Welcome, Guest. Please login or register.
16 Aug 2017 - 18:15:13
Google
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Duyurular ve İstekler  |  Topic: 1. Batug.com Ağaç Dikme Günleri 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Naapalım?
Parayı hemen kullanalım, ne bulursak dikelim - 15 (35.7%)
Parayı repoya, altına yatıralım bekleyelim coşalım batug ağaçlığı yapalım - 27 (64.3%)
Total Voters: 39

Pages: [1] 2 3 4 ... 11
Author Topic: 1. Batug.com Ağaç Dikme Günleri  (Read 76247 times)
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« on: 23 Aug 2006 - 09:29:05 »

Son bir haftadır çıkan yangın haberlerini duydukça benimde içim yanıyor  Cry Cry Cry
Bu gün bir sitede gördüğüm haberde yangınları PKK üstlendi yazıyor iyice deliriyorum  Angry

İçimizde bu konularda benden daha bilgili olan arkadaşlar vardır muhakkak, TEMA ya üye olan filan varsa bir el atsın şu işe...

Neler yapabiliriz, yakında açılacak bir kampanya filan varsa nasıl katılabiliriz...

Garanti Bankası'na havale için;

Garanti Bankası - Akdeniz Merkez Şubesi (Antalya)
Gökhan Özşahin
Şube no: 351 - Hesap No : 6693422

« Last Edit: 28 Aug 2006 - 20:13:25 by BabyShaq » Logged
Ole
Forumun Arıza'sı
Sr. Member

View Profile
« Reply #1 on: 23 Aug 2006 - 11:25:48 »

Bence de çok güzel fikir. İzmir'de olduğumdan katılamam organizasyona ama en azından maddi yardım yapmak isterim
James
The King
Yönetici
Pro. Member

Rise Up

View Profile
« Reply #2 on: 23 Aug 2006 - 12:07:15 »

Organizasyona İstanbul veya Ankara'da olursa katılmak isterim ama bunun haricinde bir aksilik olup  katılamasamda maddi yardım yapabilirim bütçem ölçüsünde. 

The Most Overrated Player in the Universe  is D. Rose
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #3 on: 23 Aug 2006 - 12:34:58 »

abi illa istanbul ankara vs mi olmalı Türkiye sınırlarında olsa yetmez mi?

bence zorlayıp 1000e tamamlarız en azından deneyebiliriz. Yalnız merak ettigim sey bu agacları diktikten sonra bakımı nasıl oluyor??

kayseride bissuru hatıra ormanı var ama cogu agac kurumus ormandan cok calılık gibi gorunuyorlar...

Son Turnuva Şampiyonu
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #4 on: 23 Aug 2006 - 12:45:44 »

Biz dün annemle yaylada bahçeye 4 şeftali 1 kiraz diktik başlangıç olarak  geyik

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #5 on: 23 Aug 2006 - 12:51:05 »

Ben de seve seve maddi yardımda bulunurum.Şu an son senem olduğu için böyle bir organizasyona gelip katılamayabilirim gerçi ama bu olayın bir parçası da olmak bana gurur verir.

CunCun
Pro. Member

View Profile
« Reply #6 on: 23 Aug 2006 - 13:05:56 »

Bence de 1000 tane toplanabilir.Bilmiyorum bencilce bir düşünce mi olucak ama böyle birşey başarılabilirse BATUG adı kullanılmalı.Belki birilerine sosyal örnek olabiliriz.TEMA üzerinden olursa zaten TEMA nın işi düşüncesi oluşabiliyor insanlarda.
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #7 on: 23 Aug 2006 - 13:21:53 »

Evet bu son günler baya kötü doğa açısından. Ben İzmir'deyim ve katılmam zor olur.( Tabi İzmir'de olursa katılırım ) Ama kesinlikle maddi katkıda bulunurum.

Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #8 on: 23 Aug 2006 - 13:54:50 »

ben gökhanin ocagina incir aaaci dikerek katilmak istiyorum kampanyaya

ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #9 on: 23 Aug 2006 - 13:58:13 »

önceliklen süper fikir belirtiyim bi dikili ağacım ossun şu dünyada  Grin meriç nehrinin karşısında yunan tarafında aciyip güzel fideler var kaçırabilirim ordan bişiler  Cheesy

WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #10 on: 23 Aug 2006 - 14:32:05 »

Sayın Kayhan Kayraklı,

TEMA Vakfı, ağaçlandırma çalışmalarını gerçekleştirmek için yangın ya da benzeri olayların yaşanmasını beklememekte ve halkımızın desteği ile çalışmalarını yıl boyunca sürdürmektedir. Vakıf, bugüne kadar 66 ayrı ağaçlandırma ve erozyon kontrolü projesinde; çevre ve Orman Bakanlığı, Askeri Birlikler, Kamu Kurumları ve gönüllülerimizin de desteğiyle çeşitli kişi ve kuruluşların sponsorluğunda, yaklaşık 3570 hektar alanda 4.111.000 adet fidan dikilmesini ve 640 milyon meşe tohumunun toprakla buluşmasını sağlamıştır. (Proje çalışmalarımızla ilgili bilgileri www.tema.org.tr adlı sitemizden öğrenebilir, sahaların fotoğraflarını görebilirsiniz)

Yanan Orman Alanlarının ağaçlandırılması ile ilgili olarak temsilcilerimiz, kendi illerindeki yerel yönetimlerle irtibat halindedir ve her türlü gelişmeyi yakından takip etmekte ve içinde yer almaktadır. Anayasamız çevre ve Orman Bakanlığı'na yanan sahaları 1 yıl içinde ağaçlandırmakla yükümlü kılmıştır. Yanan orman alanlarının resmi tahsisi yapılmadan bakanlık dışındaki bir kişi ya da kurum tarafından ağaçlandırılması zaten yasal olarak mümkün değildir. Bunun başarılması için TEMA Vakfı ve bu konuda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları Bakanlığımıza her türlü desteği vermeye her zaman hazırdır. Konuya göstermiş olduğunuz hassasiyet için teşekkür ederiz, zira bu konuda bilincin artması ormanlarımızın korunması için büyük önem taşımaktadır.

Saygılarımızla.

tema dan gelen mail bu şekilde... kalın yazdığım kısım çok ilginç. gerçekten oraların yerine neler yapılacağını takip edebilsek halk olarak adam olduk demektir...

bence de 1000 adeti toplarız gibime geliyor, izmitte yaparsak kolay olur sanırım hepimiz için... ismail işi bir ciddiyete döküp sorsana durumu Wink
lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« Reply #11 on: 23 Aug 2006 - 14:36:06 »

Güzel kampanya, sonuna kadar destekliyor ve huzurlarınızdan bir türküyle ayrılıyorum...

tohumlar fidana, fidanlar agaca,agaclar ormana donmeli yurdumda
yuvadır kuşlara, örtüdür toprağa, can verir doğaya,ormanlar yurdumda
bir tek dal kırmadan, ormansız kalmadan, her insan bir fidan dikmeli yurdumda

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat NBA ilelebet payidar kalacaktır" Michael Jeffrey Jordan
Fowler
Full Member

View Profile
« Reply #12 on: 23 Aug 2006 - 16:06:13 »

Bunu düşünmeniz bile güzel, gerçekten mükemmel bir kampanya... Ben de elimden gelen katkıyı yapmaya çalışırım.

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #13 on: 23 Aug 2006 - 16:14:15 »

ya yapöışken adam gibi toplayalım batug forum grubu olarak ormana ismimizide verelim daha güzel olur kanımca. Tek fidanın bize maliyetinden çıkarsak yaklaşık 4 milyon desek hadi 2000 tanede 8 milyar eder. Turnuvaya harcadığımız parayı bence boyle bir organizasyona kaydırabiliriz. Etkinliğimizi bir gun yapıp fidanlarımızı dikeriz. Bence unutulacak bir yardımdansa ormanımızı adlandırmak çok daha önemli. Ayrıca bu etkinlik grubumuzun adınıda daha çok duyuracaktır. Keza sitemize bunlarlailgili reklam alabilirz yada yardım amaçlı organize olabilriz. BEnim fikrim toparlanıp ormanı kuralım enaz 2000 ağaçla girilmeli. kişi başı 50 ytl versek 100 kişiden iş çözülür

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #14 on: 23 Aug 2006 - 16:59:14 »

Bunun için bir hesaba (benim boşta bi hesabım var mesela Deli ) fon oluşturup bir anda yüklenmek yerine her ay belirli miktarda ya da elimize para geçtiğinde buraya aktarıp, yeterli miktara ulaştığımızda kendi hatıra ormanımızı (takip açısından kolay ulaşılabileceğimiz bir yer olsa fena olmaz tabi ama ağaç ağaçtır, nereye dikersen dik) oluşturabiliriz. "Haydi lan hemen yapalım" diye heyecan yapmaya gerek yok, yeter ki unutmayalım.

Kayhan senin aldığın maille ilgili olan şey sanırım; bu tarla için yer açmak amacıyla orman arazisini yakanlara fırsat vermemek için yanan bölge Orman Bakanlığı'nın kontrolü altında tutulup, orada ağaç yetişebilecek duruma geldiği zaman ağaçlandırılması yapılıyor. Takdir edersin ki orman yangınından hemen sonra ağaç dikemezsin oraya, bir süre geçmesi lazım. Onun kontrolünü de böyle bir kararla almış olabilirler.

Alim gel dik biladerim
Pages: [1] 2 3 4 ... 11
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Duyurular ve İstekler  |  Topic: 1. Batug.com Ağaç Dikme Günleri « previous next »
    Jump to: