Welcome, Guest. Please login or register.
27 Mar 2019 - 01:07:08
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Duyurular ve İstekler  |  Topic: Forum hakkında bilmek istedikleriniz (SSS) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 ... 120
Author Topic: Forum hakkında bilmek istedikleriniz (SSS)  (Read 315091 times)
Eurytos
Jr. Member
**

Long live Gandalf

View Profile
« on: 8 Feb 2003 - 01:07:34 »

Slm arkadaşlar ben foorumlara yeni üye oldum ve diğer üyelerin isimlerinin altındaki resimleri nereden buldukları ve nasıl oraya koydukları hakkında bilgi istiyorum ilgilenirseniz sevinirm...
« Last Edit: 13 Jan 2006 - 15:06:40 by MuYu » Logged
piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #1 on: 9 Feb 2003 - 12:59:35 »

Eurytos, foruma hoşgeldin öncelikle

Soruna gelince önce internette kafana göre bir jpg veya gif resmi bulacaksın sonra profil değiştirme bölümüne girip "kendi resmim var" kısmının karşısındaki kutucuğu işaretleyip yanındaki kısma o bulduğun resmin URL adresini yazacaksın. 2 önemli şey var:

1- bulduğun resim mutlaka internet üzerinde aktif bir sitede olacak

2- boyutları 80*80 pixel'i geçmeyecek

Sana iyi aramalar
« Last Edit: 31 May 2003 - 18:59:25 by Serdarrow » Logged

Form a Fuckin\\\' Wall
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #2 on: 16 Mar 2003 - 15:44:57 »

Konuları ayrı ayrı tartışmak yerine bir araya toplayayım istedim, forum hakkında kafasına birşey takılan, herhangi bir sebeple forumda istediği şeyleri yapamayan (avatar olsun profilde değişiklik olsun) arkadaşlar buraya sorunlarını yazsınlar çözüm üretelim.

Örneğin yeni topic açmak konusunda yanılgıya düşülüyor, açmak istediğiniz topic'in önceden var olmadığına dikkat edin. ilgili kısımdaki tüm başlıkları incelemeye çalışın, eğer yoksa açın. Ayrıca kafanıza göre, kişisel beğenilerinize göre topic açmayınız, örneğin sevdiğiniz bir oyuncu için ayrı topiç açmak zinhar ayıptır. Bu yeni topiclere, gereksiz başlıklara yol açar. Topic'i nereye açtığınıza da dikkat edin, örneğin NBA ile ilgili bir konuyu NBA kısmına açın, az önce farkettim, draft ile ilgili bir topic TBL kısmına açılmış, olmaz.
-
Aklıma gelmişken ekleyeyim, quote yani alıntı yaparken metnin sizi ilgilendiren kısmını alın, koca bir sayfanın hepsini quote halinde döküp altına yorum yazanlar var, bu sayfanın yavaş açılmasına, zor yüklenmesine ve scroll bar'ın hareket edememesine dolayısıyla sayfayı rahat okuyamamanıza yol açar. İlgili yazarın ilgili metnini quote içine alıp diğer kısmı silebilirsiniz, birşey olmaz, olursa ve düzeltemezseniz bile biz yardımcı oluruz, mesaj atın yeter.
Sorunsuz bir forum için soru sormaktan çekinmeyin.
« Last Edit: 16 Mar 2003 - 15:48:31 by Da Piston » Logged
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #3 on: 18 Mar 2003 - 03:40:52 »

öncelikle gökhan örnek yönetici olarak seni tebrik ederim.

benim sorum:ayni entry de farkli 2 kisiden quote nasil yapilio?

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
GalileoScr
Forum Van Horn'u
Veteran
Pro. Member

turnuva mantarı

View Profile
« Reply #4 on: 18 Mar 2003 - 03:55:58 »

ya ben şunu anlamıyom forumda bazı kişiler bu quote olayını abartıyor mesela bi üsteki mesajı alıp quote yapmanın alemi yok bence zaten direk yukarda hemen altına yazıyon cevabı ama önceki sayfalarda olur başka yerlerde olur öle şeyler için kullan dimi yani...

Comeback...inş...
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #5 on: 18 Mar 2003 - 10:20:01 »

Aynı entryde farklı 2 quote yapmak için yukardaki tuşlardan "Quote" olana basıyorsun (Karikatür balonu gibi olan) oraya yazıyı copy-paste ediyorsun, 2. quote de aynı işlemi yapıyorsun.
kek
Newbie
*

Bu forumu seviyoruuum!

View Profile
« Reply #6 on: 24 Mar 2003 - 03:58:31 »

Forumdaki mesajlardan biri veya mesajin bir kismi, herhangi bir gerekceden dolayi moderatorlerden biri tarafindan silindiginde bunun hangi gerekceyle yapildigini kullaniciya bildirmek yerine bu gerekce mesaja ekleniyor. niyedir acaba? baska yolu yok mu?

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #7 on: 24 Mar 2003 - 04:17:11 »

Mesajlar bizim tarafımızdan silindiğinde genellikle yönetim bölümünde sebebi açıklanıyor, mesajın neden silindiğine dair kullanıcıya özel mesaj atmak gerekli ama sürekli yapılan hatalarda buna gerek duymuyoruz (Örneğin 5 dk içinde aynı topiğe ayrı ayrı 2 mesaj yazmak gibi) Forumun kuralları dışında bir harekette bulunmadığınız halde mesajınız siliniyorsa Muyu&Jason ya da bana(bu aralar en sık online olduğum için yoksa başka bir özelliğim yok) mesajınızın içeriğini de belirten özel bir mesaj atın.
Omega Red
Forum Achilleus'u..
Pro. Member

She lovess mee..

View Profile
« Reply #8 on: 24 Mar 2003 - 23:38:27 »

Yaw bişi sorucam, imza kısmına yazdıklarınızı nasıl bold yapıyosunuz??

Veya karakterleri büyütebiliyorsunuz??

Moderatörlere mi özel??Biz de yapabiliyor muyuz??

HTML kodlarının bu konuyla alakası var mı?

Rappelz fan..
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #9 on: 25 Mar 2003 - 00:14:58 »

herkes yapabilir, mesaj yazdığın kısımda koyu, renkli yazmanı sağlayan butonlar aslında bir kod'dur (neydi lan bu kodun adı) örneğin ile başlayıp yazını yazdıktan sonra yine aynı şekli yapıp sadece önüne / getirerek kapatırsın, koyu olur, diye başlayıp /u] (başında da köşeli parantez olcak, ben yazarsam kodu  görür ve uygular o yüzden yazmıyorum) ile bitirirsen altı çizgili olur, herhangi bir bölümde bir reply yapıp orada hangi tuşun hangi kod olduğunu görebilirsin, unutmaman gereken tek şey [] ile başladığın kodu bitirmek için [/] yapmandır.
Omega Red
Forum Achilleus'u..
Pro. Member

She lovess mee..

View Profile
« Reply #10 on: 25 Mar 2003 - 00:20:02 »

ok pistonum anladım saolasın Smiley Yalnız anlamadığım bir durum var.Bu senin konu alanına giriyor mu bilmiyorum ama bana anlattığın şeyleri aslıında ben biliyorum. Ama senin köşeli parantez olarak gösterdiğin şeyleri html kodlarında < > şeklinde yazıyorsun. Bu farklılığın sebebi nedir?? Başka bir dil kullanılması mı??

Rappelz fan..
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #11 on: 25 Mar 2003 - 00:28:46 »

Evet bu kodlar farklı sanırım ama belki de kurarken sen belirliyorsundur, bazı forumlarda aynı altyapı kullanılmasına rağmen [ yerine { kullanılabiliniyor, onu Muyu'ya sormak lazım.
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #12 on: 25 Mar 2003 - 02:05:45 »

biri arka arkaya msj yazmissa o 2 msj i birlestirmeyi nasil yapiyoruz?

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #13 on: 25 Mar 2003 - 02:51:35 »

2.mesajı kopyala.İlk mesajda "modify"i tıkla.2. mesajı yapıştır.
Veya ilk mesajı kopyala,2.mesajda modify'i seç.Mesajın ilk satırına yapıştır.Veya.... Grin
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #14 on: 25 Mar 2003 - 03:10:43 »

saol yawuz.ben merge ile 2 topigi birlesitirozya,onun gibi bisey mi war diye sormustum.eywallah uygulamali anlatimin için  Cheesy

Reflector
Pages: [1] 2 3 4 ... 120
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Duyurular ve İstekler  |  Topic: Forum hakkında bilmek istedikleriniz (SSS) « previous next »
    Jump to: