Welcome, Guest. Please login or register.
16 Aug 2017 - 18:15:23
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: 2017 Playoff Eşleşmeleri 0 Members and 2 Guests are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 ... 16
Author Topic: 2017 Playoff Eşleşmeleri  (Read 7843 times)
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #30 on: 20 Apr 2017 - 18:15:52 »

bence celtics'in şansı var baya. bu seride saha avantajı pek para etmeyecek gibi. boston'a 2-2 dönülürse şaşırmam. ama 2-2 olunca da boston seriyi geçti demek mümkün olmayacak, chicago görünen o ki boston'la kafa kafaya oynayabiliyor. hatta ilk 2 maç itibariyle serinin favorisi gibi oynadılar.

rondo'nun vücut dili, oynadığı oyun falan çok etkileyiciydi hakikaten. bütün sezon böyle oynamasını kimse beklemez de playoff'ta taşak koymasını uzak bir ihtimal de olsa bekliyordum. aklımda geçmişti diyeyim en azından. bir şeyler kanıtlamak istiyor, özellikle de boston'daki maçlara ekstra konsantre olduğu kesin.

boston seriyi nasıl dengeler diye akıl yürütmek gerekirse ilk aklıma gelen horford. al horford şu an sıradan uzun gibi kullanılıyor, 2. maçta bir tane bile pick and pop yaptıklarını hatırlamıyorum. adamın orta mesafe şut özelliğinin biraz öne çıkarılması gerekiyor, robin lopez de çok rahat at koşturuyor şu an, savunmada da kendisini zorlayan yok, sadece thomas'ın penetreleri var ki ona da bütün takım konsantre zaten, butler, wade falan hepsi yardıma geliyor. robin lopezi savunmada biraz yormak lazım özetle, vasatın biraz üstü bir oyuncu pota altını bu kadar domine edememeli.

bana öyle geliyor ki celtics fazla varyeteli hücumlar yapıyor. bu şekilde hand-off'lar, 5-6 paslı hücumlar falan güzel tabiki ama eğer senin oyuncu kaliten rakibin üzerindeyse playoffta işleri biraz daha basite indirgemek gerekiyor diye düşünüyorum. tüm takımdan katkı almaya şu aşamada gerek yok. ver sazı thomas'ın eline, horford'la tepe picknrollunu yap. hatta ben olsam üçlüğün 3-4 adım gerisinden perdeyi getirip thomas'ın hızını kullanmaya çalışırım. brad stevens'ın bu tarz bir kaç ayarlama yapacağını düşünüyorum üçüncü maç için.

şu kadroyla büyük bir iş başarıp doğu birincisi olduktan sonra kendisine bu kadar ters ve nasıl oynayacağını tahmin etmenin güç olduğu bir rakibin gelmesi şanssızlık hakikaten. indiana, milwaukee ve atlanta mesela üçü de genel ortalamada chicago'dan daha iyi takım ama chicago'nun tavanı diğer hepsinden yüksek. sezon başında da hatırlarsanız chicago çok iyi başlamış ve hepimizi şaşırtmıştı. tamamen konsantrasyona veriyorum ben. tam konsantre oldukları zaman cleveland hariç doğuda her takımla başa baş oynayabilecek seviyedeler, saldıkları zaman da ligin en kötü takımına bile yenilebiliyorlar. yani tabanları da diğer tüm playoff takımlarının altında. psikolojik üstünlüğü rondo, wade gibi adamlara verirsen üzerine geliyorlar ve üzerine geldikçe de güvenleri artıyor.

üçüncü maçı chicago alırsa zaten iş biter de, boston alırsa benim için ihtimaller 50-50'ye gelir ve seri yeniden başlar. maçlar güzel oldu ama, doğunun en seyirlik serisi bence.

seri başlarken aslında favorim Bulls'du ve aşağıdan eşleşilmesini istemediğim tek takımdı.

Duygusal davranıp tahminlerde 4-3 Celtics dedim ama boyle bir duruma düşebileceğimizi bende tahmin ediyordum. Bununla birlikte yinede takımın ritmi genel olarak bekledigimin cok altındaydı. Isaiah'in kızkardeşini kaybetmesi  bence onu cok net etkiliyor, nomalde yaptıgından daha basit top kayıpları olsun, faul çizgisinden aynı maçta 6 faul kaçırması olsun ,bunun belirtisi. Tabi bu beklenen birşeydi, bu vahim olay olmasada benim beklentim serinin çok uzun olacagı yönündeydi, şimdi bu noktadan sonra serniin çok uzun olacağına dair pek inancım yok.1 maç alıp donersek 6.maça gideriz ama bazı şeylerin değişmesi gerekiyor. Robini itip kakmaya başlayaraktan...

Bulls'u muthiş bir havaya soktuk, dogu finaline kadar göndeririz onları bu havayla Smiley

« Last Edit: 20 Apr 2017 - 18:17:43 by The Chief » Logged

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #31 on: 21 Apr 2017 - 00:23:09 »

1- "Play-off Rondo" ve "TNT Prime time Bulls" efsaneleri gerçekmiş

2- And That, Boston, Is Why You Trade for Paul George

3-

Bunun dışında, burada defaatle belirtildi ki, bir play-off serisinde rakip en ince ayrıntısına kadar incelenir ve en ufak defektlerin üstüne acımasızca gidilir. Çok yürekli, çok sempatik de olsa IT'nin fiziksel yetersizliği ne kadar efor sarfederse etsin, kritik anda kendisinin ve takımının aleyhine işler-işletilir. "Willpower" da bir yere kadar.

Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #32 on: 21 Apr 2017 - 01:23:35 »

Bulls cok lacka bir takim, Wade her mac Wade gibi oynayamaz ve duzgun bir koclari yok. Seri gayet de donebilir. 3-1'den bile donebilir.

Boston'in trade deadline'de takas yapmamasi cok luzumsuz bir hamle olurdu. Draft pick'lerin en degeri oldugu zaman hep draft gecesi olmustur - en underrated oldugu zaman da tabii ki trade deadline. Boston gelecegin takimi. Isaiah'le olmuyor iste dedik biz soylemlerine gerek yok zira ortada bir plan ve bol miktarda secenek var.

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #33 on: 21 Apr 2017 - 02:17:35 »

it'nin kızkardeşinin ölmesi sadece it'yi değil bütün takımı bitirdi psikolojik olarak. bence rondo'nun sezon ortasında koyduğu taşak ve bu seride aldığı sorumluluk çok mühim çünkü bulls onun liderliğini benimsemezse zaten bir cacık olmazdı. bulls onun pasifliğinde olduğundan çok daha kötü bir takım gibi göründü bütün sezon. adam robin lopez'den ne katkı aldı ya.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #34 on: 21 Apr 2017 - 08:27:56 »

Yalnız bu play-offların yıldızı kesinlikle Fizdale. "Take that for data" sonrasında Kawhi için "I think he bleeds anti-freeze"

Mükemmel...

üfürükçü
Yazar
Pro. Member

keyifti yaaa

View Profile
« Reply #35 on: 21 Apr 2017 - 11:24:35 »

Bulls'u muthiş bir havaya soktuk, dogu finaline kadar göndeririz onları bu havayla Smiley

diğer dediklerini bilemem de bu olmaz, yarı finalde elenirler heh heh

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #36 on: 22 Apr 2017 - 03:41:34 »

e artık haberleri eskisi gibi takip etmiyoruz, maç başlayınca farkettik. rondo ikinci maçın ikinci çeyreğinde sakatlanıp öyle oynamış (kalp) ve bu sakatlık sebebiyle sezonu kapamış olma ihtimali var. doğal olarak bulls da vasatın altında bir takım oldu tekrar. çok iyi oynamamamıza rağmen 10 farkın üstündeyiz üçüncü çeyrekte.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Insomnia
Jr. Member
**

Fsn Houston!

View Profile
« Reply #37 on: 23 Apr 2017 - 03:41:40 »

Rondo'nun bulls'a sinif atlattigini dusunmuyorum. Biraz celtics'in oldugundan iyi gorunmesinin biraz bulls'un oldugundan kotu gorunmesinin playoff projeksiyonunu goruyoruz. Her mac ortada olacakti ve yasanilan dramayi da hesaba katarsak aslinda beklenilen bir seri yasiyoruz. En azindan surpriz degil.

San Antonio serisinde hakemler bla bla ve kawhi kanamiyormus onu ogrendik. O da cok beklenmedik degil aslinda.

Lillard takas edilmek isteniyor dogal olarak ama hala gelecek dahil Mccollum'dan buyuk topcu, 4-1

Griffin > gobert olsa da sonuc lac > jazz olacaktir. Ama 7. mac olur muhtemelen. Sonraki tur clippers elenir, cp3 sakatlanir seri ortasinda.

Houston'lu olarak serinin hicbir macini izlemedim. Tamamen istatistik savasi yasaniyordur diye tahmin ediyorum ki harden gecen mac son topu hero ball ucluk ile bitirmeye calismis falan. Beverley haric, sen oynama ulan ayi.

Wall-beal beni bu yil fantazi'de liderlige ve finale tasidi scott brooks'a ragmen. Brooks'a da cok kizamiyorum acikcasi arkadaslar. Bugun derbi mac oynadik arcelik ile ve buyuk basketbol dusunuru kocumuz bir ara 4 uzuna döndü. Ben de 1.93 boyumla point gard oynadim, top getirdim 😂 5 uzun diyelim yani. Ama brooks'un bence sevilmeme nedeni biraz cool olmamasi ile alakali. Yoksa bu kulvarda del negro ve sam mitchell gibi dominant isimler bir doneme damgasini vurmustu, su anki yorumculuk kariyerlerinden gorebilecegimiz uzere. Sonuc bence wiz 4-2 alir.

Cleveland zevkli seriydi ancak bitti.

Toronto- milwaukee bence en zevkli seri. Yanlis anlamayin bu zevk tamamen bucks'tan kaynakli. Bence toronto her ne kadar halkiyla butunlesmesi ve kuzeyin krali olma iddiasi (got kips:)) ile sempatik olsa da basketbol sahasinda sikici bir takim. Sikici degil tabi sıkıcı. Bucks'i izlerken russ-harden-durant-ibaka'li kadrosu ile 2010'da sampiyon kobe'li lakers'a kafa tutar gibi hissettim. Tabi derozan kobe degil ve bucks okc degil ama fiziksel olarak limitleri zorlayan takimlari izlemek her zaman keyiftir.

Son olarak aslinda baya uzun yazdim gelmisken ama benim tek yazacagim sey Duman'in dunyanin en iyi grubu (abarti) olduguydu. Bu markete bir sigara almaya girip 200 lira'lik ev alisverisi yapmaya benzedi ama pisman degilim Smiley)

« Last Edit: 23 Apr 2017 - 13:53:28 by Insomnia » Logged
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #38 on: 23 Apr 2017 - 10:37:48 »

"Honestly I'm taking suggestions on how to guard Kawhi Leonard. because I've tried everything."

Fizdale üvey oğlun olmak istiyorum.

nyk
Newbie
*

View Profile
« Reply #39 on: 23 Apr 2017 - 10:57:40 »

abi pop sanırım yemiş kafayı. 34 dakika David Lee!yi oynatmak nedir ya? leonard'a yazık. her içeri girmeye çalıştığında dört tane uzunla başbaşa her yer kalabalık falan tam saçmalık. umarım memphis geçer, olmazsa rockets vurur tokadı zaten.
WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #40 on: 23 Apr 2017 - 12:31:53 »

Griffin'de gidince en kıran kırana olması beklenen seri Warriors'a ara sıcak olma serisine döndü.Clippers playoffta kırılmadan gidemiyor artık.Gobert ne kadar dönebilecek.

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #41 on: 23 Apr 2017 - 13:33:17 »

Oklahoma'ya tek adam takımı diyoruz da dün Spurs'ün hali neydi öyle Memphis'e karşı. Her pozisyon Kawhi topu eline alıyor, zorluyor, atıyor. Ben başka da hücum çeşitliliği goremedim Spurs'te. Duncan'ın en iyi zamanında bile oyun bu kadar tek adam üzerinden dönmüyordu.
« Last Edit: 23 Apr 2017 - 13:35:39 by Tspark » Logged

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #42 on: 24 Apr 2017 - 09:00:09 »

Bu Oklahoma'da Andre Roberson 2-3 numara oynayan adam değil mi arkadaş nasıl %45 ile serbest atış atabiliyor? Yılda 2-3 milyon dolar kazanan bir adam gidip hiç mi serbest atış çalışmaz? Üstelik dünkü maçta 2/12 ile %16 ile atmış. Kendine hack-a-x yaptırıp adını herkesin aklına altında harflerle kazıttı, turu da maçı da verdi.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #43 on: 24 Apr 2017 - 09:19:10 »

Abi o adam zaten serbest atislari kötü atiyor. Aldigi para da savunmadan dolayi. Benim anlamadigim %25'le üclük sokan adama nasil mac basina 2 üclük kullanmasina müsaade edildigi.

Edit: Houston serisinde 3,5 blok ortalamayla oynuyormus Smiley
« Last Edit: 24 Apr 2017 - 09:20:08 by blastrula » Logged

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #44 on: 24 Apr 2017 - 13:09:33 »

Bu Oklahoma'da Andre Roberson 2-3 numara oynayan adam değil mi arkadaş nasıl %45 ile serbest atış atabiliyor? Yılda 2-3 milyon dolar kazanan bir adam gidip hiç mi serbest atış çalışmaz? Üstelik dünkü maçta 2/12 ile %16 ile atmış. Kendine hack-a-x yaptırıp adını herkesin aklına altında harflerle kazıttı, turu da maçı da verdi.

serbest atış öyle her çalışanın atabileceği bir şey değil, adamın şut mekaniği bozuk. bu stille günde 25 saat çalışsa yine sokamaz. çok daha kökten bir değişim gerekiyor ki o da belli bir yaştan sonra hiç kolay değil.  tabi bunlar mükemmel bir seri geçirdiği gerçeğini değiştirmiyor. muhtemelen seneye 2-3 değil 10-12 milyon kazanan bir adam olacak.

maçı verdi lafı da doğru değil. keza hack başladığı zaman houston 3 sayı öndeydi, andre roberson 8 serbest atışın ardından kenara geldiğinde ise fark 2 sayıydı ve daha maçın bitimine 3 dk gibi bir süre vardı. ayrıca dediğim maçı verdi demeden önce harden'ın dünkü kullandığı şut sayısına ve yüzdesine bakmak lazım. harden'ı bundan daha iyi tutamazsın herhalde. yani seri bu maçla gittiyse hesap sorulacak son adam roberson şu takımda.

Pages: 1 2 [3] 4 5 6 ... 16
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: 2017 Playoff Eşleşmeleri « previous next »
    Jump to: