diogu.html


Title: Re: Kuşadası İtimat Şezlongları'nın katkılarıyla: Offseason 2009
Post by: Saban on 7 Aug 2009 - 02:22:23
Camiamızın emektarlarından, New Orleans yerlisi Robert Pack'i asistan koç olarak kulüp bünyesine kazandırmışız. Hoşgeldim topraam...

http://www.realgm.com/src_wiretap_archives/61004/20090806/hornets_add_robert_pack_to_coaching_staff/


Title: Re: Kuşadası İtimat Şezlongları'nın katkılarıyla: Offseason 2009
Post by: early on 12 Aug 2009 - 22:41:12
The Hornets have traded Rasual Butler to the Clippers in exchange for a future second-round pick, according to sources.

clippers önüne geleni alıyor yine. butler hornets gibi büyük hedefler belirlemiş bir takım için gayet önemli bir parçaydı aslında ama hornets cephesi hala olayın ekonomik yönünde tabii. böyle money kurtarıyorlar.


Title: Re: Kuşadası İtimat Şezlongları'nın katkılarıyla: Offseason 2009
Post by: Saban on 12 Aug 2009 - 22:50:31
The Hornets have traded Rasual Butler to the Clippers in exchange for a future second-round pick, according to sources.

clippers önüne geleni alıyor yine. butler hornets gibi büyük hedefler belirlemiş bir takım için gayet önemli bir parçaydı aslında ama hornets cephesi hala olayın ekonomik yönünde tabii. böyle money kurtarıyorlar.

O da güzelmiş. Kadroda Daniels gibi 6 milyonluk biten kontrat varken, Butler'ın elden çıkması biraz üzüyor elbet. Clippers için güzel bir hamle, ama New Orleans için de kötü değil. neticede lüks vergisi sınırına iyiden iyiye yaklaşmış oluyoruz. Yaz başından beri söylendiği üzere Peja 2, Juju da 3 numara başlayacak büyük ihtimalle.

Rasual'ın arkasından su dökelim.

http://www.youtube.com/watch?v=PhqcTTGNY0U
http://www.youtube.com/watch?v=H-ew0z7MJvY


Title: Re: Kuşadası İtimat Şezlongları'nın katkılarıyla: Offseason 2009
Post by: Saban on 10 Sep 2009 - 02:34:59
http://www.realgm.com/src_wiretap_archives/61511/20090909/hornets_close_to_adding_songaila_brown_in_trade_with_wolves/

http://www.nola.com/hornets/index.ssf/2009/09/new_orleans_hornets_trade_anto.html

Tamam da sebep? Songaila'nın sağlayacağı derinlikten ne olur a kuzum? Adamda 5 milyonluk oyuncu opsiyonu var seneye, Daniels ise biten kontrat, cap boşaltmaya çalışıyorduk yamulmuyorsam. Gece gece ilginç geldi bu hamle.


Title: Re: Kuşadası İtimat Şezlongları'nın katkılarıyla: Offseason 2009
Post by: Cagatay on 10 Sep 2009 - 03:24:29
Stojakovic'in kontratini expiring karsiliginda yollamadiginiz surece (ki kim ne yapsin 2010'da 14,3 milyonluk yuku) pek bir cap space acilmiyordu zaten, o yuzden degisen bir sey olmamis gibi. Ha Daniels'in biten kontrati karsiliginda daha iyi bir parca alinabilirdi Songaila'dan, o ayri.