Welcome, Guest. Please login or register.
24 Nov 2014 - 16:45:11
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Dünya Basketbolu  |  Türk Basketbolu  |  Topic: Bir Zamanlar Türk Basketbolu 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 4 ... 7 [All]
Author Topic: Bir Zamanlar Türk Basketbolu  (Read 25691 times)
GGunday
Guest
« on: 22 Jul 2004 - 15:39:16 »

eski yıllardaki oyuncuların, zamanın süper yıldızlarının artık unutulmaya, bazılarının hiç hatırlanmamaya başladığı için gaza gelip açtığım topictir bu.
türk basketbolu sadece efes-ülker mücadelesi ve br dönem esen tofaş rüzgarı değildir.
bu ligden nice yenilmez armada geçmiştir..
burada onları hatırlamak, bilmeyenlere öğretmek ihtiyazcı hissederim.

tabi ben de bir yere kadarım, zaten 90ların sonlarından itibaren neredeyse türk basketbolu ile hiç ilgilenmedim, hatta eurolig maçlarını bile izlemem. ama basketbol sevgimin ilk yıllarında sadece nba yoktu benim için. ama dediğim gibi 80lerden de öncesini hatırlamam, bilemem, bu bağlamda efsanevi kemal erdenay'ı ne bileyim bir yalçın granit'i bir ismet badem'i Tongue, bir bülent karpad'i bilmem. bilemem. (bilenler buraya yazsın onları da hatırlayalım)

ama adını anmadan geçemeyeceğim, her zaman saygıyla hatırlayacağım ömer büyükaycan, orhun ene, erman kunter, harun erdenay, ömer saybır (yav bu herifin şutlarının, o mükemmel stilinin hala hastasıyım Smiley), levent topsakal gibi aslında çok da eski olmayan (napim abi ben onlarla gözümü açtım) nicelerinin oynadığı oyunlar, yaptıkları da buralarda yer bulsun isterim..
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #1 on: 22 Jul 2004 - 16:52:20 »

ömer saybiri son zamanlarında cıplak gözle cok seyrettim eskisi gibi degildi ama yinede milli takıma secilmişti hemde meysuda oynamasına ragmen bıyıkları dökük sacları ile degisik bi tipti 

bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #2 on: 23 Jul 2004 - 18:25:13 »

bende ömer saybir i çok severdim.basketbolu yeni yeni sevdiğim zamanlardı. onun allstar smaç yarışmasında iki elinde iki topla smaç bastığı gün(ya allah allah bizde de eskiden allstar maçları vardı;acaba çok mu ilerideyiz de artık yok,yoksa bazı sivri kafalılar yüzünden mi bu hale geldik anlaşılır gibi değil!! yok yok anlaşılır:) sivri kafalılar yüzünden bu haldeyiz Huh)

ama hakkaten ömer saybir basketbol için her haliyle eşsiz bir tipti.

ama benim için pete williamsın yeri de ayrıdır.canlı olarak gördüğüm ilk uçan adamdır.
daytona
Guest
« Reply #3 on: 24 Jul 2004 - 19:04:32 »

Beşiktaş ta da oynadığını hatırlıyorum. Şahsına munhasır biriydi.

Benim en büyük hatıram  1981 Balkan Şampiyonluğudur. Efe Aydan   ,Erman Kunter , Aytek Gürkan, Remzi Dilli gibi oyuncular finalde Yunanistan'ı mağlup edip şampiyon olmuşlardı. O yıllarda Türkler pek smaç yapmazdı. Remzi Dilli 'nin samçı o maçın en önemli hareketiydive hala da unutulmaz. Maçları da Ertan Yüce anlatırdı.
ovunc10
Forum Rahatsızı
Veteran
Pro. Member

Askerden de olsa play-off görmüş insan...

View Profile
« Reply #4 on: 24 Jul 2004 - 20:32:02 »

bedne efesin koraçı aldıgı sene buradaki teamsystem ve stefanel milano maçlarını unutamam.
ufuk burdaki teamsystem maçında 8 tane üçlük atmıştı ve o zamanlar çok genç olmasında rağmen yaşadığı en iyi basketbol sezonuydu.O sezondan sonra gitgide çöktü zaten.Şutları o kadar bozuldu ki düştükçe düştü.
Birde Gregor Fucka'nın efes - stefanel maçında son saniyede tamamı bomboş olan efes sahasına 8 saniye kala girip yürüyüe yürüye gidip vuramadıgı bomboş samcı hiç unutamam.eger o smacı vurabilmiş olsaydı maç 6 sayı ile bitecek.Deplasmanda yediğimiz son saniye üçlüğüyle de kupa onlara gidecekti....
ha birde burdaki panathinaikos-efes maçına gidipte giriş sırasında bogulma tehlikesi atlattığımı hatırlıyorum.resmen nefes alamıyordum o kadar kalabalıktı ki.çocuktum tam rakamı hatırlamıyorum ama sanırım salona giren kadar giremeyen olmuştu o maçta.
vay be Cool
« Last Edit: 24 Jul 2004 - 20:34:08 by ovunc10 » Logged

lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« Reply #5 on: 24 Jul 2004 - 20:48:16 »

Daytona gibi benim hafızama kazınanların başında 1981'deki unutulmaz Balkan Şampiyonluğu gelir. Özellikle Yunanistan'ı yenerek şampiyon olmak o dönemki şartlar göz önüne alındığında (7 yıl önceki Kıbrıs Barış Harekatı ve 12 Eylül İhtilali'nden 1 sene sonra oluşu) ülkeyi baya bir sevince boğmuştu. Daytona'nın saydığı isimlere ek olarak Emir Turam, Melih Erçin, "Kara"Mehmet Döğüşken, Necati Güler de o takımın önemli isimleriydiler.
 Ertan Yüce TRT'nin gelmiş geçmiş en iyi spor spikerlerinden biriydi. Kendine has, efsanevi Celtics spikeri Johnny Most'un ses tonunu andıran bir ses tonu vardı ve basketbol bilgisi de oldukça iyidi. Avni Küpeli'nin Ertan Yüce'den feyz almamış olması Küpeli'nin ayıbıdır bunu da eklemeden geçemeyeceğim.

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat NBA ilelebet payidar kalacaktır" Michael Jeffrey Jordan
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #6 on: 24 Jul 2004 - 22:45:11 »

eskilere gidince ne yazıkki aklıma efsanevş kara persembe geliyo hem efes hemde (especially) TOFAS ah ah hala uzulurum

HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #7 on: 25 Jul 2004 - 11:10:45 »

tofaşın aris faciasını asla unutamam!

öwünç yaşadığı boğulma olayının aynısını bende tofaş maçında yaşamıştım.hiç çıkamıcam sanmıştım!

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
neozepron23
Guest
« Reply #8 on: 25 Jul 2004 - 12:32:29 »

walla benim aklıma ilk gelen larry richard. hüsnü çakırgilin attığı üçlükleri unutamayacağım. bi maçta 40sayı felan atmıştı avrupa maçında. efesin koraç kupasını alışı. efesin aris ve tofaşın aris finali (efesinki zaten unutulmayacaktır  Angry  )  . serdar apaydının çatur çutur attığı üçlükler  Cheesy  erdal koşanın basketbol oynaması  Cheesy  bi allstar maçında thompson muydu neydi mavi jeans de oynayan adamın potaya smaç bastıktan sonra pota üzerinde dönmeye çalışması  Roll Eyes
istanbula geldiğimde gittiğim ilk basket maçında sahaya atılan yabancı maddelerden dolayı salondan çıkartılmam  Roll Eyes ayağımda 5dikiş olmasıyla polisin bana yaptığı kıyak  Roll Eyes 
barcelona efes maçı geçen seneki iki uzatmaya giden kambalanın 40küsur sayı attığı maç. (tabi duenasın 14sayı ile yldızlaştığı maç)

fenere abdulrauf-tabak- miliç-mcrea'nin geldiği aynı sene efesin saviçi tofaşın rivers-rimaç-galatasarayın orhun-lolyd danielsı alması  Roll Eyes   
hey gidi günner hey  Cheesy
ozzy
Forum Sacramento'lusu
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #9 on: 25 Jul 2004 - 12:55:41 »

ufuk'un teamsytem bologna ya attıgı 9 ucluk u hiç unutamam zaten o maç ufuk un efes te kalma suresini uzatmaya yaramıstır,yunanistan daki bjk-aris macı da pek unutulmaz,kara persembeden zaten bahsetmek bile istemiyorum.Conrad'ın bastığı smaçları harbiden cok ozledim.
Ulker-Malaga macında ulker 1 sayı geride grubun son macı ulkerin 8 sayıdan az farkla yenilmesi lazım,charles shockilford  5saniye kala serbest atış kullanıyor ve atıyor gerci ulke 5 sayı farkla mı ne yenildi gerci ama shockilford un o atışı atması cok ilgincti zaten o gunden sonra onun hakkında yok esrar yok extasy kullanıyor diyo dedikodular cıkmıstı.
Hornacek
Bjk6thman
Pro. Member

3 kupa tek şampiyon !

View Profile
« Reply #10 on: 25 Jul 2004 - 13:08:55 »

efesin ilk maçta istanbulda 77-42 yenildiği olimpiakosu yunanistanda 20 küsür farkla yendiği maçı unutamıyorum
burda fark oldu orda hezimet olur diye tv vermedi maçı Cheesy
buyuk zafer kazanılınca alt yazı geçti ki maçı yarın sabah yayınlıyoruz diye
ertesi sabah kalkıp seyretmiştim ne maçtı be Smiley
daytona
Guest
« Reply #11 on: 25 Jul 2004 - 13:42:52 »

1997-1998 Euroleague maçı. Telekom-Paok. Yer Atatürk SS .  Seyirci maça kendini iyice kaptırmış .Konsantrasyon en üst seviyede. Son dakikalar ve Telekom maçı vermek üzere. Son saniyelerde gelen Alper Yılmaz ve Tunç Girgin üçlükleriyle E.L. in ilk maçından zaferle çıkılmıştı. Son siren siren çaldığında seyirci hipnoz olmuşcasına , bilincini kaybetmiş şekilde salondan ayrıldı. Muhteşem bi maçtı.
Bassy...
J-Will
Jr. Member
**

Only God Can Judge Me

View Profile
« Reply #12 on: 30 Oct 2004 - 09:44:26 »

ben şadi olcayın klübüne girdim biras araştıriim dedimde baya iyi oyuncuymuş ama çok bilgi alamadım siz ne biliyorsunuz bişiler karalarmısınız

alternator_mf
Guest
« Reply #13 on: 30 Oct 2004 - 13:19:30 »

Karşıyaka'nın stefanovlu miliçeviçli pachoutineli kadrosuyla istanbul takımlarına kök söktürmesi de muhteşemdi...
fabrio
Veteran
Sr. Member

Gerçek bir prens...

View Profile
« Reply #14 on: 30 Jun 2005 - 01:56:11 »

Burayı okuyunca birçok anıyı hatırladım. Sizlerle paylaşayım istedim.

eskilere gidince ne yazıkki aklıma efsanevş kara persembe geliyo hem efes hemde (especially) TOFAS ah ah hala uzulurum

O maçtan önce ilk defa bir başbakan (Erbakan) 2 basketbol takımımızada başarılar dilerim demişti. Erbakan'ın gazabı diye hatırlarım hep   Sad

ufuk'un teamsytem bologna ya attıgı 9 ucluk u hiç unutamam ... 

Ben ufuk'un efes'in villacampa'lı badalona'yı deplasmanda yendikleri maçta galibiyet serbest atışlarını atmasını (Çok genç olmasına rağmen eli bile titrememişti), aynı sene efes'in volkov'lu, vrankovic'li panathinaikos'u deplasmanda yenişini, mirsad'ın bologna maçında (o zamanlar buckler beer'dı, sponsor değiştirmedikleri sene var mı acaba  Tongue ) danilovic'in üçlüğüne verdiği bloğu, kaptan taner'i unutamam

bu arada ben ömer büyükaycanı çok severdim. zaten gsl'dendi.
adamın hiç hakettiği alamadığını düşünüyorum.
oynadığı bir bulgaristan maçı vardı, seyrederken yerinde duramamıştım. tek başına oynamıştı nerdeyse.
40 sayı falan atmıştı..

Yugoslavya'nın kupaya katılabilmesi için fiba'nın icat ettiği turnuvadaydı ömer büyükaycan'ın çok sayı attığı maç. Bulgaristan evsahibiydi.

Konuyla alakasız ama o turnuvada (95 yunanistan'dı galiba) final maçında Litvanya'lı oyuncuların hakemlere tepki olarak moladan maça dönmek istemediklerini, Marçuliyanis'i (hala söyleyemem adını Smiley ) bodiroga'nın ikna ettiğini hatırlıyorum. Yugoslav oyuncuların madalya töreninde sırp savaşçı selamı vermeleri ayrı bir rezillikti.

Avrupa şampiyonaları demişken 99 fransa'da çeyrek final maçında fransa'ya karşı son saniyede haluk'un kaçırdığı üçlük var birde (o üçlüğü haluk'un kullanması ayrı bir tartışma Smiley )

1997-1998 Euroleague maçı. Telekom-Paok. Yer Atatürk SS .  Seyirci maça kendini iyice kaptırmış .Konsantrasyon en üst seviyede. Son dakikalar ve Telekom maçı vermek üzere. Son saniyelerde gelen Alper Yılmaz ve Tunç Girgin üçlükleriyle E.L. in ilk maçından zaferle çıkılmıştı.

TV'den izlemiştim maçı, PAOK'un kadrosunda Stojakovic'de vardı...

Ayrıca,

Fener'in 1. Dream team'i kurduğu sene (harun, mcrae, miller...) ilk maçta efesin feneri 20 sayı farkla yenmesi (çok koymuştu bana  Angry )

Kütahya'daki final four finalinde naumovski'nin fenere 44 sayı atması (hep bize patlardı zaten Smiley ), ibonun yaptığı faulden sonra itirazdan teknik faul alıp 5'lemesi, sonra hıncını soyunma odasına açılan demir kapıdan almak isterken ayağını sakatlaması, tekmeyi görmedim ama bütün salonda yankılanmıştı kapının sesi Smiley, ayrıca karasev ve steven rogers'la maçı yan yana seyretmem, yarı finallerde elektrik kesintileri yüzünden 11'de girdiğimiz staddan akşam 9'da çıkmamız...

Of of, nerden buldum bu konuyu, anılarım depreşti Smiley daha var ama çok uzadı, kusura bakmayın Smiley

HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #15 on: 30 Jun 2005 - 02:07:55 »

yanlis hatirlamiosam o fenerin dream team li kadrosunda harun zan tabak,abdul rauf,milic we mc rae nin yaninda harun degil ibo wardi.harun ülkerde takiliodu

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
fabrio
Veteran
Sr. Member

Gerçek bir prens...

View Profile
« Reply #16 on: 30 Jun 2005 - 02:22:35 »

Benim dediğim 1. dream team, harun, conrad mcrae, kenny miller (ikiside o zaman avrupada yıldız değildi ama amerikadan iyi paraya gelmişlerdi), omer buyukaycan, levent topsakal, hüsnü çakırgil'li kadro, ibrahim o takımda harun'un top toplayıcısıydı Smiley

oh pardon baltayi tasa wurdum.miller i milic diye okuyunca bi an kafam karisti.ayrica güzel nostaljiler içinde tesekkürler -hatsos
« Last Edit: 30 Jun 2005 - 02:35:30 by HotSauce21 » Logged

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #17 on: 30 Jun 2005 - 03:10:02 »

Fabrio ağzına sağlık 2 saattir Hüsnü Çakırgil adını hatırlamaya çalışıyorum. habire hüseyindi ama soyadı neydi diye düşünüyorum.

Hüsnü Çakırgil de Fener'in bir maçında 12'de 11 gibi bir üçlük yüzdesiyle oynamıştı. hatta ilk 11'ini de sokmuştu yanlış hatırlamıyorsam. Göz yaşartıcı bir performanstı o maçı hatırlayan var mı?

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
neozepron23
Guest
« Reply #18 on: 30 Jun 2005 - 03:55:21 »

Valla 11/12 hatırlamıyorum da, Benim izlediğim bir maçta, 9/16 üçlük atmıştı  Shocked. Avrupa maçıydı. Basketbolu izlemeye başladığım zamanlardı. Belki de saysak 3.-4. maçımdı izlediğim.
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #19 on: 30 Jun 2005 - 03:56:04 »

Yok benim dediğim Türkiye'den bi maçtı.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
fabrio
Veteran
Sr. Member

Gerçek bir prens...

View Profile
« Reply #20 on: 30 Jun 2005 - 04:12:54 »

Fabrio ağzına sağlık 2 saattir Hüsnü Çakırgil adını hatırlamaya çalışıyorum. habire hüseyindi ama soyadı neydi diye düşünüyorum.

Hüsnü Çakırgil de Fener'in bir maçında 12'de 11 gibi bir üçlük yüzdesiyle oynamıştı. hatta ilk 11'ini de sokmuştu yanlış hatırlamıyorsam. Göz yaşartıcı bir performanstı o maçı hatırlayan var mı?

Bjk-fener maçı olabilir, hatta hüsnü bırakmaya yakındı ve bjk formasıyla fener'e atmış olabilir üçlükleri, ya da tam tersiydi, orası biraz karışık Smiley maçı anlatanların bırakmasa gibi yorumlarını hatırlıyor gibiyim

otherside
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #21 on: 15 Oct 2005 - 10:31:50 »

tofas-aris
efes-asvel maçları hatırlamak istemeyenler bakmasın tabi. ( o gün orda idim koşa koşa yurda gelip tofaş maçına yetişmiştim ama zaten sıfır olan moralimle 2dakika dayanamadım o maçada )

http://groups.google.com/group/soc.culture.turkish/browse_thread/thread/1f526730c2297227/94f13e6f8c464ae8?q=naumoski&rnum=34#94f13e6f8c464ae8

tek bir söz,
dudaklarımda ve ıslak,
kısık gözlerimde hapis bir damla,
ılık bir müzik,
soguk bir el,
tenimde,
karmaşık,
lütfen,
lütfen ölme...
calimero
Newbie
*

ama bu haksızlık....

View Profile
« Reply #22 on: 18 Jan 2006 - 19:14:06 »

bence fenerin esas dream team i ali şenli dönemde henri turner (namı diğer hakkı uzun), dallas comegys (nası yazılıyodu bu yav), ve ibrahim kutluaylı kadrosuydu. fener bu üçlünün yanına iki tane daha kaliteli oyuncu almış olsaydı ligde şampiyonluğu alabilirdi (diğer iki kişi zannedersem zaza tatu enden ve erdal .... idi. lakin hatırladığım kadarıyla anca final görebildiler.

bi de (hayal meyal hatırlıyorum) erman, efe ve kel aliçolu fener kadrosu efsane olmuştu. erman (namı diğer süperman) bi maçta 60 sayı civarı atmıştı yanlış hatırlamıyorsam 
bob_marley
Jr. Member
**

bob

View Profile
« Reply #23 on: 18 Jan 2006 - 21:23:27 »

en hakiki ve unutulmaz kadro tofaşındı bence  griffith ve rivers o zamanlar çok kaliteli oyunculardı gerçi rivers türkiyeye gelmiş en kral 2 yabancıdan biridir. diğeride şüphesizki petar naumoski  o zamanlarki  efes - tofaş-ülker çekişmesi çok  güzeldi ve kaliteliydi.
0z9u12
Jr. Member
**

2008'de şampiyon olun artık be

View Profile WWW
« Reply #24 on: 21 Jan 2006 - 12:51:16 »

yaw bunlar biraz daha yakın tarihi andıran maçlar.ben biraz doğan hakyemezlerin oynadığı dönemleri merak ediyorum.bir sürü oyuncu sayıyorlar.ancak hiçbirini gömediğimiz için ''vay bea nasıl adammış öfff'' diyoruz.sanıyoruz ki nba'lik ama keşfedilememiş.ben kanal d'de yayınlanan bi dizide(koray mincinozlu vardı coach olarak) çok kısa da olsa bir bant gördüm.ankara atatürk'te bir maç yapılıyordu.demek ki o dönemlere ait bantlar var.bence basketbolu merak eden arkadaşlara julius'tan çok bu abilerimizin bantlarını izlettirsek,daha güzel olmaz mı Huh
ben de bu all-starlar başlamadan önceki en son all-star'ı hatırlıyorum.çok amatörceydi.maç 99-99 bitmişti.doğu ve batı takımı vardı yanlış hatırlamıyorsam.peter naumoski karşı takımdan biriyle paslaşıyordu.bi ara hakeme verdiler topu(onun jübilesi de varmış) o şut attı.bi takım 11 bir takım 6 kişi fln oldu.çok komedi bir maçtı.hatırlayan benim unuttuğum yerden devam etsin Cheesy

Ich liebe dieses spiel!
mancınık
Newbie
*

batug.com

View Profile
« Reply #25 on: 22 Jan 2006 - 14:57:40 »

kara perşembeyi hiç unutamıyorum .Ağlayacak gibi olmuştum.tv abdi ipekçide ağlayanları göstermişti.çok kısır skorlu bir maç olmuştu.Delaney Rudd diye bir adam hakemlerin de müsamahasıyla Naumoskiye  çok sert bir savunma yapmış ,maçın en kritik anlarında çok uzaklardan 2 üçlük göndermişti.

-tofaş-aris  maçında samir avdiç sakatlandıktan sonra ortizin pota altını yol geçen hanına çevirişi ve peynir ekmek gibi aldığı hücum reboundlarını hatırlıyorum o gün Rashard Griffith'in adam olamayacağını anladım.

-Abdi ipekçide olimpiakosdan 35 fark yedikten sonra Efes'in deplasmanda kısıtlı kadrosu ile 80-57 kazanması .O maç Mirsad'ın parladığı maç olmuştu.

-Efes'in koraç'ı aldığı sene myers'li djordjeviç'li teamsystem'i(bologna) ve bodiroga'lı ,blackman'li fucka'lı stefanel'i (milano) abdi ipekçide yendiği maçları canlı seyrettim .Hayatımın en keyifli anlarını yaşadım.

-Efes'in naumoski'nin sakatlanması yüzünden benetton'a elenerek final four'a kalamadığı seriyi de unutamıyorum .Naumoskiyi sakatlayan daçkalı ayı amerikalıyı affedemiyorum.

-Bir de fenerbahçenin dallas comegys ve henry turner'lı kadrosuyla isimsiz  bir israil takımına (hapoel tel avivdi galiba) 1 sayı farkla elenmesini unutamıyorum .Adamların Gordon diye bir guard'ları vardı sürekli Comegys'in üzerinden teardrop atıp duruyordu.Herifi genç oyuncu zannediyodum.Bu adamın ismi çok duyulur diyodum .Meğer genç falan değilmiş.Daha sonra bir daha onu görmedim. 
otherside
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #26 on: 22 Jan 2006 - 22:03:39 »

fenerbahce 97-98  http://www.tblstat.net/td.asp?t=4

tofas 99-00 http://www.tblstat.net/td.asp?t=20

linklerden ilgili sezondaki kadrolari gorebilirsiniz

tek bir söz,
dudaklarımda ve ıslak,
ılık bir müzik,
soguk bir el,
tenimde,
karmaşık,
lütfen,
lütfen ölme...
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #27 on: 22 Jan 2006 - 22:29:21 »

-Efes'in naumoski'nin sakatlanması yüzünden benetton'a elenerek final four'a kalamadığı seriyi de unutamıyorum .Naumoskiyi sakatlayan daçkalı ayı amerikalıyı affedemiyorum.
michael ansley'di sanırım sakatlayan iri abi. lamont strothersla ikisi götürüyodu. yanılıyor da olabilirim. evliyaoğlu pg oynamaya çalışmıştı elinden geldiğince

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Alibet
Newbie
*

View Profile
« Reply #28 on: 22 Jan 2006 - 23:26:50 »

O zamanlardaki daçkada bir de Sean Green vardı. Eleman türlü downtown mevkilerinden olur  olmaz 3 lukler denerdi. Düşük şut yüzdesi soruldugunda  ''çemberler sert derdi''.O ayhan şahenk çemberlerine hep uyuz olmuşumdur ztn,adamın dedigi kadar vardı.
mancınık
Newbie
*

batug.com

View Profile
« Reply #29 on: 24 Jan 2006 - 21:01:10 »

-Evet doğru Michael Ansley'di .Lamond Strothers'da çok kopuk bir adamdı.Bir maçta daçka'yı sırtlar diğer maçta batırırdı.Ama onu seyretmek çok keyifliydi.

-Bir de bir 30 aralık günü Efes'in Festina Andorra diye isimsiz bir ispanyol takımıyla oynadığı maça gitmiştim.Hava soğuktu ipekçide 1500 kişi falandık.. Maçın bir anında herkes uyuklarken evliyaoğlu uzaktan Conrad'a çok yüksek bir aley-oop pas attı.Conradın arkası dönüktü hayatta yakalayamaz dedim .Conrad sıçradı topu gökyüzünden alıp ters smaç koydu. Bütün salon çılgın gibi ayaktaydık.Hayatımda bir maçta canlı seyrettiğim en spektaküler hareketti.Toprağın bol olsun Mcrae  Cry    
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #30 on: 24 Jan 2006 - 21:37:38 »

Düşük şut yüzdesi soruldugunda  ''çemberler sert derdi''.O ayhan şahenk çemberlerine hep uyuz olmuşumdur ztn,adamın dedigi kadar vardı.

bikaç ay önce oynama fırsatı buldum bence gayet iyi çemberleri var.

gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #31 on: 24 Jan 2006 - 21:38:33 »

ben o eski sert çemberler değişti diye biliyorum Huh

HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #32 on: 24 Jan 2006 - 23:38:35 »

aynıolay bursadada var.eskiden atatürk kapalı nın çemberlerini marcus webb döve döve yamultmuştu.o potalarda bursanın 2 numaralı salonu olan çekirge kapalı ya yollandı.bi kaç yıldır atatürk kapalıda bulunan çemberler ayhan şahenk tekilerin ilk zamanlarındaki gibi baya sertler.sokan sokuo o ayrı konu tabi

Reflector
0z9u12
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #33 on: 26 Jan 2006 - 14:01:15 »

O zamanlardaki daçkada bir de Sean Green vardı. Eleman türlü downtown mevkilerinden olur  olmaz 3 lukler denerdi. Düşük şut yüzdesi soruldugunda  ''çemberler sert derdi''.O ayhan şahenk çemberlerine hep uyuz olmuşumdur ztn,adamın dedigi kadar vardı.

ewt o eski çemberler sertti.ama değişen çemberler de sertmiş Cheesy daçka-bjk maçında anlatılan kadarıyla

değil diyoruz ya bilader, değil - Brooklyn
« Last Edit: 26 Jan 2006 - 14:52:33 by Brooklyn » Logged

Ich liebe dieses spiel!
TFM
Newbie
*

batug.com

View Profile
« Reply #34 on: 31 Jan 2006 - 17:16:57 »

Bu akşam TRT 2 de 1992 Efes - Paşabahçe finali var.Nostalji için birebir  Smiley

if you are reading this then warning is for you. every word you read of this useless fine print is another second off your life. don't you have other things to do?is your life so empty that you honestly can't think of a better way to spend these moments?d'you read everything you're supposed to read?
T-Rex
Guest
« Reply #35 on: 31 Jan 2006 - 20:05:21 »

KSK nin şampiyon olduğu yıldı (1987). O Yıllarda Play off şimdiki gibi diildi. İlk 8 direk play off'a çıkardı. Eşleşmeler  1-8 , 2-7 , 3-6 , 4-5 şeklinde olurdu . Beşiktaş rahmetli Siyavuş önderliğinde Efe Aydan , Erman Kunter ' li kadrosuyla o dönemlerin en ii kadrosuna sahipti. Beşiktaş son haftaya 2 puan farkla lider girmişti , yani 1.lik garantiydi. O hafta da GS ın 8.ci olması sadece yenmesine değil BJK ın da şimdi tam hatırlamıyorum son haftaki rakibini (Fenerbahçeydi galiba geçmiş zaman işte) yenmesine de bağlıydı. Beşiktaş daha önceki sezonlarda elendiği GS ı başına musallat etmek istemiyodu ama maçı de bile isteye vermek istememişti. Gs yendi , Beşiktaş risk alarak o da yendi ve 1. ci BJK ile 8.ci GS eşleşti. Sonuç korkulduğu gibi oldu ve GS Beşiktaş'ı eledi. Üstelik BJK sayesinde tesadüfen play-off 'a kalan GS , KSK ile finale kadar da yükselmişti. Ama o yıl KSK ilk ve tek şampiyonluğunu tattı.

Edit: 19 yıl geçmiş aradan ben Arat vardı diye hatırllıyorum ama lombuck uyarısı ile düzeldi.
« Last Edit: 1 Feb 2006 - 10:04:35 by Cordoba » Logged
lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« Reply #36 on: 31 Jan 2006 - 20:29:24 »

Abi ufak bir düzeltme yapayım, Hasan Arat o zaman Beşiktaş'ta değildi, basketi çoktan bırakmıştı.

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat NBA ilelebet payidar kalacaktır" Michael Jeffrey Jordan
mithril
Full Member

View Profile
« Reply #37 on: 1 Feb 2006 - 11:06:44 »

Efe Aydan dışındakileri tanıyamadım.
Merak ettim diğerleri kim?

http://www.turkbasket.com/haberanasayfa.asp?hid=37186

muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #38 on: 1 Feb 2006 - 11:09:58 »

yamulmuyorsam necati guler, lutfu aribogan, levent topsakal ve efe aydan
domatefendi
Newbie
*

View Profile
« Reply #39 on: 1 Feb 2006 - 11:48:44 »

naptın murat ya , levent topsakal ile efe aydanı necati guleri aynı takıma koydun aralarındaki yas farkını dusunsene:)
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #40 on: 1 Feb 2006 - 11:50:18 »

valla abi baska birine benzemiyor. son zamanlarina yetismis olabilecegini farz ediyorum, genc oyuncu kontenjanindan...
domatefendi
Newbie
*

View Profile
« Reply #41 on: 1 Feb 2006 - 11:51:37 »

yok degil o zamanlar levent topsakal yıldız milli bile olmayabilir. melih vardı eczacıda ben ona benzettim efe abinin yanındakini.
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #42 on: 1 Feb 2006 - 11:55:11 »

abi, levent topsakal ile efe aydan arasinda 11 yas fark var. oyle cok cok abarti bir fark degil. niye ayni takimda olmasinlar ki ? levent ile lütfü abi arasinda da sadece 4 yas fark var.

bu arada hepsini geciyorum, esas ben necati guler'den supheliyim. feci halde birine benzetiyorum ama cikartamiyorum. sadece formadaki 6 numaradan yola cikarak necati abinin adini yazdim.
« Last Edit: 1 Feb 2006 - 12:04:28 by MuYu » Logged
domatefendi
Newbie
*

View Profile
« Reply #43 on: 1 Feb 2006 - 12:07:57 »

en soldaki bıyıklı necati abi en sagdaki efe abi bunlar kesin. necati abi ve efe abiyle levent aynı milli takımda oynamadılar benim hatırladıgım. ( en azından necati abi ile oynamadıgına eminim ) levent ilk kez 86-87 sezonunda itu ile 1. ligde oynamaya basladı diye hatırlıyorum , o zaman genc milliydi yanılmıyorsam italyaya bir macta 48 sayı mı ne atmıstı. her neyse  . ben lutfuden de supheliyim. lutfu bıyıklı degildi sanki basket oynarken. efe abinin yanındaki , dedigim gibi eczacılı melih olabilir , simdi bir daha baktım da galiba essekligin daniskasını yapıyorum. necati abinin yanında oturan karsıyakalı sadi olcay degil mi?
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #44 on: 1 Feb 2006 - 12:11:24 »

kesin lutfu abi. o durus, o bakis. her yerde tanirim abi... ayrica her adanali'nin bir biyik gecmisi mutlaka vardir  buba

edit: bu arada ilk mail atanlardan biri benim. eger bu dediklerim cikar ve forma vermezlerse hile vardir olayda Smiley
« Last Edit: 1 Feb 2006 - 12:13:19 by MuYu » Logged
domatefendi
Newbie
*

View Profile
« Reply #45 on: 1 Feb 2006 - 12:16:41 »

oglum sen forma bekleme levent topsakal yazdıysan Smiley
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #46 on: 1 Feb 2006 - 12:19:32 »

abi dedigim gibi sadece necati abi'den supheliyim. eger lutfu abi varsa, levent abi'nin olmamasi icin hicbir sebep yok.

esas bu sayede, nette turk basketbolu hakkinda hicbir arsiv olmadigi kanaatine vardim. bu fotoyu nerden bulmuslar yaw Huh

edit: arastirmalarim sonuc verdi. levent topsakal 80'li yillarda zeki tosun ve necati guler'li itu takiminda oynamis. kisaca acin onumu, durduramazsiniz Smiley
« Last Edit: 1 Feb 2006 - 12:22:58 by MuYu » Logged
domatefendi
Newbie
*

View Profile
« Reply #47 on: 1 Feb 2006 - 12:35:19 »

muratcım sen necati abidein hic korkma , o soldaki necati guler. ama levent topsakaldan kork derim ben:) zeki tosunlu necati gulerli itude leventin oynadıgını nerden duydun? bende evde bir kitap var. orda bazı kadrolar var aksama bir de ben bakayım.
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #48 on: 1 Feb 2006 - 12:40:06 »

eksi sozluk'te bu kadroyu beraber izlemis bir abimiz yazmis. sanirim dogrudur abi. necati abi baya uzun bir sure oynadi. zaten orda bile 35 ila 40 arasinda bi hali var.

edit ustune edit: levent abimiz ile alakali bir bilgi daha 16 yasinda a milli olmasiymis. bu da ihtimalleri arttiriyor.
« Last Edit: 1 Feb 2006 - 12:51:04 by MuYu » Logged
domatefendi
Newbie
*

View Profile
« Reply #49 on: 1 Feb 2006 - 13:07:43 »

oglum murat ekşi sozluge ben de baktım. adam demis ki harunlu zeki tosunlu necati gulerli erman kunterli ( ki erman yanlıs olabilir diyor hic olmazsa) levent topsakallı itu. baba ya ben bunadım ya da bu isimler aynı anda aynı takımda hic oynamadı hakikaten. neyse ben hafta sonu bandırmaya gidersem necati abiyi gorurum nasıl olsa. gitmezsem de ilk gordugumde soracagım fena kafayı taktım.
lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« Reply #50 on: 1 Feb 2006 - 16:02:03 »

Fotoğraftaki o bilinmeyen şahıs çok büyük bir ihtimalle eğer hafızam yanıltmıyorsa Hakan Artış.

domatefendi
Newbie
*

View Profile
« Reply #51 on: 1 Feb 2006 - 16:09:16 »

valla simdi tekrar tekrar bakıyorum da , necati guler , lutfu arıbogan , hakan artıs ve efe aydan en aklıma yatan dortlu oluverdi birden.
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #52 on: 1 Feb 2006 - 16:14:59 »

yusuf abi, bak harun ile yapilmis bir roportajdan alinti;

1985’te 17 yaşında artık Zeki Tosun, Necati Güler ve Levent Topsakal gibi isimlerle İTÜ A takımındadır. Antrenörü de babası Kemal Erdenay’dır. 1985-86 sezonunda Türkiye Ligi maçlarında birkaç dakika da olsa görev almaya başlar. Ertesi sezona hızlı başlar. Ligin ilk maçında Şekerspor’a karşı 20 sayı ve 10 ribauntla oynayıp adını tüm basketbol camiasına haykırır. Sarı saçları ve müthiş hızıyla dikkat çekince gazete ve dergilerden röportaj teklifleri de gelir.

yani o kadro mevcut.

bu arada yarismayi yapan kisi yuzunden hakan artis bana da mantikli geliyor. kisaca gitti forma...
« Last Edit: 1 Feb 2006 - 16:16:06 by MuYu » Logged
lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« Reply #53 on: 1 Feb 2006 - 16:23:08 »

Muratcım Levent abinin saç modeli hiç bir zaman bu şekilde olmadı (bıyığı da efese geldiği dönem bırakmıştı yanılmıyorsam),Hakan abi ise maalesef uzun süre bu modele sadık kalmıştı:P

domatefendi
Newbie
*

View Profile
« Reply #54 on: 1 Feb 2006 - 16:28:19 »

murat valla simdi senin su harun roportajını okuyunca hakikaten bunadıgımı farkettim. eve gidince bakıcam  bende evde en azından 86-87 sezonu itu kadrosu var.

tabii o ucuncu kisi hakan artıs olunca bu fotografın nereden bulundugu sorusu da yanıt buluyor. valla forma gitti galiba murat:)
« Last Edit: 1 Feb 2006 - 16:30:39 by domatefendi » Logged
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #55 on: 1 Feb 2006 - 16:34:47 »

abi kimsenin aklina hakan artis gelemez. bence bilen cikamamistir:)

saka bir yana itu'nun o kadro gercekten hayret verici bir kadroymus. acaba ileride bize de boyle kadrolar izledigimizi anlatmak nasip olacak mi ?
domatefendi
Newbie
*

View Profile
« Reply #56 on: 1 Feb 2006 - 16:42:34 »

bak sana izledigim bir kadro sayayım.

orhun ene , ruchan , yusuf , omer buyukaycan ve tamer oyguc , eczacıbası genc takımı finalde bize yenilmislerdi. bizim takım , ediz baksı , necmi mısırlıoglu , suat olca , ziya uyanık , nihat mala , sene 84-85 sezonu.

bu arada sampiyon oldugumuz 86-87 de ituyu ya ceyrek finalde ya da yarı finalde biz elemistik. o seneki itu kadrosunu aksama bulup cıkarıcam.
« Last Edit: 1 Feb 2006 - 16:46:12 by domatefendi » Logged
otherside
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #57 on: 1 Feb 2006 - 21:34:56 »

bu kadrolara dikkat

gs 95-96

Burak Sezgin .
 Corey Gaines .
 Erik Meek .
  Kerem Tunceri .
 Levent Topsakal . 
 Lutfu Aribogan .
Omer Buyukaycan .

efes 95-96

Conrad McRae .
Hidayet Turkoglu .
Huseyin Besok .
 Mirsad Turkcan .
Murat Evliyaoglu .
 Petar Naumoski .
Tamer Oyguc .
Ufuk Sarica .
 Volkan Aydin .

fenerbahce 98-99

Ibrahim Kutluay
Zan Tabak
  Serdar Apaydin 
  Conrad McRae
  Marko Milic
  Levent Topsakal
 Mahmoud Abdul-Rauf

tofas 98-99

David Rivers
Slaven Rimac
 Rashard Griffith
Semsettin Bas
 Asim Pars
 Mehmet Okur
Alper Yilmaz
 Serkan Erdogan
 Murat Konuk
Cuneyt Erden
 Steven Rogers 

« Last Edit: 1 Feb 2006 - 21:39:17 by otherside » Logged

tek bir söz,
dudaklarımda ve ıslak,
ılık bir müzik,
soguk bir el,
tenimde,
karmaşık,
lütfen,
lütfen ölme...
domatefendi
Newbie
*

View Profile
« Reply #58 on: 2 Feb 2006 - 09:56:57 »

86-87 de ituyu ceyrek finalde 2-1 le gecmisiz. ilk mac istanbuldaymıs ve itu kazanmıs. itude levent topsakal , zeki tosun ve jamaikalı kennedy varmıs. necati abi yokmus. belki 1 sene once bırakmıstır. o kayıtı bulamadım.
gordon
Forum Libor+1'i
Sr. Member

Ben forumu seviyorum da o da beni seviyor mu?

View Profile WWW
« Reply #59 on: 2 Feb 2006 - 20:00:48 »

Otherside hocam, yanlış hatırlamıyorsam Ömer-Lütfi-Levo üçlüsü bizde 2 değil 1 sezon oynadı ve o kadronun yabancıları da Gaylon Nickerson ve de Jevon Crudup idi...

Ol maşuk ki gezer yar peşinde diyar diyar

Maşukluk olma ise içte har, neyleyim yarı  hardır bana kar
domatefendi
Newbie
*

View Profile
« Reply #60 on: 3 Feb 2006 - 13:22:42 »

sonuc acıklandı ve el birligi ile ulastıgımız tahim dogru cıktı (lombuck sayesinde aslında ) necati , lutfu , hakan artıs ve efe aydan.
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #61 on: 3 Feb 2006 - 13:28:56 »

bu arada bizim eski forum uyelerinden oguzhan irengun kazananlardan biri olmus. bu kazik soruyu bildikleri icin tebik ediyorum Smiley

bi konuda artik eminim. mete abi dunyali degil zen
« Last Edit: 3 Feb 2006 - 13:29:40 by MuYu » Logged
Mert
Newbie
*

2 avans 5te biter!!!

View Profile
« Reply #62 on: 3 Feb 2006 - 23:53:39 »

efe aydan ve lütfüyü hemen tanıdım fakat hakan artış ve necatiyi bilemedim ben.

muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #63 on: 3 Feb 2006 - 23:59:46 »

ismail, hangi dere? yaw hakan artis'in basketbolcu resimlerini ilk kez goruyorum. ayrica yarismayi yapan biri olarak bu kadar megaloman olabilecegini nerden bileyim Smiley
otherside
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #64 on: 7 Feb 2006 - 19:44:00 »

gs 95-96 tam kadro

Baris Kacar .
Burak Sezgin .
Corey Gaines .
 Erik Meek . .
 Huseyin Bugdayci .
 Kerem Tunceri .
Levent Topsakal . .
 Lutfu Aribogan . .
 Mert Uyguc . .
 Mete Felek .
 Murat Oktay . .
 Omer Buyukaycan .
 Omer Kart . .
 Selim Demir . .
 Yigit Ozmen . 

gs 94-95 tam kadro

Burak Sezgin .
 Davit Henderson . .
 Derrel Hodges . .
 Gaylon Nickerson .
 Jevon Pernell Crudup .
Levent Topsakal .
. Lutfu Aribogan . .
 Mert Uyguc . .
 Murat Oktay . .
 Omer Buyukaycan . .
 Omer Kart .
 Riza Askin Gur .
 Ruchan Tamsoz . .
 Samer Senbayrak . .
 Selim Demir . .
 Yigit Ozmen .

bizde hata olmaz  Smiley

not: sene içinde gelen gidenler dahil verilmiştir.

« Last Edit: 7 Feb 2006 - 19:46:14 by otherside » Logged

tek bir söz,
dudaklarımda ve ıslak,
ılık bir müzik,
soguk bir el,
tenimde,
karmaşık,
lütfen,
lütfen ölme...
buzzer
Guest
« Reply #65 on: 10 Feb 2006 - 18:15:56 »

Conrad sıçradı topu gökyüzünden alıp ters smaç koydu. Bütün salon çılgın gibi ayaktaydık.Hayatımda bir maçta canlı seyrettiğim en spektaküler hareketti.Toprağın bol olsun Mcrae  Cry    

bundan tam 10 sene önce Pete Williams'ın istanbul'daki Ülkerspor - Flodoro Bologna (şimdiki Climario) Kulüpler Kupası maçında attığı ters alley-hoop smacı bir görseydin, eminim fikrini değiştirirdin. Yeminlen Concorde gibi uçmuştu potaya.
buzzer
Guest
« Reply #66 on: 10 Feb 2006 - 18:28:05 »

Ulker-Malaga macında ulker 1 sayı geride grubun son macı ulkerin 8 sayıdan az farkla yenilmesi lazım,charles shockilford  5saniye kala serbest atış kullanıyor ve atıyor gerci ulke 5 sayı farkla mı ne yenildi gerci ama shockilford un o atışı atması cok ilgincti zaten o gunden sonra onun hakkında yok esrar yok extasy kullanıyor diyo dedikodular cıkmıstı.

Shackelford o serbest atışı 5 saniye değil tam 30 saniye kala kullandı ve 30 saniye boyunca Ülker'e basket attırmak şöyle dursun, Malaga kendisi de basket atmamak için ne varsa yaptı. Hatta Kenny Miller'a kasti bir faul yaptılar ama adam kasıtlı olarak topu resmen potaya fırlattı faul atarken. Shackelford attığı o basket için "hayaletler attı" diyerek baya bir eğlendirdiydi milleti. Ülker maçı 9 sayı farkla kaybetti ama Antibes sayesinde tur atladıydı.
0z9u12
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #67 on: 11 Feb 2006 - 17:09:49 »

gs 95-96 tam kadro

Baris Kacar .
Burak Sezgin .
Corey Gaines .
 Erik Meek . .
 Huseyin Bugdayci .
 Kerem Tunceri .
Levent Topsakal . .
 Lutfu Aribogan . .
 Mert Uyguc . .
 Mete Felek .
 Murat Oktay . .
 Omer Buyukaycan .
 Omer Kart . .
 Selim Demir . .
 Yigit Ozmen . 

gs 94-95 tam kadro

Burak Sezgin .
 Davit Henderson . .
 Derrel Hodges . .
 Gaylon Nickerson .
 Jevon Pernell Crudup .
Levent Topsakal .
. Lutfu Aribogan . .
 Mert Uyguc . .
 Murat Oktay . .
 Omer Buyukaycan . .
 Omer Kart .
 Riza Askin Gur .
 Ruchan Tamsoz . .
 Samer Senbayrak . .
 Selim Demir . .
 Yigit Ozmen .

bizde hata olmaz  Smiley

not: sene içinde gelen gidenler dahil verilmiştir.

şu listeyi gördüm de aklıma fener'in 92den beri sahip olduğu kadronun listesi geldi... www.tblstat.net 'e vardı ama kaldırmışlar maalesef.bulursam düzenleyip koyacağım Wink.

Ich liebe dieses spiel!
zlatan
Newbie
*

View Profile WWW
« Reply #68 on: 11 Feb 2006 - 17:40:32 »

mevzubahis fenerbahçe kadroları için,
http://listweb.bilkent.edu.tr/basket/07/1306.html
kedi
Jr. Member
**

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #69 on: 11 Feb 2006 - 22:43:37 »

yalnız burak sezgin arif erdem gibi bişey olmuş. ben gs'liyimdir ama bu kadar eski olduğunu bilmiyodum. tam görev adamı.

buzzer
Guest
« Reply #70 on: 17 Feb 2006 - 19:18:30 »

burak bi ara yunanistana sonra da karşıyakaya gitmişti, 2 ya da 3 (bundan tam emin değilim) sezonluk bir Galatasaray ayrılığı var onun. Galatasaray'da Selim Demir ve Hüseyin Buğdaycı da çok emektar iki isimdir Burak'la birlikte. Hüseyin çok yetenekli olmamasına rağmen Galatasaray kadrosunda uzun yıllar görev yapmıştır. Selim Demir ise Tuğrul Demir'in oğlu ve Yavuz Demir'in de yeğenidir ama sağolsun bu eski oyuncuların yuvası G.Saray yönetimi Selim'e büyük ayıp etti. 3 sezon önce ligin ilk maçında Selimin bacağı kırıldı ve Galatasaray Kulübü Selim'le ilgilenmek şöyle dursun bi daha sözleşme de yapmadı ve oyuncu ortada kaldı. Aileden Galatasaraylı olan Selim Demir'in şimdi basketbol oynayıp oynamadıgını bilmiyorum.
otherside
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #71 on: 17 Feb 2006 - 19:24:26 »

Burak Sezgin

Galatasaray C.Crown 2005-2006
Galatasaray 2004-2005
Pinar Karsiyaka 2004-2005
Galatasaray 2003-2004
Darussafaka 2002-2003
Darussafaka 2001-2002
Kombassan Konya 2000-2001
Galatasaray 1999-2000
Galatasaray 1998-1999
Galatasaray 1997-1998
Galatasaray 1996-1997
Galatasaray 1995-1996
Galatasaray 1994-1995

kaynak : www.tblstat.net

NOT: Yukarıdaki sözü geçen sezonların hepsinde aynı takımda oynadığı anlamı çıkmasın 1 maç bile sahaya çıktıysa o sezonki takım kadrolarında gözüküyor
« Last Edit: 18 Feb 2006 - 11:19:07 by otherside » Logged

tek bir söz,
dudaklarımda ve ıslak,
ılık bir müzik,
soguk bir el,
tenimde,
karmaşık,
lütfen,
lütfen ölme...
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #72 on: 18 Feb 2006 - 09:35:03 »

Burak Sezgin

Galatasaray C.Crown 2005-2006
Galatasaray 2004-2005
Pinar Karsiyaka 2004-2005
Galatasaray 2003-2004
Darussafaka 2002-2003
Darussafaka 2001-2002
Kombassan Konya 2000-2001
Galatasaray 1999-2000
Galatasaray 1998-1999
Galatasaray 1997-1998
Galatasaray 1996-1997
Galatasaray 1995-1996
Galatasaray 1994-1995

kaynak : www.tblstat.net

bu yunanistan olayını bende hatırlıyorum... tahminen yukarıdaki sezonlarının birisinin yarısında oynadı

otherside
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #73 on: 18 Feb 2006 - 11:37:51 »

Burak Sezgin 2001-2002 sezonuna Yunanistan'ın Near East Takımında başlamış  daha sonra Türkiye'ye gelerek Darüşşafaka'da oynamış sezonun geri kalanında ...

ayrıca fazla dan bilgi kendisi 1996 U20 milli takımı kadrosunda yer almış.

o günkü kadro ise

Cüneyt Erden 
Alpay Öztas
Bora Sancar 
Gökhan Ücoklar
Erdal Bibo 
Sems Kemal Tunceri   
Mirsad Türkcan 
Tolga Tekinalp 
Ibrahim Kutluay 
Hüseyin Besok 
Alper Tunca Yilmaz 
Burak Sezgin
« Last Edit: 18 Feb 2006 - 11:40:48 by otherside » Logged

tek bir söz,
dudaklarımda ve ıslak,
ılık bir müzik,
soguk bir el,
tenimde,
karmaşık,
lütfen,
lütfen ölme...
T-Rex
Guest
« Reply #74 on: 30 Mar 2006 - 17:02:28 »

Maçların Spor ve Sergi Sarayı (Lütfi Kırdar) oynadığı dönemlerdi. Skorboradlar da şimdiki gibi gelişmiş değildi. Salondaki kronometrenin geri sayma özelliği mi yoktu ne süreyi geri sayacağına ileri sayardı. 00.00 dan başlar 20.00 a doğru giderdi.
« Last Edit: 19 Nov 2006 - 00:35:17 by Cordoba » Logged
twotrey
Newbie
*

i can accept failure but i cant accept not trying!

View Profile WWW
« Reply #75 on: 21 May 2006 - 08:05:47 »

orta okulda ve lisede okudgum zamanlar abdi ipekcide cogu maca gıderdım.. hangi takımların oynadıgı da farketmezdi.. o zmaanlar yıldırımspor vardı 1.ligde.. ben de onun altyapısında oynuodum bu yuzden her macı seyredıp her oyuncudan bısıler ogrenmektı amacım..

su anda yasım 26 ve eskısı kadar butun lıgı takıp edemıyorum.. sadece fenerbahcenın maclarını o kadar.. onu da forumlardan..

itude oynadıgı zamanlarda harunu hatırlıyorum.. ( o zamanlar daha fenere bıle transfer olmamıstı) babama sormustum bu kım dıye verdıgı cevap babası kadar olmasa da gorurusun cok ıyı basketcı olucak idi   Smiley

modesty in victory ; grace in defeat
T-Rex
Guest
« Reply #76 on: 19 Nov 2006 - 00:31:09 »

Çocukluk zamanlarımda hayran olduum BJk li oyuncuydu. Yıllar nasıl da yıpratmış. İlk basketbol ilahımdı. Beşiktaş'dan ayrıldıında çok üzülmüştüm. Yıllar sonra Efe Aydan ile birlikte BJk da tekrar oynadı (1986-87). Sonra yine FB'ye gitti. Ama Milli takımı çalıştırdıı dönemler dışında hep beğendim basketbol adamlığını
« Last Edit: 19 Nov 2006 - 00:33:53 by Cordoba » Logged
zlatan
Newbie
*

View Profile WWW
« Reply #77 on: 17 May 2007 - 10:52:27 »

neler dönmüş neler...

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/6528702.asp?gid=143
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #78 on: 17 May 2007 - 11:36:30 »

hehe bu olayı zamanında 1907'deki bi tanıdıktan duymuştum, futbolcu kaçırmalar falan da trenddi o dönemler üç büyüklerde. ama şu kısmı gözümde canlandırınca baya güldüm.

Kadehler bu anlaşma şerefine kalkarken, Galatasaraylılar gözlerine inanamıyordu. Affeaki, Fenerbahçe formasıyla arka odadan çıktı. Bir saat önce Fenerbahçe ile imzaladığı anlaşmayı havaya kaldırmış, sallıyordu.
« Last Edit: 17 May 2007 - 11:37:21 by Brooklyn » Logged

lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« Reply #79 on: 17 May 2007 - 12:47:31 »

1980'li yılların ortalarında  1 sezon Fenerbahçe forması giyen James Earl Ray zor günler geçiriyor. 49 yaşındaki Ray, 6 yıl önce teşhis edilen ölümcül bir akciğer rahatsızlığı olan "Sarkoidosis"e yakalanan James Ray için tek kurtuluş yolu akciğer nakli olarak görülüyor. Bu oldukça zorlu prosedürü Ray için daha da zorlaştıran bir başka faktör ise organ donörünün en az 1.96m boyunda olması zorunluluğu. 24 saat oksijen tankına bağlı olarak yaşamını sürdüren James Ray için NBA'den emekli oyuncuların kurduğu Legends of Basketball adlı vakıf "A Ray Of Light"(Bir Umut Işığı) adı altında bir yardım kampanyası başlatmış. Bu sayede Ray'in gün geçtikçe kabaran sağlık giderlerine bir katkı sağlanacağı umut ediliyor.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.nbrpa.com/news/featurearchive/Ray_of_Light.aspx

Gencay
Adana Demirspor
Sr. Member

View Profile
« Reply #80 on: 19 May 2007 - 11:31:17 »

benim için tam bir gurur kaynağı,fragmanını izlerken bile gözlerim dolmuştu Cry arşivleriniz de yerinin olması lazım bence... Afro

http://www.megabasket.net/HaberAyrinti.aspx?id=43754
« Last Edit: 19 May 2007 - 11:32:05 by Gencay » Logged
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #81 on: 20 Jul 2007 - 18:54:25 »

Tekelspor da mazideki yerini aldı. Artık Fenerbahçe Ülker'i mi tutarım kendi pipimi mi tutarım bilmiyorum.
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #82 on: 20 Jul 2007 - 19:53:04 »

Türk Spor tarihinde Türk Milli Takımı formasını hem basketbol hem de futbol dallarında giyen ilk ve tek sporcu olan "Sinyor" Can Bartu anlatıyor zen

"A takımında futbol oynuyorum 9 aydır.FB-GS final maçı geldi.Dediler ki bana 'senin oynaman lazım'.Dedim ki 'oynayayım da ben 9 aydır basketbol topunu elime almadım'.Dediler ki 'sen biraz antreman yap'.Benim çok değerli bir koçum vardı -Allah rahmet eylesin- adı Önder Dahi.Onunla beraber biz 1-2 saat falan çalıştık.Fakat bu arada BJK-FB maçı var Mithat Paşa Stadyumu'nda,saat 10'da kapılar-mapılar kırılıyor,stadyum doluyor da.Biz o maça çıktık,4-2 kazandık,2 tane gol attım ben.Oradan beni aldılar,basket de oynayacağım ya gece.Götürdüler,halkı yarıp gitmem mümkün değil Spor Sarayı'na kadar.Eee ne yapacağız,donduk kaldık,hemen polislere söylediler.Polis arabası geldi,beni aldı.Arkadan itfaiyenin altından ben oraya girdim.Yoksa polise falan söylemesek giremeyeceğiz maça.İşte o maçı da oynadık.82-50 kazandık,GS'ı yendik.32 sayı yaptım ben."

Kaynak: Fenerbahçe - Bir Tutkunun Tarihi DVD'si
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #83 on: 29 Jan 2008 - 00:13:41 »

Fenerbahçe'nin, Hilalspor'u 175-101 yendiği; Erman Kunter'in 153 sayı attığı maçtan görüntüler:
http://www.pikniktube.com/v/a9cb419b4486d8546854887f64b904cc/u/157071/Hilalspor-Fenerbahce
Mustafa
Multi Maniac
Pro. Member

View Profile
« Reply #84 on: 26 Apr 2008 - 14:07:59 »

Türk sporundan bir çınar daha devrilmek üzere... Uzun süredir maddi krizle boğuşan Darüşşafaka Spor Kulübü, borçlarını ödeyemediği için kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

http://www.turkbasket.com/haberanasayfa.asp?m=1&hid=38409

94 yıllık bir mazi, kapanırsa üzüürüm. eski oyuncularının borçlarını tahsil edebilecek durumlarıda yok gibi, biri el atmadık mühdetçe.

WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #85 on: 26 Apr 2008 - 19:17:01 »

Böyle bir olayın gerçekleşeceğini sanmıyorum, hele de Halil Üner geldikten sonra...

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
zlatan
Newbie
*

View Profile WWW
« Reply #86 on: 16 Nov 2008 - 14:17:43 »

hangi başlığa yazacağıma karar veremedim, daha uygun bir yer varsa oraya taşınabilir.

güzel bir tamer oyguç röportajı;

http://www.basketbolhakemleri.com/?pid=715
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

I'm not going on a camel again.

View Profile WWW
« Reply #87 on: 5 Jan 2009 - 11:58:39 »

http://www.sporx.com/basketbol/digerbasketbol/138844/

Gerçi hiçbir sitede bulamadım, henüz çıkmamış da olabilir.

cornholio
Newbie
*

View Profile
« Reply #88 on: 5 Jan 2009 - 19:33:42 »

unutamadıklarım

oyuncular

orhun ene
damir mulaömeroviç
petar naumoski
pete williams
lary richard
taner korucu
conrad mcrea

olaylar

ufuk 9 üçlük
naumoski aris finali sonunda top kaybı
Charles Edward Shackleford un kaçırması gereken serbets atışı sokması
Magic johnson un küçük guard çok iyi yorumu.. (orhun ene)
« Last Edit: 5 Jan 2009 - 19:44:22 by cornholio » Logged
lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« Reply #89 on: 5 Jan 2009 - 21:31:47 »

http://www.sporx.com/basketbol/digerbasketbol/138844/

Gerçi hiçbir sitede bulamadım, henüz çıkmamış da olabilir.

Kitabı bugün inceledim gerçekten çok başarılı ve büyük emek verilerek ortaya çıkartılmış bir eser.

ozgurr
Sr. Member

I'm a llama!

View Profile
« Reply #90 on: 5 Jan 2009 - 23:27:09 »

ne zaman piyasaya verileceği konusunda bilginiz varmı?ben merakla bekliyorum.

edit:malesef bu kitabın satışı olmayacak.sadece basketbolla ilgili çevrelere bedava dağıtılacakmış.ben bir şekilde temin ettim ama bence piyasaya verilmeliydi.
« Last Edit: 23 Jan 2009 - 09:34:08 by ozgurr » Logged
Sheed
Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #91 on: 1 Mar 2009 - 04:15:45 »

vay vay vay.. petar naumoski'yi en son mecliste bırakmıştım, gerçi sonra ülkerspor'la türkiye'ye dönmüştü galiba kronolojiden emin değilim de halen basketbola devam ediyormuş italya'da.. serie C falan galiba..

http://www.derthonabasket.it/squadra.htm

maç başına 30 sayıyı da gönderiyor tabi üstad zen

MT
Jr. Member
**

thriller...

View Profile WWW
« Reply #92 on: 1 Mar 2009 - 07:05:20 »

yalnız yüzdeleri de süper hani. 61.3 2'lik, 49.3 3'lük. Üstüne 5 ribaund, 4 de asist helal olsun Smiley

zlatan
Newbie
*

View Profile WWW
« Reply #93 on: 6 May 2009 - 12:51:33 »

arşivlerden mirsad'ın nba e gidiş dönemi hakkında bir yorum,

http://listweb.bilkent.edu.tr/basket/06/1152.html
Pages: 1 2 3 4 ... 7 [All]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Dünya Basketbolu  |  Türk Basketbolu  |  Topic: Bir Zamanlar Türk Basketbolu « previous next »
    Jump to: