Welcome, Guest. Please login or register.
16 Nov 2019 - 03:49:11
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Fantezi Oyunlar  |  batug.com Ligleri  |  2019 - 2020  |  Topic: batug.com Yahoo Fantasy Basketball - Inenler & Cikanlar 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: batug.com Yahoo Fantasy Basketball - Inenler & Cikanlar  (Read 347 times)
kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« on: 11 Sep 2019 - 00:50:45 »

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1YAgVSD-XA_XOBIMo66cAFDhkkaIHnvqCSilkBxUmWBk/edit?usp=sharing

gecen sene sonundaki siralamalara gore yeni takimlar bu sekilde. komisyoner arkadaslar ligde olanlari otomatik yenileyip ilk/son ucleri davet edebilir. otomatik yenilenen takimlardan yoklama alirsak iyi olur. devam etmeyecek insanlari belirleyelim.

dusenler ve cikanlar, mail adreslerini ilgili ligin komsiyonerlerine iletirse davetiye alabilirler. ya da o ligin basligina yazabilirsiniz.

son bir haftada yaklasik 15 kisiyle konustum kural degisiklikleri ile ilgili. konustugum herkes onerdigim degisikliklere sicak bakti. bu sezona uc onemli degisiklikle basliyoruz:

1. kadrolardaki oyuncu sayisini iki eksiltiyoruz. 13 + IL ile oynayacagiz bu sene. 5 bench pozisyonu 3'e dusuyor.
2. iki c spotundan bir tanesi util ile degisiyor.
3. waiver sistemi asagidaki linkte anlatilan butceli sisteme donecek. yahoo da yeni liglerde default olarak bu sistemi uygulamaya basladi. waiverlar icin harcayabileceginiz senelik belirli bir butceniz var ve waiverdaki oyunculara kapali ihale usulu teklif yapiyorsunuz. teklifler kapandiginda en iyi teklif kazaniyor. isin ucunda bir belirsizlik oldugu icin kompleks senaryolar da kurabiliyorsunuz (a oyuncusuna teklifim 10, onu kazanamazsam b icin 8, o da olmazsa c icin 9 gibi).

https://help.yahoo.com/kb/SLN6811.html

Max Teams:   18
Scoring Type:   Head-to-Head
Max Acquisitions for Entire Season:   No maximum
Max Trades for Entire Season   No maximum
Trade End Date:   February 26, 2020
Allow Draft Pick Trades:   No
Waiver Time:   1 day
Waiver Type:   FAAB w/ Continual rolling list tiebreak
Waiver Mode:   Standard
Allow injured players from waivers or free agents to be added directly to injury slot:   No
Can't Cut List Provider:   None
Trade Review:   League Votes
Trade Reject Time:   1 day
Post Draft Players:   Follow Waiver Rules
Max Acquisitions per Week:   5
Weekly Deadline:   Daily - Tomorrow
Start Scoring on:   Week 1
Playoffs:   8 teams - Week 21, 22 and 23 (ends Sunday, Apr 5)
Playoff Tie-Breaker:   Best regular season record vs opponent wins
Playoff Reseeding:   No
Lock Eliminated Teams:   Yes
Divisions:   No
Make League Publicly Viewable:   Yes
Invite Permissions:   Commissioner Only
Send unjoined players email reminders:   Yes
Roster Positions:   PG, SG, G, SF, PF, F, C, Util, Util, Util, BN, BN, BN, IL
Players Stat Categories:   Field Goal Percentage (FG%), Free Throw Percentage (FT%), 3-point Shots Made (3PTM), Points Scored (PTS), Total Rebounds (REB), Assists (AST), Steals (ST), Blocked Shots (BLK), Turnovers (TO)

dorduncu lig icin su anda 3 kisilik yerimiz var. oraya talip olanlar isimlerini ve mail adreslerini dorduncu ligin basligina yazabilir. devam etmeyen olursa daha fazla yer acilir. ilk gelen oturamiyor; daha sonra takimla ilgilenmeyi birakmamasi ve ligin tadini kacirmamasi icin tanidigimiz, bildigimiz, guvendigimiz arkadaslara oncelik taniyoruz.

gecen sezon duzenli takip etmeyen isimleri de buraya not edebilirsiniz.
« Last Edit: 11 Sep 2019 - 00:51:47 by kubilay » Logged

üfürükçü
Yazar
Pro. Member

keyifti yaaa

View Profile
« Reply #1 on: 24 Oct 2019 - 15:17:04 »

Planlanan bu muydu bilmiyorum ama Waiver konusunda benim beklediğim gerçekleşmedi açıkçası. Benim beklediğim tüm oyuncuların bütçe dahilinde teklif sunularak alınabiliyor olmasıydı. Ancak şu anda geçen seneki sistemden tek farkı yeni serbest bırakılan oyuncuları waiverdan alırken sadece waiver sırasının değil öncelikle teklif edilen tutarın, sonrasında waiver sırasının önemli olması. Bu da çok fark yaratmıyor bana göre.

quaking
Newbie
*

View Profile
« Reply #2 on: 24 Oct 2019 - 15:33:38 »

Waiver ayarı değişecekse, şans kurası ile belirlenen draft sıralaması da kalkmalı. Önceden draftta alt sıralardan seçme dezavantajını, waiver sırasında öncelik kazanarak bir nebze de olsa avantaja çevirebiliyorduk. Açık arttırma usulü waiver sistemi gelince, draftta alltan seçen adamı da cezalandırmış oluyoruz.
buz
Newbie
*

View Profile
« Reply #3 on: 25 Oct 2019 - 04:57:47 »

Waiver sırası eşitliği bozmak için kullanılıyor hala. Etkisi azalmış olabilir ama zaten eskiden de ilk sıralardan seçmenin avantajını dengeleyecek kadar bir kazanç sağlamıyordu.
jonywayt
Newbie
*

View Profile
« Reply #4 on: 29 Oct 2019 - 14:34:33 »

Benim bir sorum olacak🤙. Neden herkes waive de?

Açık arttırma sadeve waive olan oyuncularda olması gerekmiyor mu ? Başka bir ligde sadeve waiver oyuncular bidlenebiliyor. Fa dan oyuncu alınamaz oldu
« Last Edit: 29 Oct 2019 - 14:47:00 by jonywayt » Logged
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #5 on: 2 Nov 2019 - 16:11:43 »

Draftta 16. siradan secmeme ragmen birkac ufak degisiklikle waiver sisteminin verimli olacagini dusnuyorum.
- Daftta 1 yada 2 az oyuncu secerek FA havuzunu (waiver havuzunu) genisletebiliriz. Su anda NBA’de besinci maclar oynaniyor ve FA havuzu (waiver havuzu) cope donmus durumda. Draftta 1 yada 2 az oyuncu secrek havuza 18 tane yada 36 tane daha plug n play oyuncu kazandirabiliriz. Sakatliklarin kacinilmaz oldugunu ve her takimda bir IL kontenjani oldugunu dusunursek havuzu genisletmek gayet mantikli bence.
- Havuzda daha fazla oyuncu olursa $100 olan waiver butcemizi hizli bir sekilde azalacaktir ve sene sonuna yaklasikirken $0 yada $0a yakin butceli takim sayisi artacagindan draftta sonlarda secen ve waiver onceligi olan oyuncularin avantaji belirgin olacaktir
- Waiver ayari “daily today” olarak degistirilirse havuzdan alinan oyuncu ertesi gun oynatilabilir. Su anda 2 gun sonra oynatilabiliyor.
Selamlar

kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #6 on: 10 Nov 2019 - 12:11:52 »

daily today/tomorrow secenegi hatamiz oldu ve sezon basladiktan sonra degistirilemiyormus maalesef. ben de daily today tercih ederdim.

Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Fantezi Oyunlar  |  batug.com Ligleri  |  2019 - 2020  |  Topic: batug.com Yahoo Fantasy Basketball - Inenler & Cikanlar « previous next »
    Jump to: