Welcome, Guest. Please login or register.
27 Jun 2017 - 08:11:25
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Detaylar... blastrula and 2 Guests are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 171 172 173 [174]
Author Topic: Detaylar...  (Read 363162 times)
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #2595 on: 21 Apr 2017 - 15:19:34 »

Comeback rekoru 1989 Lakers-Seattle maçında 29 sayıdan geri dönüş maçı. Hatta 2012'de Clippers'ın Memphis'e 27 sayıdan dönüşü var.
maçı izlerken rekorun clippers-memphis maçına ait olduğu yazıyordu. hatta onda da 27 değil de 26 yazıyordu ve spiker de rekoru egale etti diyordu. yani eşit olması lazım. cbs sports'un sitesinde de şöyle yazıyor.

The 26-point comeback tied the largest ever in NBA history (tied with the 2012 Clippers against the Memphis Grizzlies) and the 25-point halftime deficit was the largest ever overcome.

wiki'ye baktım o da 29 sayılık geri dönüşü doğruluyor. hatta 43-19'dan geri dönmüşler. anlamadım gitti. muhtemelen bu doğru fakat koca koca sitelerin böyle bir şeyi atlamış olması çok ilginç. hele ki nba'in.

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #2596 on: 22 Apr 2017 - 03:53:23 »

james'in pek çok rekoru var fakat play-off toplamında yaptıkları en inanılmazı olabilir. özellikle aldığı süre bakımından bu sezon duncan'ı geçip 1. olma şansı var. olmasa dahi çok yakınına gelecektir ve duncan dediğimiz adam çaylaklıktan 40 yaşına kadar hep şampiyonluk potasında olan bir takımda oynadı. buna rağmen james 32 yaşında bu seviyeye gelebilmiş olacak. kondisyon bakımından tam bir rambo. yorulduğuna şimdiye kadar birkaç kez şahit oldum. zaten adamın oynadığı takım en kötü finali zorluyor. bir sıkıntı yaşamazsa bu fizikle 42 yaşına kadar oynayabilir. çok uçuk geliyor farkındayım ama wilt chamberlain ile birlikte benim gördüğüm en olağanüstü sporcu fiziğine sahip basketbolcu kendisi. kaldı ki wilt 36 yaşındayken maç kaçırmadan 43 dk ortalamayla oynadı. lig ikincisiydi. james de 42 olmasa da 40'ında hala elit bir basketbolcu performansı sergileyebilir.

dün de en büyük comeback rekorunu egale etmişler. 26 sayıdan geri dönüp kazandılar.

hocam sen bu yaş olayını hesap ederken kolej yıllarını hep unutuyorsun. genel bir hatırlatma gibi düşün.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #2597 on: 22 Apr 2017 - 03:54:40 »

wiki'ye baktım o da 29 sayılık geri dönüşü doğruluyor. hatta 43-19'dan geri dönmüşler. anlamadım gitti. muhtemelen bu doğru fakat koca koca sitelerin böyle bir şeyi atlamış olması çok ilginç. hele ki nba'in.

ben yanlış okumadıysam cavs'in kırdığı rekor halftime deficit zaten.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #2598 on: 22 Apr 2017 - 12:44:15 »

yok unutmuyorum Smiley zaten o yüzden avantajlı görüyorum ya. genelde lise çıkışlılar toplamda yapılan rekorlar üzerinden avantajlı, kolej çıkışlılar ise ortalama üzerinden yapılanlarda avantajlı. ayrıca duncan da james de play-off'lara 21 yaşında başladılar. aslında aynılar.

halftime rekoru da zaten öyle. 25 sayılık halftime rekorunu kırdılar ama toplamda 26 sayılık farka da memphis-lac maçıyla eşitlenmiş diyor. muhtemelen bir yer eksik girmiş bilgiyi çünkü lakers'ın 29 sayılık (43-14 olacak doğrusu ben yanlış yazmışım yukarıda) geri dönüşü doğru duruyor. maçın özeti de var.

https://www.youtube.com/watch?v=48PWr2AQ45c

spiker son saniyede diyor 29 diye. muhtemelen bu doğru

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #2599 on: Today at 07:17:47 »

Umarım olur MVP. Herkes rahata erer. Harden da seneye yine böyle oynasın, işi ne.

Harbi erdim. Tartışma da sona erer artık. 

Pages: 1 ... 171 172 173 [174]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Detaylar... « previous next »
    Jump to: