Welcome, Guest. Please login or register.
7 Jun 2020 - 13:28:44
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Diğer Sporlar  |  Topic: Veleybol! 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 17 18 19 [20]
Author Topic: Veleybol!  (Read 86324 times)
TiMert
Pro. Member

Kawh-I Believe

View Profile
« Reply #285 on: 4 Oct 2011 - 18:48:07 »

Avrupa voleybolu düşüşte , Hollanda'sı İtalya'sı ne hallerde abi... Yine de tam kadro gelecek bi Rusya bir adım öndedir herkesten. Bizim kıtada bence bizim korkmamız gereken başka takım yok. Amerika kıtasında zaten Voleybol üst düzeyde oynanıyor , hem ABD hem Brezilya önemli ekoller. Asya'da ise her branşta olduğu gibi inanılmaz bir atak var. 3.'lük hayal değil ama Olimpiyat Elemeleri evimizde ise tabi asılınması gereken yer orası.
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #286 on: 25 Mar 2012 - 20:30:20 »

Fenerbahce Acibadem efsane olmaya dogru gidiyor...

Geçen yıllarda çok yaklaştık ama olmadı. Neyse ki Fenerbahçe Universal olarak bu yıl şampiyon olduk. Helal olsun hepsine smitten sappi
piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #287 on: 26 Mar 2012 - 01:29:20 »

Acibadem'i kaldırıp yerine Universal'i koyunca oldu bu iş )))...

kızları ne kadar tebrik etsek az, geçen sene VBGS'nin başarısını devam ettirdiler ve CEV'de bir Türk dominasyonunun önünü açtılar..

Ancak şunu da belitmek lazımki İtalyanlar olmayınca bu işin keyfi olmuyor. Bu sene kupayı almamıza rağmen ne kendi oynadığımıız voleybolün ne de genelde Final Four'da oynanan voleybolün kalitesinin 3 sene önceki F4'le kıyaslanamayacağını düşünüyorum.  O finali kaybetmemize rağmen bugün 3-0 kazandığımız maçtan çok çok daha yüksek kalitede bir oyun oynamıştık...

Umarım İtalyan takımları geri döner ve onlarla Türk takımları olarak uzun sürecek keyifli ve kaliteli bir rekabete gireriz.....

Form a Fuckin\\\' Wall
Efemerid
Sr. Member

It's My Turn

View Profile
« Reply #288 on: 24 Aug 2014 - 13:50:00 »

Voleybol Bayanlar Dünya Grand Prix'i ile ilgili iki not düşeyim dedim. Bir tanesini oyuna yeni bir kural getirip, sayılara teniste olduğu gibi itiraz etme hakkı var, şahin gözü hesabı. Bunda da öyle her sayıya itiraz edilmiyormuş, mesela blok aut olduğu zaman ele deyip değmediğine bakamıyoruz, çizgiye top değdi mi fileye temas var mı gibi alanlar için itiraz hakkı kullanılıyor. Ancak işin ilginç yanı Türkiye-Rusya maçında çizgiye değip değmediği ile ilgili bir pozisyonda biz itiraz ettik ve haklı çıktık ama hakem kabul etmedi ve benim dediğim olur diyerek sayıyı Rusya'ya verdi. Sporda böyle bir durum görmedim hakem bilgisayara önem vermedi ve itiraz hakkı denen uygulamayı da hiçe saydı. Bu uygulama konusunda çalışılması gerek hem de çok ciddi.
Diğer konu ise sporcumuz Neriman Özsoy ile ilgili, bu kadar çıta yükselten bir sporcu görmedim, olağanüstü bir seviyeye gelmiş durumda. Gelişim hızı muazzam, bu turnuvada her maç ortalama 25 sayı civarında oynadı. Son iki maç 36 ve 32 sayı aldı. Bunun yanında oyun zekası nerede ne yapacağını hangi vuruşun iyi olacağını kestiren muazzam bir oyuncu olmuş. Ben uzun zaman sonra bu kadar dominant olan bir Türk oyuncu görmemiştim, Neslihan sonrası takımın öldürücü ismi kesinlikle o.

...just one more peaceful day...
Mustaine
Sr. Member

View Profile
« Reply #289 on: 24 Aug 2014 - 15:19:12 »

Bilgisayardan bakıldığında ilk başta "faul yok" denmesine rağmen bilgisayar kararı değişti ve "faul var" yazdı. Hiçbir şey anlamadım bu durumdan.

Bir diğer saçma bulduğum şey de Dünya Şampiyonası ile Grand Prix arasında çok fazla boşluk olmaması. Grand Prix turnuva senelerinde biraz gereksiz bir organizasyon gibi görünüyor.

Bizim takımda sakatların yokluğu hissedildi, Meliha ve Kübra bu seviyede tecrübe kazanmış oldular. Seda da girdiği anlarda fark yarattı, umarım o ve Neslihan 1 ay sonraki turnuvaya hazır olur. Özellikle Meliha rakipler tarafından yumuşak karın olarak görüldü maalesef.

Son bir not da Brezilya'ya. Sanırım 20 senedir (!) aynı ekip beraber oynuyor. Aktif jenerasyonları muazzam.
Cordoba
Newbie
*

View Profile
« Reply #290 on: 18 Apr 2020 - 14:15:30 »

https://www.facebook.com/cbtokgoz/videos/10158254469559721/?t=36

MAÇ SAYISI DEDİĞİN BÖYLE OLUR.
Pages: 1 ... 17 18 19 [20]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Diğer Sporlar  |  Topic: Veleybol! « previous next »
    Jump to: