Welcome, Guest. Please login or register.
11 Dec 2017 - 06:37:39
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: 2017 Playoff Eşleşmeleri 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10 11 ... 16
Author Topic: 2017 Playoff Eşleşmeleri  (Read 9909 times)
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #105 on: 16 May 2017 - 22:57:49 »

Nasıl faul aldırmak için çakallık yapılıyorsa kendini de sakınabiliyor insan, ben yapabiliyorsam onlar kitabını yazar.
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #106 on: 16 May 2017 - 23:05:40 »

Kim ne derse desin ilk maç Kawhi Zaza'nın suikastine uğrayana kadar kim kimi kaça yatırdı net gördük. Kawhi olmadan seride zorluk çıkartabileceğini hiç sanmıyorum, belki bir maç.

Ayrıca Zaza vb için de öyle çok zeka aramaya gerek yok. Adam şuta kalkınca veya kalkmadan önce adamın götüne kadar girersin birinde olmadı birinde adamı bozarsın. Bowen'ın savunduğu adamın dibine girip topu çevirdiği sırada suratına değen kol yüzünden kendini parkeye yapıştırdığı zamanlar geldi aklıma. Çok zor değil, öyle veya böyle Spurs'ü devre dışı bıraktı GSW.

WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #107 on: 17 May 2017 - 07:43:09 »

Açıkçası bende Zaza'nın sakatlayayım diye düşünmese de bilerek yaptığını düşünüyorum ama şöyle de birşey var sonuçta..
https://twitter.com/warriorsworld/status/864665713591570432?s=08

teco
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #108 on: 17 May 2017 - 12:30:05 »

O pozisyonda seri bitti zaten, 23 sayı öndeydi adamlar rahat kazanacakları maçı kaybettiler. 2. maç ve sonraki maçlar artık formalite çok yazık oldu. Yine sakin adamlarmış ben olsam bütün şutların altına ayağımı sokarım bu saatten sonra.
tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #109 on: 17 May 2017 - 13:57:11 »

O pozisyonda seri bitti zaten, 23 sayı öndeydi adamlar rahat kazanacakları maçı kaybettiler. 2. maç ve sonraki maçlar artık formalite çok yazık oldu. Yine sakin adamlarmış ben olsam bütün şutların altına ayağımı sokarım bu saatten sonra.
Kawhi sanki sadece o pozisyonda sakatlandı gibi bir algı var ilk olarak bunu algılayamıyorum. Adam zaten burkulmuş bileğin üstüne bir kere daha burktu bileği, bu hiç yazılmıyor şaka gibi. Zaza bilerek ya da bilmeyerek yaptı, zaten o agresiflikle oynasa yine giderdi Kawhi'ın bileği ya da gitmedi kaldı diyelim ne olacaktı Spurs ya da Warriors'ın seri kazanıp kazanmayacağı belli mi olacak bir maçta. Lma'in yaptığı da sırf kronolojik sırada daha ileride diye oh iyi yaptı yorumu da saçma, Durant'in sezonda sakatlıktan çektikleri vs düşünülünce.

başarılar gelir geçer asaletin bize yeter
http://twitter.com/tricktir
http://astrakhanatoly.blogspot.com/
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #110 on: 17 May 2017 - 15:49:35 »

valla benim tek isteğim leboşun finalde bir kez daha warriors'a hak ettiğini vermesidir bu saatten sonra.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #111 on: 18 May 2017 - 09:11:28 »

nba tarihinin en iyi oyuncularından biri, kariyerinin en iyi dönemini geçiriyor muhtemelen. açıkçası finalde warriors'ın işi de oldukça zor, geçen seneden daha zor.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
Gentoure
Jr. Member
**

batug.com

View Profile
« Reply #112 on: 18 May 2017 - 11:35:38 »

Bir kere Cleveland için Boston serisi çantada keklik gözüküyor. O kadar rahat maça çıktılar ki antreman maçında bu kadar rahat oynamamışlardır. Boston maç içinde tüy sıklet boksörün ağır sıklet boksörü ile karşılaşması gibi ezildi. O kadar kötü oynadılar ki hem ribauntlarda hem de savunma da çok kötüydüler. Maçın bu skorla bitmesi bir mucize normalde. Oynadıkları oyunun karşılığı en az 40 sayı farktı. Yine buna da şükretsinler. Zaten size olarak Boston'un Cleveland'ı savunma ya da durdurma şansı yok. Bakıldığında bu Boston kadrosunun Doğu birincisi olması ya da Finale kalması zaten bir mucize. O yüzden her türlü sonuca rağmen başarılıdır diyebiliriz.

Diğer taraftan Golden State Cleveland finali net belli oldu. Açıkcası Lebron korkutucu bir oyun sonu canavarına dönüşmüş durumda. Ancak Doğu'da oynanan basketbolu çok da kıstas almamak lazım. Ortada rezil bir Doğu var. Eli ayağı azıcık düzgün olan takım zaten burada playoff yapıyor. Golden State'de kura olarak buralara çok fazla hırpalanmadan geldi. Gerek Portland gerekse Utah maçları sorunsuz geçti. Spurs'a karşı ilk maçta çok bocaladılar. Cezayı yiyecekleri anda Kawhi'nin sakatlığı ve Spurs'un paniklemesi ile maçı kazandılar. İkinci maçta hem ders alınmış hem de hırs küpü yapılarını tekrar parkeye yansıtınca kolay bir maç kazandılar. Üçüncü maçta Spurs'un direnme gücünü ilk çeyrekten kırarlar ise bu seride 4-0 bitebilir.

Final serisinde ise Golden State daha avantajlı konumda. Hem geçen yıldan ders almış vaziyette hem de oyuncu çeşitliliği açısından Cleveland'dan çok daha iyi seviyede. Cleveland'a Lebron faktörü var. Durdurulması imkansız ama yavaşlatılır ise Golden State geçen yıl ki gibi 3-1 den maçı vermez 4-1 bu seriyi kazanır. 
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #113 on: 18 May 2017 - 11:51:36 »

Cleveland'ın Golden State'la oynayacağı final serisinde işi geçen seneden çok daha zor. Curry'i kim, Durant'i kim savunacak? LeBron bunlardan birini alırsa hücumda etkinliğini nasıl etkileyecek? LeBron sayı atma yarışında Golden State'le baş edebilecek mi? İkisi de savunmaları sıkılaştırırlarsa bu konuda Golden State çok daha etkin olur. Bir de saha avantajı var. LeBron'un olduğu takım hakkında kesin konuşulmaz ama geçen seneki kadar uzatmaz finalde Golden State gibi geliyor bana.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #114 on: 19 May 2017 - 13:30:48 »

valla simmons güzel açıklamış bence geçenki yazısında. nba'in geçirdiği her evreden sağ çıkmış, final görmüş bir adam yeteneklerine en uygun oyun tarzının çıldırdığı bir dönemde prime'ını yaşıyor. artık lebron'un çok güçlü, çok skorer filan olmasına gerek yok. saha görüşünü yansıtması, oyunu iyi okuması yeterli. doğru switch, doğru pas, doğru tercih. bunların da hepsini en iyi yapan herif o.

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #115 on: 20 May 2017 - 04:36:14 »

lebron'un oyununa, başardıklarına filan sonsuz saygı duyuyorum ama karakteri beş para etmez bir herif.

40 olmuş maçta gereğinden fazla showboating yapıyorlar. tamam bu seride %98 favori olarak girdin zaten. hadi iyi basketbol oynuyosun takım olarak inanılmaz bi seviyede olduğunu hissediyosun hype oluyosun filan. ama sen zaten sezona tek bir rakiple girmişsin, senin rakibin celtics değil. 35 yaşına geldiğinde bu takım prime'ına ulaşır, sana da bu seriyi hatırlatırsa iyi mi olacak sanki. az humble ol ya, az soak in the moment mfer ya.

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #116 on: 20 May 2017 - 08:23:10 »

Yuh arkadaş, Türkiye ligi'nin lideriyle sonuncusu arasında bile bu kadar güç eşitsizliği yok. Seneye doğuda yine önemli transfer yapan takım çıkmazsa boşuna normal sezon oynatmasınlar, 82 maç durduk yere oynamanın anlamı yok.

Lebron'sa sahanın ortasında şortunu indirse hakkıdır. Deplasmanda doğu normal sezon liderini, güya en büyük rakibini 50'ye yatırmışsın. 10'da 10 gidiyorsun, hayatının oyununu oynuyorsun, her türlü şımarıklığı varsın yapsın.
« Last Edit: 20 May 2017 - 08:23:46 by Tspark » Logged

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #117 on: 20 May 2017 - 09:47:58 »

bence en azılı cavs fan'ı bile beklemiyordu böyle birşeyi. konferans birincisine deplasmanda ilk yarı 41 sayı fark atmak nedir? çok anormal bir durum bu. gsw yapsa bile şaşırırsın. zaten nba rekoruymuş. biz james'e prime'ını yaşıyor olabilir diyorduk ama diğer oyuncular da iyi oynuyor. tabi şöyle bir durum var ki cavs ciddi dengesiz bir takım. ne yapsalar şaşırmıyorsun. o yüzden finalde ne yapacakları hala merak konusu. en azından benim açımdan.

james için de ayrı bir paragraf açmak lazım. muhtemelen kariyerinin en iyi şut attığı dönemini oynuyor. zaten en büyük eksikliği buydu mental eşiğiyle beraber ve artık eksiği kalmadı bile diyebiliriz. maç başına 2.7 üçlük atıyor ve %45 ile. faul kötü sadece %72. normal saha içi yüzdesiyse %57. sayı ortalaması desen 34. bu yüzdeyle bu sayı ortalamasına shaq ve jordan bile neredeyse hiç çıkamamışlardı. ben her zaman james'in zirve dönemini 2009 play-off'ları olarak görmüştüm. en azından seyir zevki açısından ve fiziksel olarak kesinlikle öyle ama oyun olarak da onun üstüne çıkmış gibi duruyor.

edit: https://twitter.com/kaankural/status/865736924895617025

Quote from: basketball reference
FG% on shots w/i 3 feet of the rim, playoffs:
2017 LeBron - .769
2001 Shaq - .759

aynı zamanda ray allen'ın kariyer ortalaması: %40 ile maç başına 2.3 üçlük.
« Last Edit: 20 May 2017 - 10:09:14 by Ilkkan » Logged

Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #118 on: 20 May 2017 - 11:21:27 »

Lebronu savunmak:https://www.youtube.com/watch?v=POSLygKPLVY
Zaza: "I put my foot here".İş buna kaldı Tongue

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
reignman
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #119 on: 20 May 2017 - 12:45:45 »

Adam nickini The King'den The Goat olarak değiştirmeli çünkü bu GOAT değilse ben başka bir şey bilmiyorum. Kobe, Shaq ve Jordan primelarını izledim hepsi inanılmaz büyük oyuncuydu. Ama hiçbiri bu adam kadar tek başına takım değil anomali bu herif. Birde bu adam Jordan ve Kobe'den farklı olarak skor anlamında takımını daha çok oyuna sokmak istiyor yoksa onlar gibi olsaydı +5 en az tüm zamanlar PPG'sine eklemek lazım.
Pages: 1 ... 5 6 7 [8] 9 10 11 ... 16
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: 2017 Playoff Eşleşmeleri « previous next »
    Jump to: